Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Česko

DOTYK.CZ
8.8.2017

Písničkář Pokáč nazpíval letní hit pro ministerstvo zemědělství

České ministerstvo zemědělství zveřejnilo koncem července na svých facebookových stránkách nový klip písničkáře známého pod přezdívkou Pokáč. Jeho písnička, která má podpořit prodej lokální zemědělské produkce, má už přes 330 tisíc zhlédnutí. A překvapivě pozitivní ohlas. 

8.8.2017

Jako ve Středomoří. Na jihu Moravy zrají šťavnaté fíky

/FOTOGALERIE/ Patnáct kilogramů fíků sklidil ze svých tří velkých keřů v Konicích u Znojma znojemský botanik Radomír Němec. „Letos jsou opravdu sladké, nahrálo jim totiž počasí. Ve správnou dobu zapršelo a v ideálním čase přišla horka,“ liboval si Němec.

8.8.2017

Pražský Sherwood: místo, kde se vyplatí neusnout

/REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ Oficiálně se tento park vedle hlavního nádraží jmenuje Vrchlického sady. Ale nikdo mu neřekne jinak než pražský Sherwood. Je středa, půl hodiny před půlnocí. A my společně s fotografem a dvěma městskými strážníky vyrážíme do noční metropole.

8.8.2017

Smutné výročí Studénky. Od tragédie na železnici uplynulo devět let

/FOTOGALERIE/ Tragickou železniční nehodu ve Studénce připomíná památník obětem. Dnes od tragédie uplynulo devět let.

AKTUALIZOVÁNO
8.8.2017

Chovanec u výslechu: Úniky ze spisu jsou rakovinou celého systému

Sněmovní vyšetřovací komise k únikům informací z vyšetřovacích spisů dnes dopoledne vyslechla ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD). Ten je považuje za velký problém. Podle ministra některá média získávají hlubší vhled do různých kauz, což může poškodit obviněné osoby, protože se nakonec může ukázat, že jsou nevinné. Ministr úniky označil za velkou bolest nebo rakovinu celého systému. Před komisi později předstoupí policejní prezident Tomáš Tuhý nebo novinář Janek Kroupa.

AKTUALIZOVÁNO
8.8.2017

Inspekce navrhla obžalovat bývalého detektiva Komárka

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) navrhla obžalovat bývalého detektiva Jiřího Komárka ze zneužití pravomoci úřední osoby. Případ se týká jeho loňského výroku, v němž obvinil policejního prezidenta Tomáše Tuhého z "brutálního úniku informací". 

8.8.2017

Králíky zabíjí mor. Chovatelé to nehlásí

Desítky králíků pošly vinou králičího moru, který už týdny trápí české chovatele. Nemoc udeří náhle a stává se, že jsou králíkárny prázdné ze dne na den.

8.8.2017

ADRA vypravila na Ukrajinu kamion humanitární pomoci. Letos už potřetí

Desítky pytlů s oblečením, nemocniční postele, jízdní kola nebo i školní lavice a sešity naložili v pondělí v prostorách karvinského skladu na kamion dobrovolníci z humanitární organizace ADRA.

8.8.2017

Sršni, vosy, klíšťata, blesk či snad slunce? Kdo je největší letní zabiják

/INFOGRAFIKA/ Plavkyně při závodech po bodnutí vosou zkolabovala. Žena s deštníkem, kterou zasáhl blesk, zemřela. Pozor, klíšťata útočí! Pekelná vedra v Evropě zabíjejí. Podobné titulky plní poslední dny a týdny české noviny a zpravodajské servery. Opravdu o prázdninách číhá smrt na každém kroku?

8.8.2017

Voda poráží pivo. Alespoň v letních vedrech

Když chtějí Češi v horkých letních dnech uhasit žízeň, nejčastěji si natočí obyčejnou vodu z kohoutku. Pak si dojdou pro pivo „ze sedmého schodu“, nebo z ledničky vytáhnou minerálku. Při večerní grilovačce si ale lidé nejraději dopřejí vychlazenou desítku či dvanáctku. Vyplývá to z průzkumu agentury SANEP pro Deník, ve kterém šestnáct set respondentů odpovídalo na otázku, co pijí v létě nejčastěji.  

8.8.2017

Zapište děti do školek. Jinak zaplatíte pokutu pět tisíc korun

/INFOGRAFIKA/ Rodiče pětiletých dětí čeká letos v září novinka – povinný rok předškolní výchovy. Regiony hlásí, že to zdaleka ne všichni vzali na vědomí.

7.8.2017

OBRAZEM: Zatmění Měsíce bylo vidět velmi dobře

V pondělí 7. srpna jsme mohli vidět částečné zatmění Měsíce. Trvalo necelou hodinu.

7.8.2017

Zemřel Jaroslav Klemeš, poslední parašutista protektorátu

Ve věku 95 let dnes zemřel generálporučík Jaroslav Klemeš, hrdina a veterán druhé světové války. Klemeš byl v únoru 1945 vysazen v okupovaném Československu v rámci Operace Platinum - Pewter. V roce 2016 obdržel nejvyšší státní ocenění, Řád Bílého lva. Klemeš byl posledním žijícím výsadkářem vyslaným za války z Velké Británie do Československa.

7.8.2017

Noc byla výrazně chladná, v Čechách naměřili méně než deset stupňů

Noc z neděle na pondělí byla v Česku podstatně chladnější, než je v posledních dnech obvyklé. Celorepublikový průměr nejnižších naměřených teplot klesl dnes v noci na 11,2 stupně Celsia, a v Čechách se nedostal ani přes 10 stupňů. Ještě chladněji bylo naposledy v noci 16. července, kdy průměr minim dosahoval dokonce jen 8,5 stupně. 

7.8.2017

Příprava soudců se sjednotí. Ministerstvo připravuje novou vyhlášku

Ministerstvo spravedlnosti chce od počátku příštího roku upravit výběrová řízení a přípravu budoucích soudců - justičních čekatelů. Navrhovaná vyhláška je jedním z opatření, které má výběr mužů a žen v talárech sjednotit a zobjektivnit. Čekatelé, kteří absolvují centrální odborný test a poté i konkurz u krajského soudu, by měli u prvostupňových soudů kompletně nahradit asistenty soudců.

7.8.2017

Nejstarší muž v Česku slaví 105. narozeniny

Jiří Vysoudil z Trutnova zažil císaře pána, pamatuje první republiku, protektorát, čtyřicet let socialismu, zúčastnil se tří sokolských sletů. Svůj život zasvětil železnici.

7.8.2017

Hledá se šéf úřadu, kterým ročně protečou stovky miliard

Ministerstvo práce a sociálních věcí začalo hledat nového ředitele či ředitelku České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ). Nový šéf či šéfka jednoho z největších úřadů v zemi, přes který protečou ročně stovky miliard korun, by měl podle plánu nastoupit od listopadu. Přihlášky do konkurzu je možné podávat do 27. září. Nové vedení čeká mimo jiné výměna informačního systému pro vyplácení důchodů či zavádění elektronických služeb pro klienty.

7.8.2017

Pražská zoo se může pyšnit vzácnými leguány

Pyšnit se jimi může pouze šest zoo na světě a jen tři z nich mají chovný pár. Mezi ně nově patří i Zoo Praha, která po 13 letech čekání získala tři mláďata vzácného leguána chutného. V tuto chvíli jsou plazi v zázemí. Přírůstků se chovatelé dočkali také u leguánů kubánských, kde se vylíhlo celkem 13 vnoučat slavného Pepína.

7.8.2017

Prezident přijme nové velvyslance, zastupovat budou Německo, Maďarsko a Mexiko

Novým německým velvyslancem v Česku se v úterý stane Christoph Israng. Německo dosud zastupoval v Organizaci pro zákaz chemických zbraní (OPCW) v Haagu. Post německého ambasadora je volný od podzimu loňského roku, kdy jej opustil Arndt Freytag von Loringhoven. Zeman v úterý přijme také pověřovací listiny od nové velvyslankyně Mexika a velvyslance Maďarska.

7.8.2017

Ostravští pivaři se mají. Obsluhuje je výčepní roku 2016 Michal Prokeš

Každoročním vyvrcholením umění výčepu piva je souboj těch nejlepších ve finále soutěže Master Bartender Mistr výčepní. Pilsner Urquell pořádá tuto soutěž již dvanáctým rokem. Cílem je šlechtit a udržovat českou pivní kulturu na vysoké úrovni. Letošní republikové finále se uskuteční 16. a 17. srpna v Plzni. Michalu Prokešovi z Ostravy se sen splnil vloni, kdy tuto soutěž vyhrál.

7.8.2017

Polovina z 240 milionů korun v Dešťovce půjde do suchých oblastí

V druhém kole dotačního programu Dešťovka, který je zaměřen na projekty využívající odpadní a dešťovou vodu v domácnosti nebo na zahradě, bude polovina peněz určena pro obyvatele obcí, které v posledních letech trápilo sucho. Celkem bude v novém kole 240 milionů korun, více než dvojnásobek prvního dotačního kola, který stát spustil letos.

AKTUALIZOVÁNO
7.8.2017

Další čtyři zranění z havarovaného autobusu zamíří z Itálie domů

Čtyři zranění z českého autobusu, který v pátek večer havaroval v Itálii, budou dnes propuštěni z nemocnice. Agentuře ČTK to s odkazem na asistenční službu pojišťovny Uniqa řekl majitel CK Mayer & Crocus Petr Majer. Pojišťovna pro zraněné vypraví sanitní vozy. Náhradní autobus s prvními 23 klienty v neděli v noci dorazil do Česka. V italských nemocnicích zůstává osm zraněných.

7.8.2017

Gutský farář u trosek shořelého kostela: To, co se stalo, není tragédie

/VIDEO/ Na mimořádnou bohoslužbu pod širým nebem u trosek shořelého kostela a zázračně přeživšího kříže v Gutech, se sešla velká účast nejen věřících.

7.8.2017

Robejškovy Realisty povede na Pardubicku překladatel Tomský

Pardubickou kandidátku Robejškových Realistů povede politolog, nakladatel a překladatel Alexander Tomský.

7.8.2017

Dva roky žil muž z Klatov jako bezdomovec. Dostal ale šanci a dnes má práci

Václav Šála (39) z Klatov klesl až na samé dno. Nepracoval, s dalšími bezdomovci přespával na různých místech v Klatovech, denně se opíjel a balancoval na hraně zákona.

AKTUALIZOVÁNO
7.8.2017

V Krásné Lípě u Děčína uhořel člověk, dalšího vrtulník přepravil do Prahy

/FOTOGALERIE/ Tragicky skončil noční požár v Krásném Buku, místní části Krásné Lípy na Děčínsku. V hořící roubence jeden člověk zemřel, dalšího s těžkými popáleninami přepravil policejní vrtulník na popáleninové centrum do Prahy.

7.8.2017

Večer se dočkáme částečného zatmění Měsíce

Na obloze dnes bude zřejmě velmi dobře viditelné částečné zatmění Měsíce. Pravý spodní okraj Měsíce, který zakryje stín Země, bude navíc lomem světla v atmosféře zabarven do hněda. Maximum zatmění nastane ve 20:20 a potrvá do 21:18. Počasí bude pozorování úkazu podle Horálka přát.

7.8.2017

Lidé riskují jízdu s prošlými řidičáky, pokuty jdou do tisíců

V srpnu a pak v podzimních měsících říjnu a listopadu propadnou řidičské průkazy tisícům lidí. Nejvíce řidičů s oprávněními vydanými na deset let v roce 2007 je přitom ve středních Čechách.

7.8.2017

Nedostali razítko. Tak založí pseudoškolu

/INFOGRAFIKA/ Rodiče a učitelé, kteří nezískali souhlas se založením soukromé školy, budou zatím děti vzdělávat doma.

6.8.2017

Jedenáct let registrovaného partnerství, svazek uzavřelo 2647 párů

Registrované partnerství uzavřelo v České republice za 11 let od jeho uzákonění již 2647 párů stejného pohlaví. Za první pololetí letošního roku ho uzavřelo 137 párů, z toho 81 mužských a 56 ženských párů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení