VYBERTE SI REGION

Z domova

dnes 21:30

Mají-li ptáci co jíst, mrazy jim nevadí. Najdou se i ti, kteří nocují za komínem

Čím posloužit zpěvným ptákům, aby snáz přečkali zimu? To nám připomněl ornitolog Pavel Kverek

dnes 20:14

Praha hlásí třetí oběť ptačí chřipky, vždy šlo o labutě

Praha /FOTOGALERIE/ - Onemocnění ptačí chřipkou potvrdili v sobotu veterináři u již třetí uhynulé labutě nalezené v Praze. Virus H5 prokázaly laboratorní testy u jedné z pětice mrtvých labutí nalezených v pátek v centru metropole nedaleko Karlova mostu.

dnes 20:05

ANO v Praze chce do vedení Babiše, Faltýnka a Stropnického

Praha /FOTOGALERIE/ - Pražský sněm hnutí ANO v sobotu nominoval na funkci předsedy hnutí Andreje Babiše a jako kandidáta na pozici prvního místopředsedy Jaroslava Faltýnka. Nominaci na řadového místopředsedu získal ministr obrany Martin Stropnický, který je současně šéfem ANO v hlavním městě. Stropnický to uvedl na svém twitteru.

dnes 19:17

Další krok na cestě do UNESCO: Česká republika nominuje Žatec

Žatec - O tom, zda se město dostane na prestižní seznam památek, by se mohlo rozhodnout v létě příštího roku.

dnes 18:01

Zaorálek: Češi a Němci nejsou jen sousedé, ale i partneři

Česko-německá deklarace před 20 lety pootočila vzájemné vztahy obou zemí směrem do budoucna a umožnila jim spolupracovat, řekl ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Podle šéfa české diplomacie význam deklarace, v níž se vlády obou států zavázaly, že se nebudou vracet k minulým křivdám, trvá i dnes. Češi a Němci díky ní jsou nejen sousedy, ale i významnými partnery.

dnes 17:11

Pátrání po pohřešované Míše o víkendu nabírá na intenzitě. Tým se rozšířil

Ústí nad Labem - Pátrání po pohřešované Michaele Patricii Muzikářové z Ústí nad Labem nepolevuje ani o víkendu. Kriminalisté vyhodnocují informace získané od veřejnosti. Kromě speciálního týmu se do pátrání zapojil rozšířený tým kriminalistů z jednotlivých územních odborů v kraji.

dnes 17:00

OBRAZEM: Zřícenou střechu sportovní haly postaví znovu

Česká Třebová – Oprava sportovní haly v České Třebové, kde se v sobotu zřítila střecha, by nemusela být extrémně náročná.

dnes 15:28

Mrznout bude do konce ledna, pak se oteplí

Mrazy v Česku nepoleví až do konce ledna. Celodenní mrazy, kdy se ani přes den rtuť teploměru nedostane nad nulu, budou pokračovat i celý příští týden. Zvolna se oteplí teprve na přelomu ledna a února. Sněžit v nadcházejících čtyřech týdnech moc nebude. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

AKTUALIZOVÁNO
dnes 14:22

Sobotka získal podporu už na 12 krajských konferencí

Premiér Bohuslav Sobotka získal nominace na předsedu ČSSD na všech 12 krajských konferencích, které se před březnovým volebním sjezdem dosud konaly. Dnes mu vyjádřili podporu straníci v Olomouckém a Jihomoravském kraji i na Vysočině. Kandidáty do vedení budou v příštích týdnech ještě vybírat sociální demokraté v Moravskoslezském a Jihočeském kraji. Prvním místopředsedou by podle většiny regionálních organizací měl zůstat ministr vnitra Milan Chovanec, kterého si po svém boku přeje i Sobotka. Jen jihomoravská ČSSD dnes na tuto funkci nominovala Jeronýma Tejce.

AKTUALIZOVÁNO
dnes 13:18

Ohnisko ptačí chřipky hlásí Přerovsko. Chov musí být vybit

Olomoucký kraj – První ohnisko ptačí chřipky se objevilo v Olomouckém kraji. Zákeřnou chorobou je postižen podle veterinářů chov v Lověšicích, části Přerova. Musí být vybit.

dnes 13:17

Strana zelených přestává používat zkratku SZ

Strana zelených dnes změnila své zkrácené označení, přestává používat zkratku SZ a místo toho zavádí Zelení. Straníci se na tom shodli na sjezdu v Hradci Králové. Má to být srozumitelnější pro vnější komunikaci, řekl mluvčí strany Pavel Bartošek.

AKTUALIZOVÁNO
dnes 13:15

Dvě stovky lidí přišly na setkání proti populismu a za demokracii

Praha - Asi dvě stovky lidí se dnes v mrazivém počasí zúčastnily na pražském Václavském náměstí solidárního shromáždění s pochodem žen ve Washingtonu, který se koná pod názvem Láska zvítězí nad nenávistí (Love Trumps Hate). S využitím slovní hříčky s jasným odkazem na nového amerického prezidenta Donalda Trumpa chce apelovat na politiky i občany s výzvou k podpoře demokracie a občanské společnosti. Tyto hodnoty jsou podle organizátorů dnešních akcí, jež se konají po celém světě, s příchodem Trumpa do čela světové mocnosti ohroženy.

dnes 13:04

Vlivný advokát Jansta se v Zemanově kampani angažovat nehodlá

Loni se o Miroslavu Janstovi široce hovořilo jako o klíčovém člověku, který by měl Miloši Zemanovi dopomoci ke znovuzvolení do funkce prezidenta. A to z pozice předsedy volebního výboru, kterou při minulých volbách v roce 2013 zastával současný hradní kancléř Vratislav Mynář. Vlivný pražský advokát Jansta však nyní říká, že se v Zemanově volební kampani nijak angažovat nehodlá.

dnes 12:02

Poslanec ANO navrhuje přísnější regulaci výstavby mešit

Výstavba některých náboženských staveb, zejména mešit, by měla podléhat přísnější regulaci. Měl by k ní být například nutný souhlas místních obyvatel v referendu. Toto opatření se ale nemá týkat tradičních církví, má dopadnout jen na církve a náboženské společnosti, které nejsou nositelkami takzvaných zvláštních práv podle zákona o církvích. Do novely stavebního zákona, kterou se zabývá Sněmovna, to navrhuje vložit poslanec ANO za Jihomoravský kraj Karel Rais.

dnes 09:54

Regulace kvůli smogu platí v pěti krajích

V Praze, Středočeském a Olomouckém kraji se zhoršily rozptylové podmínky natolik, že tam meteorologové vyhlásili signál regulace. Některé průmyslové podniky musí omezit výrobu. Naopak na Třinecku dnes ráno regulaci odvolali. V Pardubickém a Královéhradeckém kraji platí regulace už od pátku, celkem je tedy už v pěti krajích. Důvodem je vysoká koncentrace polétavého prachu v ovzduší.

dnes 09:42

Největší mráz byl v noci ve Volarech na Prachaticku, téměř 24 stupňů pod nulou

Ve Volarech na Prachaticku byl dnes největší mráz v Jihočeském kraji i v celé ČR, a to minus 23,8 stupně. Stanice má však jen krátkou dobu měření, řekl meteorolog František Vavruška z českobudějovického pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu. Na stanicích s délkou měření větší než 20 let padly teplotní rekordy v Černé v Pošumaví na Českokrumlovsku a Byňově na Českobudějovicku.

dnes 09:04

Déčko může mít ze začátku jen dvě stanice. Sousedící

Praha /INFOGRAFIKA/ - Problémy s výkupem pozemků komplikují stavbu metra D. Dopravní podnik nyní vypracovává analýzu, v jakém pořadí by se měly stanice trasy budovat. V úvahu přichází i varianty, které nepočítají s tím, že by vozy z počátku jezdily až do Písnice.

dnes 06:38

OSA utřela nos. Poplatky o 50 procent neporostou

Oddych plný úlevy by bylo možné slyšet po včerejším hlasování o autorském zákoně ve sněmovně. Zdražení sice prošlo, ale v mnohem mírnější podobě, než předpokládaly kontroverzní návrhy, podle nichž by se v některých případech zvýšily autorské poplatky až čtyřnásobně.

dnes 05:18

Komora prošetří odpovědnost lékárníků u nelegálních vývozů

Lékárnická komora v případech nelegálních vývozů léčiv, na které tento týden upozornil lékový ústav, prošetří zodpovědnost odborných zástupců a vedoucích lékárníků. Informovali o tom zástupci komory. Lékárníkům v případě provinění může hrozit pokuta i vyloučení z komory. Podle komory je ale potřeba omezit rovněž legální vývozy léků, jejichž prostřednictvím z tuzemského trhu mizí několikanásobně vyšší množství léků.

dnes 00:04

Michal Bláha: V minulosti jsme měli strach z komunistů, dnes se bojíme hypoték

Když si otevřete webovou stránku Michal Blaha, objeví se příspěvky Předražená EET, Co učit středoškoláky o počítačích a internetu, Vzděláváme úřady nebo Registr smluv po šesti měsících. Podnikatel, mentora investor Michal Bláha je zkrátka muž, kterého věci veřejné nenechávají klidným. Chce do nich mluvit, aktivně je ovlivňovat a být iniciátorem společenských dějů. Jeho mottem je věta Mladý muž pracovní místa nehledá, ale vytváří.

včera 23:10

Prezidentský pár na Hradě uspořádal třetí charitativní ples

Večeři s prezidentským párem, výlet do Londýna či Paříže, divočáka z lánské obory nebo lístky na koncert Karla Gotta mohli na pátečním reprezentačním plese Ivany a Miloše Zemanových vyhrát hradní hosté. Za vstupenku na ples do Španělského sálu, která je zároveň lístkem do tomboly, museli zaplatit 8 tisíc korun. Sál byl i přesto zcela zaplněn. Mezi hosty nechyběla řada současných ministrů.

včera 19:46

Zemřela dlouholetá šéfka Konfederace politických vězňů Naděžda Kavalírová

Ve věku 93 let dnes v nemocnici v Pardubicích náhle zemřela dlouholetá předsedkyně Konfederace politických vězňů (KPV) Naděžda Kavalírová. Řekla to její dcera Blanka Matějíčková. V období komunismu Kavalírová strávila několik let ve vězení. Po listopadu 1989 se zasloužila o řešení otázek odškodnění politických vězňů a podílela se na přípravě legislativních návrhů v této oblasti.

včera 19:19

Česko pošle do Iráku policejní instruktory

Česko plánuje vyslat pět policejních instruktorů do Iráku, kde se budou podílet na výcviku zdejších bezpečnostních sil. Jejich mise by mohla začít v únoru a potrvá do konce roku 2018. Náklady se odhadují na 20 milionů korun. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) o tom bude na jednom z příštích jednání informovat vládu. Vyplývá to z podkladů pro jednání kabinetu.

včera 17:15

Weiss: S Trumpem zapomeňme na střet zájmů, raději si pusťme Kmotra

Nastupující americký prezident vyvolává spoustu otázek a přináší minimum jistot. Důkazem byla debata think tanku Pravý břeh, jehož se zúčastnili zastánci konzervativního, liberálního i socialistického pohledu na svět.  

AKTUALIZOVÁNO
včera 16:31

OSA kvituje novelu autorského zákona

Za zdravě vyvážený považuje mechanismus stanovení sazeb autorských poplatků největší tuzemský kolektivní správce, Ochranný svaz autorský (OSA), řekl předseda představenstva OSA Roman Strejček. Sněmovna dnes schválila novelu autorského zákona, podle níž by se autorské poplatky mohly do budoucna zvyšovat maximálně o inflaci. S požadavkem na jejich vyšší zdražení by muselo předem souhlasit ministerstvo kultury. Společnost Intergram míní, že sami nositelé práv musejí zhodnotit, zda návrh novely není zásahem do jejich práv. Podle Svazu autorů a interpretů je novela návratem do socialismu.

AKTUALIZOVÁNO
včera 16:17

Nemocných s chřipkou přibylo za jediný týden o deset procent

Počet nemocných, kteří mají chřipku nebo akutní respirační onemocnění, za týden vzrostl o deset procent.

včera 16:16

Bezpečnou nemocnicí se letos stala Ústřední vojenská nemocnice

Jihlava, Praha - Vítězem devátého ročníku celostátní ankety Bezpečná nemocnice se stala Ústřední vojenská nemocnice - Vojenská fakultní nemocnice Praha, která uspěla s projektem Bezpečná manipulace s léčivy. Druhá skončila třebíčská nemocnice s projektem na zvyšování bezpečnosti provozu operačních sálů a třetí místo obsadila Nemocnice Blansko soutěžící s projektem Prosím, polkněte si. V pátek sdělila mluvčí pořádajícího Kraje Vysočina Monika Brothánková.

včera 16:04

Pro podporu české turistiky vzniknou certifikované trasy

Klub českých turistů (KČT) chce v budoucnu ve spolupráci se samosprávou začít více podporovat pěší turistiku, která je jakýmsi základem, avšak v současnosti vedle jiných typů opomíjená. Po německém vzoru mají vzniknout první certifikované trasy, na nichž budou mít turisté jistotu, že drtivou většinu cesty půjdou po přírodním povrchu, vyhnou se většímu osídlení a uvidí cestou různá zajímavá místa. 

AKTUALIZOVÁNO
včera 15:32

Bezdomovci téměř zaplnili zimní noclehárny, volnější je loď Hermes

Praha - Pražští bezdomovci kvůli pokračujícímu mrazivému počasí téměř zaplnili zimní noclehárny. Minulou noc bylo v noclehárnách na Vackově a v Michli volných jen několik míst, více jich zbývalo na lodi Hermes, která kotví pod Štefánikovým mostem. Celková obsazenost je podle zástupkyně ředitele Centra sociálních služeb Praha Ludmily Tomešové asi 80 procent, kapacity se proto navyšovat nebudou.

včera 15:04

Ostravská ČSSD páchá harakiri. Uvnitř strany zuří mocenský boj

Trpělivost a pokora nejsou vlastnosti, kterými oplývají špičky ostravské ČSSD. Zbrklým bojem o moc a místa na kandidátce do parlamentu poškozují celou stranu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies