VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Silnice jsou spíše mokré, teploty kolem nuly

Karlovy Vary – Silnice v Karlovarském kraji jsou většinou mokré, místy vymrzlé a suché. V regionu jsou teploty od minus jednoho do plus jednoho stupně Celsia. V nadmořské výšce nad 700 metry je trochu mlha a vozovky namrzají. Během dne se bude mírně oteplovat, řekl dispečer karlovarské správy a údržby.

10.1.2016 AKTUALIZOVÁNO 10.1.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: ČTK/Peřina Luděk

Žádné vážnější nehody nehlásí ani policie, ani silničáři. Přesto doporučují řidičům na všech silnicích regionu zvýšenou opatrnost.

Hlavní tahy, jako je silnice R6 z Chebu do Karlových Varů, jsou mokré. „V noci ani ráno nebyly v regionu žádné přeháňky. Posypové vozy vyjížděly od 03:00 preventivně do vyšších poloh. Teploty půjdou už během dopoledne pomalu nad nulu," uvedl dispečer.

Silnice ve Zlínském kraji mohou dnes namrzat, místy je mlhavo

Silnice ve Zlínském kraji mohou dnes ráno namrzat. V kraji mrholí či padají dešťové přeháňky, řidiči by měli jet opatrně, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR. Silnice jsou převážně mokré po chemickém ošetření, viditelnost místy snižuje mlha. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal varování před ledovkou, které platí do dnešních 14:00.

Ledovka potrápila obyvatele kraje již v sobotu. Stala se řada převážně drobných nehod, některé si však vyžádaly i zranění. Se zraněním po pádech na namrzlých chodnících se na urgentní oddělení nemocnic obracely také desítky chodců.

V kraji bylo ráno zataženo, místy foukal slabý vítr. Teploty se pohybovaly od minus jednoho do plus dvou stupňů Celsia. Podle ČHMÚ odpoledne stoupnou až na plus tři stupně. Srážky by měly od západu postupně ustávat. Podobné počasí slibuje předpověď i na pondělí, kdy teplota odpoledne stoupne až na plus šest stupňů Celsia.

Většina silnic v Plzeňském kraji je mokrých, teploty jsou u nuly

Silnice v Plzeňském kraji jsou dnes většinou mokré a sjízdné bez problémů. Ledovka se netvoří. Silničáři sypali místy jen na Šumavě a na Tachovsku a severu Plzeňska, kde byly v noci menší přeháňky. V nižších polohách Klatovska, jihu Plzeňska, Rokycanska a Plzně jsou silnice suché. Teploty v regionu se pohybují kolem nuly a během dne se mírně oteplí. Větší přeháňky nejsou hlášeny, řekl dnes ráno krajský dispečer silničářů Jiří Slapnička.

Policie a správci silnic nehlásili v noci ani ráno žádné vážné nehody, přesto doporučují řidičům zvýšenou opatrnost na všech komunikacích, hlavně ve vyšších polohách, v lesích a na kostkách. Nejnižší teploty od minus jednoho do dvou stupňů jsou na horách.

„Posypové vozy vyjížděly minimálně jen na Železnorudsku, Hartmanicku (obojí na Klatovsku na Šumavě) a na Tachovsku a severu Plzeňska. V nižších polohách ostatních okresů jsme kvůli kontrole projížděli komunikace jen osobními auty," uvedl Slapnička.

Silnice jsou většinou vlhké, což není podle dispečera při jízdě nic příjemného. „Teploty se teď zatím pohybují kolem nuly, což je nejhorší, protože nevíte, kdy to zmrzne," řekl. Vrstvy ujetého sněhu jsou ve vyšších polohách, zejména na Klatovsku, kde se silnice udržují převážně kamennou drtí. Na silnicích je stále i hodně soli, jíž se udržují zhruba dvě třetiny komunikací v kraji.

Ve vyšších polohách na východě Čech leží na cestách sníh

Na vedlejších cestách ve vyšších polohách v Královéhradeckém a Pardubickém kraji zůstává vrstva uježděného sněhu, z okolí Lanškrouna je hlášeno náledí. Hlavní silniční tahy jsou vlhké po chemickém ošetření či suché, zjistila redakce z informací silničářů.

Například na Náchodsku na silnicích udržovaných posypem je zhruba dvoucentimetrová uježděná vrstva sněhu, silnice jsou se zvýšenou opatrností sjízdné. Na východě Čech bylo dnes ráno většinou zataženo, například na Náchodsku a Svitavsku bylo mlhavo. Teploty se pohybují většinou těsně nad bodem mrazu. V okolí Lanškrouna a Žamberku mrholilo.

Policisté ráno vyjížděli k dopravní nehodě v Úpici na Trutnovsku, kde na ledovce narazilo osobní auto do zaparkovaného vozidla. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Podle meteorologů by mělo být zataženo až oblačno, odpoledne se místy objeví občasný déšť a může se začít tvořit ledovka, nejvyšší denní teploty vystoupají na čtyři stupně Celsia nad bod mrazu.

Silnice v Olomouckém kraji mohou dnes namrzat, místy je mlhavo

Silnice v Olomouckém kraji mohou dnes namrzat. V regionu mrholí, řidiči by měli jet opatrně, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR. Silnice jsou převážně mokré po chemickém ošetření, viditelnost snižuje místy souvislá mlha. Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před ledovkou, která platí do dnešních 14:00.

Vozovky druhé a třetí třídy ve vyšších polohách Šumperska a Jesenicka pokrývá ujetý sníh a jsou ošetřeny posypem. V kraji je zataženo a většinou bezvětří. Teploty se pohybovaly od minus dvou do plus jednoho stupně Celsia. Podle Českého hydrometeorolo­gického ústavu odpoledne stoupnou na plus dva stupně, na horách nejvýše na nula stupňů Celsia.

Zataženo s občasným deštěm a mrholením bude podle předpovědi také v pondělí, kdy by odpolední teploty měly podle meteorologů stoupnout až na plus čtyři stupně Celsia.

Na jižní Moravě znovu hrozí ledovka, kalamita se zatím neopakuje

Jen se zvýšenou opatrností jsou dnes ráno sjízdné silnice druhých a třetích tříd na jižní Moravě. Teploty se pohybují kolem nuly a místy prší, hrozí tvorba náledí, uvedli silničáři na webu Správy a údržby silnic Jihomoravského kra­je.

Varování před ledovkou přicházejí zvláště z rozhraní Znojemska a Třebíčska. Kalamitní situace ze soboty, kdy ledovka částečně ochromila brněnskou MHD, se ale neopakuje. Jihomoravský kraj však patří k regionům, kde by se ledovka podle meteorologů mohla tvořit i dnes.

Dopravní podnik města Brna, který v sobotu ráno nedokázal prostřednictvím autobusů a trolejbusů obsloužit výše položené a odlehlé části Brna, dnes žádné potíže nehlásí. Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje, který provozuje regionální linky, varuje před sníženou sjízdností na Znojemsku, Blanensku a Brněnsku.

Dálnice D1 a D2 jsou mokré po chemickém ošetření a sjízdné bez omezení. Místy je dohlednost snížená kvůli mrholení.

Meteorologové na Vysočině varují před tvorbou ledovky

Jen se zvýšenou opatrností jsou dnes ráno sjízdné silnice druhých a třetích tříd na Vysočině. Teploty se pohybují kolem nuly a místy mrholí, řekl Vít Krištof, dispečer krajských silničářů. Meteorologové vydali varování před tvorbou ledovky.

„V noci jsme měli v terénu 47 sypačů v okresech Jihlava, Žďár nad Sázavou a Třebíč," uvedl Krištof a dodal, že v okresech Havlíčkův Brod a Pelhřimov sypače vůbec vyjíždět nemusely. Právě ve Žďáru nad Sázavou a v Třebíči by podle Krištofa během dneška mohly vzniknout problémy související s ledovkou na silnících a mlhou. Teď se zde teploty pohybují okolo nuly. Varování meteorologů před tvorbou ledovky platí v kraji do dnešních 14 hodin.

Silnice v Jihočeském kraji jsou sjízdné se zvýšenou opatrností

Silnice v Jihočeském kraji jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal varování před ledovkou, které platí v tomto kraji do dnešních 10:00. Problémy ale zatím nikde hlášeny nejsou. Silnice jsou převážně mokré po chemickém ošetření, viditelnost místy snižuje mlha, řekl krajský dispečer silničářů Jan Vykouk.

„Situace je dobrá. Naše sypače vyjížděly po půlnoci do okresů České Budějovice a Jindřichův Hradec. Do jiných okresů vyjíždět nemusely," uvedl Vykouk.

Podle Markéty Augustinové z Českého hydrometeorolo­gického ústavu v Českých Budějovicích se na území jižních Čech ojediněle objevují mrznoucí mlhy. „Srážky tu nemáme. Teploty stoupají směrem k nule," uvedla Augustinová. Podle ní bude během celého dne zataženo až polojasno. Místy bude pršet. V polohách nad 1200 metrů má sněžit.

Na severu Čech se oteplilo, objevují se mlhy a mrholení

Na severu Čech se dnes výrazně oteplilo. Zatímco v sobotu ráno naměřili na Jizerce v Jizerských horách minus 17,4 stupně, dnes je tam kolem nuly. Podobně to vypadá v celém Libereckém kraji, v Ústeckém je chladněji. Objevují se mlhy a mrholení, silničáři proto doporučují opatrnost. Na silnicích je podle policie zatím klid, žádné nehody aktuálně hlášeny nejsou.

V Libereckém kraji je dnes zataženo, místy se objevují mlhy a mrholí. Teploty se pohybují od minus jednoho do dvou stupňů. Hlavní tahy jsou jen holé a mokré a s opatrností sjízdné. Na silnicích nižších tříd, hlavně v horských oblastech ale leží zledovatělá vrstva ujetého sněhu, která odtává, a motoristé by tam proto měli být opatrní.

V Ústeckém kraji je také většinou zataženo. V Krušných horách, ale i na Ústecku se vyjasňuje a teploty tam klesají až k minus třem stupňům. I v Ústeckém kraji se objevuje mrholení a mlhy, na dálnici D8 je dohlednost jen 100 metrů a motoristé by tam měli zpomalit. Silnice jsou většinou holé a mokré, při teplotách pod nulou se ale může tvořit ledovka. Silničáři proto radí opatrnost.

Už druhý den se v Ústeckém kraji hůř dýchá, smogová situace však zatím vyhlášena být nemusela. Špatná je dnes ráno situace v Ústí nad Labem, Teplicích a Lomu na Mostecku. Povolený limit čtyřiadvaceti­hodinové koncentrace polétavého prachu 50 mikrogramů na metr krychlový ale překračují i stanice v Děčíně, Mostu a Litoměřicích.

Nejvyšší hodinové znečištění naměřila v sobotu mezi 21:00 a 22:00 stanice v Děčíně, kde množství polétavého prachu překročilo 414 mikrogramů na metr krychlový a osmkrát překročilo povolený limit. Teď už se ale vzduch vyčistil, aktuálně tam ukazují přístroje 51 mikrogramů polétavého prachu na metr krychlový. Největší znečištění ukazovala ráno stanice v Lomu na Mostecku – 147 mikrogramů.

Autor: ČTK

10.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Římské noci
9

Zranění ani náročnost představení Simoně Stašové nevzaly radost z Římských nocí

Ilustrační foto
22

V USA zemřel hráč PC her během 24hodinového herního maratonu

Revitalizace se blíží, v Ládví zavřou obchoďák

Revitalizace prostoru náměstí u metra Ládví se blíží, začíná už na jaře a na její realizaci by mělo stačit 12 měsíců. V rámci zkrášlování prostředí zavře společnost Regata Čechy obchodní dům. Opravovat začnou za rok na jaře.

Egyptská víza budou stát více než dvojnásobek

Od příštího týdne budou egyptská vstupní víza stát více než dvojnásobek. Zdraží z původních 25 dolarů (asi 640 Kč) na 60 dolarů (asi 1530 Kč). Víza, jež umožní několik vstupů do země, budou stát 70 dolarů (asi 1790 Kč). Informovala o tom dnes agentura AP s odkazem na zdroje z egyptského letiště.

Na tiskovku Bílého domu nepustili novináře řady významných médií

Bílý dům dnes zakázal zpravodajům několika významných amerických médií vstup na tiskovou konferenci prezidentského mluvčího Seana Spicera. Oznámil to list The New York Times. Podle amerického deníku jde o událost, která je ve vztazích mezi kanceláří prezidenta USA a médii zcela mimořádná.

Ruská loď dopravila na ISS nový skafandr, klobásky, kaši i filmy

Na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) dnes přistála ruská nákladní loď Progress MS-05. Loď se po osmačtyřicetihodinovém letu připojila k ISS automaticky, uvedl zpravodaj agentury Interfax ze střediska řízení letu v Koroljovu u Moskvy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies