ČSSD ostře kritizovala práci policie i žalobce.

Expremiér a šéf sociální demokracie Jiří Paroubek označil zastavení stíhání za útok na demokracii v zemi. "Přesto se nejedná o překvapení. Tento krok je logickým vyústěním toho, co provedla pod tlakem vládní garnitury nejvyšší státní zástupkyně, která převedla kauzu z Přerova do Jihlavy," řekl Paroubek.

Ani předseda KSČM Vojtěch Filip se netajil zklamáním. "Naplnily se nejhorší obavy z toho, že kauza bude zpolitizována," uvedl. "Doufám, že poškození učiní všechny právní kroky, aby dosáhli toho, že nadřízený státní zástupce přezkoumá toto rozhodnutí," dodal.

Naopak vládní ODS rozhodnutí žalobce vítá.

"Určitě je to pozitivní zpráva. Škoda jen, že to trvalo tak dlouho. Navíc některá vystoupení pana Čunka nebyla vždy dvakrát šťastná," míní místopředseda ODS Petr Nečas. "Teď je třeba zaměřit se na to, jak je možné, že jedna policejní složka se svým jednáním možná pokusila ochromit vládu," doplnil.

Premiér zatím na zprávu nereagoval a redakci se nepodařilo jej kontaktovat.

"Premiér vždy říkal, že bude v každém případě respektovat rozhodnutí orgánů činných v trestním řízení, ať už bude jakékoli. Na tom se nic nemění," řekl místo něj ČTK vládní mluvčí Martin Schmarcz. Připustil, že pokud by padla obžaloba, Čunek by musel z vlády odejít. "Pokud obžaloba nepadne, bere to pan premiér jako ukončení aféry," dodal.

Koaliční partneři ODS - Zelení - jsou zdrženlivější.

"Pokud se tato informace potvrdí, budeme samozřejmě rozhodnutí justičního orgánu, které nemáme možnost a ani nechceme nijak ovlivňovat, respektovat," uvedla místopředsedkyně strany Dana Kuchotvá s tím, že podle ní ale celá kauza vládu poškodila. "Příjmené ale snad bude to, že se diskuze o této kauze vytratí z Poslanecké sněmovny," podotkla.