„Do určité doby jsme s panem prezidentem konzultovali některé věci. K nelibosti pánů Mynáře, Nejedlého a možná i pana (ředitele bezpečnostní odboru Hradu Jana) Fulíka," řekl Dryml. „Ale od určité doby došlo k přerušení kontaktu klubu, nejen mé osoby, ale i klubu, s Hradem. A je otázka, komu to vyhovuje," uvedl Dryml.

Kvůli nedostatečným konzultacím politických témat podle něj možná nebyli schváleni někteří prezidentovi kandidáti na Ústavní soudce. „Pan Mynář je i politický šéf, takže si uvědomme, kdo nese tu zodpovědnost," dodal Dryml.

O Nejedlém se v zákulisí hovoří jako o jednom z nejvlivnějších mužů SPOZ. Právě on s bývalým šéfem strany Mynářem prý mají mít zodpovědnost za směřování strany i výslednou podobu kandidátních listin do předčasných voleb, kvůli které ve straně nyní panují spory. „Já se domnívám, že i to, co se nyní děje ve SPOZ, je především otázka poruchy komunikace a účelových pomluv některých šejdířů," uvedl Dryml.

Předseda Štengl slabým lídrem

Současného předsedu strany Zdeňka Štengla senátor označil za „pošťáka". Má být údajně slabým lídrem, který stranu nechává řídit Nejedlým a Mynářem.

V SPOZ se rozhořely spory o výslednou podobu volebních kandidátek poté, co předsednictvo strany výrazně zasáhlo do návrhů, které mu předložily krajské organizace. Po protestech byl vyloučen Dryml spolu s dalšími dvěma členy královéhradecké buňky. Na čtvrtečním zasedání stranického vedení se mělo řešit také vyloučení místopředsedkyně Dity Portové, která s kandidátkami také nesouhlasila. Nakonec ve straně zůstala s odůvodněním, že u zemanovců se za názor „zatím" nevylučuje, sdělila ČTK a Právu.

Dryml prý nechce, aby se měnil název společného senátního klubu SPOZ, KSČM a Severočech. Záležet prý ale bude na domluvě s dalšími členy klubu.