VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Česko

15.6.2017

V 91 letech zemřel sochař Olbram Zoubek

V 91 letech ve čtvrtek v Praze zemřel akademický sochař Olbram Zoubek. Oznámil to  ředitel Národního filmového archivu a Zoubkův zeť Michal Bregant. Zoubek vytvořil mimo jiné památník obětem komunismu na pražském Újezdě. 

15.6.2017

Děti jsou ve škole otrávené. Stačí prý pořádně vyvětrat

Vysoké hodnoty oxidu uhličitého v důsledku nesprávného větrání jsou přetrvávajícím problémem, s nímž se potýká většina českých škol a školek. Řekl to dnes Bohumil Kotlík z Národního zdravotního ústavu, který se problémem dlouhodobě zabývá.

15.6.2017

Na pravdě záleží. Na školách vrcholí Týdny mediálního vzdělávání

Velký zájem základních i středních škol zaznamenal první ročník Týdnů mediálního vzdělávání, který 22. května spustil Člověk v tísni ve spolupráci s nezávislými redakcemi a organizacemi rozvíjejícími mediální gramotnost. Až do 30. června mají učitelé možnost uspořádat projekci filmu, vzdělávací seminář nebo diskuzi s novináři, a posílit tak mediální gramotnost mladých lidí.

15.6.2017

Jsou „dárky“ automobilek pro policii korupcí? Za jistých okolností ano

Nedávno v Brně havaroval luxusní vůz se znakem Policie ČR na kapotě. Po necelých třech týdnech tak skončila marketingová mise, na kterou jej poslala společnost BMW Group ČR. Ta svůj model BMW i8 s hybridním pohonem brněnským policistům bezplatně půjčila 10. května k dočasnému užívání. 

15.6.2017

Průzkum hrou aneb klikněte si na prezidenta. Hlasy sbírá i Kajínek

Do internetové hry Prezident 21, v níž lze vybírat budoucí hlavu státu, se zapojilo už přes 140 tisíc lidí. Kdokoliv může navrhnout svého kandidáta či kandidátku na Hrad, přičemž každý může rozdat tři kladné hlasy a jeden záporný. Vybírat je momentálně možné z 543 kandidátů. Na konci května přibyl i nedávno omilostněný dvojnásobný vrah Jiří Kajínek, hlasů má ale zatím minimálně. Informovali o tom tvůrci hry z neziskové organizace Institut pro Demokracii 21.

15.6.2017

Matku zmizelé Míši poslal soud do vězení za propagaci nacismu

Pravicový extremismus se vymstil Evě Muzikářové z Ústí nad Labem. Matku zmizelé Míši Muzikářové ústecký soud odsoudil za propagaci nacismu. 

15.6.2017

ČSSD chce Jiřího Zimolu znovu na kandidátku

Hejtmanka Ivana Stráská bude v sobotu ústřednímu výkonnému výboru ČSSD tlumočit požadavek krajského výboru na vrácení Jiřího Zimoly na kandidátku pro volby do Poslanecké sněmovny.

15.6.2017

To jste ještě neviděli. Napresovaná kuřata se vezla po D1

Užaslý, nechápající, pochybující. Pozorný čtenář Deníku dnes na dálnici D1 dojel a nafotil pozoruhodný přívěs napěchovaný kuřaty. Mnohá z nich ještě pípala.

15.6.2017

Dávejte si pozor, meteorologové varují před vysokými hodnotami UV indexu

Ozonová vrstva, která brání dopadu ultrafialového záření na Zemi, v následujících dnech zeslábne. Zejména dnes a v neděli kolem poledne proto meteorologové očekávají zvýšené hodnoty UV indexu. Lidé by proto měli v této době omezit pobyt venku a chránit se opalovacími krémy a brýlemi s UV filtrem. Dnes na to upozornil Český hydrometeorologický ústav na svém informačním webu.

15.6.2017

Na tísňovou linku se senioři obrací kvůli týrání i šmejdům

/INFOGRAFIKA/- Odpírání pití, zakazování návštěv či přivazování k posteli. To jsou jen některé z forem týrání, které se dějí v seniorských a pečovatelských domovech. Na tyto závažné problémy upozornilo sdružení Život 90.

AKTUALIZOVÁNO
15.6.2017

Birke končí jako manažer ČSSD, funkci přebírá Chovanec

Funkci volebního manažera sociální demokracie dočasně přebírá úřadující předseda Milan Chovanec. Birke ráno dal svou funkci k dispozici, označil to za logický postup vzhledem k tomu, že v čele strany skončil Bohuslav Sobotka, který ho přípravami kampaně pověřil. Birke se bude na kampani i nadále podílet a věnovat se odborům a dopravě.

15.6.2017

Jirkov získal štědré dědictví. Stařenka mu odkázala byt a milion

Město teď dumá, jak smysluplně peníze využít, aby se nerozplynuly v rozpočtu. Investuje je jejím jménem.

14.6.2017

Sobotka je zbabělec, řekl Babiš. Bělobrádek premiéra chápe

Premiér Bohuslav Sobotka je zbabělec, který opouští potápějící se loď jen proto, aby se zachránil, komentoval Sobotkovo dnešní rozhodnutí vzdát se funkce předsedy ČSSD a volebního lídra strany šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Sobotkův vládní kolega Pavel Bělobrádek z ČSSD má pro odcházejícího předsedu hluboké lidské pochopení. Šéf ODS Petr Fiala je velmi kritický.

AKTUALIZOVÁNO
14.6.2017

Sobotka odchází z čela ČSSD, nahradí ho Chovanec. Volebním lídrem bude Zaorálek

Premiér Bohuslav Sobotka není spokojen s preferencemi ČSSD. Na místě je změna. Sobotka dnes odchází z čela strany, kam nastupuje její první místopředseda a ministr vnitra Milan Chovanec. Volebním lídrem pro podzimní volby do sněmovny bude místopředseda ČSSD a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Sobotka setrvává premiérem a lídrem jihomoravské kandidátky.

14.6.2017

Grémium ČSSD zahájilo jednání, jak řešit pokles preferencí strany

Užší vedení ČSSD zahájilo v Praze jednání, po kterém by mělo být jasno, zda premiér Bohuslav Sobotka nadále povede stranu a její kampaň do letošních sněmovních voleb. V posledních dnech se objevily spekulace, že by se ministerský předseda mohl svých stranických funkcí vzdát kvůli neuspokojivým výsledkům sociální demokracie v předvolebních průzkumech. Členové strany dohady odmítají komentovat, Sobotka přislíbil, že se vyjádří po jednání grémia.

14.6.2017

Kampaň se roztáčí. Kandidáti na prezidenta již utratili miliony korun

Sbírání podpisů pro prezidentskou kandidaturu a volební kampaň již stálo uchazeče o úřad hlavy státu několik milionů korun. Dostatečný počet podpisů ke kandidatuře zatím hlásí jen Michal Horáček. Jiří Drahoš jich získal asi 25 tisíc, současný prezident Miloš Zeman počet podpisů nezná. Marek Hilšer sesbíral 7 tisíc podpisů. Vyplývá to z ankety agentury ČTK.   

14.6.2017

Nejvíc věříme Okamurovi a Babišovi, Gazdík se propadá, tvrdí průzkum

/ANKETA/ Nejdůvěryhodnějším předsedou politických stran a hnutí je Tomio Okamura následován Andrejem Babišem, před sedmým Bohuslavem Sobotkou je již i Petr Fiala a Petr Robejšek. Vyplývá to z průzkumu společnosti SANEP.

14.6.2017

Otce „vlčích dětí“ našli po letech ve Francii

V rukou policejních složek skončil dlouhodobě hledaný Martin K. Jako otec takzvaných vlčích dětí byl v roce 2012 odsouzen ke čtyřletému trestu. 

AKTUALIZOVÁNO
14.6.2017

Česko podá žalobu na směrnici o zbraních, souhlasila vláda

Česká republika podá do poloviny srpna k Soudnímu dvoru EU žalobu na evropskou směrnici o zbraních. Ministr vnitra Milan Chovanec informoval, že jeho návrh podpořila vláda. Česko bude požadovat neplatnost a odklad účinnosti směrnice, protože podle něj zavádí nepřiměřená a nepraktická opatření pro držitele zbraní. V žalobě bude tvrdit, že norma porušuje princip proporcionality a zásadu zákazu diskriminace.

14.6.2017

Zemětřesení v ČSSD: Zaorálek převezme roli „kluka z plakátu“

Sociální demokracie dnes zažije předvolební zemětřesení. Klesající preference a neschopnost oslovit širší vrstvy občanů přiměly šéfa strany Bohuslava Sobotku přistoupit k radikálnímu řešení.

14.6.2017

Lenka Bradáčová: Ústecký soud odposlechy v kauze Rath nařídil právem

/ROZHOVOR/- Odposlechy, které jsou hlavním důkazem v kauze bývalého hejtmana Davida Ratha, může obžaloba u soudu použít. Rozhodl tak Nejvyšší soud, který vyhověl odvolání ministra spravedlnosti Roberta Pelikána a vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové.

AKTUALIZOVÁNO
14.6.2017

Čuba se rozhodl vzdát svého platu, senátorem zůstává. Štěch tvrdí, že to nejde

Senátor František Čuba (SPO) se kvůli dlouhodobé absenci v Senátu rozhodl vzdát se svého senátorského platu a náhrad. Členem horní komory zůstává, úřadovat chce ze svého zlínského obvodu. Novinářům to dnes řekl senátor a předseda SPO Jan Veleba po schůzce se šéfem horní komory Milanem Štěchem (ČSSD), jemuž předal Čubův dopis. Podle Štěcha ale Kancelář Senátu nemůže Čubu přestat vyplácet, protože to není právně možné.

14.6.2017

Vláda dopřála vojákům z povolání, polepší si o sedm procent

Vojáci z povolání si od začátku července polepší zhruba o sedm procent. Vláda dnes schválila nařízení, kterým jim zvyšuje služební tarify. Průměrný plat vojáků se pohybuje kolem 31 tisíc korun. Podle Českého statistického úřadu byla na konci loňského roku v Česku průměrná hrubá mzda 29 320 korun.

14.6.2017

Český novinář z thajského vězení: Jeden rok až pět let? To už je hodně ulítlé

Válečného reportéra Radana Šprongla za údajný převoz vojenského materiálu zadržela 24. května thajská policie. Vadilo jí, že celníci našli v jeho kufru vojenskou helmu a neprůstřelnou vestu.

14.6.2017

Exnáměstek Šiška si za zmanipulování zakázky odpyká čtyři roky

Bývalý náměstek ministerstva práce Vladimír Šiška si odpyká čtyři roky ve věznici s dozorem za zmanipulování zakázky na výplatu sociálních dávek. Původní trest mu dnes o dva roky snížil pražský vrchní soud. Rozhodnutí, podle nějž Šiška zneužil svou pravomoc a sjednal firmě Fujitsu Technology výhodu při zadání veřejné zakázky, je pravomocné.

14.6.2017

Zoo Praha se raduje z gepardích paterčat. Návštěvníci je uvidí v polovině srpna

Z pětice malých gepardů se raduje Zoo Praha. Mláďata se narodila v polovině května a mají se čile k světu. Jsou to tři samečci a dvě samičky. Návštěvníci se na ně mohou těšit v polovině srpna, kdy by měli být podle plánu přemístěni spolu s matkou Savannah do výběhu u pavilonu šelem.

AKTUALIZOVÁNO
14.6.2017

Studenti pořádají protestní pochod Rakovníkem. Kvůli atmosféře ve škole

/FOTOGALERIE/– Masarykova obchodní akademie v Rakovníku. Škola, která se na svých oficiálních webových stránkách prezentuje přátelskou atmosférou. Bohužel právě ta na škole poslední dny chybí.

14.6.2017

Vrchní soud rozhodne v kauze zakázky na výplatu sociálních dávek

Pražský vrchní soud ve středu rozhodne v kauze zakázky ministerstva práce na výplatu sociálních dávek, která byla podle obžaloby zmanipulovaná ve prospěch firmy Fujitsu Technology. Nepravomocný rozsudek uložil exnáměstkovi Vladimíru Šiškovi šest let vězení a povinnost nahradit státu škodu 282 milionů korun. Muž vinu odmítá, stejně jako druhý obžalovaný, někdejší ředitel odboru ministerstva vnitra Miroslav Duda.

14.6.2017

Případ policistů, kteří zasahovali proti Sudků, projedná soud

Případ dvou policistů, kteří před rokem zasahovali proti Michelle Sudků v kavárně na Újezdě v Praze, dnes začne projednávat Obvodní soud pro Prahu 1. Sudků se pokusila uškrtit zákaznici kavárny, policisté ji pak nechali pouze převézt do Psychiatrické nemocnice v Bohnicích a lékařům o útoku neřekli. O dva týdny později žena ubodala zákaznici obchodního centra na Smíchově, soud jí za to uložil 30 let.

14.6.2017

Za havárii Leo Expressu technika zřejmě nemohla. Už vyslechli strojvedoucího

Vyšetřování příčin nehody rychlíku společnosti Leo Express, při které se minulý týden v Přerově zranilo osmnáct cestujících, stále není u konce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies