Posiluje odolnost organizmu a člověku se pak ani ranní, bezmála dvacetistupňové teploty na ulici nezdají tak hrozné.

„Zájem o proceduru je velký. Lidé hodně čerpají vánoční poukazy,“ reagoval Jiří Leisser, primář lázní Teplice nad Bečvou a ředitel pro vnější vztahy.

Chladová terapie, která využívá vlivu velmi nízkých až extrémních teplot na lidský organismus, je podle odborníků prospěšná pro posílení organizmu.

Jako starý léčebný prostředek byl využíván zejména proti bolestem a zánětům.

Jeho působení na celé tělo je podle odborníků vhodné při terapii revmatických a chronických zánětlivých onemocnění pohybového aparátu.

Funguje i při regeneraci, údajně dokonce zpomaluje stárnutí, zvyšuje výkonnost imunitního systému a navozuje pocit štěstí.

Dvě až tři minuty

„Při celotělové chladové terapii je člověk vystaven mrazu kolem –120 stupňů Celsia, přičemž pobyt v kryokabině trvá dvě až tři minuty a je velmi příjemný,“ uvedl Jiří Leisser.

„Doporučujeme pět, šest vstupů, aby terapie přinesla patřičný efekt,“ dodal s tím, že před prvním vstupem do polária je nezbytné, aby zájemce prohlédl lékař.

Tělo se v extrémním mrazu v kryokomoře výrazně prokrví a člověku se nakonec ani minus dvacet či pětadvacet na ulici nebude zdát tam moc.

„Pocit z mrazu venku bude jiný,“ dodal.