71 DENÍKŮ: NAJDĚTE SI SVŮJ
Vyberte si svůj
regionální Deník

Krátký úsek D11 by se mohl začít stavět v roce 2012

Dálnice Praha - Hradec Králové. Ilustrační foto.

Dálnice Praha - Hradec Králové. Ilustrační foto. Autor: DENÍK/Jan Jelínek

4.6.2011 17:05

Hradec Králové - Smlouva mezi farmářkou Ludmilou Havránkovou s Ředitelsvím silnic a dálnic (ŘSD) o prodeji pozemků pro dálnici D11 u Hradce Králové je definitivní a stavbě nic nebrání. Několik kilometrů dlouhý úsek by se mohl začít stavět v příštím roce.

Spor o pozemky trval 17 let. Řekl to mluvčí ministerstva dopravy Jakub Ptačinský. Dálnice dosud končí před Hradcem Králové. V budoucnu má pokračovat až k polským hranicím.

„Je to vzájemná dohoda mezi farmářkou a ŘSD, není potřeba schválení vládou. Za 11 hektarů potřebných pro sjezdy dálnice dostane paní Havránková 90 milionů korun. Jde o částku určenou soudním znalcem, není to spekulativní cena,“ řekl Ptačinský.

Franc: Je to určitě pokrok

Podle mluvčího farmářka na prodeji pozemků nijak nevydělá. Vždy deklarovala, že chce dál hospodařit a peníze utratí za pozemky. Statkářka si koupí parcely někde jinde a smění je s Pozemkovým fondem za ty, na kterých se spolu dohodli jako na náhradních. Cenový rozdíl mezi nimi fondu doplatí.

Silničáři díky podpisu smlouvy už mohou žádat o stavební povolení. Předtím začnou mimo jiné archeologické či hydrologické průzkumy. Samotná stavba potrvá zhruba rok a půl a poté může jít do předčasného užívání, tedy v roce 2014. Na úplné dokončení bude stavební firma potřebovat dva až 2,5 roku, dodal Ptačinský.

„Určitě je to po 17 letech pokrok. Úkolem kraje bude dohlížet, aby se skutečně v roce 2012 začalo skutečně stavět,“ řekl hejtman Lubomír Franc (ČSSD).

Zbývá postavit přibližně 2,5 kilometru

Po dokončení se zprovozní 3,7 kilometru dálnice až do Hradce Králové. Zhruba 1,2 kilometru postaveno, úsek ale stále není v provozu. Zbývá postavit přibližně 2,5 kilometru. Na dokončení bude potřeba asi 1,5 miliardy korun.

„Je to průlomová věc, která umožní výstavbu dálnice až na hranici s Polskem. Napojení na dálniční síť zatraktivňuje všechny lokality po všech stránkách, pro podnikání i turistiku,“ řekl primátor Hradce Králové Zdeněk Fink (Hradecký demokratický klub).

Dálnice D11 by v celé délce měla měřit 154 kilometrů, v provozu je dosud 84 kilometrů z Prahy k hranicím Hradci Králové. Zbylou část silničáři připravují. Od Hradce Králové by dálnice vést směrem na Jaroměř, Dvůr Králové, Trutnov až k hranicím s Polskem.

Autor: ČTK

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Dostavbu D11 už nebrzdí Havránková, ale stát

Hradec Králové - Stát otálí se směnou pozemků potřebných pro dálnici, ta je pro něj velmi nevýhodná. Ve hře nadále zůstává možnost vyvlastnění farmářky.

Nehoda na dálnici D11.

Dálnice D11 snížila počet tragédií

Hradec Králové - Na silničních tazích mezi Prahou a východními Čechami umírá méně lidí. Dokazují to policejní statistiky. Na dálnici D11 vkraji dokonce po více než roce od…

V Libišanech se tvoří před nájezdem na dálnici dlouho kolony aut.

Nájezd na dálnici D11: Hodinové zácpy

LIBIŠANY - O Vánocích otevřená dálnice D11 měla řidičům zkrátit cestu z Hradce Králové do Prahy o více než polovinu, na pouhých 45 minut.

Téma: Dálnice D11

Pošlete odkaz přátelům

Diskuse

Stovky miliard
Jan 5.6.2011 13:57 85.70.205.*
Kdyby se měly postavit všechny silnice a obchvaty, které jsou požadovány, stálo by to stovky miliard. Kde je vzít? Už teď jsme zadluženi tak, že na každého z nás připadá státní dluh ve výši několika desítek tisíc korun. A co ostatní výdaje? Kde je zdravotnictví? Veřejná doprava? Kultura? Školství!!! Památky, které kdyby se opravily, mohly by zvýšit příjmy z turistického ruchu, nám padají na hlavy? Žádný stát, který nechce zbankrotovat, si nemůže dovolit…
Re: D11 ? NE RADŠI OBCHVAT PARDUBICE
4.6.2011 20:03 95.176.163.*
Super, ale kdy bude konečně dokončena E55 a R4??
V diskusi je celkem 4 příspěvky, poslední byl vložen 5. 6. 2011, 13:57 vstup do diskuse

CELEBRITY

Otec tenistky Strýcové šokoval: Drogy kupoval za její peníze!

Otec tenistky Strýcové šokoval: Drogy kupoval za její peníze!

Tohle je silná káva. Jindřich Strýc (57), otec české tenisové reprezentantky Barbory Záhlavové- Strýcové… celý článek ›

Komentář Františky: Petro, příště radši bez!

Komentář Františky: Petro, příště radši bez!

Petra Paroubková (38) se vydala na choulostivou půdu prodejného sexu! Samozřejmě jen jako vydavatelka,… celý článek ›

Mrázek by Haškův comeback přivítal: Měl bych nejlepšího učitele!

Mrázek by Haškův comeback přivítal: Měl bych nejlepšího učitele!

ROZHOVOR | Dominik Hašek v Detroitu? Pro talentovaného brankáře Petra Mrázka, jehož čeká právě boj o… celý článek ›

Výměna manželek: Podváděný David nebyl svatý, nevěrný byl i on!

Výměna manželek: Podváděný David nebyl svatý, nevěrný byl i on!

Oko za oko, zub za zub. Tak by se dala charakterizovat situace u partnerů z Frýdku-Místku z páteční… celý článek ›

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2012, všechna práva vyhrazena. Používáme informační servis ČTK. Publikování nebo šíření obsahu denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno. VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. je členem Sekce vydavatelů internetových titulů UVDT.

Kontakt na redakci. Autoři deníku. Proč inzerovat v novinách - www.reklamavnovinach.cz