VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z domova

10.3.2017

Tejc neuspěl. Prvním místopředsedou ČSSD je opět Chovanec

Ministr vnitra Milan Chovanec zůstane statutárním místopředsedou ČSSD. Předseda plzeňských krajských sociálních demokratů, kterého si jako svou pravou ruku přál předseda strany Bohuslav Sobotka, získal v prvním kole 379 hlasů. Stejně jako před dvěma lety tak porazil Jeronýma Tejce, který dnes dostal 280 hlasů. Volební kvórum bylo 347 hlasů.

EXKLUZIVNĚ
10.3.2017

Babiš ukázal Deníku audit svých financí. Firmy pochybení nenašly

/FOTOGALERIE/- Předseda hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš poskytl exkluzivně Deníku audit svých financí. Firmy Ernst & Young (EY) a PricewaterhouseCoopers (PwC) z velké auditorské čtyřky ve zprávách konstatují, že prověřily Babišovo prohlášení o příjmech podléhajících i nepodléhajících dani z příjmu za roky 1996 až 2015. Neshledaly v něm žádná pochybení nebo rozpory.

AKTUALIZOVÁNO
10.3.2017

Zeman kvůli "Šumavě" vetoval sporná nová pravidla pro národní parky

Poslanci budou opět hlasovat o diskutabilních pravidlech pro všechny čtyři národní parky v Krkonoších, Českém Švýcarsku, Podyjí a na Šumavě. Normu dnes podle očekávání vetoval prezident Miloš Zeman, informoval jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Novela o ochraně přírody a krajiny podle Zemana nepřihlíží ke zvláštnostem šumavského národního parku.

AKTUALIZOVÁNO
10.3.2017

Sobotka obhájil post šéfa ČSSD. Prvním místopředsedou je opět Chovanec

Premiér Bohuslav Sobotka obhájil pozici předsedy ČSSD. V tajné volbě na sjezdu v Brně dostal 67 procent hlasů. Podpořilo ho 460 spolustraníků, proti němu hlasovalo 201 delegátů. Neplatných hlasovacích lístků bylo 26. Sobotka stranu vede od roku 2011 a ve volbě neměl protikandidáta. Svou podporu označil Sobotka za jasnou vůli sociální demokracie. Poděkoval za to, že důvěru vést aktuálně nejsilnější vládní stranu dostal počtvrté za sebou. Prvním místopředsedou se pak stal Milan Chovanec, jenž porazil Jeronýma Tejce.

10.3.2017

Zeman nemusí naplnit své sliby o kampani, soudí politolog

Část slibů svých slibů prezident Miloše Zemana nemusí naplnit. Hlavně ten, že nepovede kampaň, soudí politolog Petr Just. Podle politologa Kamila Švece má Zeman výhodu v tom, že jeho protikandidáti budou muset hledat témata, jejichž prostřednictvím by ho porazili.

10.3.2017

Babiš nemusí platit 50 tisíc korun za urážku, novinář stáhl žalobu

Ministr financí Andrej Babiš nakonec nemusí platit novináři Pavlu Šafrovi 50 tisíc korun za urážlivé výroky. Finanční zadostiučinění žurnalistovi původně přiznal Okresní soud pro Prahu-západ, Šafr však před odvolacím jednáním svou žalobu stáhl. Uvedl to dnes mluvčí soudu Adam Drobný s tím, že Šafr musí ministrovi uhradit náklady řízení.  

10.3.2017

Průzkum: Babiš suverénním vítězem voleb. Topka by zůstala za branami sněmovny

/INFOGRAFIKA/- Doslova o parník vede hnutí ANO Andreje Babiše nad druhou Českou stranou sociálně demokratickou pod vedením Bohuslava Sobotky. Ukázal to průzkum společnosti Phoenix Research.

10.3.2017

Miliardář Kellner doprovodí Zemana na cestě do Číny

Podnikatel Petr Kellner doprovodí v květnu prezidenta Miloše Zemana na jeho cestě do Číny. Zeman to dnes řekl na tiskové konferenci, na které potvrdil svou opětovnou kandidaturu. V Číně by se Zeman měl zúčastnit konference o Hedvábné stezce.

10.3.2017

Ochránci přírody vykoupili další část lesa v Bílých Karpatech

Český svaz ochránců přírody vykoupil v rámci sbírky Místo pro přírodu další část lesa v Bílých Karpatech v lokalitě Ščúrnica u Valašských Klobouk na Zlínsku. K více než 30 hektarům lesa ve vlastnictví či spoluvlastnictví Českého svazu ochránců přírody přibylo dalších pět, mimo jiné s významným prameništěm. Ochránci vykupují pozemky již 16 let. Pro ČTK to dnes oznámil koordinátor programu Jan Moravec.

AKTUALIZOVÁNO
10.3.2017

Za favorita se nepovažuji. Kampaň vést nebudu, prohlásil Zeman

"Nebudu vést žádnou osobní prezidentskou kampaň," nechal se slyšet prezident Miloš Zeman, jenž včera oznámil svým příznivcům, že se opětovně pokusí dostat na Pražský hrad. Když o kandidatuře přemýšlel, zvažoval samozřejmě pro a proti. Ta nyní uvedl na tiskové konferenci.

10.3.2017

Vážné porušování lidských práv při bojích na jihovýchodě Turecka

Při ofenzivě tureckých bezpečnostních sil proti kurdským separatistům na jihovýchodě Turecka byla podle OSN vážně porušena lidská práva. Úřad vysokého komisaře OSN pro lidská práva dnes zveřejnil zprávu, v níž se rovněž uvádí, že při ofenzivě zemřelo za rok a půl na 2000 lidí, z toho 1200 obyvatel regionu. Až půl milionu lidí muselo kvůli bojům opustit své domovy.

10.3.2017

Zoo se ptačí chřipky už nebojí. Odkrývá venkovní voliéry

Brno – Plameňáci, jeřábi mandžuští nebo sovy se vrátí do venkovních expozic brněnské zoo. Státní veterinární správa totiž v pátek zrušila bezpečnostní nařízení kvůli ptačí chřipce. 

AKTUALIZOVÁNO
10.3.2017

Komentář ze Slovenska: Zeman je xenofob obdivující východní diktaturu

Česká společnost se bude muset rozhodnout, zda se ještě hlásí k humanistickému a prozápadnímu demokratovi Tomáši Garriguu Masarykovi, nebo zda jejím hrdinou je xenofob obdivující východní diktaturu. Napsal to dnes slovenský list Denník N, který tak komentoval oznámení prezidenta Miloše Zemana, že se pokusí obhájit prezidentský mandát. List očekává silnou mobilizaci obou voličských táborů. Podle listu Pravda má Zeman velkou šanci na opětovné zvolení.

10.3.2017

Ústavní soud odmítl stížnost Romana Vybírala v kauze krácení daní

Odpykává si 10 a půl roku vězení za daňové podvody. Překupníkovi pohonných hmot Romanovi Vybíralovi dnes Ústavní soud (ÚS) odmítl jeho stížnost. Odsouzen s ním byl i jeho otec Radomír Vybíral, jenž dostal 13letý trest. Starší z Vybíralů taktéž podal stížnost, zatím o ní ÚS nerozhodl, zjistila ČTK z justičních databází.

10.3.2017

Nelegální zaměstnance dnes odhalili celníci na Chebsku

Nelegální zaměstnance zjistili celníci při kontrole na Chebsku. Ve firmách pracovali zaměstnanci bez povolení nebo o nich zaměstnavatelé neinformovali úřad práce.  Uvedla to dnes mluvčí Celního úřadu pro Karlovarský kraj Lucie Foltová.

10.3.2017

Noví ředitelé Českých center ve Vídni, Paříži a Bruselu

Česká centra v Paříži, Bruselu a Vídni budou mít nové ředitele. Na dnešek připadá uzávěrka přihlášek do konkurzů na šéfy těchto tří institucí. Největší pozornost vzbuzuje obsazení místa šéfa pařížské pobočky. Šéf sítě Českých center Jan Závěšický (ČSSD) totiž odmítl jmenovat na místo ředitele vítěze předcházejícího konkurzu Jeana-Gasparda Páleníčka. Proti tomu vystoupily desítky francouzských intelektuálů.

10.3.2017

Babiš by měl dnes zveřejnit své příjmy

Ministr financí Andrej Babiš si kvůli nejasnostem o původu svého majetku v souvislosti s nákupem korunových dluhopisů Agrofertu v hodnotě 1,5 miliardy korun nechal zpracovat audit. Podle Babiše měl potvrdit jeho dřívější vyjádření, že na nákup těchto dluhopisů využil své předchozí příjmy. Dnes by měl zveřejnit výsledek auditu.

AKTUALIZOVÁNO
10.3.2017

Ruší se lety do Prahy, na letišti v Berlíně stávkují

Dvě berlínská letiště, Tegel a Schönefeld dnes ráno vstoupily do pětadvacetihodinové stávky za zvýšení mezd. Byla zrušena drtivá většina letů, včetně těch do Prahy. Stávkuje pozemní personál.

SLEDUJEME ON-LINE / AKTUALIZOVÁNO
10.3.2017

SJEZD ČSSD: Babiš není sociálně citlivý miliardář, tvrdí Sobotka

Hlavním městem pro sociální demokracii se s nadsázkou stává v pátek a sobotu Brno. Na výstavišti pořádá strana svůj celostátní sjezd. Koná se v atmosféře příprav na podzimní sněmovní volby. Deník Rovnost od devíti hodin ráno sleduje událost v online reportáži.

10.3.2017

Limity na léky. Ušetří pacienti?

/INFOGRAFIKA/ Češi platí za léky moc, myslí si ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík. Rozhodl se proto sáhnout do zákona o veřejném zdravotním pojištění a snížit lidem limit na doplatky. Šetřit kapsu chce hlavně dětem a důchodcům – místo 2,5 tisíce by měli za léky doplácet nejvýš tisícovku ročně.

10.3.2017

D43: komise navrhla bystrckou variantu, dálnice může u Brna vést pod zemí

Brno /MAPKA/ – Nejlepší varianta dálnice D43 pro Brno je bystrcká. Na diskusním setkání starostů a místostarostů brněnským městských částí a zástupců kraje k plánované silnici to ve čtvrtek uvedl zastupitel Jiří Oliva, který zasedá v magistrátní komisi rady pro územní plánování. „Je pro Brno nejvýhodnější z hlediska dopravního i ekologického," vysvětlil zastupitel. Komise tuto variantu předloží ke schválení zastupitelstvu.

9.3.2017

O post prezidenta se hlásí i výtvarník František Skála

O místo prezidenta se dnes po Miloši Zemanovi přihlásil i výtvarník František Skála. Svou kandidaturu oznámil v rychlé reakci na zprávy o zamýšlené kandidatuře Zemana na své vernisáži ve Valdštejnské jízdárně v Praze. Podrobnosti svého rozhodnutí komentovat nechtěl, je ale ze svého veřejného působení znám jako aktér mnoha mystifikačních sdružení.

AKTUALIZOVÁNO
9.3.2017

Zvukař Městského divadla Brno, který při potápění uvízl pod ledem, zemřel

Tragický závěr mělo otužování muže, který se minulý týden koupal v Růženině lomu na brněnských Hádech. Zvukový režisér Milan Vorlíček zemřel v pondělí večer.

AKTUALIZOVÁNO
9.3.2017

VIDEO: Miloš Zeman chce být dalších pět let na Hradě

/ANKETA, INFOGRAFIKA/ - Prezident Miloš Zeman před několika okamžiky oznámil tisícovce svých příznivců, že se bude podruhé ucházet o Hrad. Naplnil tak očekávání přítomných, ale také politiků, analytiků a novinářů. Zemanovi stále věří přes padesát procent občanů, což je pro přímou volbu rozhodující. Do dnešního večera se za oficiální prezidentské kandidáty prohlásili tři muži, textař a podnikatel Michal Horáček, lékař a občanský aktivista Marek Hilšer a podnikatel Igor Sládek.

9.3.2017

Třinec má 10 elektrobusů, je lídrem městské elektromobility v Česku

Třinec slavnostně pokřtil 10 nových elektrobusů pro městskou hromadnou dopravu. Stal se tak lídrem městské elektromobility v Česku – nikde jinde tak početnou flotilu nemají.

9.3.2017

Pardubické letiště zkusilo vydělat na letech pro NATO. Neoprávněně

Pardubice - Civilní část letiště zkusila vydělat na armádních letech. Prostředky bude muset vrátit.

9.3.2017

Na Hrad přišly stovky lidí, Zeman jim oznámí, zda bude kandidovat

/FOTOGALERIE/- Na Pražský hrad přišly dnes večer stovky podporovatelů prezidenta Miloše Zemana. Ve Španělském sále pro ně pořádá oslavu čtvrtého výročí své inaugurace spojenou s koncertem vážné hudby. Na jejím konci jim oznámí své rozhodnutí ohledně obhajoby prezidentského mandátu. Obecně se předpokládá, že se Zeman do prezidentské volby opět přihlásí.

9.3.2017

Lidé hodnotí Sobotkovu vládu výrazně hůř než před rokem

Převážně nespokojení jsou lidé u vlády Bohuslava Sobotky s její činnosti, komunikací, členy i premiérem, zjistil únorový průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Kabinet si tak u české veřejnosti proti loňsku poměrně výrazně pohoršil. Podobně spokojených i nespokojených je s programem Sobotkovy vlády. Výsledky průzkumu dnes CVVM poskytlo ČTK.

AKTUALIZOVÁNO
9.3.2017

Drábová vede marný boj, přitvrdilo ministerstvo

Do dalšího kola boje o mandát středočeské krajské zastupitelky v případě předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dany Drábové (STAN) vstoupilo ve čtvrtek ministerstvo vnitra. 

AKTUALIZOVÁNO
9.3.2017

Novým velitelem Hradní stráže byl jmenován Jiří Kývala

Novým velitelem Hradní stráže byl jmenován Jiří Kývala, dosavadní zástupce velitele 13. dělostřeleckého pluku. Jmenován byl s účinností od pátku, sdělil ve čtvrtek mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Předchozí velitel Hradní stráže Petr Prskavec byl z funkce odvolán v prosinci, útvar dočasně vedl jeho statutární zástupce Karel Kroupa.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies