VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Česko

14.6.2017

Sokol stěhovavý po 50 letech zahnízdil na jižní Moravě. Dravci už mají i mláďata

Ornitologové jásají, vzácní dravci jsou zpět. V Moravském krasu se vylíhla mláďata dvěma sokolím párům. 

14.6.2017

Podvádění při psaní diplomek přibývá, univerzity jsou na něj krátké

Potřebujete napsat diplomovou práci, ale nemáte na to dost času, chuti nebo znalostí? Stačí věnovat méně než průměrný měsíční plat a pár minut hledání na internetu a budete mít tenhle malý problém z krku. Pokud jste svou morálku odkopli do kouta, řada jednotlivců a dokonce firem vám k akademickému titulu dopomůže. A vaše univerzita prakticky nemá jak to odhalit.

14.6.2017

Opisování je špatné, Babiš na něm postavil svou vizi

Všechno už bylo vymyšleno, ale málokdo umí ty nejlepší nápady převést do praxe. To je teze, která se prolíná Babišovou knihou O čem sním.

13.6.2017

Pane prezidente, mohu vědět, co říkáte na to, že...

/FOTOGALERIE/- Dvě významné události mají za sebou Cehničtí během několika měsíců. V roce 2016 se staly Cehnice Jihočeskou vesnicí roku, v úterý se do historie obce navždy zapsalo jako den, kdy ji navštívil prezident České republiky Miloš Zeman.

AKTUALIZOVÁNO
13.6.2017

Exprezident Klaus: Jak udržet Česko? Odejít z Evropské unie

Za ukázku síly a trestání střední Evropy za neposlušnost označil europoslanec ODS Jan Zahradil dnešní rozhodnutí Evropské komise zahájit s Českem, Polskem a Maďarskem řízení kvůli neplnění migračních kvót. Místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek komisi vyčetl, že nezapočala řízení i s dalšími státy, které kvóty nenaplňují. Nastal čas začít připravovat odchod Česka z EU, uvedl bývalý prezident Václav Klaus.

13.6.2017

Policisté v roce 2016 zaznamenali 1300 trestných činů spáchaných na seniorech

Zazvoní telefon a příjemný hlas popisuje sadu hrnců. Je to past, která sklapne hlavně za seniory. „Zaznamenali jsme nový trend mezi takzvanými šmejdy. Zneužívají toho, že podle nové úpravy zákona stačí k uzavření smlouvy po telefonu náznak souhlasu zákazníka," varovala Michaela Sladká z organizace Život 90, která provozuje bezplatnou Senior linku. „Obchodník se zeptá – připadá vám to zajímavé? A pokud člověk odpoví - ano, připadá, přistane mu druhý den u dveří dvacetikilový balík hrnců," vysvětluje Sladká.

AKTUALIZOVÁNO
13.6.2017

Děti v hladomorně byly i dva dny bez jídla, popsala svědkyně u soudu

Dny a noci strávené potmě ve sklepě bez jídla. Bití. Podle obžaloby to vše zažily nezletilé děti v penzionu na Břeclavsku. Jejich sedmačtyřicetilý otec v úterý podruhé stanul před brněnským krajským soudem. Státní zástupkyně jej viní z týrání svěřené osoby, zbavení osobní svobody, ohrožování mravní výchovy dítěte a z nakládání s dětskou pornografií. „Hrozí mu trest pět až dvanáct let vězení," řekla státní zástupkyně Zuzana Zámoravcová.

AKTUALIZOVÁNO
13.6.2017

Ve středu by mělo být jasno, zda Sobotka zůstane lídrem ČSSD

/ANKETA/- Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) ani dnes nekomentoval spekulace, že by mohl ohlásit svůj konec ve funkci předsedy sociální demokracie či jejího volebního lídra. Jasněji by mělo být po středečním odpoledním jednání grémia strany. Poslanci a krajští představitelé, které ČTK oslovila, zaujali dnes ke spekulacím zdrženlivý postoj. Ke konci Sobotku přímo nevyzvali ani jeho dlouhodobí největší kritici, podle nichž je už na podobný krok pozdě a každé řešení už nyní bude špatné.

DOTYK.CZ
13.6.2017

Téměř každé šesté dítě sdílí své intimní fotky, říká nový výzkum

VIDEO / Patnáct procent českých dětí má přímou zkušenost s erotickými zprávami nebo sdílením intimních fotek a videí. Nezdráhají se ani videochatů nebo osobních schůzek s cizími lidmi. Ukázal to nový výzkum „Sexting a rizikové seznamování českých dětí v kyberprostoru".

AKTUALIZOVÁNO
13.6.2017

Část senátorů se obrátila na Ústavní soud kvůli odměnám exekutorů

Skupina senátorů chce po Ústavním soudu zrušení části vyhlášky ministerstva spravedlnosti, kterou se snížily náhrady a o třetinu také odměna soudních exekutorů v případech, kdy vymáhaná částka nepřesahuje 10 tisíc korun. Dnes to za signatáře návrhu oznámil předseda senátního mandátového a imunitního výboru Jiří Oberfalzer (ODS). Exekutorská komora senátorskou iniciativu uvítala.

13.6.2017

V Praze se začíná jednat o budoucnosti EU

V Praze dnes začíná třetí ročník mezinárodní konference Prague European Summit. Na třídenní akci budou evropští politici diskutovat zejména o problému rostoucí politické radikalizace, o budoucnosti Evropské unie po vystoupení Británie nebo o vztazích EU s Ruskem a se Spojenými státy. Česko budou zastupovat premiér Bohuslav Sobotka a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.

13.6.2017

Neuvěřitelné lidské příběhy: Anna Nešporová přežila hrůzné vyhlazení Lidic

/FOTOGALERIE/ – Antonín Nešpor je synem lidické ženy Anny Nešporové, rozené Horákové. Ta unikla spárům smrti, přežila koncentrační tábor Ravensbrück, při návratu do Lidic ji ovšem čekal obrovský šok. Tam, kde hledala domov, byla jen holá pláň.

13.6.2017

Za jak dlouho vyděláte na byt? Na Ústecku za tři roky. V centru Prahy za 43 let

Ceny nemovitostí napříč republikou se zásadně liší. V poslední době ale skoro všude vystřelily nahoru a Česká národní banka varuje, že jsou o desetinu „přepálené".

12.6.2017

Zemanova audience u Alžběty II. je signálem dobrých vztahů

Audience prezidenta Miloše Zemana a jeho ženy u britské královny Alžběty II. je pozitivní signál, že vztahy obou zemí nejsou špatné, o oficiální státní návštěvu se však zjevně nejedná, řekl dnes agentuře ČTK bývalý velvyslanec v Británii Michael Žantovský. Připomněl, že přijetí s vojenskými poctami se v Londýně zatím dočkal jenom bývalý český prezident Václav Havel.

12.6.2017

Trest smrti? Češi jsou nebývale proti

Nesouhlas s trestem smrti je nyní v Česku nejsilnější za posledních zhruba 25 let, proti zavedení poprav se staví 38 procent lidí. Vyplývá to květnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění Akademie věd ČR (CVVM). Většina Čechů ale trest smrti stále podporuje, pro popravy je více než polovina lidí.

12.6.2017

Trest od Evropské komise oslabí naši důvěru v unii, tvrdí Chovanec

Pokud se Evropská komise rozhodne trestat země, které odmítají kvóty na rozdělování migrantů, vyšle tím špatný signál a oslabí důvěru Čechů v Evropskou unii. Sdělil dnes ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Evropská komise v úterý kvůli porušení unijní legislativy v otázce kvót zahájí řízení s Českou republikou a dalšími státy.

12.6.2017

Čuba nabídl "chlapské" řešení své absence v Senátu

Senátor František Čuba (za Stranu práv občanů, SPO) nabídl předsedovi Senátu Milanu Štěchovi  "čestné a chlapské" řešení své dlouhodobé absence v horní komoře. Agentuře ČTK to dnes po schůzce s Čubou řekl předseda SPO Jan Veleba. Podrobnosti sdělit odmítl do doby, než se ve středu se Štěchem setká a dopis s Čubovým návrhem mu předá.

12.6.2017

Člen skupiny Ztohoven podlehl následkům havárie

Značný ohlas zvláště v internetovém prostředí měla v pondělí smutná zpráva o úmrtí jednoho z členů uměleckého uskupení Ztohoven Filipa Crháka. Portálu Seznam.cz potvrdil jeho smrt Roman Týc ze Ztohoven. Jednačtyřicetiletý Crhák v neděli odpoledne podlehl v nemocnici zraněním, která utrpěl na sklonku dubna, kdy s motocyklem narazil do stromu.

DOTYK.CZ
12.6.2017

Bernard odpovídá nátlakovému spolku scénou z Postřižin

Aktuální reklamní kampaň Rodinného pivovaru Bernard, v níž coby "pin-up girl" vystupuje zakladatel pivovaru Stanislav Bernard, vyprovokovala reakci spolku "Stínová Rada pro reklamu". Ten vyžaduje její stažení. Bernard reagoval citací filmu Postřižiny.

AKTUALIZOVÁNO
12.6.2017

Sobotka má prý odejít z čela strany. On spekulace komentovat nechce

/ANKETA/ Premiér a předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka dnes odmítl komentovat spekulace o svém odchodu z čela ČSSD. Řekl pouze, že ve středu se aktuální situací bude zabývat stranické grémium. Spekulace o odchodu Sobotky z pozice stranického lídra se objevily v souvislosti s poklesem preferencí ČSSD. Podle zákulisních informací se v pátek úzké vedení strany shodlo na tom, že by Sobotka měl zůstat.

12.6.2017

Soudní lékařka: Americké kriminálky nemají s pitvou vůbec nic společného

/ROZHOVOR/ - Projít hygienickou smyčkou, obléct si ochranný oděv a vydat se dlouhou vykachličkovanou chodbou k obřím lednicím. Těmito kroky začíná návštěva Oddělení soudního lékařství a toxikologie ústecké Masarykovy nemocnice.

AKTUALIZOVÁNO
12.6.2017

Soud pustil z vazby Šrytra, obžalovaného z vraždy bosse Běly

Krajský soud v Praze propustil z vazby Pavla Šrytra, který je obžalován z vraždy jednoho z šéfů českého podsvětí 90. let Antonína Běly. ČTK to dnes řekla mluvčí soudu Pavlína Bočková. Šrytr musel složit peněžitou záruku přes jeden milion korun, odevzdat cestovní pas a slíbit, že se nebude vyhýbat stíhání. Bude na něj také dohlížet probační úředník. Bělu v roce 1996 zastřelilo ozbrojené komando v jeho domě v Úvalech u Prahy. Policie loni na jaře na základě nových informací zadržela Šrytra, který byl od té doby ve vazbě. Obžalovaný ale vinu na vraždě odmítá.

12.6.2017

Olomoučtí právníci prý vyzráli na zákaz kouření. Nabízí řešení

Skupina právníků z Olomouce radí majitelům stylových barů i vesnických hospod, jak vyzrát na zákaz kouření.

12.6.2017

Počet obyvatel Česka se v prvním čtvrtletí mírně zvýšil

Počet obyvatel Česka se za první tři měsíce roku nepatrně zvýšil, a to o 247 na 10 579 067 lidí. Přírůstek způsobila především migrace. Naopak zemřelých bylo více než narozených. Od ledna do konce března zemřelo 31 803 lidí, což je v tomto období nejvíce od roku 1994. 

12.6.2017

Houbaři na úlovky teprve čekají. Je sucho, shodují se

/ANKETA/- Nerostou. Na tom se v těchto dnech shodnou mykologové i houbařští nadšenci. Po několika květnových dnech, kdy na Kolínsku k překvapení všech začaly vykukovat i hřibovité houby, se naděje houbařů zmenšila na minimum.

12.6.2017

Ráj luxusních aut? Praha. A taky Černošice

Česká metropole patří k nejbohatším regionům v celé Evropě. A tomu odpovídá i vysoký počet superdrahých vozů.

AKTUALIZUJEME
12.6.2017

Prezident zahajuje návštěvu kraje. Z šestnáctého patra hotelu uvidí Černou věž

Jižní Čechy - Konfitované kachní prso s bramborovými noky a povidlovým zelím, jako dezert ostružinový sorbet s hruškovou pálenkou.

12.6.2017

Prezident Zeman se setká s britskou královnou Alžbětou

Prezident Miloš Zeman se s manželkou Ivanou v pátek setká s britskou královnou Alžbětou II. Audienci českého prezidenta u britské královny ČTK potvrdil zdroj blízký Pražskému hradu. Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček setkání nepotvrdil, řekl ale, že se Zeman v pátek vydá na návštěvu "významné evropské země".

12.6.2017

Podivná zakázka? Policii zajímá drahý přístroj Krajské zdravotní

Další skandál v nemocničním holdingu Krajská zdravotní: policie vyšetřuje novou zakázku na nákup přístroje. Tentokrát jde o magnetickou rezonanci pro chomutovskou nemocnici. Kriminalisté mají podle informací Deníku podezření na machinace při veřejné soutěži.

12.6.2017

Strach před exekutory? Lidé se schovávají na radnicích

Tisíce obyvatel Středočeského kraje mají trvalé bydliště na městské radnici. Důvody jsou různé - především ale jde o ekonomické problémy. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies