VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Česko

18.6.2017

Vládní a armádní špičky si připomenou atentát na Heydricha

V neděli dopoledne se v pravoslavném chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici v Praze 2 odehraje tradiční uctění hrdinského boje československých parašutistů po úspěšném atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha. Zúčastní se ho premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), ministr obrany Martin Stropnický (ANO), ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL), první místopředsedkyně Senátu Miluše Horská (nestran.) a náčelník generálního štábu Josef Bečvář.

18.6.2017

Komu dáme hlas? Volby ovlivní zdravotnictví

Žijte zdravě, nekuřte a my vám odpustíme část pojištění. Takovou motivaci by od své pojišťovny uvítalo 43 procent Čechů. Vyplývá to z čerstvého průzkumu, který si nechala zpracovat platforma odborníků Zdravotnictví 2.0 spolu s Asociací inovativního farmaceutického průmyslu.

17.6.2017

V pátek na silnicích v Česku zemřelo šest lidí, letos zatím nejvíc

Při dopravních nehodách v Česku v pátek zemřelo šest lidí, což je letos dosud nejvíc v jednom dni. Pět obětí bylo v letošním roce dosud ve čtyřech dnech. Vyplývá to z dostupných údajů policie. Dva lidé v pátek zemřeli na silnicích na Vysočině, po jednom v dalších čtyřech krajích.

17.6.2017

Čekání na čápa: Slonice v Ostravě může porodit až na konci července

/FOTOGALERIE/- Dvacetiletá slonice Vishesh má za sebou více než šest set dní těhotenství. Se svým v pořadí třetím porodem si ale podle ošetřovatelů dává načas…  

17.6.2017

Ne, my trámy nepřevážíme, distancují se záchranáři od fotografie

Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje (ZZS MSK) se distancuje od fotografie, která se v sobotu objevila na sociálních sítích. 

17.6.2017

Do půlky července bude tepleji, než je běžné, deště bude přibývat

Do poloviny července má být v Česku mírně tepleji, než je běžné, srážek bude postupně přibývat. Nejvyšší teploty až kolem 26 stupňů Celsia se čekají příští týden, který má být zároveň nejsušší. Vyplývá to ze čtyřtýdenního výhledu počasí, který dnes na svém webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

AKTUALIZOVÁNO
17.6.2017

Návrat. Bývalý premiér Paroubek se vrací do ČSSD

Bývalý předseda vlády a někdejší šéf ČSSD Jiří Paroubek se vrací do sociální demokracie. Stane se členem ČSSD v Cerhenicích na Kolínsku.

17.6.2017

Zaorálek: Nejde o volby ani o ČSSD, ale o osud země

Jednomyslně zvolený lídr sociálních demokratů Lubomír Zaorálek nezklamal.

17.6.2017

Sobotka: ČSSD stojí za úspěchy současné vlády

ČSSD podle premiéra Bohuslava Sobotky stojí za většinou úspěchů současné vlády. Strana v končícím volebním období prosadila cíle, které chtěla prosadit. Politika sociální demokracie má smysl, řekl dnes Sobotka na programové konferenci strany. Delegáti mají schválit volební program a rovněž potvrdit ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka jako nového volebního lídra strany.

AKTUALIZOVÁNO
17.6.2017

Sociání demokraté zahájili kampaň: Mzda 40 tisíc do pěti let

S ambiciózním programem přicházejí sociání demokraté, kteří před několika okamžiky zahájili v pražském Slovanském domě svou programovou konferenci.

17.6.2017

OBRAZEM: Nejlepší fotografie týdne

Prohlédněte si nejpovedenější snímky našich fotografů, pořízené během uplynulého týdne.

17.6.2017

Petr Gazdík: Mým kandidátem je Drahoš. I kvůli Zemanovu zdraví

/VIDEO, FOTOGALERIE/- Petr Gazdík působí jako nerozkoukaný skautík, který přijel ze Suché Lozi na zkušenou do Prahy. Už dávno to ale není pravda. Bývalý učitel a otec čtyř dětí je čtvrtým rokem místopředsedou Poslanecké sněmovny, dlouholetým komunálním politikem, radním Zlínského kraje pro školství a šéfem ambiciózního projektu Starostové a nezávislí. Po úspěšném spojenectví s TOP 09 se nyní rozhodl kandidovat v koalici s KDU-ČSL, což znamená získat deset procent hlasů. „Myslím, že minimálně dvanáct procent dostaneme," usmívá se.

AKTUALIZOVÁNO
16.6.2017

Čeští politici: Kohl patřil k největším evropským státníkům

Bývalý německý kancléř Helmut Kohl, který dnes zemřel ve věku 87 let, byl podle českých politiků jedním z největších evropských státníků. Představitelé české politické scény připomínali nejen jeho zásluhy na sjednocení Německa, ale i na budování Evropské unie a na posílení česko-německých vztahů. Prezident Miloš Zeman ho označil za významného hybatele evropského projektu.

16.6.2017

Studenti z ČVUT představili šestou generaci elektroformule

Studentský tým Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT) eForce FEE Prague Formula v pátek na Václavském náměstí představil šestou generaci své formule na elektrický pohon. Studenti pozměnili nosnou strukturu monopostu z loňského roku a udělali ještě několik dalších změn, které by měly odstranit nedostatky z předchozích let. Formule by tak měla být ještě spolehlivější.

16.6.2017

Hosté mladoboleslavského baru chodí kouřit do speciální klece

/FOTOGALERIE, ANKETA/- Jsou to dva týdny, co vstoupil v platnost takzvaný protikuřácký zákon. Ten zakazuje kouření nejen v restauracích a divadlech, ale taky v barech. Problémem je, že bar je většinou místo, kam lidé chodí primárně za zábavou. Málokterý z těchto nočních podniků má zahrádku. A tak po zavedení novely, zakazující kouření, provozovatelé řeší, kam jejich zákazníci budou chodit kouřit.

16.6.2017

Nehodová smršť v Ostravě: Tramvaje bouraly i s autobusy

/FOTOGALERIE/- Od čtvrtečního večera do pátečního rána – během necelých 24 hodin – se ve městě staly čtyři nehody s kolejovými vozidly ostravského dopravního podniku. A dvakrát se srazili kolegové šoféři.

16.6.2017

Zelení nabídnou i vizi moderního státu a nesplněné sliby ČSSD

Zelení chtějí v předvolební kampani, kterou dnes zahájili v prostoru akcelerátoru start-upů na pražském Smíchově, rozšířit okruh příznivců své politiky. Dosavadní voliče středopravých stran plánují oslovit tématem modernizace státu a podpory inovativního podnikání. Zaměřit se chtějí také na témata, která slibovala prosadit sociální demokracie, ale v končící vládě na ně nedošlo. Jde třeba o exekuce či bydlení pro sociálně slabší.

AKTUALIZOVÁNO
16.6.2017

Fučíka z Pantheonu nikdo nevyhazuje. Už je pryč dávno

/VIDEO/- Emotivní diskuse, ba i zlou krev vyvolaly nedávné informace generálního ředitele Národního muzea Michala Lukeše o tom, že galerii bust významných osobností české historie v Pantheonu Národního muzea návštěvníci po otevření zrekonstruované historické budovy uvidí v pozměněné podobě – nikoli v dosavadní, jež víceméně vychází z koncepce Zdeňka Nejedlého z padesátých let.

16.6.2017

Neuvěřitelný útok: Štěch naštval živnostníky, žádají jeho sesazení

Nejnovější nápad předsedy senátu Milana Štěchy (ČSSD) pořádně dopálil představitele Asociace malých a středních podniků ČR (AMSP). Požadují proto jeho okamžitou rezignaci. Štěch ve čtvrtek navrhl, aby se odvody živnostníků zdvojnásobily. Vyvolal tím kritiku i ve vlastní straně.

16.6.2017

Hrozí londýnské peklo také v Česku? I staré paneláky jsou už bezpečné

/VIDEO/ S ohněm se v České republice už při stavbě počítá. I staré paneláky obložené novým zateplením jsou podle hasičů bezpečné.

16.6.2017

Zaorálek vidí v Bělorusku potenciál pro byznys, upozornil však na lidská práva

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) dnes po jednání se svým běloruským protějškem Uladzimirem Makejem vyzval k většímu zapojení běloruské opozice do zahraniční politiky země.

16.6.2017

Sobotka řešil s Timmermasem otázku migrace, je pro jednotný postoj EU

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes jednal s místopředsedou Evropské komise Fransem Timmermansem o migraci a budoucím směřování evropské integrace. V tiskové zprávě to sdělil Úřad vlády. Timmermans se Sobotkou se věnovali také přípravě Evropské rady, která se koná příští týden.

16.6.2017

Moderátorka Daniela Písařovicová: Smích je pro mne základem života

/ROZHOVOR/ Ačkoliv každodenní zprávy nejsou zrovna důvodem k radosti, Daniela Písařovicová se směje ráda. Smích je pro moderátorku Událostí České televize kořením života. Na vtip a nadsázku prý dojde nakonec i ve zpravodajství, ale víc ve studiové kuchyni než na obrazovce.

16.6.2017

Odmítáme koalici s extrémistickou silou, říká Gazdík. Problém vidí i v ANO

Koalice KDU-ČSL a hnutí Starostové a nezávislí (STAN) vylučuje povolební spolupráci s jakoukoliv extremistickou stranou, jako problematickou ale vidí i spolupráci s hnutím ANO a jejím předsedou Andrejem Babišem. V to rozhovoru řekl předseda STAN Petr Gazdík.

AKTUALIZOVÁNO
16.6.2017

Zdravotní sestry u lůžek si polepší, ministerstvo slíbilo o dva tisíce

Platy zdravotních sester pracujících v lůžkových zdravotnických zařízeních v třísměnném nebo nepřetržitém provozu se od července zvýší o 2000 korun hrubého. Navýšení se bude týkat asi 43 tisíc lidí. 

16.6.2017

Piráti chtějí povinné zveřejňování příjmů všech zastupitelů

Necelá polovina pražských zastupitelů dosud zpřístupnila svá majetková přiznání na internetu. Piráti navrhují, aby zveřejňování příjmů bylo povinné.

16.6.2017

ČSSD sází na Ostraváka. Zaorálek v čele? Fajn volba, zaznělo z kraje

Ostrava je městem, odkud do vysoké politiky přišel nynější ministr zahraničí, místopředseda sociální demokracie a po odstoupení jejího předsedy nový celostátní lídr pro parlamentní volby. Pokud by ČSSD uspěla, mohl by se Lubomír Zaorálek stát také druhým českým premiérem pocházejícím z Moravskoslezského kraje. Prvním byl Mirek Topolánek.

DOTYK.CZ
16.6.2017

"Budeme za vás bíti Němce," psal český legionář od Zborova

Píše se datum 2. července roku 1917. Je devět hodin ráno. U města Zborov v Haliči na západní Ukrajině se po celém úseku frontové linie mezi ruskou a rakousko-uherskou armádou hrnou ze zákopů čeští legionáři. Začíná bitva, která vstoupí do historie.

16.6.2017

Analytik: Češi jsou pokrytci. Mluví o kvalitě, ale zajímá je jen nejnižší cena

/ROZHOVOR, ANKETA/ Kdyby domácí spotřebitelé kupovali kvalitnější potraviny v menším množství, nestálo by je to víc než dnes. Na levné jídlo si ale zvykli už za komunismu, řekl Deníku zemědělský analytik Petr Havel.

16.6.2017

Liškutín se dočkal. Zeman mu předá diplom o povýšení

Konečně je splacen další z dluhů, které má česká společnost vůči lidem bojujícím za svobodu a demokracii. Minulý měsíc byl 8. května povýšen do hodnosti brigádního generála válečný pilot Miroslav Antonín Liškutín (97), rodák z Jiříkovic u Brna, který od roku 1948 žije v Anglii. Dnes mu má prezident Miloš Zeman při své návštěvě Velké Británie osobně předat diplom o povýšení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies