VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Česko

11.6.2017

Záchranáři cvičili v Praze. Nejdřív v metru, pak po celé metropoli

„Kde je moje holčička? Kam jste ji dali?" Tak v noci na sobotu křičela žena zmateně pobíhající po stanici metra Kačerov. Po peronu zaplněném záchranáři, hasiči i policisty – přičemž všichni měli plné ruce práce. Půl druhé hodiny po půlnoci bylo v plném proudu rozsáhlé cvičení zaměřené na simulaci útoku teroristů.

11.6.2017

Policie stíhá Čecha, který se účastnil bojů na Ukrajině

Policie obvinila prvního Čecha, který se účastnil bojů na straně proruských separatistů na východní Ukrajině, píše v aktuálním vydání týdeník Respekt. Muž je podle týdeníku podezřelý z teroristického útoku ve fázi přípravy.

11.6.2017

Lenka Bradáčová: Nakládání s odposlechy Zadeha provázel exces

Zařazení odposlechů mezi obviněným a obhájcem v případu česko-íránského podnikatele Shahrama Abdullaha Zadeha souzeného pro daňové úniky do důkazního materiálu byl exces konkrétních lidí. Myslí si to pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Za systémovou chybu tuto záležitost ale nepokládá.

11.6.2017

Louky, lesy a munice. Dobrá Voda se granátů v zemi nezbaví, Brdy ano

NEVYBUCHLÁ MUNICE, NEBEZPEČÍ OHROŽENÍ ŽIVOTA, varují i pětadvacet let po zrušení vojenského újezdu Dobrá Voda tabulky například podél turistické trasy ze Skelné u Prášil na Prášilské jezero a Poledník či od mostu přes Křemelnou přes bývalou vesnici Stodůlky.

11.6.2017

OBRAZEM: Lidice si připomněly pětasedmdesát let od vyhlazení

V Lidicích se v sobotu konala pietní vzpomínka k výročí vyhlazení Lidic nacisty. Veřejnost si tak přesně po pětasedmdesáti letech od této tragédie připomněla hrůzný osud, který středočeskou obec v červnu roku 1942 potkal. 

11.6.2017

Jevhen Perebyjnis: Ruská propaganda je zbraň hromadného ničení

/ROZHOVOR/ Dnes začíná platit mezi Ukrajinou a Evropskou unií bezvízový styk. Ukrajinci budou ke vstupu do zemí EU potřebovat biometrický pas a jejich pobyt v průběhu 180 dní nesmí přesáhnout 90 dní, nezakládá ale Ukrajincům právo pracovat. O ukrajinské diplomacii a válce na Donbase jsme si povídali s novým ukrajinským abasadorem v Praze Jevhenem Perebyjnisem.

EXKLUZIVNĚ
11.6.2017

Velvyslanec Libor Sečka: Cesta tvrdého brexitu těmito volbami podle mě padla

/ROZHOVOR/ Český velvyslanec ve Velké Británii Libor Sečka se i v situaci po britských předčasných volbách snaží najít především pozitiva pro ČR. Týká se to především brexitu.

11.6.2017

Designér Ignis Brunensis: Za 20 let se Brno stalo městem ohňostrojů

/ROZHOVOR/ Již dvě desetiletí nastává v Brně na přelomu května a června doba, kdy se obloha nad městem rozzáří barevnými obrazci, které na nebe kreslí ohňostrůjci. U zrodu festivalu Ignis Brunensis od začátku stojí i designér ohňostrojů Jaroslav Štolba, který je nejen technickým ředitelem akce, ale letos navrhl i dvě show, první soutěžní a závěrečný epilog nad Špilberkem.

10.6.2017

Hluční kuřáci před hospodami? Lidé na ně strážníky nevolají

/ANKETA/ Je půlnoc a před restaurací stojí hlouček kuřáků. Kvůli hluku si zakrátko vyslouží nadávky obyvatel přilehlých domů. Scéna, které se báli lidé z okolí restaurací poté, co začal platit takzvaný protikuřácký zákon, ale v Brně běžná není.

10.6.2017

Pražskou ČSSD povede do voleb Dolínek. Ludvík v politice zřejmě skončí

Rozdíl pouhých 14 hlasů rozhodl v sobotu o tom, že lídrem kandidátky sociálních demokratů se v hlavním městě stane místopředseda ČSSD a náměstek pražské primátorky oblast dopravy, sportu a volného času Petr Dolínek (36).

10.6.2017

Není vyšší hodnota než lidský život, říká pamětnice masakru v Lidicích

Jaroslava Skleničková, rozená Suchánková, z Lidic je jednou ze dvou posledních žijících lidických žen, které strávily konec války v koncentračním táboře Ravensbrück. O hrůze, jež potkala celou vesnici, se společně se sestrou a maminkou dozvěděly až po návratu v roce 1945. Do nových Lidic se vrátila teprve v důchodovém věku.

10.6.2017

Teplé počasí vydrží i příští týden, ochladí se až na začátku prázdnin

Teplejší ráz počasí posledních dní bude pokračovat i v následujících dvou týdnech. Na konci června se ale mírně ochladí a chladnější bude i první červencová dekáda. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

10.6.2017

V pražském metru se "střílelo". Pomáhali záchranáři z celé republiky

V pražském metru cvičily záchrané složky. Útoku početné skupiny teroristů vyzbrojených samopaly i výbušninami tam čelily v noci na sobotu hotové davy cestujících ve stanici metra Kačerov i v soupravě, která ještě popojela do tunelu (odkud posléze zdraví lidé museli do bezpečí po svých).

10.6.2017

Vymazat Lidice z mapy se nacistům nepodařilo

/INFOGRAFIKA/ Vyhlazení Lidic, které nacisté před 75 lety vypálili a významnou část obyvatel vyvraždili jako odvetu za atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, si v sobotu v areálu Památníku Lidice připomenou nejen místní, ale i četní pozvaní hosté.

10.6.2017

Studenti nechtějí pracovat pod sto korun na hodinu. Pomáhá nízká nezaměstnanost

/INFOGRAFIKA/ Přichází období letních brigád. Proti loňsku ale studenti a další zájemci chtějí za práci dostat nejméně o dvacet korun na hodinu přidáno.

10.6.2017

OBRAZEM: Nejlepší fotografie týdne

Prohlédněte si nejpovedenější snímky našich fotografů, pořízené během uplynulého týdne.

9.6.2017

Sobotka chce navýšit dotace na sociální služby a vysoké školy

Prioritami rozpočtu na příští rok, který bude končící vláda ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL skládat během léta, budou sociální služby, požadavky vysokých škol, investice do dopravy a spolufinancování evropských projektů. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

9.6.2017

Pro Sobotku je výsledek labouristů inspirací: ČSSD to vlilo optimismus do žil

Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka považuje za inspiraci pro sociální demokracii volební výsledek britských labouristů, kteří získali výrazně víc hlasů, než kolik jim ještě před několika měsíci předpovídaly průzkumy.

9.6.2017

Posílení obrany se netýká jen vojska, shodli se Zaorálek a Stropnický

Společná evropská obrana nespočívá výhradně v posilování vojenských kapacit, uvedli to dnes ministři zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) a obrany Martin Stropnický (ANO). 

9.6.2017

Nezdar Mayové může vést k měkčímu brexitu, soudí politologové

Výsledky britských voleb zkomplikovaly podle politologů premiérce Therese Mayové postavení před jednáním s EU o podmínkách odchodu Británie z unie. Ztráta parlamentní většiny bude možná znamenat změkčení podmínek, se kterými ostrovní země jde do jednání, shodli se politologové. 

9.6.2017

Bývalý senátor Stodůlka nelegálně vnikl do Agrofertu, prý na pokyn

Někdejší lidovecký senátor Jiří Stodůlka podle vyjádření Agrofertu nelegálně vnikl do firmy a fotografoval areál. Jednal prý na pokyn prvního náměstka ministra zemědělství Jiřího Jirsy z KDU-ČSL.

AKTUALIZOVÁNO
9.6.2017

Hromadná otrava v hale na Tachovsku, nejméně 20 lidí má potíže

Přibližně dvacítka lidí se v pátek přiotrávila v jedné z hal v průmyslové zóně Nová Hospoda u Boru.

9.6.2017

Spokojenost Čechů se životem podle průzkumů už čtyři roky roste

Poslední čtyři roky roste spokojenost Čechů se životem. V současnosti spokojenost vyjadřují dvě třetiny lidí. Vyplývá to z květnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Spokojeni jsou častěji mladší lidé s vyšším vzděláním.

AKTUALIZOVÁNO
9.6.2017

Sobotka: Evropská unie by se měla soustředit na mise pro stabilizaci okolí

Evropská unie by se v rámci společné obrany měla soustředit na mise, které stabilizují její okolí. Teritoriální obranu by dál měla zajišťovat Severoatlantická aliance, řekl dnes novinářům premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker prohlásil, že důležitým nástrojem pro podporu evropské obrany bude Evropský obranný fond (EDF). Jeho financování podle Junckera neovlivňuje nadcházející britský odchod z EU.

AKTUALIZOVÁNO
9.6.2017

NATO vítá vznik obranného fondu EU, umožní větší efektivitu

Severoatlantická aliance vítá plán na vznik evropského obranného fondu. Umožní to větší efektivitu obranných výdajů, protože nyní se v Evropě vyplýtvá mnoho prostředků na zdvojené kapacity. Na evropské bezpečnostní konferenci v Praze to dnes řekla zástupkyně generálního tajemníka NATO Rose Gottemoellerová.

9.6.2017

Junckera na Žofíně přivítala dvě shromáždění kritiků EU

Na předsedu Evropské komise Jeana-Clauda Junckera při dnešním příjezdu na evropskou konferenci o bezpečnosti čekala u policejních zátarasů před pražským palácem Žofín dvě protestní shromáždění.

AKTUALIZOVÁNO
9.6.2017

Čeští politici: Mayové risk nevyšel a za svou chybu platí

Britské premiérce Therese Mayové nevyšel odvážný krok s vypsáním předčasných voleb, uvedl šéf ODS Petr Fiala. Doufá, že se Britům podaří nalézt uspořádání, které zemi zajistí stabilitu a přispěje k hladkému vyjednávání o brexitu. Podle místopředsedy TOP 09 Marka Ženíška bude Mayová platit za hloupé rozhodnutí ztrátou křesel, přesto jí pogratuloval k vítězství.

AKTUALIZOVÁNO
9.6.2017

Měkká síla už nestačí, potřebujeme evropskou obranu, řekl v Praze Juncker

V dnešním světě nestačí k zajištění bezpečnosti měkká síla, Evropská unie potřebuje účinnou obrannou politiku, řekl na bezpečnostní konferenci v Praze šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker. Zdůraznil, že není otázkou, zda by EU měla posilovat svou schopnost čelit hrozbám, ale jak rychle to udělá. Klíčem k bezpečí na kontinentu zůstává spolupráce s NATO, evropské země by však měly hrát silnější roli a být schopné postupovat také samostatně, uvedl Juncker.

9.6.2017

Sobotka chce v jednání o brexitu počkat na vznik britské vlády

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) chce počkat na to, kdo v Británii po volbách sestaví vládu a s čím tato vláda přijde na vyjednávání o vystoupení země z Evropské unie. Doufá, že vytváření nového britského kabinetu nepotrvá dlouho. Premiér to uvedl na twitteru v reakci na výsledky parlamentních voleb, podle nichž vládnoucí konzervativci ztratili parlamentní většinu. Faktickým vítězem britských předčasných voleb je šéf labouristů Jeremy Corbyn, doplnil premiér.

9.6.2017

Výsledek zátahu v Borovnici: 7 zadržených, zbraně, drogy i pytláctví

/VIDEO/- Už v úterý dopoledne Deník informoval o masivním zásahu policistů u rodinného domu v Borovnici na Královédvorsku. Dosud policie odmítala podrobnosti sdělit, teprve dnes (v pátek ráno) detaily zásahu objasnila.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies