Minulý týden skončil ve vazbě kvůli obavám, že by se mohl skrývat, ovlivňovat svědky a pokračovat v trestné činnosti. Hořejšovi hrozí až desetiletý trest, píše dnešní deník Právo.

Kriminalisté prověřují Hořejšovo působení ve funkci radního a v komisích, které jsou spojeny s podezřelými prodeji městského majetku. První obvinění Hořejše souvisí podle informací Práva se zadlužením AC Start, který areál tuhnického stadionu vlastní. Hořejš údajně vymyslet způsob, jak se věřitelů zbavit.

Domluvil se prý se svým kamarádem Jiřím Moravcem, který vytvořil vůči AC Start fiktivní pohledávku 37 milionů korun. Soud na základě tohoto dluhu nařídil exekuci a exekuční úřad vydal příkaz k prodeji nemovitého majetku AC Start. Podle Práva se falešnou pohledávku Hořejš s Moravcem pokusili ještě prodat. Po Moravcovi policie pátrá.

Podle Práva je jedním z věřitelů AC Start společnost Tubex CZ group, která Hořejšovi v průběhu dvou let půjčila deset milionů korun. Půjčka ale nebyla splacena a dluh narostl na 23 milionů korun. Firma proto podala v srpnu ke Krajskému soudu v Plzni na AC Start insolvenční návrh.

Z něho mimo jiného vyplývá, že AC Start poskytl jako záruku věřiteli pozemky, u kterých se zavázal, že je až do úplného splacení pohledávek nezatíží věcným právem ve prospěch třetí osoby, přičemž ve skutečnosti je za jeho zády zastavil jinému subjektu pro krytí dalších půjček.

Hořejše policie podezřívá také z toho, že z konkurenční firmy vyvedl veškerý majetek v hodnotě 12 milionů korun do své společnosti, a tím ji zbavil schopnosti splácet závazky vůči obchodním partnerům. Podle Práva šlo o společnost Divitia, která vlastnila většinu budov na stadionu a občanskému sdružení AC Start je pronajímala.

Občanské sdružení AC Start dostává od města každoročně příspěvek přes půl milionu korun. Značné příjmy má také z burzy konané na jeho stadionu. Navíc před třemi roky prodalo za osm milionů korun městu pozemky, které získalo bezúplatně od státu.