VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Česko

5.6.2017

Cílem společné obrany EU je lepší výzkum a využití kapacit

Smyslem posilování evropské obranné spolupráce je především větší efektivita při využívání zdrojů a kapacit jednotlivých členských zemí EU, uvedl státní tajemník pro EU Jan Král. Některé návrhy v oblasti obranné spolupráce již jsou známé, další představí předseda komise Jean-Claude Juncker na bezpečnostní konferenci DESCOP, která se koná v pátek Praze.

5.6.2017

Pohlreich na olomouckém gymnáziu: Je jednoduché naplivat na školní jídlo

/ANKETA/ Předvést, jak lze i ve školní jídelně připravit chutný oběd, ale také ukázat studentům, jak náročná je práce žen a mužů za sporákem vývařovny, se v Olomouci snažil známý televizní šéf Zdeněk Pohlreich.

5.6.2017

Česko už nepřijme žádného migranta na základě unijních kvót

Česká republika na základě unijních přerozdělovacích kvót nepřijme už žádné migranty z Itálie a Řecka. Novinářům to po dnešním jednání kabinetu řekl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). 

AKTUALIZOVÁNO
5.6.2017

Proč naboural LeoExpress v Přerově? Řeší se lidský faktor i technika

/VIDEO/ Co způsobilo vážnou nehodu vlaku společnosti Leo Express v železniční stanici v Přerově? Kromě policie řeší incident i Drážní inspekce.

5.6.2017

Česko není v ohrožení, uvedl Chovanec v reakci na Londýn

/ANKETA/ Sobotní útok v Londýně, při kterém zahynulo sedm lidí, neměl žádnou spojitost s Českou republikou. Po prověření informací poskytnutých Brity to dnes na Twitteru uvedl ministr vnitra Milan Chovanec.

5.6.2017

Úkol pro Pilného: najít 400 milionů na pomůcky pro nadané děti a na družiny

Ministr financí Ivan Pilný  má v letošním rozpočtu do července najít 400 milionů korun na pomůcky pro mimořádně nadané děti ve školách a na školní družiny. Na žádost ministryně školství Kateřiny Valachové mu to uložila vláda. O investicích do budování škol chce ještě Valachová jednat. 

5.6.2017

Bartitsu aneb Když se Sherlock musel prát

Ačkoli bojové sporty nacházejí velkou inspiraci v sebeobraně, ta sama o sobě sportem není. Sebeobrana přichází ke slovu ve chvíli, kdy neplatí pravidla ani fair play. Rozhodující je efektivita. Moderní způsoby sebeobrany oprašují staré prvky a někdy zažívají renesanci i celé systémy. Jedním z nich je „sebeobrana gentlemanů" – Bartitsu.

5.6.2017

V Česku zítra udeří bouřky, pozor na přívalové deště

Celou republiku odpoledne a večer zasáhnou bouřky, doprovázené nárazovým větrem o rychlosti až 90 kilometrů za hodinu či kroupami. Hlavně ve východní části Česka mohou bouřky přinést i přívalové srážky, během nichž napadne kolem 40 milimetrů vody. Přívalový déšť může ojediněle zatopit níže položená místa a sklepy.

AKTUALIZOVÁNO
5.6.2017

Kiska chtěl ocenit Gabčíka a Kubiše společně se Zemanem. Marně

Slovenský prezident Andrej Kiska chtěl společně se svým českým protějškem Milošem Zemanem ocenit parašutisty - Slováka Jozefa Gabčíka a Čecha Jana Kubiše - kteří před 75 lety provedli v Praze atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Uvedl to týdeník Respekt.

AKTUALIZOVÁNO
5.6.2017

Zeman odletěl na návštěvu Vietnamu a Kazachstánu. Co přiveze?

Prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou dnes odletěli na návštěvu Vietnamu a Kazachstánu. Ve Vietnamské socialistické republice se setká s prezidentem Tran Dai Quangem, jednat s ním bude mimo jiné o zrušení víz, přímém leteckém spojení mezi ČR a Vietnamem a o obchodních vztazích. V Kazachstánu se prezident zúčastní zahájení výstavy Expo 2017, v plánu má také několik bilaterálních jednání.

AKTUALIZUJEME
5.6.2017

LeoExpress havaroval v Přerově, počet zraněných se vyšplhal na 18

/VIDEO/ Téměř dvě desítky zraněných a škoda dvacet milionů korun. Taková je bilance vážné nehody, ke které došlo v pondělí před šestou hodinou ráno v železniční stanici v Přerově. Městem se brzy ráno rozléhalo houkání sanitek, které převážely zraněné do nemocnice.

5.6.2017

Odškodnění po ptačí chřipce vázne. Chovatelé čekají na peníze už tři měsíce

Tři měsíce od okamžiku, kdy chovy drůbeže na jihu Moravy zničila ptačí chřipka, nemá většina drobných chovatelů od státu odškodnění za preventivně vybitou drůbež. Někteří se dokonce odvolávají. Navrhovaná stokoruna za jednu nosnici jim přijde málo.

5.6.2017

Zákaz kouření: Astmatiky čeká méně záchvatů, zdravotnictví ušetří miliony

/INFOGRAFIKA/- Zákaz kouření pomůže astmatikům, jsou přesvědčeni lékaři. Počet astmatických záchvatů se podle nich sníží o desetinu, z balíku peněz na léčení se tak ušetří 168 milionů korun. Přesně tak zafungoval zákaz v dalších zemích Evropy.

5.6.2017

Kuře na českém stole? Často cestuje přes půl planety až z Brazílie

/INFOGRAFIKA/- Četné případy nákazy drůbežího masa salmonelózou poukázaly na to, odkud se mražená či chlazená kuřata do země dovážejí.

4.6.2017

Za fosfor v Rozkoši mohou odpadní vody. Už by se do ní neměly vypouštět

Kvalita vody v Rozkoši je dlouholetým problémem. Aby se podmínky v přírodním koupališti zlepšily, je nutné omezit přítomnost fosforu, který se do přehrady dostává z Rovenského a Šonovského potoka a významně zvyšuje riziko výskytu sinic a zelených řas. Zmíněné přítoky odvádějí odpadní vody z přilehlých obcí.

AKTUALIZOVÁNO
4.6.2017

OBRAZEM: Aviatická pouť 2017 v Pardubicích

Nejen nebe bylo dnes na pardubickém letišti plné krásy. Račte se porozhlédnout v naší fotogalerii.

4.6.2017

Kauza Babiš: Na webu, kde se objevily nahrávky, jsou nyní analýzy firmy Imoba

Na anonymním twitterovém účtu skupiny Julius Šuman, která v posledních týdnech publikovala nahrávky bývalého ministra financí Andreje Babiše (ANO), se dnes objevila analýza společnosti Imoba. Materiál, který podle skupiny vznikl na základě dat z otevřených zdrojů, dochází k závěru, že transakcemi kolem společnosti si Babiš vyplatil během svého působení v čele ministerstva víc než dvě miliardy korun a stát při tom připravil o 300 milionů na daních.

AKTUALIZOVÁNO
4.6.2017

Průzkum ukázal propad ČSSD. Je až čtvrtá za ODS, KSČM a vítězem ANO

Volby do Sněmovny by nyní vyhrálo hnutí ANO se ziskem 31,5 procenta. ČSSD se po květnové vládní krizi propadla až na čtvrté místo za ODS a KSČM. Do Sněmovny by se dostaly také TOP 09, koalice lidovců se STAN a rovněž Okamurova SPD. Vyplývá to z průzkumu TNS Kantar pro Českou televizi (ČT).

4.6.2017

Z 10 tisíc výzev na vydání majetku církvi zbývá probrat dvě stovky

Z téměř 10 tisíc výzev církví na vydání majetku, které evidují státní instituce, jich zbývají projednat dvě stovky. Více z dosud neprojednaných žádostí přitom tvoří jiné než zemědělské nemovitosti. Výzev na jejich vydání bylo ale podáno 2172, několikrát méně než výzev na pozemky, jichž úřady evidují 7617. Údaje vyplývají ze zprávy vládního výboru o průběhu restitucí za poslední čtvrtletí roku 2016. Kvůli restitucím se také vedou stovky soudních sporů - ty se ale často týkají obcí, ne státu.

4.6.2017

FOTO: Češka v Londýně jen o vlásek unikla teroru. "Jsem v pořádku," hlásí

Sobotní londýnský teror, při kterém na mostě London Bridge umírali nevinní lidé, se jen o vlásek vyhnul mladé Češce Michaele Hadravové z Hradiště u Teplic. „V sobotu jsme byly snad třikrát na tom samém místě," informuje sympatická černovláska z Londýna, kam se vydala se svými kamarádkami.

AKTUALIZOVÁNO
4.6.2017

Čeští politici odsuzují vražedné útoky v Londýně

Čeští politici odsuzují útoky v Londýně. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) na twitteru vyjádřil za českou vládu silnou podporu Británii v jejím boji s bezohledným terorismem. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) uvedl, že v tuto chvíli nejsou žádné informace o tom, že by se útok týkal i ČR. Podle ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) šlo o ohavný útok na nevinné lidí. Předseda hnutí ANO Andrej Babiš označil útoky za otřesné. "Zpravodajské služby musí najít způsob, jak těmto činům předcházet," dodal Babiš na twitteru.

4.6.2017

Výkup vlasů v Ostravě. Kvalitou jsou české nejlepší, a to dokonce celosvětově

/REPORTÁŽ DENÍKU/ Kýbl krve. Asi těžko byste hádali, že v domě, kde sídlí restaurace s tímto názvem, se také vykupují a prodlužují vlasy… Ale popořádku.  

4.6.2017

Povinné plavání ve škole? Na Ostravsku jako bouře ve sklenici vody

Zařazení plaveckého výcviku do školních vzdělávacích programů bylo dosud v pravomoci ředitelů a plavecká výuka na prvním stupni byla dobrovolná. Přesto byla do ní zapojena většina základních škol.

3.6.2017

Běžně nepřístupné interiéry Hradu navštívilo přes šest tisíc lidí

Reprezentační prostory Pražského hradu si v sobotu prohlédlo 6412 lidí. I přes zavedené kontroly při vstupu do areálu Hradu letos přišlo o 484 návštěvníků více než při loňském dnu otevřených dveří, který byl v dubnu. Novinářům to řekl mluvčí Správy Pražského hradu David Šebek.

3.6.2017

Chtějí peníze na sbírku pro neslyšící, pak vás okradou. Pozor na podvodníky

Před podvodníky, kteří vás zastaví na ulici, aby vybrali peníze pro neslyšící, ale následně vás okradou, varují i někteří uživatelé sociálních sítí. Případy takovýchto lidí, již se neštítí ničeho, se odehrávají napříč Českem.

3.6.2017

Dětské tábory v záplavových územích u řek by mohly získat výjimku

Do vodního zákona by se mohla dostat výjimka ze zákazu budování kempů a táborů v aktivních zónách záplavových území podél řek. Získat by ji mohly dětské stanové tábory, navrhl to sněmovní zemědělský výbor. Do novely vodního zákona, kterou se v tomto týdnu zabýval, chce vložit ustanovení, aby se zákaz nevztahoval pro zřizování táborů sestávajících pouze ze stanů, které se v daném místě zřizovaly ještě před stanovením zóny záplavového území a které lze v případě povodňového nebezpečí neprodleně odstranit.

3.6.2017

Červen bude teplotně průměrný, oteplí se na začátku prázdnin

Nadcházející čtyři týdny budou teplotně spíše průměrné. Nejchladnější by měl být týden od 12. června. Naopak nejteplejší očekávají meteorologové začátek prázdnin. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

3.6.2017

Průzkum: Lidé mají lepší mínění o Drahošovi než o Zemanovi

Bývalý předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš by byl podle 40 procent Čechů dobrým prezidentem. O Miloši Zemanovi si totéž myslí 33 procent veřejnosti, současná hlava státu si tak od dubna pohoršila o šest procentních bodů. Mírně klesla podpora přímé volby prezidenta. Vyplývá to z průzkumu agentury Median pro Český rozhlas.

3.6.2017

Kauzou přípravy útoku na vlak se začne zabývat změněný senát

Pražský městský soud nařídil na 6. září a následující dva dny další hlavní líčení v kauze přípravy teroristického útoku na vlak. Zatím není jasné, jak bude soudní proces pokračovat kvůli změně v obsazení trestního senátu, z něhož byl kvůli podjatosti vyloučen jeden z přísedících. Advokáti obžalovaných zřejmě nebudou chtít, aby se celý proces před novým senátem opakoval, státní zástupce Vladimír Pazourek nechtěl svůj další postup komentovat.

3.6.2017

Moravu v neděli zasáhnou silné bouřky, pršet bude i v Čechách

Moravu a Slezsko v neděli odpoledne ojediněle zasáhnou silné bouřky s přívalovými srážkami, nárazy větru o rychlosti 70 kilometrů za hodinu nebo kroupami. Ve výstraze to dnes uvedl Český hydrometeorologický ústav. V Čechách lze očekávat déšť či přeháňky, místy bouřky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies