VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z domova

9.3.2017

Vlajka na podporu Tibetu v pátek zavlaje v Česku na stovkách míst

Vlajka na podporu Tibetu v pátek zavlaje na stovkách míst v Česku. Podle hnutí Lungta, které akci Vlajka pro Tibet v Česku organizuje, ji vyvěsí přes 700 radnic a téměř stovka škol. Tři desítky radnic tak učiní poprvé, jiné se stejně jako v předchozích letech k akci nepřipojí. Do akce k připomenutí protičínského povstání v roce 1959, při kterém zahynulo nejméně 80.000 Tibeťanů, se ale může hlásit kdokoli, tedy i jednotlivci.

9.3.2017

Ovčáček potvrdil Zemanovu kandidaturu, kampaň půjde ze státních peněz

Představitelé Kroměřížské výzvy se dopisem obrátili na prezidenta Miloše Zemana, aby přijal účast v debatách s kandidáty, které signatáři budou pořádat ve všech regionech. První zahájí 26. března v Českých Budějovicích s Jiřím Pospíšilem, Petrem Kolářem, Pavlem Fischerem a Markem Hilšerem.

9.3.2017

Velvyslanec Kmoníček: Američany budou zajímat české výdaje na obranu

Hlavní témata jednání prezidenta Miloše Zemana s novou americkou administrativou? Podle šéfa zahraničního odboru Hradu a příštího velvyslance v USA Hynka Kmoníčka se diskuze zaměří na české výdaje na obranu.

9.3.2017

Novelu transplantačního zákona Senát schválil bez úprav

Senátem prošla beze změn novela transplantačního zákona. Norma má stanovit postupy týkající se ověřování jakostních a bezpečnostních norem pro dovážené tkáně a buňky, které se použijí k transplantaci. Nová pravidla, s nimiž dnes horní komora souhlasila, dostane k podpisu prezident.

9.3.2017

Kolony na dálnici D1: řidičům pomůžou i speciální plovoucí vozy

Na začátku března silničáři znovu začali s opravami dálnice D1, kterou denně projede přibližně sto tisíc aut. Komplikace se řidičům nevyhnou, v některých úsecích mnohdy vznikají i několikahodinové kolony. Kromě časové rezervy a větší opatrnosti v opravovaných částech by si měli řidiči i víc všímat speciálních opatření a značek, které Ředitelství silnic a dálnic České republiky k problematickým úsekům průběžně umisťuje.

9.3.2017

Normální taxi, nebo služba budoucnosti? Uber rozděluje pražské politiky

Zatočíme s Uberem, slibuje primátorka Adriana Krnáčová. Oblíbená aplikace podle ní porušuje zákony. Na to však bude potřeba je nejprve upravit, Existují dva směry, kterými se vydat.

9.3.2017

Divoká prasata jsou agresivnější, přesto před člověkem raději utečou

Drsné zážitky, které mají za sebou obyvatelé okrajových částí Prahy, když prchali před divokými prasaty hledajícími snadno dostupnou potravu kolem popelnic, naštěstí obyvatelé Benešovska nemají.

9.3.2017

Novinka. I Češkám budou moci dělohu darovat příbuzné

/INFOGRAFIKA/- Narodily se bez dělohy, nebo o ni během života přišly. Tři tisíce Češek nemohou kvůli takové vadě počít miminko. Nyní jim dali zákonodárci novou naději: vepsali do novely transplantačního zákona větu, podle které budou smět ženám pomoci jejich příbuzné. Sestry, matky nebo babičky jim budou moci darovat vlastní dělohu. Doposud nic takového možné nebylo.

9.3.2017

Sobotka: O svobodu můžeme přijít stejně rychle, jako komunisté přišli o moc

Zítra začíná v Brně volební sjezd ČSSD. Jediným kandidátem na předsedu strany je Bohuslav Sobotka. V rozhovoru s Deníkem říká, že jeho motivem není touha po premiérské, ministerské nebo předsednické funkci, ale občanská potřeba bránit oklešťování liberální demokracie.

8.3.2017

Valachová: Maturita z matematiky i cizího jazyka je nutná

Zavedení povinné maturity z matematiky i z cizího jazyka je nutný standard. Studenti budou tyto znalosti potřebovat k úspěchu na trhu práce, řekla dnes novinářům ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) po schválení novely školského zákona v Senátu. Senátoři nezrušili zavedení povinné maturity z matematiky, i když to doporučoval senátní školský výbor. Výsledek senátního hlasování uvítal i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), naopak ODS schválenou normu kritizuje.

AKTUALIZOVÁNO
8.3.2017

Senát vrátil daňový balíček Sněmovně, chce změny v DPH u pozemků

Senát dnes vrátil Sněmovně vládní daňový balíček. Senátoři do něj chtějí vložit osvobození převodu pozemků okolo staveb od daně z přidané hodnoty, dani by podléhal jen převod pozemků pod stavbami. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) s tím nesouhlasil. Žádný jiný pozměňovací návrh senátoři nepřijali. Daňový balíček především zvyšuje daňové slevy na druhé, třetí a další dítě.

8.3.2017

Pětiletý chlapec spadl z kola. Přestože měl přilbu, je v kritickém stavu

Vážným zraněním skončila ve středu odpoledne projížďka pětiletého chlapce. Po pádu z kola na silnici v Nové Vsi na Brněnsku skončil v bezvědomí. Cizí příčinu pádu policejní mluvčí Štěpánka Komárová vyloučila.

8.3.2017

Vězni v Jiřicích si zkusí žít jako na svobodě. Už od října

Projekt Otevřená věznice má být podle ministra spravedlnosti spuštěn už v říjnu. Co na to místní v Jiřicích?

8.3.2017

Lidé věří více Okamurovi než Sobotkovi. Průzkum však ovládl Babiš

Z představitelů politických stran Češi i nadále nejvíc věří předsedovi hnutí ANO a ministru financí Andreji Babišovi. Za druhého nejdůvěryhodnějšího politika lidé považují Tomia Okamuru. Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) tak těsně překonal třetího premiéra a předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku. Vyplývá to z únorového výzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), jehož výsledky dnes dostala ČTK.

8.3.2017

Slonice Donna a Sita dorazily v pořádku do zahrady v německém Osnabrücku

Slonice Donna a Sita absolvovaly v úterý náročný přesun ze Zoo Praha do zahrady v německém Osnabrücku a jsou v dobré formě. V úterý večer dorazily do nového domova a ve středu byly představeny jako nové celebrity tamní zoologické zahrady.

8.3.2017

Lidé budou muset na prezidentské petici uvádět i číslo průkazu

Podporovatelé nezávislých kandidátů na prezidenta budou muset na nominační petici připsat ke jménu číslo občanského průkazu nebo cestovního pasu. Změna, kterou dnes schválil Senát většinou pouhých dvou hlasů, má omezit možnost vyřazení kandidátů kvůli neuznaným podpisům. Nadále jich bude muset být nejméně 50.000.

8.3.2017

Vězně tu nechceme, bouří se v Mozartově. Nebudou problémy, ujišťuje služba

Záměr otevřít v Mozartově ulici v Olomouci pobočku Probační a mediační služby nepotěšil lidi z okolí. Mluví o obavách o bezpečnost a spojili se s právníkem.

8.3.2017

Brusel nařídil Česku zákon o elektronické identitě. Má ušetřit pět miliard eur

Dobrá zpráva pro Česko. Vláda dnes schválila návrh zákona o elektronické identitě. Pro komunikaci s úřady tak vznikne portál občana, kde by mělo být vše na jednom místě. Je součástí unijního akčního plánu eGovernmentu, který má do roku 2020 ušetřit pět miliard eur. Úřady budou zdarma plošně vydávat občanky s čipem.

8.3.2017

Tusk do funkce předsedy Evropské rady. Podporu Česka má

Česko podpoří Donalda Tuska do funkce předsedy Evropské rady i pro další funkční období. Vláda je podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) s jeho dosavadní prací "v zásadě spokojena". Tuskovo potvrzení ve funkci je velmi pravděpodobné, podle ministerského předsedy je hlavním favoritem volby.

8.3.2017

Chovanec varuje před hysterií. Kdo je ve stresu, dělá chyby, tvrdí

První místopředseda ČSSD Milan Chovanec plánuje na v pátek sjezdu v Brně varovat stranické kolegy před hysterií, že volební "sešup", který zažila ČSSD v krajských volbách, bude pokračovat i v letošních sněmovních volbách. Neexistuje podle něj přímá úměra mezi neúspěchem v krajských volbách 2016 a výsledkem letošních celostátních voleb. Za prohrou v krajských volbách nevidí vládní politiku.

8.3.2017

Na hospodaření stran bude dohlížet politolog Outlý

Za Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) bude kontrolovat hospodaření politických stran politolog Jan Outlý. Senát mu dal v dnešní tajné volbě přednost před právníkem Janem Svatoněm. Outlého ještě musí jmenovat členem Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí prezident Miloš Zeman.

8.3.2017

Senátem prošla povinná maturita z matematiky i pamlsková vyhláška

Senát schválil reformu financování základních a středních škol beze změn. Nezrušil tak dnes zavedení povinné maturity z matematiky, i když mu to doporučoval senátní školský výbor. 

AKTUALIZOVÁNO
8.3.2017

Nižší ceny mobilních dat? Vláda novelu podpořila, zákazníci vyhráno nemají

Novela telekomunikačního zákona, která podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) vytvoří tlak na pokles cen mobilních dat, míří do Sněmovny. Na dnešním jednání ji podpořila vláda, informoval na twitteru mluvčí kabinetu Martin Ayrer. Předpis podle předkladatelů víc chrání spotřebitele, zvyšuje pravomoci Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) a zajistí přechod na digitální televizní vysílání DVB-T2. Operátoři ale tvrdí, že novela ceny pro zákazníky nesníží, protože zvýšení pokut firmám bude působit opačně.

AKTUALIZOVÁNO
8.3.2017

Vláda schválila zákon o sociálním bydlení, ANO trvá na výhradách

Diskutovaný a dlouho očekávaný zákon o sociálním bydlení putuje do Sněmovny. Návrh, který má podle autorů omezit obchod s chudobou, dnes schválila vláda, nesouhlasí s ním ale koaliční hnutí ANO. Podle normy by obce měly sociální byty přidělovat dobrovolně, kdyby tak nečinily, poskytoval by je potřebným Státní fond rozvoje bydlení (SFRB). Aby zákon začal platit, musí ho do říjnových voleb schválit Parlament a podepsat prezident.

AKTUALIZOVÁNO
8.3.2017

Z deseti fakultních nemocnic mohou být univerzitní, vláda přeměnu podpořila

Deset fakultních nemocnic by se od příštího roku mohlo přeměnit na novou právní formu univerzitní nemocnice. Tyto nemocnice by měly uzavřenou smlouvu o spolupráci s vysokou školou, jejíž studenti se budou v nemocnicích vzdělávat. Počítá s tím návrh zákona o univerzitních nemocnicích, který dnes schválila vláda, informoval ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD). Předpis má podporu rektorů, naopak výhrady k němu mají odbory i České lékařská komora.

8.3.2017

Zeman se sešel s Kellnerem. Probírali ekonomické vztahy s Ruskem i Čínou

Prezident Miloš Zeman se v úterý na Pražském hradě setkal s majitelem skupiny PPF a nejbohatším Čechem Petrem Kellnerem. Jednali spolu o ekonomických vztazích s Ruskem, Čínou a Spojenými státy, uvedl na twitteru Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. PPF ve všech třech těchto zemích působí.

DOTYK.CZ
8.3.2017

Hoaxy dokážou i ničit lidské životy

Ačkoli by se zdálo, že jako obrana proti falešným zprávám na internetu, takzvaným hoaxům, stačí používat zdravý rozum, v některých případech dokážou i ničit lidské životy. Jejich fenomén přitom není nový, existovaly odjakživa. Mění se ale jejich početnost.

8.3.2017

Povinná matematika pro všechny? Senátor Růžička: Žáci mají mít právo volby

/ANKETA/ Gymnázium Jana Keplera v Praze 6 je vyhlášená škola, jejíž žáci excelují v matematických a přírodovědných předmětech. Přesto právě jeho ředitel Jiří Růžička (TOP 09) odmítá plošné zavádění maturitní zkoušky z matematiky na gymnáziích a lyceích od roku 2021 a na středních odborných školách o rok později.

7.3.2017

Po vzoru NATO. Ministerstvo obrany nakoupí balistické přilby za 29 milionů

Vojákům by měla balistické přilby za 29 milionů korun dodat česká firma Pramacom v rámci opce z dřívějšího nákupu. Se zakázkou seznámí ve středu vládu ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Sdělil to dnes mluvčí ministerstva Petr Medek. Obrana letos také chystá soutěž na dodání dalších 14.500 přileb.

AKTUALIZOVÁNO
7.3.2017

Na školách bude neochucené mléko zdarma. Stát vyčlení 670 milionů

Děti budou dostávat mléko a neochucené mléčné výrobky ve školách od příštího školního roku zdarma, za ochucené budou rodiče připlácet. Stát dá na rozšíření programu až 670 milionů korun. V letošním školním roce stát přispěl 47 miliony korun, suma se tak zvedne až na čtrnáctinásobek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies