VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Česko

9.6.2017

Večer se otevře 1500 kostelů veřejnosti

Brány bezmála 1500 chrámů, kaplí a modliteben se dnes večer otevřou během Noci kostelů, která se koná již podeváté. Příchozí čekají komentované prohlídky jindy nedostupných památek v nezvyklou dobu, koncerty, divadelní představení, výstavy či workshopy. Lidé se mohou podívat do sakristií, klášterních zahrad, zvonic a krypt, vystoupat do věží nebo si zkusit zahrát na varhany.

9.6.2017

Britové inspirují české strany

Hned dvě české politické strany používají ve své předvolební kampani styl, jenž se podobá kampani britských konzervativců.

8.6.2017

Guru Jára se na Filipínách ve vězení oženil

Jaroslav Dobeš alias guru Jára, který je v České republice stíhán za znásilnění nejméně 8 žen z jeho sekty, se ve filipínském vězení oženil. Jeho vyvolenou se stala třiatřicetiletá Japonka Yoko. Své ano si pár řekl letos v únoru, tato zpráva se však do České republiky dostala až před několika dny.

AKTUALIZOVÁNO
8.6.2017

Sobotka oznámil odluku od manželky. Důvodem je dlouhodobý tlak

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) oznámil dnes odluku v manželství. Ve společném prohlášení s manželkou Olgou uvedli, že důvodem je tlak, jemuž je jako politik vystaven. Se ženou nadále hledají jiné uspořádání jejich rodinného života. 

VÍME PRVNÍ
8.6.2017

Jan Struž: Oceníme osobnosti, které šíří věhlas naší země ve světě

Už za třináct dní bude Španělský sál Pražského hradu patřit nejvýznamnějším firmám působícím na českém trhu. Předseda sdružení CZECH TOP 100 Jan Struž Deníku řekl, že letošní ročník bude ověnčen řadou novinek.

VÍME PRVNÍ
8.6.2017

Do Česka přijede Ivana Trumpová

Ivana Trumpová, exmanželka amerického prezidenta, přiletí 19. června do Prahy, a to jako ambasadorka. Sice ne americká, ale naopak česká. Sdružení CZECH TOP 100 ji vybralo jako jednu ze čtyř osobností, jež proslavily Českou republiku v zahraničí. Trumpová to dokázala nejen jako závodní lyžařka pod jménem Zelníčková, ale hlavně coby podnikatelka.

AKTUALIZOVÁNO
8.6.2017

Češi by měli být Evropané i v otázce migrace, řekl v Praze Juncker

Česká republika přijímá pomoc od Evropské unie, a měla by proto prokázat solidaritu při společném řešení migrační krize, řekl ve čtvrtek v projevu o budoucnosti EU v pražském Karolinu předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Reagoval na oznámení české vlády, že už nepřijme žádné další migranty podle kvót, které členské země schválily předloni. Juncker také prohlásil, že všechny země EU chtějí demokratickou, prosperující a bezpečnou Evropu.

8.6.2017

Průzkum: Ženy mají v práci malou prestiž, muži je často podceňují

Práce žen je málo uznávaná, zejména muži ji často podceňují. Povolání, ve kterých převažují ženy, jsou považována za méně prestižní. Nižší prestiž mají ženy i v profesích, kde se vyskytuje více mužů. Představy o povolání přitom ovlivňují stereotypy, podle kterých mají muži a ženy pro některé profese lepší dispozice. Vyplývá to z výzkumu, který udělala psycholožka Irena Smetáčková z Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy. O výsledcích studie informovalo tiskové oddělení fakulty.

DOTYK.CZ
8.6.2017

Mimikry v oblacích aneb Krvavý únos nad železnou oponou

„Otoč to, do Mnichova!" procedí únosce. Má dlouhý vlas a zdrogovanou grimasu. A v seriálu Třicet případů majora Zemana (epizoda Mimikry) tím vyvrcholí scéna únosu letadla do Západního Německa. Ano, scénář byl přiznaně inspirovaný skutečným únosem z 8. června 1972. Co v seriálu sedělo, co si tvůrci vyfabulovali, a co propagandisticky vylhali?

AKTUALIZOVÁNO
8.6.2017

Rodinám s dětmi se uleví. Senát schválil jejich zvýhodnění

Daňová sleva na první dítě se zvýší, nárok na dětské přídavky se rozšíří a rodiče vícerčat budou mít vyšší rodičovskou. Senát to schválil beze změn v rámci novely o státní sociální podpoře, která také zavede možnost zrychleného čerpání rodičovského příspěvku. Změny ještě dostane k posouzení prezident republiky.

8.6.2017

Diskusi o společné obraně povedou v Praze špičky EU i NATO

Diskusi o společné evropské obraně povedou v pátek v Praze představitelé Evropské unie, NATO i členských zemí EU. Na konferenci DESCOP vystoupí předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker, zástupkyně generálního tajemníka NATO Rose Gottemoellerová i šéfka unijní diplomacie Federica Mogheriniová. Konferenci zaštiťuje český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a zúčastní se jí několik ministrů zahraničí a obrany.

AKTUALIZOVÁNO
8.6.2017

Sněmovna vydala poslance Novotného a Borku k trestnímu stíhání

Policie bude moci obvinit poslance Josefa Novotného (za ČSSD) a Jaroslava Borku (KSČM) v případu machinací s dotacemi z Regionálního operačního programu Severozápad. Sněmovna je dnes vydala v souladu se stanovisky mandátového a imunitního výboru k trestnímu stíhání.

8.6.2017

Veterináři: Nekupujte psa přes inzerát, může být z množírny

Případ smečky psů zachráněné v dubnu z takzvané množírny má šťastný konec. Většina z nich už je po veterinární péči a rozjela se do nových domovů. Proti množírnám, kde žijí zvířata ve špatných podmínkách, se ale dá bránit jen těžko.

8.6.2017

Plán ČSSD na obrat preferencí? Kontaktní kampaň, jasné kandidátky

Aby sociální demokracie obrátila klesající trend preferencí, musí podle stranického předsedy a premiéra Bohuslava Sobotky skončit debaty o složení kandidátek v jednotlivých krajích. 

AKTUALIZOVÁNO
8.6.2017

ČSSD potvrdila jihočeskou kandidátku, lídrem by měl být Ondřej Veselý

Grémium ČSSD dnes potvrdilo podobu jihočeské kandidátky do sněmovních voleb po odchodu některých jejích členů. Lídrem by tak měl být písecký starosta Ondřej Veselý. Listinu vždy potvrzují v referendu krajští členové strany.

AKTUALIZOVÁNO
8.6.2017

Zeman dostal od Trumpa omluvný dopis, svůj zdravotní stav považuje za totožný

/ANKETA/ Kdy se sejde Miloš Zeman s Donaldem Trumpem? Český prezident prý obdržel od amerického protějšku dopis, ve kterém se mu omlouvá za posunutí slíbeného setkání v Bílém domě. Jako další možný termínem společného setkání zmínil září. A to i proto, že se koná Valné shromáždění OSN v New Yorku.

8.6.2017

Praha se chce bránit smogu, pomoct má pozitivní kampaň

Největším producentem znečištění vzduchu je v Praze doprava. Právě na ní má cílit kampaň, kterou spustil magistrát. Náměstek pro dopravu chce s její pomocí motivovat velké dopravní firmy k ohleduplnosti vůči životnímu prostředí.

7.6.2017

Senát vrátil stavební zákon sněmovně

Rozsáhlá vládní novela stavebního zákona putovala dnes ze Senátu zpět do Poslanecké sněmovny. Senátoři v ní chtějí některé body upravit, například přezkum nezákonného jednání v moci úřední nebo pořizování územních plánů.

7.6.2017

Lidé budou moci žádat o řidičák i mimo bydliště

Lidé budou moci žádat od července příštího roku o vydání řidičského průkazu nebo o jeho výměnu na jakémkoli úřadu obce s rozšířenou působností, nejen v místě trvalého bydliště jako nyní. K žádosti navíc nebudou přikládat papírovou fotografii. Novinky přinese novela poslanců z klubu TOP 09 a Starostů, kterou dnes schválil Senát. Vzroste ale zároveň poplatek za vydání průkazu z nynějších 50 na 200 korun.

7.6.2017

Sněmovna odročila debatu o zákoníku práce do další schůze

Sněmovna dnes odročila projednávání sporné vládní novely zákoníku práce na příští schůzi, která se uskuteční na přelomu června a července. Odklad prosadilo vládní hnutí ANO, jehož ministr financí Ivan Pilný v nynějším druhém čtení navrhl zamítnutí normy. Už odročením debaty šance na přijetí normy ještě do říjnových sněmovních voleb klesla.

7.6.2017

Birke: Vyměnit Sobotku může v ČSSD jen blázen

S úvahami o tom, že by mohl být vyměněn volební lídr ČSSD, kterým je předseda strany a premiér Bohuslav Sobotka, by v sociální demokracii mohl nyní přijít jedině blázen, řekl dnes volební manažer ČSSD Jan Birke. Strana se podle něj v posledních týdnech zbytečně moc zabývá sama sebou a v předvolební kampani se tak pravidelně „střílí do kolene".

7.6.2017

S Jiřím Bělohlávkem se v Rudolfinu rozloučily tisíce lidí

S šéfdirigentem České filharmonie Jiřím Bělohlávkem se dnes ve Dvořákově síni pražského Rudolfina přišly rozloučit tisíce lidí. Ještě před otevřením sálu pro veřejnost se před vystavenou rakví objevila jeho manželka Anna, rodinní příslušníci a přátelé. Mezi prvními se Bělohlávkově památce poklonil ministr kultury Daniel Herman. Světově proslulý dirigent zemřel po těžké nemoci 31. května.

EXKLUZIVNĚ
7.6.2017

Bradáčová: Odposlechy v kauze Rath jsou důkazem

/ROZHOVOR/ Rozhodnutí senátu Nejvyššího soudu, že odposlechy v kauze Rath byly použity oprávněně, povzbudily i ženu, která stála na počátku celé trestní věci, vrchní státní zástupkyni v Praze Lenku Bradáčovou.

DOTYK.CZ
7.6.2017

Edvard Beneš podlehl rudému tlaku i vlastnímu zdraví. Přesně před 69 lety

Tak vypadá zlomený člověk. Belhá se o holi, místy ztrácí řeč, trpí nesnesitelnými bolestmi hlavy. Edvard Beneš je po únorovém bolševickém puči svým vlastním stínem. Poslední vzpouru proti bolševizaci republiky podnikne 9. května 1948, kdy odmítne novou socialistickou Ústavu. Marně. Vše spěje k truchlivému vyústění, k prezidentské abdikaci. Ta do čela sovětizované země vynese premiéra Klementa Gottwalda.

7.6.2017

Když se podaří odkup vepřína v Letech, plánuje ministerstvo jeho zbourání

Ministerstvo kultury plánuje zbourat vepřín v Letech u Písku z míst protektorátního koncentračního tábora pro Romy, pokud se státu podaří farmu od majitelů vykoupit. Návrh o odkupu a dalším postupu se resort chystá vládě předložit o letních prázdninách. Sdělila to mluvčí ministerstva Simona Cigánková. Podle náměstkyně ministra pro lidská práva Martiny Štěpánkové je maximální snaha úspěšné dokončit jednání se společností AGPI, která výkrmnu provozuje.

7.6.2017

Sněmovna opět nezvolila kandidáty do vedení NKÚ

Sněmovna dnes opět nezvolila nové členy širšího vedení Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). V tajné volbě neuspěli dva kandidáti, které prezident úřadu Miloslav Kala navrhoval už dříve, a to ředitelka jednoho z odborů úřadu Jana Schenková a bývalý zástupce ČR v Evropském účetním dvoře Jan Kinšt. Výsledek oznámil předseda volební komise Martin Kolovratník (ANO).

7.6.2017

Jandák míří do Českého rozhlasu, Doktor do ČT

Členem Rady Českého rozhlasu bude dosavadní poslanec ČSSD a někdejší ministr kultury Vítězslav Jandák. Skončí kvůli tomu předčasně ve Sněmovně, kde ho patrně nahradí starosta Volyně na Strakonicku Václav Valhoda. V Radě České televize usednou bývalý kanoista a sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor spolu s antropologem médií Tomášem Samkem. Poslanci je dnes vybrali v prvním kole tajné volby, oznámil předseda volební komise Martin Kolovratník.

7.6.2017

Vydávání lékařských posudků bude ode dneška jednodušší

Postupy při vydávání lékařských posudků budou jednodušší. Platnost posudků o zdravotní způsobilosti dítěte se prodlouží z jednoho na dva roky. Senát to dnes schválil v rámci novely o specifických zdravotních službách. Normu, která částečně vychází z unijních předpisů, nyní dostane k podpisu prezident.

7.6.2017

Komise k únikům policejních spisů je zvolená, zaměří se na Babiše

Sněmovna dnes vybrala členy vyšetřovací komise k možnému úniku policejních spisů, jež míří na předsedu hnutí ANO a bývalého ministra financí Andreje Babiše. Každý klub v ní bude mít po jednom zástupci. Předsedu komise by dolní komora mohla zvolit v pátek, potom by mohla začít pracovat.

7.6.2017

Ministerstvo předloží novelu zákona o veřejném zdravotním pojištění ještě letos

Ministerstvo zdravotnictví předloží návrh novely zákona o veřejném zdravotním pojištění, jejíž část dnes zrušil na návrh skupiny senátorů Ústavní soud, ve druhé polovině letošního roku. Rozhodnutí soudu se týká hrazení zdravotnických pomůcek pojišťovnami. Ministerstvo i zdravotní pojišťovny hodnotí pozitivně, že na změnu legislativy soud ponechal 18 měsíců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies