Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Česko

10.8.2017

Exředitel důchodové správy podal oznámení na Marksovou kvůli pomluvě

Bývalý ředitel České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) Vilém Kahoun podal trestní oznámení na ministryni práce a sociálních věcí Michaelu Marksovou (ČSSD). Podle Kahouna se dopustila pomluvy a křivého obvinění, když o něm tvrdila, že vydělal na úkor státu při privatizaci služebních bytů.

10.8.2017

Češi nechtějí být levnými montéry. Tuší to politici?

/INFOGRAFIKA/ Změníme daně, zvýšíme platy, přidáme rodinám. S takovými sliby se před podzimními volbami opět vytasily tuzemské politické strany. Jejich recepty na větší blahobyt jsou relativně rychlé, ale v reálu jsou to spíše kosmetické změny, které nás mezi bohatší západní státy neposunou. Naznačuje to poslední analýza ekonomů tuzemské pobočky Raiffeisenbank.

10.8.2017

Čapí karty? Kauzy, které možná ovlivní volby

/INFOGRAFIKA/ Deník přinesl sumář politicky výbušných případů, které v minulosti ovlivnily volby. A co letos, může se stát něco podobného? 

9.8.2017

Soud potvrdil neoprávněný zásah do práv k ochranným známkám Podravka

Vrchní soud v Praze potvrdil rozhodnutí soudů nižší instance a přiznal potravinářskému koncernu Podravka zadostiučinění ve výši 200 000 korun v soudním sporu o porušování práv k ochranné známce a o nekalé soutěži se společností Pěkný – Unimex patřící do skupiny polského výrobce potravin Prymat. Předmětem sporu bylo napodobování designu obalů kořenících směsí Podravka polskou značkou Kucharek dodávanou na český trh firmou Pěkný – Unimex.

9.8.2017

Vraky? Nejprve je nutné definovat je dle zákona

Zahrádka na autě dostává ve spojení s pickupem Ford před kulturním domem v Ostravě - Porubě docela jiný rozměr, než je běžné. Vůz tam totiž stojí tak dlouho, že se na korbě rozrůstá zeleň.

9.8.2017

Vyhořelý kostel v Gutech lze virtuálně prohlédnout v mobilu

Dřevěný kostelík z 16. století sice již v Gutech nestojí, protože byl pravděpodobně podpálen čtyřmi lahvemi benzinu, přesto se lze díky moderní době jeho krásy nabažit virtuálně.

9.8.2017

František Ringo Čech bude superlídrem bývalé Zemanovy strany

/ANKETA/ Uvadající Strana práv občanů, která v minulých volbách získala i přes mohutnou podporu prezidenta Miloše Zemana 1,5 procenta hlasů, se snaží o comeback.

AKTUALIZOVÁNO
9.8.2017

Česko žaluje evropskou směrnici o zbraních, může ohrozit bezpečnost země

Česká republika dnes podala k Soudnímu dvoru EU žalobu na evropskou směrnici o zbraních. Země požaduje zneplatnění směrnice a s žalobou podala také návrh na odklad účinnosti směrnice, kterou by měly členské státy EU zavést do svých právních řádů nejpozději do poloviny září 2018. 

9.8.2017

Lízněte si černé! U Olomouce točí avantgardní zmrzlinu

/ANKETA/ Možná nevypadá úplně vábně, ale chutná výborně. Dokazují to nadšenci, kteří se k netradiční chladivé pochoutce vracejí a neváhají kvůli tomu urazit desítky kilometrů do Štarnova na Olomoucku.

9.8.2017

Senát se neshodl na stykovému zákonu

Dva senátní výbory se neshodly na doporučení k návrhu takzvaného zákona, který má podrobněji upravit vzájemné vztahy mezi Sněmovnou a Senátem. Zatímco ústavně právní výbor dnes doporučil zákon schválit beze změny, výbor pro územní rozvoj žádné usnesení nepřijal. Pro kladné usnesení hlasovali jeho čtyři členové, ale pět se jich zdrželo.

9.8.2017

Do Čech večer dorazí bouřky, hrozí přívalové lijáky

Čechy dnes večer potrápí bouřky a přívalový déšť s kroupami. První intenzivní srážky očekávají meteorologové dnes večer po 21:00 a v noci na čtvrtek. Další přijdou ve čtvrtek odpoledne a v pátek. Moravu naopak potrápí ve čtvrtek odpoledne vedra přesahující 34 stupňů, v pátek rtuť teploměru vystoupí nad 31 stupňů. Vyplývá to z aktuálních informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

9.8.2017

Kostel v Gutech vstane z popela. Dřevo dodá biskupství ze svých lesů

Dřevěný kostelík Božího Těla v Gutech u Třince, který vyhořel minulý týden ve středu po žhářském útoku, bude obnoven. Na tiskové konferenci o tom informoval novináře ostravsko-opavský biskup František Václav Lobkowicz.

9.8.2017

Dovozem pohonných hmot si na daních přišli k 370 milionům, hrozí jim deset let

Policie navrhla obžalovat sedm lidí v kauze krácení daní při dovozu pohonných hmot do Česka se škodou nejméně 370 milionů korun. Obviněným hrozí až deset let vězení, sdělila to dnes Národní centrála proti organizovanému zločinu.

9.8.2017

Muž odmítl, že by naschvál "vybržďoval" auto s malým synem

Muž, který podle obžaloby "vybržďoval" v Praze na dálnici auto s bývalou družkou a svým malým synem, vinu odmítá. Soudu dnes tvrdil, že z auta před ním někdo vyhodil předmět, který mu poškodil čelní sklo. Proto se snažil upozornit a zastavit řidiče vozu a až posléze si prý všiml, že v autě sedí lidi, které zná. Za pokus o těžké ublížení na zdraví a za pokus o poškození cizí věci hrozí muži pět až 12 let vězení.

9.8.2017

Červenec byl horký, v historii měření ale až sedmnáctý

Letošní červenec byl sice velmi teplý, v 243leté historii měření se ale umístil na 17. až 18. místě. V Praze-Klementinu meteorologové naměřili průměrnou měsíční teplotu 22 stupňů Celsia, což je výrazně nad normálem. Za téměř čtvrt tisíciletí měření bylo v červenci nejtepleji v roce 2006, kdy průměrná teplota dosáhla 25 stupňů Celsia.

9.8.2017

První úkol ředitele Národní knihovny? Personální audit

Nový ředitel Národní knihovny Martin Kocanda slibuje, že během poslední fáze oprav Klementina knihovna zásadně neomezí své služby. Dříve se mluvilo až o několikaměsíčním uzavření haly služeb. Do náhradních prostor by se měla stěhovat jen pracoviště, s nimiž čtenář nepřijde do styku. Kocanda řekl, že plánuje personální audit a že knihovně chybí vize.

AKTUALIZUJEME
9.8.2017

Požár zasáhl nový komín teplárny v Plané nad Lužnicí, vychýlil se o metr

V teplárně v Plané nad Lužnicí na Táborsku v noci hořel nový komín. Ten se vychýlil o metr, chytly v něm saze. Na místě jsou záchranáři, nejsou hlášena zranění. 

9.8.2017

Prahou projede "duhová tramvaj", upozorní na HIV

Centrem Prahy bude dnes odpoledne od 14:00 do 18:00 projíždět tramvaj s duhovými vlajkami, která má upozornit na nebezpečí šíření viru HIV a nemoci AIDS. Osvětová jízda je součástí programu festivalu Prague Pride, který se zaměřuje na život leseb, gayů, bisexuálů a translidí (LGBT). 

9.8.2017

OBRAZEM: Finalistky České Miss pózovaly u Valtic

V plavkách a u vody se před objektivem fotografů usmívaly finalistky letošního ročníku soutěže krásy Česká Miss. Focení se v úterý uskutečnilo v areálu JetSurf Academy ve Valticích na Břeclavsku.

9.8.2017

Snědli kozu. A pokořili osmitisícovku prvovýstupem

/VIDEO/ Jako první na světě zdolali Zdeněk Hák a Marek Holeček himalájskou osmitisícovku Gasherbrum I (8068 m. n. m.) nejobtížnější cestou, jihozápadní stěnou. Navíc alpským stylem, bez použití umělého kyslíku.

9.8.2017

Kde povodeň pomohla aneb Příběh vzestupu Karlína

/INFOGRAFIKA/ Nejstarší pražské předměstí se proměnilo ze zanedbané tovární čtvrti v prestižní adresu plnou kanceláří, kaváren a hipsterů.

8.8.2017

Lidovci chtějí vyšší slevy na děti a obecní byty

Rodina, zodpovědná solidarita a aktivní role v EU, to jsou pilíře, s nimiž jdou do říjnových voleb lidovci. Při představení svého programu zdůraznili, že v končící koalici prosadili téměř 80 procent svého programu. Nejpyšnější jsou na to, že během tří let zůstalo pracujícím rodičům díky slevám na daních a přídavkům v peněženkách o 5,5 miliardy korun víc. 

8.8.2017

Zelení chtějí bojovat se suchem. Plánují podpořit zemědělskou půdu

Zelení by chtěli přehodnotit seznam takzvaných hájených míst, kde by se v budoucnu mohly budovat přehrady. Část z nich by ze seznamu vyškrtli. Nyní je v něm 65 lokalit, kde se kvůli ochraně nesmí stavět například dopravní koridory nebo se nesmí rozšiřovat města. Obyvatelé v těchto lokalitách žijí v právní nejistotě. Zástupci strany to dnes uvedli na tiskové konferenci.

8.8.2017

Starostové se bojí, že nedostanou peníze na opravy silnic. Chystají demonstraci

Starostové obcí a měst v Česku se obávají, že obce příští rok nedostanou ze státního rozpočtu peníze na obnovu komunikací. Ve čtvrtek se proto chystají protestovat v Praze před ministerstvem financí. Oznámil to tajemník Sdružení místních samospráv ČR (SMS ČR) Tomáš Chmela. O podobě státního rozpočtu na příští rok se nyní vyjednává.

8.8.2017

Srp nemůže být v radě ÚSTR. Byl totiž členem KSČ

Dlouholetý předseda Jazzové sekce Karel Srp nesplňuje podmínky pro to, aby mohl být členem rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). Srpa do rady nominoval prezident Miloš Zeman, konečné rozhodnutí je v rukou Senátu. Podle zákona člen rady ÚSTR nesměl být v minulosti členem Komunistické strany Československa (KSČ).  

8.8.2017

Kauza živých policejních spisů: komise vyslechla Chovance, Kroupu a Brunclíka

Sněmovní komise k únikům ze spisů bude v závěrečné zprávě navrhovat posílení kontrolních nástrojů vůči orgánům činným v trestním řízení. Před komisi dnes před předstoupili ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), novinář Janek Kroupa, bývalý náměstek GIBS Dušan Brunclík a policejní prezident Tomáš Tuhý. Poslanci se znovu sejdou v úterý, kdy mají v plánu další výslechy. Přijít by měl například premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).  

8.8.2017

Levné volání ze zahraničí? Pozor, může mít i svá úskalí

„Roaming končí! Od léta 2017 voláme v zahraničí jako doma. Voláte, esemeskujete a datujete bez roamingových příplatků,“ mohli jste se dočíst v reklamách už počátkem letošního léta. Hodně lidí už má po dovolené v zahraničí a řada z nich v jejím průběhu volala, esemeskovala a surfovala na internetu, jako by byli doma.

AKTUALIZOVÁNO
8.8.2017

Pohřeb válečného hrdiny Klemeše bude v pondělí ve Strašnicích

Pohřeb válečného hrdiny a veterána Jaroslava Klemeše se uskuteční v pondělí odpoledne ve strašnickém krematoriu v Praze. Poslední rozloučení začne ve Velké obřadní síni v 15.00 hodin a uskuteční se s vojenskými poctami. Poslední žijící československý výsadkář vyslaný za druhé světové války do okupovaného Československa z Británie a držitel nejvyššího státního ocenění Řádu bílého lva zemřel v pondělí ve věku 95 let.

8.8.2017

Polovina Čechů jí prošlé potraviny. Plýtvání je problém, ukázal výzkum

Více než polovina Čechů někdy spotřebovává potraviny po skončení doby minimální trvanlivosti. Asi 48 procent lidí jí tyto potraviny i po skončení doby použitelnosti, tedy datu uvedeném v označení "spotřebujte do", u potravin, které se rychle kazí, jako jsou mléčné výrobky nebo maso. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

8.8.2017

Priority kampaně KDU-ČSL: rodina, vzdělávání, půda a krajina

Prioritami lidovců ve sněmovních volbách bude zaměření na rodinu, důraz na vzdělávání a inovace nebo péči o krajinu a zemědělskou půdu. Oznámili to dnes zástupci vedení strany. Předseda Pavel Bělobrádek poznamenal, že symbolem lidoveckého programu je dům pro tři generace, pod jehož jednu střechu patří děti, rodiče i prarodiče. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení