VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z domova

9.5.2017

Monarchisté a konzervativci podpoří ve sněmovních volbách TOP 09

Čeští monarchisté a konzervativci podpoří ve sněmovních volbách TOP 09, protože TOP 09 nehodlá spolupracovat s ANO 2011, s KSČM ani s jiným uskupením. Představitelé monarchistické strany Koruna Česká, Konzervativní strany a Klubu angažovaných nestraníků to dnes oznámili ve společném prohlášení. Tyto strany samostatně kandidovat nebudou.

AKTUALIZOVÁNO
9.5.2017

Ministři z ČSSD do Číny se Zemanem nepojedou, nahradí je náměstci

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, ministr vnitra Milan Chovanec a ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík zrušili zahraniční cestu do Číny s prezidentem Milošem Zemanem. V Číně Chovance a Zaorálka nahradí náměstci. Do Číny naopak poletí jejich stranický kolega ministr průmyslu Jiří Havlíček i dva ministři za ANO. Mluvčí Zemana Jiří Ovčáček na zprávy reagoval prohlášením, že jestli má politické pletichaření přednost před zájmy České republiky, je to smutné.

9.5.2017

Exprimátor Svoboda se nemusí omluvit Rittigovi, potvrdil soud

Pražský vrchní soud v úterý potvrdil, že se bývalý pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) nemusí omlouvat lobbistovi Ivu Rittigovi. Rozhodnutí je pravomocné. Podnikatel žádal omluvu za Svobodův mediální výrok, kterým politik údajně naznačil, že se Rittig podílel na jeho odvolání z funkce.

9.5.2017

Babiš chce garanci nového ministra, spekuluje se o Schillerové

Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) žádá po premiérovi Bohuslavu Sobotkovi jasné garance, že bude respektovat případný návrh hnutí ANO na nového ministra financí. Nahradit by ho podle spekulací mohla dosavadní náměstkyně pro daně Alena Schillerová. Od Sobotky chce také slyšet, zda koaliční smlouva stále platí. Babiš to řekl Právu. Zopakoval, že pro jeho dovolání z funkce neexistuje důvod. 

9.5.2017

Tuk zabíjí. Spotřebu neznáme

Státní zdravotní ústav chystá velký test: chce měřit škodlivé tuky v mateřském mléce. Hodlá tak zjistit, jestli potravináři dodržují doporučení Evropské komise a snižují množství trans tuků v jídle. Mají totiž na svědomí řadu úmrtí.

DOTYK.CZ
9.5.2017

Ovčáček spustil o státním svátku vlastní blog, říká mu Svobodný názor

Mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček spustil 8. května vlastní blog, který pojmenoval Svobodný názor. Informoval o něm na svém twitterovém účtu.

9.5.2017

Milionové odměny manažerům nedáváme, dušují se kraje

Po skandálu v jihočeských nemocnicích, ze kterých šly peníze na léčení šéfům krajského holdingu, samosprávy ochotně zveřejňují účty. Až na jednu výjimku.

9.5.2017

Divočáci i srnky. Řidiči rekordně bourají se zvěří, květen je nejhorší

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/- Nejnebezpečnější jsou silnice ve středních Čechách a na Vysočině. Proklikejte si všechny loňské nehody ve vašem okolí.

8.5.2017

V Česku chybí tisíce pečovatelů pro seniory a postižené

V Česku chybí několik tisíc pracovníků, kteří by se starali o seniory, postižené a další potřebné. Sociální služby kvůli nízkým výdělkům obtížně konkurují jiným zaměstnavatelům, zaměstnance se jim nedaří získávat a udržet. Hrozí tak omezení péče, vyplývá z vyjádření Asociace poskytovatelů sociálních služeb (APSS), zástupců zařízení i jednotlivých krajů. Pečovatele a pečovatelky hledají také zařízení i rodiny v Německu a Rakousku, někde stačí jen základní znalost němčiny.

AKTUALIZOVÁNO
8.5.2017

Zeman zatím Babiše neodvolá, premiér jej vyzval k respektování Ústavy

Ministr financí Andrej Babiš dorazil podle informací Deníku na Pražský hrad na setkání s prezidentem Milošem Zemanem. Oba muži spolu jednali o návrhu Babišova odvolání z postu šéfa státní kasy, které doručil premiér Bohuslav Sobotka do Kanceláře prezidenta republiky v pátek. Zeman následně uvedl, že návrh na odvolání Babiše je v rozporu s koaliční smlouvou. Sobotka jej pak vyzval, aby respektoval Ústavu.

AKTUALIZOVÁNO
8.5.2017

Česká armáda má první generálku, Zeman jmenoval i další generály

/FOTOGALERIE/- Česká armáda má první generálku. Na Pražském hradě se jí dnes stala po jmenování prezidentem Milošem Zemanem dosavadní plukovnice Lenka Šmerdová. V armádě má na starosti nábor a je poradkyní náčelníka generálního štábu. Šmerdová se v minulosti stala také první plukovnicí české armády. Prezident povýšil i další vojáky, veterány, hasiče a pracovníky Vězeňské služby.

AKTUALIZOVÁNO
8.5.2017

Výlet do ústeckých skal skončil tragicky. Cizinec nepřežil, druhý je v nemocnici

V těžce přístupném terénu Průčelské rokle v Brné na ústecké periferii zasahovali v pondělí po poledni hasiči i vrtulník záchranky Ústeckého kraje.

8.5.2017

Zeman pogratuloval Macronovi ke zvolení, pozval ho do Česka

Prezident Miloš Zeman dnes zaslal telegram Emmanuelu Macronovi a pogratuloval mu ke zvolení prezidentem Francie. Zároveň ho pozval na státní návštěvu České republiky. Sdělil to mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Zeman napsal Macronovi, že ho těší výborné vztahy Francie s Českem a rozvíjející se spolupráce v politice, ekonomice i kultuře. Macron se úřadu ujme týden po nedělním vítězství. Ziskem dvou třetin hlasů porazil svou soupeřku, krajně pravicovou političku Marine Le Penovou.

8.5.2017

Konec války připomínají čestné salvy, lesk řádů i prohlídky památek

/FOTOGALERIE/- Vyvrcholení série akcí uspořádaných v rámci oslav 72. výročí ukončení druhé světové války přinesl v Praze dopolední pietní akt v Národním památníku na Vítkově.

AKTUALIZOVÁNO
8.5.2017

Babiš na nahrávce přebírá živý policejní spis. Je to kampaň, stěžuje si

/POSLECHNĚTE SI/- Ministr financí Andrej Babiš a redaktor MF Dnes Marek Přibil jsou aktéry další nahrávky, která unikla na internet. Upozornila na ni skupina Julius Šuman na Twitteru, která v anonymitě sbírá informace o šéfovi státní kasy. Tentokrát se v ní skloňuje například i jméno bývalého šéfa ÚOOZ Roberta Šlachty. Babiš se brání, že se stal obětí cílené provokace nastrčeného agenta.

8.5.2017

Většina Francouzů v Česku dala hlas Macronovi

Většina Francouzů, kteří ve druhém kole francouzských prezidentských voleb volili v Česku, dala hlas Emmanuelu Macronovi. Francouzské velvyslanectví dnes na webu uvedlo, že liberál Macron obdržel 1146 hlasů a jeho soupeřka Marine Le Penová 136 hlasů. V prvním kole Macrona podpořilo přes 500 lidí.

8.5.2017

Celé Česko si připomene konec války

Na řadě míst v Česku si v pondělí budou politici, pamětníci a další lidé připomínat konec druhé světové války. Nejvyšší představitelé státu a armády se tradičně sejdou v Národním památníku v Praze na Vítkově. Akce se ale tentokrát nezúčastní prezident Miloš Zeman, na veřejnosti se objeví až odpoledne při jmenování nových generálů. Konec války si v pondělí připomene i řada evropských zemí.

8.5.2017

Zeman se dnes seznámí s návrhem na odvolání Babiše

Prezident Miloš Zeman se dnes podle dřívějších vyjádření Hradu podrobně seznámí s návrhem na odvolání ministra financí Andreje Babiše (ANO) z vlády. Rozhodnutí ale plánuje až po návratu z návštěvy Číny po 18. květnu, uvedl již dříve mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Odvolání navrhl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) kvůli Babišovým kauzám týkajícím se možného ovlivňování médií a neodvádění daní.

8.5.2017

Průměrnému obyvateli ČR je 42 let

Průměrný věk v Česku se každoročně zvyšuje. Od roku 1990 se protáhl o více než pět let a osm měsíců. Zatímco v roce 1990 bylo průměrnému obyvateli republiky 36 let a necelé čtyři měsíce, na konci loňska mu už bylo rovných 42 let. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ)

AKTUALIZOVÁNO
7.5.2017

Čeští politici vítají vítězství Macrona ve francouzských volbách

Čeští politici vítají vítězství proevropského Emmanuela Macrona ve francouzských prezidentských volbách. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) vyjádřil radost, že se voliči rozhodli pro Francii, která bude hrdou a silnou součástí Evropské unie. Macronovi k jasnému vítězství na twitteru pogratuloval. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) zvolení Macrona vítá, protože jako prezident chce, aby Francie hrála silnou a konstruktivní roli v EU, což je v současné době důležité.

7.5.2017

Druhé kolo voleb prezidenta Francie láká v Praze méně voličů

Na francouzské velvyslanectví v Praze přichází ve druhém kole prezidentských voleb spíše jednotlivci. První kolo přitom provázel velký zájem voličů, ve frontách museli čekat na vhození svého hlasu i dvě hodiny. Na místě to zjistila zpravodajka ČTK, podle které byla atmosféra na Velkopřevorském náměstí po většinu dne klidná. Do uzavření volebních místností zbývá zhruba dvě a půl hodiny.

7.5.2017

Babiš: Premiér je součástí spiknutí proti mně

Aféra s uniklými tajně pořízenými nahrávkami ministra financí a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše je jen "vrtěním psem", tedy odváděním pozornosti od aktuálních korupčních kauz spojených s jinými stranami. Je to provokace, organizované spiknutí, v pozadí stojí podsvětí a možná i politické struktury a premiér Bohuslav Sobotka. Babiš to dnes na krátkém brífinku v Průhonicích řekl novinářům. Sobotka podle něj "brutálně porušuje koaliční smlouvu".

AKTUALIZOVÁNO
7.5.2017

Autobus plný důchodců z Bíliny zachvátil na dálnici D8 požár

/FOTOGALERIE, VIDEO/- K požáru autobusu, který převážel důchodce došlo na dálnici D8 u Dobkoviček. Incident se obešel bez zranění.

DOTYK.CZ
7.5.2017

Jaroslav Kmenta: Babiš z nás chtěl udělat mediální kobru

"Případ Babiš-Mafra je nebývalý skandál. Ukázal, že nemůže fungovat spojení politika s vlastnictvím novin," říká Jaroslav Kmenta, bývalý investigativní reportér Mladé Fronty Dnes. Nahrávka debaty Andreje Babiše s novinářem Markem Přibylem podle něj ukázala, že Babiš zneužíval média v politickém boji.

7.5.2017

Babiš k Moravcovi nepřišel. Strach z konfrontace, reagoval Bělobrádek

Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) na dnešní diskusi ve veřejnoprávní České televizi nedorazil. Na facebooku to vysvětlil tak, že by proti němu bylo pět lídrů parlamentních stran a moderátor Václav Moravec. Ve zdůvodnění také uvedl, že na funkci ministra financí nelpí, ale boj proti svým politickým soupeřům nevzdá. Moravec v televizi řekl, že Babiše ČT zvala, ale do pátku nedostala jasnou odpověď, zda se zúčastní. Podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) je jeho neúčast zbabělost.

AKTUALIZOVÁNO
7.5.2017

Babiš zveřejnil odpovědi na otázky ČSSD ohledně jeho podnikání

Ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš dnes zveřejnil odpovědi na 22 otázek ČSSD ohledně jeho podnikání. Na řadu otázek ale přímo neodpověděl. Například zopakoval, že správnost transakcí, z jejichž výnosů pak koupil kontroverzní korunové dluhopisy, potvrdily auditorské firmy. Obě firmy však jen potvrdily, že měl Babiš dost peněz pro nákup dluhopisů, ale zdůraznily, že jejich zprávy o Babišových financích nepředstavují audit podle mezinárodních auditorských standardů.

AKTUALIZOVÁNO
7.5.2017

Skautce z prvomájové fotky hrozí lynčem. Výhrůžky řeší policie

Dohru zatím v rovině výhrůžek mají demonstrace z prvního května, které se odehrály v Brně. Skautce Lucii Myslíkové, známé z fotografie, na které diskutovala s jedním z účastníků pochodu pořádaného Dělnickou mládeží, vyhrožují na sociálních sítích lynčováním. „Považuji za alarmující, že je v České republice lidem, kteří se nenásilně staví za hodnoty humanity a proti nenávisti a fašismu, veřejně vyhrožováno násilím a lynčováním," vyjádřila se k tomu Myslíková.

AKTUALIZOVÁNO
7.5.2017

Prezident Zeman podle Sobotky opustil nadstranický přístup

Prezident Miloš Zeman podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) opustil nadstranický přístup a straní hnutí ANO. Pokud Zeman ministra financí Andreje Babiše (ANO) neodvolá, premiér se bude chtít sejít kvůli dalšímu postupu s ústavními právníky a experty. Řekl to dnes v televizi Prima. Zároveň odmítl, že by si sociální demokracie objednala sledování Babiše. Nahrávky, které šéfa hnutí ANO zachycují, jak mluví o článcích v médiích, která mu v minulosti patřila, by podle něj měla vyšetřit policie.

7.5.2017

Nových případů HIV v Česku v 1. čtvrtletí meziročně o třetinu ubylo

Počet nových případů nákazy virem HIV v Česku letos v prvním čtvrtletí meziročně klesl zhruba o třetinu. Lékaři jich letos do konce března zaznamenali 68, loni bylo nových případů za první tři měsíce roku 95. Vyplývá to z údajů Národní referenční laboratoře pro HIV/AIDS na webu Státního zdravotního ústavu. V březnu byla zaznamenána i nákaza krevní transfuzí, dotyčný člověk se ale nakazil před lety v cizině.

7.5.2017

Genetička: Určíme i nemoc někoho padesát let mrtvého

/ROZHOVOR/ - Koupí žlutých kytiček pomohou lidé příští středu v boji proti rakovině. Jestli jim nemoc hrozí dědičně, dokáží odhalit genetici brněnské Fakultní nemocnice. „Rakovina ale ve většině případů geneticky podmíněná není, výraznou roli hraje životní styl," podotýká primářka Oddělení lékařské genetiky Renata Gaillyová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies