Z Chomutovska se do projektu zapojila například stavební společnost zaměřená na střešní krytiny a doplňky Lambda Develop se sídlem ve Vrskmani. Na svých pracovištích v Jirkově a v Loučné pod Klínovcem umožnila dvouměsíční stáž  Pavlu Bilákovi z Boleboře, který pracuje jako stavební technik u Vězeňské služby ČR. Od začátku projektu do poloviny letošního března zájemci absolvovali 5 747 stáží u 2 830 podniků a firem. Mezi stážisty převažují ženy, kterých je 55 procent. Možnosti přihlásit se na stáž využívají ve velké míře lidé evidovaní na úřadu práce, tvoří 48 procent všech zúčastněných. Bezmála pětinu mužů a žen firmy po ukončení stáže zaměstnaly, dalším osmnácti procentům absolventů stáže nabídly externí spolupráci.

V Ústeckém kraji FDV eviduje 346 zahájených či ukončených stáží, do projektu se přihlásilo 517 podniků a firem. Ve srovnání s ostatními regiony tak kraj zaujímá z hlediska počtu stáží šesté místo. Nejvíce se jich uskutečnilo v Moravskoslezském kraji, a to 1 025, následuje Jihomoravský kraj, hlavní město Praha, Olomoucký a Zlínský kraj. Nejméně stáží, jen 83, hlásí kraj Vysočina.

Z oborů mají stážisté největší zájem o ekonomiku, administrativu, personalistiku, management, obchod či marketing a reklamu, vzdělávání, výchovu, státní správu či informační technologie. Naopak na opačném konci zájmového žebříčku skončily dřevařská výroba, textilní a oděvní tvorba, umělecká řemesla či energetika.

Stážisté nepobírají mzdu, nepřicházejí však o státní příspěvky. Mají nárok na stravné a za určitých podmínek i na cestovné a ubytování. Firmy za stážistu inkasují fixní náklady na stáž. Po dobu působení u firmy dohlíží na plnění zadaných úkolů stážistou mentor, který zajišťuje i odbornou konzultaci. Stáže se mohou zúčastnit i osoby zdravotně znevýhodněné a zdravotně postižené, registrace do systému je přitom pro všechny zájemce bezplatná a nezávazná. Po ukončení stáže získá její absolvent kromě nových dovedností také doklad v podobě certifikátu Europass.

Celkový rozpočet projektu Stáže ve firmách – vzdělávání praxí činí 800 milionů korun. Na jeho financování se z 85 procent podílí  Evropský sociální fond (ESF) prostřednictvím operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Zbytek nákladů hradí ze svého rozpočtu stát.