Herec Švehlík dostal podmínku za řízení v opilosti
Alois Švehlík. Autor: Tilen Vajt
8.2.2012 15:27
Domažlice, Lštění – Šest měsíců vězení s podmíněným odkladem na rok a půl a zákaz řízení automobilu na dva roky. Takový rozsudek uložil domažlický soud známému herci Aloisi Švehlíkovi za řízení a dopravní nehodu v opilosti.
K hlavnímu líčení však nedošlo. Soudce Milan Anderle uznal herce vinným z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a to trestním příkazem.
„Protože byly splněny podmínky trestního příkazu a jednalo se o samosoudcovskou věc, nebylo třeba nařizovat hlavní líčení,“ řekl Anderle.
Rozsudek byl domažlickým okresním soudem vydán už 13. ledna a včera se stal pravomocný. Herec se vzdal nároku na odvolání a s trestem souhlasil.
Alois Švehlík havaroval krátce před Vánoci poblíž své chaty v obci Lštění na Domažlicku.
„Dvaasedmdesátiletý řidič po projetí ostré pravotočivé zatáčky vjel na pravou krajnici, následně vyjel vpravo mimo vozovku a tam narazil do stromu,“ popsala nehodu domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová s tím, že přivolaní policisté herci naměřili 1,35 promile alkoholu v krvi.
ČTĚTE TAKÉ:Herec Alois Švehlík řídil opilý a narazil do stromu
HELENA BAUEROVÁ
STANISLAV ŠEBEK
Pošlete odkaz přátelům
Diskuse
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY
CELEBRITY
Smrt krásné studentky na Vltavě (†19): Víme, jak zemřela
Vyjela si s přáteli na motorovém člunu po Vltavě. Posádka si na plavbu vzala pár lahví alkoholu a zábava… celý článek ›
Exkluzivní FOTO: Královna Alžběta II. byla vojanda!
Na veřejnosti se objevily fotografie královny Alžběty II. (85) z doby, kdy sloužila jako zdravotní… celý článek ›
Potrat se nepovedl: Za narozené dítě zaplatí doktor výživné 25 tisíc měsíčně!
Mladá žena vyrazila na potrat, jenže ten se španělskému doktorovi nepovedl. A tak bude muset platit. Do… celý článek ›
FOTO: Je mi 29 let – a jsem panna! Slavná atletka ještě nepoznala sex
Je krásná a nestydí se ukázat tělo na odvážných fotografiích, ale jedna věc je pro ni absolutní tabu. Sex… celý článek ›
