71 DENÍKŮ: NAJDĚTE SI SVŮJ
Vyberte si svůj
regionální Deník

Baťova univerzita v Prostějově končí

Školní budova na Husově náměstí v Prostějově

Školní budova na Husově náměstí v Prostějově Autor: DENÍK/Radim Havlík

2.2.2012 11:14

Prostějov – Pobočka Univerzity Tomáše Bati v Prostějově končí. Škola nesplnila podmínky akreditační komise a ta se v Prostějově rozhodla ukončit studijní programy denního studia. Výuka se přesune do Uherského Hradiště.

„Univerzita respektuje stanovisko komise, která neudělila akreditaci studijnímu oboru Logistika průmyslu a služeb,“ potvrdila kancléřka univerzity Andrea Kadlčíková.

„Studenti třetího ročníku budou moct ukončit studium v Prostějově, druhé ročníky budou převedeni do Uherského Hradiště a první ročníky nemáme zaplněné, protože jsme na tento akademický rok nepřijímali žádné studenty,“ nastínila situaci kancléřka univerzity.

„Do Prostějova jsem šla proto, že ho mám blízko. Z finančních důvodu si nemůžu dovolit bydlet na koleji a nedokážu si představit několikrát týdně dojíždět do Uherského Hradiště. Vůbec nevím, jak to budu příští rok dělat,“ posteskla si studentka Petra.

Jednání s městem

O budoucnosti školy jednali zástupci univerzity i s městem Prostějov. „Denní forma studia na škole končí, ale zůstanou zde zachovány studijní programy v rámci celoživotního vzdělávání,“ potvrdila místostarostka Prostějova Ivana Hemerková a dodala, že jednání s univerzitou stále ještě probíhají.

„Škole zatím zůstanou prostory na Husově náměstí, ve kterých nyní sídlí,“ dodala místostarostka.

Závažné nedostatky

Detašované pracoviště Fakulty logistiky a krizového řízení Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně funguje v Prostějově od akademického roku 2008/2009. V únoru loňského roku zjistila akreditační komise při kontrole školy závažné nedostatky a doporučila její činnost ukončit. Podle komise pobočka nevytváří akademické prostředí, chybí jí knihovna a má i nedostatečné personální obsazení.

„Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně uskutečňuje výuku v bakalářském studijním programu Ekonomika a management (Fakulta logistiky a krizového řízení) v prezenční a kombinované formě studia na pobočce v Prostějově v podobě, která neodpovídá podmínkám, za jakých byl studijní program akreditován,“ stojí v hodnotící zprávě.

Nešťastné rohodnutí

Podle kancléřsky univerzity bylo rozhodnutí tehdejšího rektora univerzity Ignáce Hozy začlenit v roce 2009 detašované pracoviště v Prostějově pod nově zřízenou fakultu logistiky a krizového řízení „nešťastné“. „Každá nová fakulta potřebuje čas, aby se mohla stabilizovat. Detašované pracoviště ji z organizační a personální stránky velmi zatíží,“ poznamenala Andrea Kadlčíková.

Aby mohla škola ve městě i nadále fungovat, musela vytvořit kvalifikované zázemí pro výuku i ostatní akademické aktivity, a to vědecky aktivními učiteli, kteří budou trvale přítomni v Prostějově. To se však nepodařilo.

Autor: Hana Masaříková

Pošlete odkaz přátelům

Diskuse

Heee Heeee!
Nelson 2.2.2012 13:42 62.21.209.*
Haaaa Haaaa!
univerzity v Čechách
petr suchan 2.2.2012 13:19 62.245.119.*
Měla by se zrušit většina univerzit. Všechny byly založeny jen pro vydělávání peněz pro jejich zakladatele. Bohužel, stát přispívá na každého studenta a tak to podporuje. O kvalitu výuky se nikdo nestará! Někteří vyučující učí na několika univerzitách současně.
V diskusi je celkem 4 příspěvky, poslední byl vložen 2. 2. 2012, 13:42 vstup do diskuse

CELEBRITY

Smrt krásné studentky na Vltavě (†19): Víme, jak zemřela

Smrt krásné studentky na Vltavě (†19): Víme, jak zemřela

Vyjela si s přáteli na motorovém člunu po Vltavě. Posádka si na plavbu vzala pár lahví alkoholu a zábava… celý článek ›

Exkluzivní FOTO: Královna Alžběta II. byla vojanda!

Exkluzivní FOTO: Královna Alžběta II. byla vojanda!

Na veřejnosti se objevily fotografie královny Alžběty II. (85) z doby, kdy sloužila jako zdravotní… celý článek ›

Potrat se nepovedl: Za narozené dítě zaplatí doktor výživné 25 tisíc měsíčně!

Potrat se nepovedl: Za narozené dítě zaplatí doktor výživné 25 tisíc měsíčně!

Mladá žena vyrazila na potrat, jenže ten se španělskému doktorovi nepovedl. A tak bude muset platit. Do… celý článek ›

FOTO: Je mi 29 let – a jsem panna! Slavná atletka ještě nepoznala sex

FOTO: Je mi 29 let – a jsem panna! Slavná atletka ještě nepoznala sex

Je krásná a nestydí se ukázat tělo na odvážných fotografiích, ale jedna věc je pro ni absolutní tabu. Sex… celý článek ›

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2012, všechna práva vyhrazena. Používáme informační servis ČTK. Publikování nebo šíření obsahu denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno. VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. je členem Sekce vydavatelů internetových titulů UVDT.

Kontakt na redakci. Autoři deníku. Proč inzerovat v novinách - www.reklamavnovinach.cz