Státní zastupitelství v Chrudimi v této věci obžalovalo 55letého Miroslava T. z Tuněchod, který měl loni 19. prosince kolem 18.30 hodin v přízemí rodinného domu čp. 12 v Tuněchodech po předchozí hádce napadnout svého 33letého zetě. Měl ho chytit za ramena, cloumat s ním a strkat se s ním po místnosti až do té doby, než uchopil na kuchyňské lince 28 centimetrů dlouhý nůž, kterým měl svého zetě bodnout do předloktí levé ruky. Způsobil mu tím dvoucentimetrovou bodnou ránu.

Napadený muž utrpěl v důsledku toho také poškození ulnárního nervu v úrovni levého předloktí a musel být operován. S tímto zraněním byl poté v pracovní neschopnosti až do letošního 19. května. Po sejmutí sádrové fixace se navíc projevila na levé ruce bolestivost a snížená citlivost, což napadeného muže omezovalo například při osobní hygieně, zčásti při oblékání, při manipulaci a zvedání těžších předmětů a zejména při jeho povolání leteckého mechanika, kde je zapotřebí přesná souhra obou rukou.

Toto poúrazové poškození levého loketního nervu trvá doposud.

Z hlavního líčení u soudu vyplynulo, že se hádka strhla kvůli starým taškám, které obžalovaný po zeťovi po opravě střechy domu, který mu daroval, požadoval. Mělo ho to rozezlit natolik, až sáhl po noži a zetě zranil.

Ten však odmítl proti tchánovi vypovídat a nechtěl dát souhlas k jeho trestnímu stíhání. Soudu však nezbylo, než se záležitostí zabývat, protože šlo v daném případě o narušení důležitého životního orgánu a tudíž o těžkou újmu na zdraví. Znalecké posudky z oboru soudního lékařství byly v tomto směru nekompromisní. Soud proto uznal Miroslava T. vinným z trestného činu ublížení na zdraví a vyměřil mu trest odnětí svobody v délce trvání dvou let s podmíněným odkladem na dva roky. Zároveň musí zaplatit zdravotní pojišťovně odškodné 12 365 Kč.

Rozsudek dosud nenabyl právní moci, protože obhájce obžalovaného, který se hlavního líčení nezúčastnil a jeho výpověď byla pouze čtena, proti němu podal okamžitě odvolání. Kauzou se tedy bude nyní zabývat krajský soud.