VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z domova

7.3.2017

Jarní počasí by mělo ptačí chřipku utlumit, míní šéf veterinářů

Agresivní virus ptačí chřipky by teplé a slunečné počasí mělo na jaře utlumit. Hlavním důvodem, proč se nakažené chovy utrácejí, je nebezpečí mutace viru. Aktuálně bylo kvůli nemoci v ČR utraceno už zhruba 98 tisíc ptáků. Uvedl to ústřední ředitel Státní veterinární správy Zbyněk Semerád.

7.3.2017

Železniční neštěstí ve Studénce bude soud řešit znovu

Okresní soud v Novém Jičíně bude v květnu po více než půldruhém roce bude pokračovat projednávání okolností železničního neštěstí ve Studénce, při kterém v roce 2008 vlak narazil do trosek zříceného mostu. Nehodu osm lidí nepřežilo. Je hotový Znalecký posudek,  na který soud čekal. Jde nejspíš o poslední důkaz, po výslechu jeho autorů by mohl padnout rozsudek. Termín jednání ČTK sdělil soudce Jaromír Pšenica.

7.3.2017

Celodenní jízdné v MHD: nejlevnější je Olomouc, nejvíc platí Pražané

Nejlevnější celodenní jízdenka na MHD je v Olomouci, stojí 46 korun. O čtyři koruny více si připlatíte v Jihlavě a Českých Budějovicích, méně než 60 korun zaplatíte také v Pardubicích a Plzni. Naopak nejdražší je jízdenka v Praze, a to 110 korun. Vyplývá to z analýzy projektu Česko v datech.

7.3.2017

Na Klárově bude dnes happening proti zákonu o sociálním bydlení

Na dnešní odpoledne je svolaná demonstrace na pražském Klárově proti zákonu o sociálním bydlení. Happening svolala iniciativa Mít svůj domov, která kritizuje předlohu zákona vypracovanou ministerstvem práce a sociálních věcí. Podle iniciativy zákon ohrožuje desítky tisíc lidí, kteří můžou skončit na ulici nebo v nových ghettech. Návrh ve středu projedná vláda.

7.3.2017

Lokální výrobci mají smůlu, infocentra kvůli EET ruší komisní prodej

Některé místní potraviny, publikace spolků a další drobné zajímavosti, které dosud kupovali turisté v informačních centrech či na pokladnách památek mizí z pultů. Výrobci a tvůrci je totiž nabízeli do prodeje v takzvané komisi. Na komisní prodej se nyní vztahuje EET. Provozovny spadající pod města jinak EET používat nemusí a prodej v komisi proto ruší.

7.3.2017

Expert na bezpečnost: Hrozbu teroru je velmi těžké snížit

/ROZHOVOR/ V současném globálním pojetí světa není nic daleko, proto je správné si uvědomit, že ani Česku se nemusejí vyhýbat útoky fanatiků. I na Benešovsku je několik objektů takzvané kritické infrastruktury, kterým potenciálně hrozí teroristický útok. Právě na toto téma s Deníkem hovořil Jiří Dolejš, bezpečnostní expert státní i soukromé sféry.

7.3.2017

Co všechno by měl umět žák, který dělá přijímací zkoušky?

Jak se s testem z českého jazyka pro šestiletá gymnázia co nejlépe vypořádat? Požadavky na vědomosti a dovednosti:

EXKLUZIVNĚ
7.3.2017

Sobotka členy regulačních úřadů nenavrhne: To nechám novému ministrovi

Premiér Bohuslav Sobotka v roli přechodného ministra průmyslu a obchodu nenavrhne nové členy Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) a nové rady Energetického regulačního úřadu (ERÚ).

6.3.2017

TOP 09 chce ve volbách obhájit dvanáct procent z roku 2013

TOP 09 chce na podzim ve sněmovních volbách přinejmenším dosáhnout výsledek z roku 2013, kdy získala 12 procent hlasů. Dnes to při představení dlouhodobého programového dokumentu strany Vize 2030 v Praze řekl její předseda Miroslav Kalousek. Odmítl přitom tvrzení, že TOP 09 skomírá. V aktuálních průzkumech se podpora TOP 09 pohybuje kolem 6,5 procenta.

6.3.2017

Pražské ANO chce svolat koaliční jednání. Důvod? Kauza Polčák

Pražské ANO by se rádo sešlo s ČSSD a Trojkoalicí (SZ, STAN a KDU-ČSL). Sdělil to dnes zastupitel Michal Hašek (ANO). Na výzvě se shodl zastupitelský klub ANO. Důvodem je kauza europoslance a místopředsedy STAN Stanislava Polčáka, který měl konzultovat výběr zástupců do městských firem se zlínským podnikatelem Michalem Redlem figurujícím v kauzách Radovana Krejčíře. Kvůli kauze chce opozice svolat mimořádné jednání pražského zastupitelstva.

6.3.2017

OBRAZEM: 'Tank' blokoval několik hodin dopravu na čáslavském obchvatu

Nevšední pohled na havarovaný obrněný transportér se naskytl motoristům na Kutnohorsku, v koloně táhnoucí se od Církvice až po Čáslav a ještě dál. Tank, jak vojenské vozidlo někteří nepřesně nazývali, však byl jen součástí vážné dopravní nehody, která se stala v pondělí odpoledne v lokalitě Kalabousek na čáslavském obchvatu.

6.3.2017

Vinař Horák obhájil v Paříži prvenství. Tentokrát zabodoval s Hibernalem

Břeclavsko, Paříž – Velkého úspěchu dosáhlo vrbické Vinařství Horák na prestižní soutěži vín Vinalies Internationales v Paříži. Zatímco vloni ve francouzské metropoli zabodoval Horák jako šampion růžových vín, letos se dočkal stejného ocenění mezi bílými vzorky.

6.3.2017

Bývalý primátor má Liberci zaplatit náhradu škody, rozhodl soud

Bývalý liberecký primátor Jan Korytář má Liberci zaplatit 130 tisíc korun a úroky z prodlení jako náhradu škody za pokutu, kterou město dostalo v době, kdy byl ve funkci. Rozhodl o tom dnes Okresní soud v Liberci.

DOTYK.CZ
6.3.2017

Kde čerpají nejdražší péči? V regionech, které ovládá Agel

Čísla, která překvapila i samotné členy správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny: nejdražší péči nečerpají obyvatelé hlavního města, nejvíc peněz stojí lidé z Ostravska a Olomoucka, ve kterých ovládá velkou část nemocnic soukromý řetězec Agel. Péči mohou prodražovat i nezaměstnaní.

6.3.2017

Ve skiareálech je stále dost sněhu, zájem lyžařů ale slábne

Velká lyžařská střediska v České republice mají navzdory jarnímu počasí stále dostatek sněhu a o víkendu toho využily tisíce lidí. V některých skiareálech, zejména na Moravě, ale s pozvolna končící sezonou lyžařů ubylo a tamní návštěvnost byla podle provozovatelů slabá. Někde kvůli tomu skončil zimní provoz. Běžecké stopy už nejsou v dobrém stavu. Mnohdy jsou nesjízdné nebo neupravované, běžkaři si tak musí dobře vybírat, kam vyrazí.

5.3.2017

Sobotka vynechá část summitu EU, bude obhajovat předsednický post

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) kvůli volebnímu sjezdu strany zmešká poprvé část summitu EU. Na neformální části summitu, která se bude týkat například brexitu, ho zastoupí předseda slovenské vlády Robert Fico. Sobotka řekl, že bude v Bruselu ve čtvrtek, kdy se budou přijímat závěry jednání Evropské rady. V pátek se však vrátí do Česka kvůli své kandidatuře na předsedu ČSSD.

5.3.2017

Bezzásahová Šumava možná připraví Kvildu o vodu

Zlomit vaz bezzásahovou zónou si nenechají Kvildští. A tak i když jsou podle starosty Václava Vostradovského ohroženy schváleným návrhem především zdroje vody pro obec, svůj plánovaný rozvoj nazastaví.

5.3.2017

Studentka z Ostravy absolvovala výcvikový kemp v Jižní Koreji

Před osmi roky zaujala v čajovně Kamilu Šamajovou asijská desková hra go. Teď je gymnazistce z Poruby šestnáct, patří mezi českou ženskou špičku a na turnajích nikoho dalšího z Ostravy už nějakou dobu nepotkává.

5.3.2017

Požehnaný zvon na cestě do kostela sv. Havla přilákal stovky lidí

/FOTOGALERIE/ - Stovky lidí v neděli přilákal převoz nového zvonu Václav z Hradčanského náměstí do kostela sv. Havla na Starém Městě pražském. Zvonu, který má připomínat odkaz bývalého prezidenta Václava Havla, předtím požehnali duchovní během ekumenické bohoslužby za oběti totality sloužené kardinálem Dominikem Dukou.

5.3.2017

Zoolog: Zvířecí mláďata nebývají v přírodě opuštěná

Zoocentrum v Srdově na Litoměřicku se už probudilo z relativního zimního spánku a s jarem očekává první přírůstek kozy bezoárové, kterou má majitel centra Michal Fišer spolu s další spárkatou zvěří v experimentálním chovu.

5.3.2017

Hudebníky rozdělují názory na migraci, Zemana a kapelu Ortel

Popovou hudební scénu rozdělují názory na migraci, prezidenta Miloše Zemana a kapelu Ortel, které kritici vyčítají texty namířené proti menšinám. Rozdílné názory hudebníků se pravděpodobně opět projeví v kampaních před nadcházejícími parlamentními a prezidentskými volbami. Dan Šustr s kapelou Tichá dohoda na vyhrocenou diskuzi minulý týden reagoval singlem Zakázaný slova.

5.3.2017

Vila Tugendhat je po opravě otevřená pět let, výročí slaví knihou

Muzeum města Brna připravilo rozšířené druhé vydání obsáhlé knihy o vile Tugendhat, nejcennější památce moderní architektury ve městě. Publikace nazvaná "Mies v Brně. Vila Tugendhat" vyšla u příležitosti pěti let od znovuotevření stavby po náročné rekonstrukci. Výročí připadlo na přelom února a března.

5.3.2017

Armáda se chystá na možný pokles zájmu o vstup do jejích řad

Armáda se chystá na možný pokles počtu zájemců o vstup do služebního poměru vojáka z povolání. Nastat by mohl mimo jiné kvůli klesající nezaměstnanosti. Možným zájemcům o službu ve vojsku chce proto více přibližovat činnost vojenských profesí a jednotlivé posádky. Médiím to řekla náčelnice odboru doplňování personálu Agentury personalistiky AČR Lenka Šmerdová. Letošní plány počítají s nástupem 2 tisíc nových vojáků, podle Šmerdové by se cíl mělo podařit naplnit.

DOTYK.CZ
5.3.2017

V Česku startuje „starožitnictví s kytarami“

Láká vás vlastnit americkou kytaru z roku 1975, která se spolupodílela na žánrovém vývoji bluesu, rocku i metalu a kterou vyrobila továrna v Nashville teprve rok po svém oficiálním otevření? Nebo unikátní "rezofonickou" kytaru National Triolian z roku 1931? Máte příležitost. Pokud tedy máte i pár nezbytných desítek až stovek tisíc.

5.3.2017

Poslanci ANO podali normu k elektronizaci zdravotnictví

Skupina poslanců vládního hnutí ANO podala předlohu, jež má v praxi umožnit vedení zdravotnické dokumentace v elektronické podobě. Návrhem zákona by také vzniklo Národní centrum elektronického zdravotnictví, jež by mělo na starosti zejména koordinaci činností v této oblasti a strategické materiály.

5.3.2017

Lidé asi budou na prezidentské petici uvádět i číslo průkazu

Podporovatelé nezávislých kandidátů na prezidenta zřejmě budou muset na nominační petici připsat ke jménu číslo občanského průkazu nebo cestovního pasu. Nadále jich bude muset být nejméně 50.000. Změnu přináší návrh volebních novel, které Senátu doporučil schválit beze změn jeho ústavně-právní výbor. Horní komora o předloze rozhodne příští týden.

5.3.2017

Děti z ústavů u pěstounů: Mají citovou nádrž s dírou, tvrdí náhradní rodiče

Chlapečka z kojeneckého ústavu a holčičku z klokánku přijala do pěstounské péče rodina Jany Luhanové. Manželský pár si tak ke dvou vlastním potomkům přibral ještě dva další. I když Mirek a Monika bydlí s náhradními rodiči a sourozenci už několik let, první roky života strávené v ústavních zařízeních na nich podle pěstounky dodnes nechaly stopy. Česko dlouhodobě sklízí kritiku domácích i mezinárodních organizací za posílání dětí do ústavů.

5.3.2017

Seniorka si zlomila kotník na ledu. Soudí se s městem už čtyři roky

Chodník, který patří městu Ústí nad Labem, nebyl odhrnutý. Seniorka ale na odškodném nedostala ani korunu. 

4.3.2017

Plzeň zažila další policejní razii. Tentokrát dorazil i ministr vnitra Chovanec

Policisté a strážníci navštívili celkem 7 heren a barů v centru města.

4.3.2017

Poličské strojírny čeká "bezpečnostní audit"

Vyšetřování exploze munice nebude cílit jen na samotný výbuch.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies