VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z domova

EXKLUZIVNĚ / AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO
14.5.2017

Místo skákání přes zídky cvičí na hřištích. Venkovní posilovny chtějí rozšířit

Výskoky a pár shybů nebo jen jednoduchá protahovací cvičení. Takzvaná workoutová venkovní hřiště pro trénované, děti i důchodce vyrůstají také ve městech Blanenska a Vyškovska. Workout je cvičení ve venkovních posilovnách s vlastní vahou spojené s prvky gymnastiky.

14.5.2017

Ořechy? Ty budou letos nad zlato, soudí předsedkyně zahrádkářů v Ostravě

Mrazíky, které nás pozlobily v polovině dubna a vrátily se i počátkem tohoto týdne, budou mít výrazný vliv na úrodu ovoce. Výrazně slabší bude podle oslovených zahrádkářů z Ostravy a okolí úroda třešní, švestek, meruněk i broskví.

AKTUALIZOVÁNO / AKTUALIZUJEME
14.5.2017

Hrdinství odbojáře Mašína připomene pamětní deska

Patnáctého pátý v 15 hodin – to je čas, který se dobře pamatuje. A právě na tuhle dobu zve v pondělí radnice Prahy 4 do Čiklovy ulice v Nuslích; k domu číslo 1238/19. Ve spolupráci s pražským Spolkem Pocta Mašínům a Společností Václava Morávka v Kolíně zde bude odhalena pamětní deska připomínající tragické vyvrcholení protinacistického odboje Josefa Mašína, někdejšího velitele posádky československé armády na Ruzyni, Václava Morávka a Františka Peltána, jenž prostřednictvím vysílačky s označením Sparta udržoval spojení s exilem.

EXKLUZIVNĚ / AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO
14.5.2017

Havířov zažil říznou noční rvačku

S temperamentem sobě vlastním se v sobotu večer do sebe pustilo několik obyvatel starého Šumbarku v Havířově.

EXKLUZIVNĚ / SLEDUJEME ON-LINE / AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO
14.5.2017

Pavel Bělobrádek: Babiš i Kalousek patří minulosti, my se díváme dopředu

/VIDEO/ Čtyřicetiletý Pavel Bělobrádek stojí v čele lidovců sedm let. Ztělesňuje přesně to, čím KDU-ČSL vždy chtěla být – klidnou sílu. Mluví málo, ale věcně. V rozhovoru s naším listem říká, že budoucností pro Českou republiku je nová generace politiků, která za sebou netahá zátěž devadesátých let minulého století, podnikatelských či finančních skandálů. A také lidé, kteří mají za sebou úspěšnou profesní kariéru.

VÍME PRVNÍ / SLEDUJEME ON-LINE / AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO
14.5.2017

U kutnohorské vlakové zastávky hoří starý drážní objekt

Starý drážní objekt u vlakové zastávky Kutná Hora město začal hořet v neděli ráno před půl devátou.

14.5.2017

Maminko, vše nejlepší. Dnešek patří Svátku matek

Na dnešní den připadající Svátek matek se v Česku slaví podle amerického vzoru druhou květnovou neděli. S historií svátku matek se pojí jméno americké aktivistky Julii Ward Howeové, která v roce 1870 vyzvala ženy ke sjednocení proti válkám ve svém Provolání ke dni matek.

EXKLUZIVNĚ / AKTUALIZOVÁNO
13.5.2017

Pilot nouzově přistál v poli, na silnici mu pomohli místní

Pilotovi malého sportovního letadla, které si v sobotu odpoledne nejprve vesele poletovalo nad Mladoboleslavskem, se na okamžik zastavilo srdce. Jediný motor jeho stroje vynechal a pak zhasl úplně. V tu chvíli však Zlín Z-226 české výroby od boleslavského letiště dělilo ještě několik kilometrů. Co v takovém případě velí příručka pro piloty? Najít co nejdříve vhodné místo na nouzové přistání.

EXKLUZIVNĚ / AKTUALIZOVÁNO
13.5.2017

Autobus s fotbalistkami zůstal viset z mostku

Dopravní nehoda autobusu v Komárově na Holicku neskončila tragédií jen o vlásek. Žádné z pasažérek - fotbalistek se nic nestalo.

