VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z domova

17.3.2017

Vyhazov za platy? Ředitel záchranky je zvýšit musel

Rada Pardubického kraje odvolala ředitele záchranky. Údajně i kvůli navýšení platů. Záchranáři si myslí, že jde o politický boj.

17.3.2017

Kauza Lipno. Cena lukrativních pozemků byla podezřele nízká

Na pozemcích nad Lipenským jezerem bude mít rekreační dům hejtman Jiří Zimola i jeho náměstek Jaromír Slíva oba ČSSD). Staví jim je předseda představenstva Jihočeských nemocnic Martin Bláha, ten je zatím majitelem pozemků i staveb. Nemovitosti na ně hodlá převést do 90 dnů po kolaudaci. Náklady si každý platí sám.

DOTYK.CZ
17.3.2017

"Sdílejte bezpečně," upozorňuje nový projekt uživatele internetu

"Hurá, od patnáctého jsme dva týdny na Malorce," uveřejníte na Facebooku optimistický post týkající se vaší blížící se dovolené. Netušíte přitom, že váš profil sleduje kromě vašich přátel i tipař bytových zlodějů. A že si z vašich zveřejněných údajů vyhledá přesnou adresu…

17.3.2017

Druhá vlna dotací. S kotlem na uhlí na peníze zapomeňte

Plánujete výměnu kotle? Můžete ušetřit 75 až 80 procent nákladů. Ministerstvo životního prostředí vyhlašuje druhou vlnu kotlíkových dotací. Rozdělí 3,4 miliardy korun, za něž si bude nový kotel moci pořídit až 35 tisíc domácností. 

17.3.2017

Zeman jede do Ameriky. O cestě se neví nic

Osočují mě, že jsem agentem ruského a čínského prezidenta, ale co říkají tomu, že budu v dubnu hostem americké hlavy státu? Tak se s lišáckým úsměvem ptá Miloš Zeman od loňského 6. prosince, kdy si telefonoval s Donaldem Trumpem. Tehdy se mu dostalo pochvaly, že jako jeden z mála evropských politiků (tím druhým byl maďarský premiér Viktor Orbán) Trumpa nahlas podporoval. Odměnou mu bylo pozvání do Bílého domu.

16.3.2017

Zeman nechce, aby Sněmovna zkoumala daňové podvody

Sněmovna by neměla zkoumat, zda se někdo dopustil daňového podvodu. Ke kauze ministra financí Andreje Babiše (ANO) to v televizi Barrandov dnes řekl prezident Miloš Zeman. Podle něj by se případným podezřením měla zabývat finanční policie. Rozhovory TV Barrandov chce dávat každý čtvrtek, nechce se ve své kampani totiž účastnit předvolebních diskusí.

16.3.2017

Zrušte zákaz kouření v hospodách, navrhují senátoři Ústavnímu soudu

Senátoři navrhli Ústavnímu soudu zrušení zákazu kouření v restauracích nebo prodeje alkoholu z automatů. Návrh podepsalo 20 členů horní komory v čele s jejím místopředsedou Jaroslavem Kuberou (ODS) a Ivo Valentou (Strana soukromníků). Nepožadují zrušení celého zákona, ale jen části usnesení. Oznámili to dnes ČTK.

16.3.2017

Volební kampaň ANO povede majitel realitky Morcinek

Volební kampaň hnutí ANO povede majitel firmy M&M Reality Petr Morcinek. Do funkce ho schválilo předsednictvo ANO. Morcinek v minulosti pomáhal hnutí s kampaní v Moravskoslezském kraji. Uvedl to dnes ČTK mluvčí ANO Vladimír Vořechovský

16.3.2017

Průzkum: Třetina homosexuálů v práci skrývá svou orientaci

Homosexuálové u nás stále čelí neférovému jednání. Ukázal to průzkum platformy Byznys pro společnost (BPS), jehož výsledky dnes představila jeho předsedkyně Pavlína Kalousová. Ke zlepšení situace podle ní může přispět memorandum, které dnes podepsalo několik firem.

16.3.2017

Zemanův první výjezd po oznámení kandidatury

Prezident Miloš Zeman příští týden vyráží na návštěvu Olomouckého kraje, kde navštíví českou zbrojařskou společnost Excalibur Army či firmu Nutrend. Zúčastní se také ukázky akčního zásahu prostějovských speciálních sil. Veřejné debaty s občany prezident absolvuje v Hněvotíně, Šternberku, Uničově a Konicích. Jeho program dnes zveřejnilo hejtmanství, Olomoucký kraj navšítí už počtvrté.

16.3.2017

Babiš dnes se Zemanem mluvil o kauze dluhopisů, slíbil opět vysvětlení

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) na Pražském hradě jednal s prezidentem Milošem Zemanem o aktuálním problému kolem jeho korunových dluhopisů. Oba státníci spolu mluvili také o nedávném sněmu ANO. Babiš slíbil, že Sněmovně své obchodní transakce písemně vysvětlí. Řekl to novinářům po setkání se Zemanem.

16.3.2017

Farář v Sieře Leone našel jeden z největších diamantů světa

Jeden z dvaceti největších surových diamantů na světě dnes v Sierra Leone objevil místní farář. Drahokam vážící 709 karátů byl z bezpečnostních důvodů prozatím uložen do trezoru sierraleonské centrální banky. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC.

16.3.2017

Jurečka: Farmáři mají mít informace o prodeji pozemků, na kterých hospodaří

Měla by se zlepšit pozici farmářů vůči investorům a developerům, kteří pole pořizují spekulativně, a na půdě pak nehospodaří. Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) chce, aby farmáři byli informování o prodeji polí, která mají v pronájmu. Farmáři nyní často ani nemají možnost předložit cenovou nabídku. Řekl to dnes Jurečka na sněmu Agrární komory ČR v Olomouci. Komora se tento bod snaží prosadit již delší dobu. 

16.3.2017

O politiku se zajímá zhruba polovina českých občanů, ukázal průzkum

O politiku se zajímá zhruba polovina českých občanů, více sledují politické dění doma než ve světě nebo v Evropské unii. Druhá polovina v únorovém průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) uvedla, že je politika nezajímá. Rozhodovat o významných místních otázkách by chtělo osm z deseti lidí, celospolečenské otázky by chtěla řešit polovina. Naproti tomu významné zákony a mezinárodní smlouvy by na politicích nechaly zhruba tři čtvrtiny Čechů. Výsledky průzkumu dnes CVVM poskytlo ČTK.

16.3.2017

Reorganizace huti Poldi má pokračovat, rozhodli věřitelé u soudu

Věřitelé ve čtvrtek pražského krajského soudu odhlasovali pokračování reorganizace kladenské huti Poldi. Společnosti hrozil konkurs kvůli dluhům. Soud ještě bude zkoumat, zda dlužník doloží, že zaplatí část dluhů a uzavřel dohody, které předpokládá v reorganizačním plánu.

AKTUALIZOVÁNO
16.3.2017

Sobotka: Babiš by měl rychle reagovat na usnesení Sněmovny

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) očekává, že ministr financí Andrej Babiš (ANO) do konce dubna vysvětlí své obchodní transakce, jak ho k tomu ve středu vyzvala Sněmovna. Sobotka v tiskové zprávě uvedl, že nelze bagatelizovat usnesení poslanců. Babiš ve středu sněmovní usnesení odmítl s tím, že diskusi poslanců považuje za manipulaci a lži a že nebude nic zdůvodňovat. Dnes podle serveru Novinky.cz uvedl, že transakce a Agrofertem ve Sněmovně vysvětlí.

AKTUALIZOVÁNO
16.3.2017

Slováci uzavřeli pro kamiony hraniční přechod na D2. Dopoledne se tvořily kolony

Řidiči, kteří ve čtvrtek dopoledne směřovali po D2 na Slovensko, si museli dávat pozor kvůli částečně zablokované dálnici. Před hranicí se vytvořila až tříkilometrová kolona postávajících kamionů. Slovenská strana totiž uzavřela hraniční přechod na D2 v Lanžhotě na Břeclavsku.

16.3.2017

Před 75 lety padla legenda druhého odboje Václav Morávek

Štábní kapitán Václav Morávek byl legendární postavou druhého československého odboje. Za nenápadným zevnějškem úředníka se ukrýval hrdina, který svými odvážnými činy přiváděl v zoufalství tisíce policistů v čele s gestapem. Na hraně života a smrti dokázal balancovat tři roky. Na svobodě zůstal jako poslední ze slavné odbojářské skupiny Tří králů. Jeho život se uzavřel před 75 lety, 21. března 1942, když padl v přestřelce s gestapem u Prašného mostu v Praze.

16.3.2017

Z uprchlického tábora zmizely ploty i mříže

Uprchlický tábor v Jezové u Bělé pod Bezdězem je k nepoznání. Cizinci tu teď mohou žít o mnoho volněji, bez mříží a plotů.

16.3.2017

Stropnický navrhne povýšení první ženy do generálské hodnosti

Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) navrhne na květen jmenování první ženy do hodnosti generálky české armády. Své rozhodnutí zveřejnil na svém twitteru. Jméno kandidátky na generálskou hodnost ale Stropnický neuvedl.

16.3.2017

Jedovatý amalgám zmizí. Ošetření zubů se prodraží o miliardy

/INFOGRAFIKA/ Oprava zkažených zubů bude stát víc. Prozatím jen zdravotní pojišťovny. Od příštího roku na ni budou muset najít až dvojnásobný balík peněz, než jaký platily doposud. To znamená více než dvě miliardy korun. V následujících letech jejich výdaje ještě poskočí.

EXKLUZIVNĚ
15.3.2017

Babiš: Nic ukazovat nebudu, ať mě klidně Sobotka odvolá

Andrej Babiš ve Sněmovně při projednávání bodu „Daňové podvody ministra financí" nebyl. Pobýval na jihu Čech, kde v terénu kontroloval dodržování EET, ale nejen to. „Jedu z Českých Budějovic do Prahy, byl jsem v Mladé Vožici v domově důchodců, kde měla jedna paní sto let, dal jsem jí padesát růží, protože sto bych neunesl," řekl Deníku pár minut poté, co sněmovna schválila usnesení, které mu ukládá doložit finanční transakce vedoucí k nákupu korunových dluhopisů Agrofertu.

15.3.2017

Babiš má vyvrátit podezření z daňových úniků, Sobotka pak vyvodit důsledky

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) dostal od Sněmovny ultimátum. Do konce dubna by měl vyvrátit "vážná" podezření z daňových úniků v souvislosti se svými obchody se skupinou Agrofert, kterou dříve vlastnil. Pokud předseda hnutí ANO požadavek nenaplní, měl by podle dokumentu premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) jednat.

15.3.2017

Kalousek: Babiš je podezřelý nejméně ze čtyř daňových úniků

Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš čelí podezření nejméně ze čtyř daňových úniků. Tedy podle šéfa TOP 09 Miroslava Kalouska, který to dnes prohlásil dnes ve Sněmovně. Obvinění souvisí s nákupem korunových dluhopisů a s prodejem skoro bezcenných akcí. 

AKTUALIZOVÁNO
15.3.2017

Dopravní odbory vyzvaly ke stávce řidičů autobusů

Vedení dopravních odborů dnes vyzvalo ke stávce kvůli mzdám řidičů linkových autobusů. Řidiči v některých krajích zatím nedostali přidáno podle schváleného nařízení vlády. Rozsah stávky a přesné datum oznámí odbory s třídenním předstihem. Po jednání předsednictva Odborového svazu dopravy (OSD) to novinářům řekl jeho předseda Luboš Pomajbík. Problémy podle něho přetrvávají v Ústeckém, Pardubickém, Jihomoravském kraji a v Kraji Vysočina.

AKTUALIZOVÁNO
15.3.2017

Přestaňte se chovat jako diktátoři! Lidé protestovali proti evropské směrnici

/FOTOGALERIE, ANKETA/ - Kolem 600 lidí dnes na Václavském náměstí v centru Prahy podle odhadu policie protestovalo proti směrnici EU, která omezuje legální držitele zbraní. Projevy přítomných kritizovaly postoj europoslanců, a bránily naopak tuzemské zákony. Po projevech se účastníci vydali k pražskému sídlu Evropské komise, kam přinesli například rakev zaplněnou medailemi ze střeleckých disciplín.

15.3.2017

Zeman pozval znovuzvoleného maďarského prezidenta Ádera do Prahy

Prezident Miloš Zeman pozval znovuzvoleného maďarského prezidenta Jánose Ádera na návštěvu Prahy. Zároveň mu pogratuloval k obhájení prezidentské funkce. Ve středu to sdělil Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. Maďarský parlament zvolil podle očekávání v pondělí Ádera hlavou státu.

15.3.2017

Poldovka stále nemá vyhráno, její budoucnost má v rukách soud

Po více více jak sto třiceti letech se brány kladenské huti Poldi dělníkům možná nadobro zavřou. Po všech slibech a nadšených plánech, hrozí nyní společnosti úpadek.

15.3.2017

Tajná služba verbovala v Ostravě. Deník byl u toho

/FOTOGALERIE/ Slušně zaplněnou posluchárnu NA4 v Nové aule VŠB-TUO v Porubě měla v úterý náborářka české civilní „špionáže". Není to legrace - Bezpečnostní informační služba (BIS) se poprvé zúčastnila největšího krajského pracovního veletrhu Kariéra PLUS!

AKTUALIZOVÁNO
15.3.2017

Žádné daňové podvody nedělám, tvrdí Babiš. Z jednání Sněmovny se omluvil

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) se omluvil z pracovních důvodů z dnešního jednání Sněmovny, která má probírat bod pojmenovaný Daňové podvody ministra financí. Do programu jej v úterý prosadil předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Babiš záležitost označil za další šaškárnu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies