VYBERTE SI REGION

Z domova

Rozhodci z Diag Human píšou vládě o milionové odměny

Praha - Rozhodci z kauzy Diag Human trvají na tom, že mají za svou práci dostat milionové odměny. V dopise, ve kterém se obracejí na členy vlády, píšou, že se na zaplacení peněz dohodli s bývalým ministrem zdravotnictví Martinem Holcátem. Informuje o tom server Aktuálně.cz. Trojice Milan Kindl, Petr Kužel a Jiří Schwarz by měla podle návrhu ministerstva dostat celkově 18,5 milionu. Stát by z této částky měl zaplatit polovinu. Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček s vyplacením peněz souhlasí, proti jsou ale další členové vlády z hnutí ANO.

Recesisté v Brně se svlékli do naha a odjeli na kolech

Brno – Z brněnské prvomájové akce avizované jako setkání národní domobrany se v neděli odpoledne vyklubala akce desítky recesistů. Ti myšlení pravicových radikálů vystupujících proti migraci parodovali, odjeli nakonec nazí na kolech.

Pirk: Maraton se nedá vyprávět, maraton se musí zažít

Praha - Maraton se nedá vyprávět, maraton se musí zažít, řekl známý běhající kardiochirurg Jan Pirk účastníkům nedávného semináře o sportu na Vysoké škole ekonomické. Uznal, že na rozdíl od kratších běhů už maratonská zátěž nemusí být zdravá. Nelze však podle něj nic namítat proti tomu, aby se jednou nebo dvakrát za rok rekreační běžec nějakého maratonu zúčastnil. Za týden se v Praze postaví tisícovky běžců na start mezinárodního maratonu, pro řadu z nich to bude premiéra.

Akční rada Bloku proti islámu potvrdila konec s Úsvitem

Praha - Akční rada Bloku proti islámu dnes většinou podpořila rozhodnutí výkonného výboru hnutí, který nedávno vypověděl smlouvu o volební spolupráci sněmovní opoziční straně Úsvit-Národní koalice (ÚNK). Během jednání v pražském hotelu Čechie to řekl mluvčí hnutí Miroslav Adamec. Vnitřní spor, který se v týdnu uvnitř bloku vedl, protože někteří členové s rozvázáním spolupráce nesouhlasili, tak hnutí považuje za vyřešené.

Komunisté na Výstavišti kritizovali fungování vlády a legislativu

Praha - Komunisté dnes na svém prvomájovém setkání na pražském Výstavišti kritizovali fungování vlády, výši sociálních výdajů nebo pracovní legislativu. Na akci vystoupili poslanec Jiří Dolejš nebo pražská zastupitelka a poslankyně Marta Semelová. KSČM představila rovněž kandidáty do Senátu. Ke Křižíkově fontáně se dostavila také skupina odpůrců KSČM s americkými nebo ukrajinskými vlajkami a hesly.

ČSSD si v dubnu pohoršila víc než vedoucí ANO

Praha - Volby do Sněmovny by v dubnu podle volebního modelu TNS Aisa pro ČT vyhrálo ANO se ziskem 27,5 procenta. Druhá ČSSD by získala o devět procentních bodů méně. Obě uskupení si v porovnání s březnovým průzkumem pohoršila, sociální demokraté však více. Polepšili si naopak třetí komunisté i TOP 09, která těsně předstihla ODS. KDU-ČSL by stejně jako v březnu dostala šest procent hlasů. Vyplývá to z výsledků průzkumu, který dnes ČT zveřejnila na svém webu.

Vězeň obvinil dozorce, že chtěl sex. Lhal

Rapotice - Za nepravdivé nařčení se odsouzenému může trest protáhnout

AKTUALIZOVÁNO

Obviněný Bartoš vystoupil na demonstraci. Neustoupím, řekl

Praha - Na demonstraci na Slovanském ostrově promluvil policií obviněný předseda radikální Národní demokracie Adam B. Bartoš. Řekl, že žádný trestný čin v minulosti nespáchal a že do budoucna v ničem neustoupí. Policisté Bartoše ve čtvrtek zadrželi a v pátek obvinili ze tří trestných činů. Akce začala dnes ve 14:30 na Mariánském náměstí, odkud došel průvod na Slovanský ostrov. Na akci se dostavil i Miroslav Sládek. Další z mluvčích kritizoval vládu a mluvil proti uprchlíkům.

AKTUALIZOVÁNO

Chlapci v Blansku ztloukli psa a polili ho Savem. Pátrá po nich policie

Blansko – Otřesné, hrůza, šok! Tak reagují lidé na sociálních sítích na případ, ke kterému došlo v pátek před polednem v Blansku v ulici Antonína Dvořáka. Na svědomí ho má trojice nezletilých chlapců. Jejich obětí se stal asi dvoukilový pes, pražský krysařík. Do očí mu stříkli žíravinu a pak ho udeřili klackem hlavy. Tak silně, že mu prorazili lebku a vážně poranili oko. Z místa pak utekli. „Co je to za děti a za výchovu rodičů? Snad je najdou a potrestají. Doufám, že to pejsek přežije. Je mi ho líto," uvedla na facebookovém profilu Blanenského deníku Rovnost čtenářka Irena Štafová.

Sobotka: ČSSD chce řešit situaci ve zdravotnictví zvýšením platů

Vyškov - Sociální demokracie chce řešit situaci v českém zdravotnictví a udržet v něm kvalitní pracovníky. Navrhuje zvýšení tarifních platů lékařů a zdravotních sester o deset procent. O stejnou částku by se měly navýšit také platy ve školství. Uvádí se to v Prvomájovém manifestu ČSSD, s nímž dnes vystoupil premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka ve Vyškově.

AKTUALIZOVÁNO

Prvomájové konflikty policie silou neřešila; stačila síla slova

Praha /FOTOGALERIE/- Nečekaně klidné byly v neděli prvomájové oslavy i demonstrace. Alespoň z pohledu pražské policie, která měla v pohotovosti stovky svých příslušníků – a to jak v uniformách, tak v civilu. Vážnějších zásahů naštěstí nebylo zapotřebí.

Studenti volí krále Majálesu, prošli Prahou v alegorickém průvodu

Praha - Tradičním alegorickým průvodem z Kampy centrem města až k sídlu Karlovy univerzity začal v neděli v Praze studentský Majáles. Jeho pořadatelé letos zdůrazňují otevřenost svého setkání jako alternativy k akcím, v jejichž základu je nenávist a nesnášenlivost k druhým. Studentský Majáles je také Hate Free zónou, čímž organizátoři vyjadřují podporu místům a lidem, kteří v Praze v minulých dnech čelili xenofobním útokům.

Pochodu proti xenofobii a daňovým rájům se zúčastnilo 250 lidí

Praha - Prvomájového pochodu organizovaného iniciativou Zleva proti Xenofobii se zúčastnilo podle odhadů policie na 250 lidí. Manifestace zaměřená na podporu přijímání uprchlíků a vymezující se vůči kapitalismu a ukrývání majetku v daňových rájích začala na pražském náměstí Republiky, odkud se protestující vydali na pochod k nábřeží přes Pařížskou ulici a dále k náměstí Jana Palacha.

Na Střeleckém ostrově v Praze se sešlo asi 70 anarchistů

Praha - Asi 70 anarchistů a anarchistek se v neděli sešlo na Střeleckém ostrově v místě, kde se konalo první dělnické prvomájové shromáždění v Praze v roce 1890 a které spolupořádali tehdejší anarchisté. Po položení květin k památníku této události zamířili na náměstí Republiky na demonstraci platformy Zleva proti xenofobii, spojenou s pochodem proti daňovým rájům.

Hasiči na čarodějnice vyjížděli k téměř trojnásobku požárů

Praha - Hasiči vyjížděli v poslední dubnový den a během čarodějnické noci k téměř trojnásobku požárů. Zasahovali u 140, přičemž dlouhodobý denní průměr činí 50 požárů. Všechny se obešly bez zranění. Dnes o tom informovala mluvčí Hasičského záchranného sboru ČR Nicole Zaoralová.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.