Na devíti snímcích, umístěných na zábradlí mostu, jsou výjevy homosexuální lásky dvou lesbiček a gayů, znichž jeden je černoch.

Autorkou poněkud kontroverzních snímků je mladá třebíčská fotografka Michaela Hasíková, studentka Institutu tvůrčí fotografie vOpavě. Smyšlenkou na realizaci této výstavy si pohrávala déle než čtvrt roku, přivedl ji kní studijní projekt Umění vakci. Odvahu ale našla ažnyní.

Aproč zvolila právě tohle pro veřejnost choulostivé a mnohdy nepřijatelné téma? „Chtěla jsem upozornit na problematiku homosexuality, rasismu a lidské netolerance. Zvláště vmalých městech je toto téma tabu. Moje fotky mají konzervativní lidi vyprovokovat kzamyšlení,“ říká čtyřiadvacetiletá Michaela. Prostředí hojně frekventovaného mostu si prý vybrala zjednoho prostého důvodu. Sama tudy denně projíždí a rozhlíží se po okolí, chtěla tedy překvapit a zpříjemnit těm méně konzervativním nudnou cestu dopráce.

Výstava fotografií storzy oblečených, polonahých isvlečených objímajících se těl vživotní velikosti nezůstává bez povšimnutí snad žádného zkolemjdoucích. Obrázky očividně zajímají také projíždějící posádky automobilů. Areakce jsou rozporuplné.

Úžas ipobouření

Padají slova chvály iopovržení. Mezi prvními diváky byli včera školáci a studenti. Pohled na snímky utěch menších vyvolal pobavení a smích, utěch starších obdiv. „Je to ohromné, nijak to nepobuřuje,“ mínila většina znich. Se zájmem a zalíbením si obrázky prohlížela istarší generace. „Je to paráda, konečně někdo městu udělal pořádnou reklamu,“ pochválili snímky dva muži. „Líbí se mi to, jen aby to ale nerušilo řidiče,“ vyjádřil se okolojdoucí důchodce.

Ne všechny názory byly ale stejně pozitivní. Vněkterých tvářích se zračilo znechucení. „To je hrozné. On mu normálně sahá do kalhot! Atohle uvidí už tak dost zkažená dnešní mládež,“ rozčílil se manželský pár vdůchodovémvěku.

Třebíčská fotografka Michaela Hasíková na přípravách výstavy nazvané Setkání intenzivně pracovala celý měsíc. Oporu měla ive svých přátelích. Jak sama říká, má mezi nimi několik homosexuálních párů. Jsou to normální lidé se svými přednostmi ichybami. Fotografie mají být nepřehlédnutelnou formou boje proti stále přetrvávajícím předsudkům vůči této menšině.