Růžový panter musí nadto zaplatit Paclíkovi stotisícové odškodné.

Růžový partner označil za Paclíka za muže, který se stýkal a podnikal s obchodníky s lehkými topnými oleji. Konkrétně s Vratislavem Kutalem, který byl odsouzenna deset let vězení za přípravu vraždy novináře a objednávku bombového výbuchu před olomouckým soudem.

Spojení přes Kutala

Podleorganizace si Paclík také pronajal nebytový prostor, který v Olomouci pronajímá nynější ministr vnitra, občanský demokrat Ivan Langer.

Šéfka organizace Iveta Jordanová upozornila na vzájemné propojení všech tří osob.

Langer potkal Kutala při své výpravě na africkou horu Kilimandžáro na konci 90. let. "Není možné, aby poslanec Ivan Langer nevěděl, že je Tomáš Paclík propojen s osobami obchodujícími s LTO, neboť před časem o kauze informovala média," uvedla po zveřejnění kauz Jordánová.

Langera pak Růžový panter vyzval, aby své styky s Paclíkem vysvětlil. Langer uvedl, že o Paclíkově minulosti neví a prostory mu pronajímá za standardních podmínek."Nevidím tady nic, co by mě mělo omezovat ve výkonu mé veřejné funkce," prohlásil Langer, který byl té době místopředsedou Poslanecké sněmovny.

Svoboda není bezbřehá

Paclík nevládní organizaci zažaloval,zapravdu mu dal jak Krajský, tak Vrchní soud v Praze.

A jejich rozhodnutí nyní potvrdil Nejvyšší soud. Ten podle rozhodnutí, které má deník Aktuálně.cz k dispozici dovolání odmítl.

Neuznal tak argumenty protikorupční organizace, podle níž byly informace zveřejněny ve veřejném zájmu.

Nejvyšší soud ve svém rozhodnutí ale uvedl, že svoboda projevu není bezbřehá. "Publikování nepravdivých či zavádějících informací nelze zahrnout pod právo veřejnosti na informace a právo na svobodu projevu," uvedl senát Nejvyššího soudu pod vedením Pavla Pavlíka.