V rámci pokračující dubnové schůze má také zvolit své tři zástupce do česko-rakouské parlamentní komise, která se má věnovat bezpečnosti jaderné elektrárny Temelín.

Právo pacientů nahlížet do vlastní zdravotní dokumentace má umožnit novela, kterou Senát zřejmě schválí. Norma má pacientům také umožnit, aby toto právo měli i jejich nejbližší. Novela má zároveň sladit s evropskými předpisy podmínky působení lékařů z ostatních zemí Evropské unie v Česku.

K pravděpodobnému schválení míří v Senátu také návrh na zrušení ministerstva informatiky. Jeho kompetence mají přejít na resorty vnitra, průmyslu a obchodu a místního rozvoje. Nyní úřad pracuje samostatně pod řízením ministra vnitra.

V temelínské komisi by mělo být podle dohody předsedů sněmovny a Senátu za českou stranu deset poslanců a tři senátoři. Za horní komoru její hospodářský výbor vybral Soňu Paukrtovou (za SOS) a Vítězslava Jonáše, výbor pro životní prostředí svého místopředsedu Pavla Eyberta (oba ODS).

Senátoři se mají věnovat také petici proti zrušení jablonecké střední obchodní školy a návrhům změn evropských směrnic o poštovních službách a o emisích skleníkových plynů v souvislosti s letectvím.