EXKLUZIVNĚ / AKTUALIZOVÁNO
13.5.2017

Řádění bouřky ve Strážnici: záplavy, stržené střechy, kroupami zasypané ulice

Malá apokalypsa se během pár minut přehnala Strážnicí na Hodonínsku. Bouře doprovázená lijákem a krupobitím v sobotu odpoledne napáchala v části města značné škody. Hasiči čerpali vodu ze zatopených sklepů a odklízeli bahno ze zaplavených silnic. Pomáhali u desítek ohlášených případů.

13.5.2017

Do konce května dvacítky, v červnu vedra

Počasí ve zbytku května má být v Česku teplejší, než je nyní. V noci bude kolem osmi stupňů a přes den budou nejvyšší teploty většinou kolem 20 stupňů Celsia. Počátek června se vyšplhají ještě výš a dostanou se dokonce nad dlouhodobý průměr.

13.5.2017

Kybernetická lavina zasáhla v Česku 370 počítačů. Zatím

Masivní kybernetický útok, který zasáhl desítky zemí na celém světě, se zřejmě Česka dotkl jenom okrajově. V ČR bylo zasaženo od pátku 370 počítačů, uvedla dnes společnost Avast. Zda mezi postiženými jsou i důležité instituce, zatím není jasné.

13.5.2017

Letiště začne od pondělí kontrolovat zavazadla. Kvůli výbušninám

Pražské letiště od pondělí začíná kontrolovat přítomnost stop po výbušninách v zavazadlech cestujících. Bezpečnostní pracovníci letiště nově mohou začít otevírat namátkou vybraná zavazadla a hledat v nich pomocí stěru z jejich obsahu stopy po manipulaci s výbušninami. Pasažéry letiště vyzvalo, aby pro zabezpečení zavazadel používali zámky, které může bezpečnostní obsluha otevřít bez poškození.

EXKLUZIVNĚ
13.5.2017

Stát zaplatí obědy i dětem, jejichž rodiče neumí hospodařit

Cigarety, alkohol, drahé mobilní telefony s datovými tarify nebo další zbytečnosti si lidé žijící ze sociálních dávek neodřeknou. Když však svým dětem nemohou zaplatit obědy ve školce nebo škole, přichází na řadu stát.

EXKLUZIVNĚ
13.5.2017

OBRAZEM: Desítky tisíc lidí se baví na Svatojánské pouti ve Žďáře

Žďár nad Sázavou - Česká dvojka. Takovou nálepku dostala Svatojánská pouť, na kterou se do Žďáru nad Sázavou v květnu rok co rok vydávají desítky tisíc lidí.

13.5.2017

Praha zve na víkendový festival

Živá hudba na Nákladovém nádraží Žižkov, ateliér Federica Díaze, procházka městem v doprovodu erudovaného architekta i kreativní úkoly pro děti. To vše je projekt Open House Praha, v jehož rámci si můžete o víkendu mj. prohlédnout zajímavá místa a málo známé interiéry a zároveň smysluplně zabavit své ratolesti.

EXKLUZIVNĚ / AKTUALIZOVÁNO
13.5.2017

Kauza šikany v Bučovicích utichá, čeká se na nového ředitele školy

Jak to vzniklo, tak to utichlo, už není nic slyšet, je konec. Tak hodnotí nynější situaci na základní škole v Bučovicích na Brněnsku Marek Slanina, jehož děti školu už několik let navštěvují. Bučovickou institucí, která ročně vzdělává zhruba čtyři sta dětí přímo z města i okolí, před časem otřásl notně propíraný skandál. 

EXKLUZIVNĚ / AKTUALIZOVÁNO
13.5.2017

Medu bude letos málo. Včely zdecimovala zima, jsou slabé

Na slabá včelstva a očekávanou bídnou snůšku si po tuhé zimě stěžují včelaři z celé jižní Moravy. Situaci ještě může podle některých chovatelů  zachránit kvetení lip a také snůška lesního medu.

EXKLUZIVNĚ
13.5.2017

Kolaps posudkových lékařů. Třetina zmizí

Na jejich rozhodnutí závisejí tisíce lidí, kteří čekají na invalidní důchod nebo příspěvek na péči. Přesto se řady posudkových lékařů nebezpečně tenčí. Už nyní jich na úřadech chybí padesát, příští rok jich má zmizet dokonce třetina.

EXKLUZIVNĚ
12.5.2017

Případ Kajínek: On to neudělal, tvrdí muž, který údajně vraždu objednal

„Jsem rád, že ho pustí," říká podnikatel Antonín Vlasák, jedna z klíčových osob v případu Jiřího Kajínka. Právě on byl podezřelý, že si prostřednictvím karlovarského podnikatele Alexandra Hegedüse najal Kajínka na vraždu (nejprve zastrašení, které prý vrah nakonec přehnal) podnikatele Štefana Jandy.

12.5.2017

V České Lípě ukradli zlato za miliony

Ukradli jim za bílého dne zlato za milióny, majitelka klenotnictví nabízí půlmilionovou odměnu za informace vedoucí k dopadení pachatelů. Má však podmínku, uloupené zlato se musí vrátit.

12.5.2017

Vesnické kluby přežijí i bez Peltových peněz

/ANKETA/ Položí aféra Fotbalové asociace České republiky (FAČR) fotbalové kluby, když nebudou moci dosáhnout na dotace? Ze státního rozpočtu letos český fotbal nemůže počítat s částkou 623 milionů korun, jeho rozpočet je přitom řádově jedna miliarda. Pocítí to kluby? Nejen ty velké, ale i ty „vesnické"?

12.5.2017

U kulturáku v Ústí nad Labem se srazila dvě auta. Řidiče přemohl mikrospánek

Nehoda dvou osobních aut zkomplikovala dopravu v pátek odpoledne před kulturním domem ve Velké Hradební ulici v centru Ústí. Podle svědků za to prý mohl mikrospánek.

12.5.2017

Hygienici varují: klíšťata jsou nyní nejaktivnější

Stupeň číslo deset, tedy nejvyšší riziko napadení člověka nebo zvířete klíštětem, vyhlásili aktuálně hygienici na svých internetových stránkách.

12.5.2017

Průvodčí v plavkách? Již brzy ve žlutých vlacích

Místo růžových uniforem obléknou stevardky a stevardi plavky. RegioJet chce zlepšit propagaci svého dovolenkového serveru, proto na konci měsíce změní personál ve žlutých vlacích oblečení. 

12.5.2017

Auto vylétlo ze silnice a vypadla z něj řidička

Záchranáři ráno museli zasahovat ve Svítkově v Pardubicích. Osobní automobil zde vyletěl do pole a překotil se přes střechu. Při havárii z něj ale vypadla řidička.

12.5.2017

Překvapení pro Valachovou: Sportovci její rezignaci nechtějí

Národní rada pro sport vyzvala premiéra Bohuslava Sobotku, aby nepřijal demisi ministryně školství Kateřiny Valachové. Tu postoj sportovců překvapil. Demisi má připravenou a chystá se ji ještě dnes odpoledne předat premiérovi. Valachová v úterý oznámila, že rezignuje k 31. květnu, aby převzala politickou odpovědnost za kauzu ovlivňování sportovních dotací, kvůli níž je ve vazbě její bývalá náměstkyně Simona Kratochvílová.

AKTUALIZOVÁNO
12.5.2017

Novinář Klíma o Kajínkovi: Smysl má obnovení procesu, nikoli milost

/ROZHOVOR, VIDEO/ Prezident Miloš Zeman oznámil, že po návratu z Číny udělí milost Jiřímu Kajínkovi, který byl odsouzen za dvojnásobnou vraždu na doživotí. V 90. letech, kdy stál Jiří Kajínek před soudem, sledoval případ v pořadu Na vlastní oči novinář Josef Klíma. Ten se pak v průběhu let k rozporuplnému příběhu opakovaně vracel. Zkoumal spisy, navštívil Kajínka ve vězení, dopisoval si s ním. A potvrzuje, že ve vzduchu opravdu visí pochybnosti o Kajínkově vině. Přesto Klíma udělení prezidentské milosti nevnímá jako dobré řešení.

12.5.2017

Zeman v Číně: Obchod je hlavní, čínská kořalka mi nechutná

Prezident Miloš Zeman se dnes v Pekingu sešel se svým protějškem Si Ťin-pchingem. Zemana doprovází řada podnikatelů, včetně Petra Kellnera. Řeč byla o obchodu a zejména o projektu Nové hedvábné stezky. Ta naplňuje velká očekávání, realita je ale jiná. 

12.5.2017

Na dodržování podmínky pro Kajínka dohlédne plzeňský soud

Na dodržování sedmileté podmínky, která má být součástí milosti prezidenta Miloše Zemana pro doživotně odsouzeného dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka, by dohlížel Krajský soud v Plzni. Vyplývá to z trestního řádu. Prezident ve čtvrtek oznámil, že Kajínkovi udělí milost ve druhé polovině května. Nejznámější český vězeň strávil za mřížemi 23 let.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies