Poštu vyloupili tři muži na konci října 1997. Do pokladny pošty se dostali otevřeným oknem. Tři podezřelí sice v této věci byli před soudem, ale obžaloba jim vinu neprokázala.

Dva miliony korun, kterých by se měla pošta od propuštěných pokladníků dočkat, jsou jen zlomkem toho, co původně požadovala.

Pošta škodu vyčíslila na 28, 5 milionu. Tři miliony ale uhradila pojišťovna. Zbylou částku pošta vymáhala po pokladnících.
Po každém pokladníkovi tak požadovala 12,7 milionu a penále,soud ale využil ustanovení, které umožňuje náhradu škody snížit.

Proti dnešnímu rozhodnutí se účastníci mohou odvolat.

Poštapokladníky vinila, že udělali chybu. Peníze prý přepočítávali u otevřeného okna, měli odemčený trezor a alarm neměli předpisově zavěšený na krku, ale uložený v zásuvce stolu.

Obvodní soud pro Prahu 3 již ovšem odsoudil bývalého vedoucího poštovní pobočky Vítězslava Kovaříka za křivou výpověď proti Molodčenkovi a Baudyšové. Uložil mu roční podmíněný trest s odkladem na tři roky. Proti rozsudku, který potvrdilo odvolací líčení, podal obžalovaný dovolání k Nejvyššímu soudu.

Co přesně se stalo. Přečtěte si chronologii

31. října 1997 - Tři dosud neznámí pachatelé přepadli poštu v Praze 6 - Dejvicích a odnesli odtud přes 28 milionů korun. Do pokladní místnosti, v níž právě pokladníci přepočítávali peníze, vnikli otevřeným oknem. Kvůli dosud největší poštovní loupeži v dějinách české kriminalistiky před soudem později stanula trojice podezřelých, žaloba jim ale vinu neprokázala.

14. listopadu 2000 - Obvodní soud pro Prahu 6 se začal zabývat žalobou České pošty na dva bývalé pokladníky vyloupené poštovní pobočky Karla Molodčenka a Helenu Baudyšovou o náhradu škody ve výši 35 milionů korun. Škodu pošta vyčíslila na 28,5 milionu korun, které byly podle ní uloupeny, navíc ale požaduje penále. Podle pošty pracovníci loupež umožnili svojí nedbalostí a nerespektováním pracovních předpisů. Peníze prý přepočítávali u otevřeného okna, měli odemčený trezor a alarm neměli předpisově zavěšený na krku. Pošta po loupeži oba pokladníky propustila, ti se proti výpovědi bránili u soudu.

4. února 2003 - Obvodní soud pro Prahu 3 v souvisejícím sporu rozhodl, že Molodčenko a Baudyšová byli z práce propuštěni neoprávněně. Pošta se odvolala.

18. září 2003 - Pražský městský soud odvolání pošty vyhověl a rozhodl, že výpověď oloupeným pracovníkům pošty je platná.

22. července 2005 - Ústavní soud rozhodl, že výpověď, již dala pošta pokladním, nebyla protiústavní.

29. srpna 2006 - Obvodní soud pro Prahu 6 odročil spor o náhradu škody na neurčito s tím, že si nechá vypracovat znalecký posudek. Ten měl určit, kdy přesně poště škoda vznikla. Vedení pobočky totiž nechalo podle tehdejšího vyjádření obhájců pokladníků udělat inventuru peněz až tři dny po loupeži.

30. srpna 2006 - Bývalý vedoucí pošty v Praze 6 Vítězslav Kovařík byl v související trestní kauze pravomocně odsouzen k jednoleté podmínce za křivou výpověď vedoucí k propuštění pokladníků. Proti verdiktu pražského městského soudu podal dovolání k Nejvyššímu soudu. Podle Baudyšové i Molodčenka Kovařík soudu lhal, když řekl, že poštovní řád obsahoval zákaz
otevírání oken a že sám otevírání oken výslovně zakázal. Kovařík čelí ještě jiné obžalobě kvůli křivé výpovědi v souvislosti s loupeží.

10. května 2007 - Pokračovalo jednání Obvodního soudu pro Prahu 6 ve sporu o náhradu škody. Baudyšová uvedla, že část peněz, o které Česká pošta při loupeži přišla, se mohla ztratit až po odchodu pachatelů. Podle znalkyně, která prověřovala účetnictví pošty, vyčíslená částka 28,5 milionu korun odpovídá účetním dokladům. Vypracování revizního posudku soud zamítl.

24. července 2007 - Obvodní soud pro Prahu 6 rozhodl, že oba pokladníci musejí České poště uhradit každý jeden milion korun.