VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z domova

19.4.2017

Sobotka žádá Stropnického o vysvětlení nevyčerpaných miliard

Premiér Bohuslav Sobotka bude od ministra obrany Martina Stropnického a zástupců generálního štábu žádat vysvětlení armádních nákupů. Oznámil to v reakci na slova šéfa sněmovny Jan Hamáčka, podle něhož ministerstvo obrany loni nevyčerpalo ze svého rozpočtu téměř čtyři miliardy korun. Výdaje na obranu tak klesly pod procento HDP a byly nižší než v roce 2015.

19.4.2017

Inspektoři zemědělského ústavu obviněni z korupce, zásilky posílali do Ruska

Policie obvinila dvanáctičlennou skupinu složenou ze zaměstnanců Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského (ÚKZÚZ) a dalších lidí, a to z korupce v souvislosti s vystavováním rostlinolékařských osvědčení. Trestná činnost se týkala vývozu zásilek květin a ovoce do Ruska a Běloruska. ÚKZÚZ uvedl, že s policií déle než rok spolupracoval, dotyční inspektoři jsou postaveni mimo službu.

AKTUALIZOVÁNO
19.4.2017

Česko posílí ochranu před terorismem, budou i vzdělávací kurzy

Vláda dnes schválila posílení ochrany míst s vysokou koncentrací lidí před teroristickými útoky. Do roku 2020 počítá s informační kampaní a vzdělávacími kurzy a rozesíláním varování, přestože se zatím teroristické útoky Česku vyhýbají. Důvodem je aktuální tendence teroristů útočit na dostupné cíle.

19.4.2017

Lex Babiš napadli Zeman a ANO u Ústavního soudu. Vláda ho hájit nebude

Vláda nebude před Ústavním soudem hájit zákon o střetu zájmů přezdívaný lex Babiš, který napadli prezident Miloš Zeman a poslanci hnutí ANO. Proti vstupu do soudního řízení se postavili ministři ANO a KDU-ČSL.

19.4.2017

Na severu Moravy dál sněží, sněhové jazyky hrozí i zítra

Sníh bude během dneška dál padat na Českomoravské vrchovině, na severu Moravy a ve Slezsku. Sněžení doprovodí i silný vítr. Podle nové výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude foukat zejména na jihovýchodě Moravy i ve čtvrtek. Meteorologové varují před tvorbou sněhových jazyků, řidiči si na ně budou muset dát pozor i ve čtvrtek.

AKTUALIZOVÁNO
19.4.2017

Vláda schválila zdanění korunových dluhopisů, přichází ale pozdě

Vláda schválila návrh na zdanění výnosů z korunových dluhopisů, který předložil jako poslanecký návrh zákona ministr financí Andrej Babiš (ANO). Nikdo z ministrů nebyl proti. Podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) Sněmovna zřejmě nestihne do konce volebního období normu projednat.

19.4.2017

Tatínkové budou mít týdenní dovolenou, schválil Senát

Otcové získají nárok na týdenní placenou dovolenou po narození dítěte. Dobrovolní hasiči a další záchranáři budou pobírat vyšší nemocenskou. V novele o nemocenském pojištění, jež předpokládá i rozšíření nároku na sirotčí důchod, to dnes schválil Senát.

AKTUALIZUJEME
19.4.2017

Na Ostravsko se vrátila zima. Někteří lidé ani nedojeli do práce

/FOTOGALERIE/ Předpověď meteorologů se naplnila, do kraje se v noci z úterka na středu vrátila zima. Jaká je situace na cestách v Moravskoslezském kraji sledují redaktoři Deníku.

19.4.2017

Autobus bez řidiče v Praze? Možná už příští rok, ale ne na silnicích

Hlavní město se pouští do odvážného projektu. Čtvrtá městská část by se už příští rok mohla stát jedním z prvních míst na světě, kde se bude testovat elektrobus plně řízený umělou inteligencí. Alespoň je to ambice tamního zastupitele Ivo Vaňka, který se zasadil o zapojení Prahy do evropského projektu vývoje autonomního vozidla.

19.4.2017

Řidiči, pozor. Policie měří rychlost. Podívejte se, kde

Na více než tisícovce míst po celém Česku budou dnes policisté měřit rychlost projíždějících aut. Lokality, kde budou dohlížet na dodržování nejvyšší povolené rychlosti, vybrali z deseti tisíc míst, která jako riziková označili v únoru lidé na webu vzniklém k evropské dopravněbezpečnostní akci Speed marathon. 

19.4.2017

ČSSD bude jižním Čechům vládnout dál. Vyšachovala ANO

Střet o vládu nad Jihočeským krajem zatím vyhrává ČSSD. Místní organizace ustála kauzu Lipno a je znovu ve hře. S největší pravděpodobností si udrží i pozici hejtmana, respektive hejtmanky. Funkce se ujme nynější náměstkyně hejtmana Ivana Stránská.

19.4.2017

Zvládli to. Koloběžci překonali Kypr

Extrémní výkon a úspěšná mise. Koloběžci pokořili za jediný den severní pobřeží ostrova Kypr.

19.4.2017

Zimní údržba silnic zlevnila o stamiliony. Zkazí to politici?

Senátoři rozhodnou o novele zákona, která by umožnila zadávat údržbu silnic i bez soutěže. Podle kritiků to povede ke zdražování.

18.4.2017

Úklid po narkomanech: Hřiště jsou bezpečná

S úkolem uklízet vyrazila v úterý do ulic metropole rovná stovka strážníků. V rámci akce Jehla odklízeli pozůstatky po narkomanech: použité stříkačky, injekční jehly i další infekční materiál, představující nebezpečí zvláště pro děti a domácí zvířata. I když se tomuhle úklidu věnují každodenně v rámci běžného výkonu služby, považují za potřebné občas vyrazit i na speciální úklidové akce, kdy se zaměřují speciálně na rizikové předměty odhozené uživateli drog. A prohlížejí třeba i obsah dětských pískovišť.

18.4.2017

Chceme vidět, kam jdou naše peníze, požadovala Rekonstrukce státu

Požadavek, aby Senát nepřipustil plošné výjimky z registru smluv pro státní a městské firmy, dominoval dnešnímu happeningu, který poblíž sídel Parlamentu uspořádalo sdružení Rekonstrukce státu. Odpovídalo tomu i hlavní heslo: "Chceme vidět, kam jdou naše peníze". Horní komora bude o podobě zveřejňování smluv v jejich internetovém registru rozhodovat ve středu.

18.4.2017

Cermat má právní analýzu, zveřejnění zadání bylo neoprávněné

Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) má právní analýzu, podle které bylo zveřejnění zadání jednotných přijímacích zkoušek, které se konaly 12. dubna, na internetu neoprávněné. Zadání testových otázek a formulace možných odpovědí jsou autorským dílem a neexistuje veřejný zájem, který by odůvodňoval tento zásah do autorského práva. V úterý to v tiskové zprávě sdělil mluvčí Cermatu Jan Pohanka. Zadání zveřejnila minulý čtvrtek na svém webu iniciativa Maturitní data - odtajněno.

18.4.2017

Historickým městem roku 2016 je Jičín. Výsledky soutěže byly vyhlášeny na Hradě

Historickým městem roku 2016 se stal Jičín známý jako město pohádky a město Albrechta z Valdštejna. Letošního držitele ceny za příkladnou péči o památky a užívání dotací na jejich opravu v úterý tradičně vyhlásili na Pražském hradě. Poslední dva roky byl Jičín v nejužším výběru tří nominovaných měst. Město jako odměnu dostává milion korun na další péči o památky.

18.4.2017

Průzkum: ANO si udržuje náskok před ČSSD

Podle nejnovějšího průzkumu voličských preferencí uskutečněného agenturou Phoenix Research si ANO udržuje pohodlný náskok nad druhou sociální demokracií, před kterou vede o devět procentních bodů. Před branami Sněmovny by zůstali kvůli koaliční klauzuli lidovci s hnutím STAN i TOP 09.

18.4.2017

Zeman: Koruna bude mírně posilovat, ustálí se kolem 25,50 Kč/EUR

Česká koruna bude podle prezidenta Miloše Zemana mírně posilovat a ustálí se na rovnovážné hodnotě kolem 25,50 Kč/EUR. Zeman to uvedl na dnešní debatě na Vysoké škole finanční a správní. Zároveň tvrdě kritizoval spuštění devizových intervencí v listopadu 2013 a strůjce devizových intervencí přirovnal k sovětskému diktátorovi Josifu Stalinovi. Zeman byl po celou dobu devizových intervencí proti nim a usiloval o jejich zrušení. Zároveň zopakoval, že je zastáncem silně národní měny.

18.4.2017

Zákon o registru smluv: protikorupční nástroj, nebo útok na státní podniky?

Bude vidět na miliardové smlouvy? Senátoři budou zítra rozhodovat o změněném zákoně o registru smluv. Přijetí hlavního antikorupčního zákona slibovaly všechny vládní strany. Pokud změněná novela projde, bude to před volbami pro všechny strany špatná zpráva.

18.4.2017

Pokud nový zákon projde, budeme muset postavit nové věznice, tvrdí vědci

Poslanecký návrh novely trestního zákoníku navrhuje, aby tresty za nejtěžší zločiny byly přísnější. Poslanci chtějí u těžkých zločinů také snížit trestní odpovědnost ze současných patnácti let na třináct. Jaké dopady by mělo, kdyby novelu parlament schválil, zmapoval think-tank Idea z Národohospodářského ústavu Akademie věd ČR.

18.4.2017

Policie ukončila zvýšená bezpečnostní opatření v ulicích

Policie k dnešnímu dni ukončila zvýšená bezpečnostní opatření, která dočasně přijala v souvislosti s Velikonocemi a židovským svátkem pesach. Na dotaz  to uvedl mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán. Posílené hlídky se samopaly se zaměřily zejména na preventivní ochranu tzv. měkkých cílů, tedy například trhů a dalších míst s vyšším počtem návštěvníků.

18.4.2017

Aprílové počasí pokračuje, přinese sněhovou nadílku i silný vítr

Během dnešního večera a středy zasáhne zejména sever Moravy a Slezsko vydatné a trvalé sněžení. Do čtvrtečního rána má napadnout celkem až dvacet centimetrů sněhu, na horách třicet a v Jeseníkách ojediněle i čtyřicet centimetrů. Sníh lze čekat i na Vysočině. Doprovodí jej silný vítr, který bude vytvářet nebezpečné sněhové jazyky či závěje, informoval ČHMÚ.

18.4.2017

Sobotka: Turecko se výsledkem referenda vzdaluje Unii

Turecko se vzdaluje Evropské unii a oslabuje tam sekulární stát. Novinářům to dnes řekl premiér Bohuslav Sobotka v reakci na výsledek nedělního referenda, ve kterém těsná většina Turků podpořila posílení pravomocí prezidenta. Bezprostřední dopad na vztahy s Českem ale referendum podle Sobotky mít nebude.

AKTUALIZUJEME
18.4.2017

Nečesaného zatím vězení nečeká. Případ se vrací ke krajskému soudu

Nejvyšší soud dnes zrušil rozsudek nad synem ředitele liberecké nemocnice Lukášem Nečesaným. Případ se vrací ke krajskému soudu v Hradci Králové. Nečesaný se měl podle obžaloby pokusit o vraždu kadeřnice v Hořicích.

AKTUALIZOVÁNO
18.4.2017

Obžaloba chce vrátit Kušnierzovu kauzu zpět soudu nebo policii

Státní zástupce Tomáš Minx chce vrátit k novému soudnímu projednání nebo k policejnímu vyšetřování případ bývalého ředitele dotačního úřadu ROP Severozápad Petra Kušnierze, který dostal v kauze ovlivňování projektů nepravomocně sedm let vězení. Důvodem je to, že Kusnierz změnil svůj postoj ke kauze a začal spolupracovat s policií, což vedlo k loňské rozsáhlé razii, při níž bylo kvůli ovlivňování dotací na severu Čech obviněno 24 lidí.

18.4.2017

Nedůvěryhodný dárce? Oxford odmítl Tykačovy miliony

Dar ve výši 44,1 milionu korun od českého podnikatele Pavla Tykače Oxfordská univerzita nepřijme. Peníze chtěl Tykač věnovat na výuku češtiny. Britské univerzitě ale vadilo, že ho v minulosti vyšetřovala švýcarská prokuratura a že mu také obstavila majetek, uvedl ČRo. Přední britské univerzity čelí kritice kvůli přijímání peněz od nedůvěryhodných dárců.

18.4.2017

V místě skonu Jana Kaplického odhalí pamětní desku

Pamětní desku dnes v Praze 6 odhalí architektovi Janu Kaplickému, který by se v tento den dožil 80 let. V lednu roku 2009 však náhle zemřel. Pamětní deska bude odhalena na domě v ulici Československé armády, před níž tehdy architekt skonal.

18.4.2017

Obce přijdou o možnost vykázat prostitutky či žebráky

Starostové se zlobí. Novela přestupkového zákona jim od léta znemožní vydávat zákazy pobytu.

EXKLUZIVNĚ
18.4.2017

Osobnosti regionů: Babiš kauzy nevysvětlil, s korupcí nezatočil

Polovina Čechů se domnívá, že by vicepremiér a šéf hnutí ANO měl odejít z vlády.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies