VYBERTE SI REGION

Sníh se drží na vedlejších cestách, místy komplikuje dopravu mlha

Praha – Na některých silnicích ve středních Čechách leží sníh, místy komplikuje jízdu mlha. Potíže mohou mít řidiči zejména na menších silnicích v regionu. Na karlovarské dálnici D6 jsou dnes ráno hlášeny sněhové přeháňky, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic.

19.1.2016 2
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: ČTK/Stejskal Ivo

Uježděná vrstva krytá posypem leží na silnicích druhé a třetí třídy na Příbramsku a Benešovsku. Na hradecké dálnici D11 a některých hlavních tazích na Nymbursku a Mladoboleslavsku i menších cestách na dalších místech regionu ztěžuje jízdu mlha. Hlášena je i na dálnici D6, kde cestáři upozorňují také na sněhové přeháňky.

Rtuť teploměru na některých místech středních Čech klesla až na minus 17 stupňů Celsia, na většině území fouká slabý vítr.

Vedlejší silnice na Vysočině jsou zledovatělé, je nutná opatrnost

Na silnicích druhé a třetí třídy na Vysočině většinou leží vrstva ujetého a zledovatělého sněhu krytá posypem. Řidiči na nich musí podle silničářů stále věnovat jízdě zvýšenou opatrnost. Hlavní tahy včetně vysočinského úseku dálnice D1 jsou holé a vymrzlé a sjízdné bez omezení.

Podle předpovědi počasí bude dnes na Vysočině oblačno až polojasno, místy přechodně až zataženo. Ojediněle se objeví velmi slabé sněžení. Ráno se teploty pohybují kolem minus deseti stupňů Celsia. Nejvyšší odpolední teploty dosáhnou minus osmi až čtyř stupňů. Slabý proměnlivý vítr vane rychlostí do 15 kilometrů v hodině.

V Plzeňském kraji jsou silnice vymrzlé místy je mlha

Uježděná vrstva umrzlého sněhu krytá drtí je dnes na některých silnicích v Plzeňském kraji. Jsou to silnice, které silničáři nesolí. Kromě Šumavy mohou být tyto úseky místy po celém kraji, ve vyšších polohách na Tachovsku a severním Plzeňsku, i někde v lesních úsecích. V kraji dnes silně mrzne, viditelnost místy komplikuje mlha, řekl dnes dispečer krajských silničářů Jiří Slapnička.

„Na horách hodně mrzne, teploty jsou až pod minus 20 stupňů. Drtí udržované úseky jsou bílé, uježděné a zmrzlé a tu a tam je poměrně silná mlha. Ta je v krátkých úsecích, ale prakticky po celém kraji," shrnul.

V kraji je jinak jasno, beze srážek a fouká místy jen slabý vítr. Teploty se většinou pohybují od minus devíti do minus 21 stupňů. Na nájezdu na dálnic D5 u Kostelce u Tachova se podle Ředitelství silnic a dálnic stala ráno nehoda pěti osobních aut. Obešla se bez zraněním a úniku pohonných hmot, průjezd silnicí je v místě kyvadlově řízen.

V Libereckém kraji silně mrzne, silničáři radí opatrnost

V Liberecký kraj zažívá další mrazivé ráno, na Jizerce v Jizerských horách klesly dnes 07:00 teploměry až na minus 25,6 stupně Celsia. Při tak nízkých teplotách přestává sůl na silnicích účinkovat a vozovky mohou klouzat. Silničáři proto doporučují jezdit zvlášť opatrně. Policie řeší aktuálně jednu nehodu, dvě osobní auta havarovala na silnici 14 v Jilemnici, obešlo se to ale bez zranění.

Teploty v Libereckém kraji se dnes ráno pohybují většinou od minus šesti do minus 15 stupňů, je oblačno nebo polojasno, na Českolipsku a Semilsku je ale obloha zatažená. Místy se objevují slabé sněhové přeháňky. Takové počasí by mělo podle meteorologů vydržet po celý den. Teploty se udrží pod bodem mrazu.

Hlavní tahy v kraji jsou většinou holé a vlhké po chemickém ošetření a s opatrností sjízdné. Místy mohou ležet zbytky sněhu. Pozor by si měli dát motoristé na silnicích nižších tříd, zejména v horských oblastech na nich leží ujetá vrstva zledovatělého sněhu a písek nebo drť se na nich dlouho neudrží. Pro kamiony dál zůstává uzavřena silnice na Raspenavu přes Oldřichovské sedlo.

Na menších silnicích v Pardubickém kraji zůstává místy ležet sníh

Na silnicích druhé a třetí třídy v Pardubickém kraji zůstává místy sníh. Řidiči s ním musí počítat zvláště ve výše položených oblastech. Všechny komunikace jsou s opatrností sjízdné, informují krajští silničáři.

Uježděná sněhová vrstva leží na silnicích v okolí Litomyšle, Moravské Třebové a Žamberka. Zbytky sněhu po pluhování se vyskytují na Lanškrounsku. Ve Svitavách je sníh zledovatělý.

Dnes ráno bylo v Pardubickém kraji většinou oblačno až polojasno, foukal slabý vítr. Na Poličsku padal sníh. Teploty se držely mezi minus 12 a minus čtyřmi stupni.

Sníh se drží na vedlejších cestách Šumperska a Jesenicka

V Olomouckém kraji se drží sníh už většinou jen na vedlejších cestách Šumperska a Jesenicka. Sněhové přeháňky v noci na dnešek zasáhly jen Červenohorské sedlo. Hlavní tah mezi oběma regiony je většinou mokrý, místy leží rozbředající sníh po chemickém posypu. Ostatní cesty v Olomouckém kraji jsou většinou holé a suché. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR a dispečerů správy silnic.

Na Jesenicku je nyní oblačno bez sněhových přeháněk, teploty se pohybují kolem 11 stupňů pod nulou. „Silnice udržované chemicky jsou holé a vlhké, ve vyšších polohách jsou zbyty sněhové kaše. Na cestách druhých a třetích tříd udržovaných inertně leží ujetá sněhová vrstva krytá posypem," řekl dnes dispečer jesenické správy silnic.

Podobná situace je také na Šumpersku. Cesty jsou tam většinou holé, suché a vymrzlé. „Na inertních vozovkách leží od středních poloh ujetá sněhová vrstva krytá posypem," řekl dnes dispečer šumperské správy silnic. Vozovky v ostatních částech kraje by již měly být bez sněhu. Pouze na Libavsku hlásí správci cest místy ujetou vrstvu sněhu krytou posypem.

Teploty se pohybují až deset stupňů pod bodem mrazu také na Přerovsku, na Olomoucku či Prostějovsku jsou v rozmezí osmi až šesti stupňů pod nulou.

Silnice v Ústeckém kraji jsou s opatrností sjízdné

Silnice v Ústeckém kraji jsou s opatrností sjízdné, v horských úsecích leží místy zbytky rozbředlého sněhu, vyplývá z informací silničářů. Teploty v kraji se pohybují od minus deseti do minus pěti stupňů Celsia.

Dálnice D8 je holá a vymrzlá, sjízdná bez omezení, obdobné je to na rychlostních komunikacích. Silnice prvních tříd jsou po chemickém ošetření sjízdné se zvýšenou opatrností. Na silnicích nižších tříd v Krušných horách leží místy zbytky rozbředlého sněhu, silničáři proto nabádají řidiče k opatrnosti. Nehoda autobusu a osobního vozu komplikuje dopravu v v ulici Na Průtahu v Kadani na Chomutovsku. Havárie se obešla bez zranění, policie odhaduje vyšetřování do 09:00.

Podle meteorologů bude dnes v Ústeckém kraji zataženo nízkou oblačností, ojediněle se mohou objevit mlhy a slabé sněžení. Na horách může být místy až polojasno. Nejvyšší teploty vystoupí na minus šest až minus tři stupně, na horách na minus osm až minus pět stupňů Celsia.

Silnice v Beskydech zůstává pro kamiony nadále uzavřena

Silnice I/56 mezi Ostravicí a Bílou na Frýdecko-Místecku zůstává i nadále uzavřena pro kamiony a nákladní auta s přívěsem. Na silnici v Beskydech, která se kvůli nedalekému zdroji pitné vody nesmí chemicky ošetřovat, totiž stále zůstávají zbytky sněhu. Právě na tomto tahu na Slovensko mívají řidiči tradičně problémy a kamiony tam často blokují dopravu. Ostatní cesty v kraji jsou sjízdné, řekla dnes mluvčí moravskoslezských silničářů Šárka Vlčková.

„Teploty se v kraji pohybují od minus sedmi do minus deseti stupňů Celsia. Nikde výrazně nesněžilo, snad jen na Bílovecku zaznamenali drobné sněžení, ale šlo jen o poprašek," uvedla Vlčková.

Hlavní tahy jsou podle ní vymrzlé, na silnicích nižších tříd musí řidiči počítat s ujetou vrstvou sněhu nebo zledovatělou vrstvou sněhu krytou posypem.

Jihočeské silnice jsou po chladné noci vymrzlé

Jihočeské silnice jsou vymrzlé a holé, přesto zůstávají sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Cestáři vyráželi upravovat jen vozovky nižších tříd, kde leží několik dní vrstva ujetého sněhu. To se týká především oblastí Táborska, Jindřichohradecka a Písecka, řekl Jiří Novotný z dispečinku Správy a údržby silnic Jihočeského kraje.

„Velké mrazy, které nyní evidujeme, jsou z našeho pohledu lepší než sněžení," uvedl. Dodal, že přesto řidiči musí počítat s nepatrně horší situací a počínat si obezřetněji. Na Strakonicku navíc může po ránu místy komplikovat dopravu i mlha.

Podle předpovědi meteorologů na řadě míst klesly teploty až téměř k minus 20 stupňům Celsia. Mrznout bude po celý den a nízké hodnoty lze očekávat i v noci na středu.

Na silnicích Vsetínska a Zlínska je místy uježděný sníh

Uježděná vrstva sněhu krytá posypem leží dnes místy na silnicích nižších tříd na Vsetínsku a Zlínsku. Ve vyšších polohách Zlínska je místy souvislá vrstva ledu krytá posypem, tyto úseky jsou sjízdné s opatrností. Ostatní silnice v kraji jsou holé, suché a vymrzlé, sjízdné jsou bez omezení. Vyplývá to z údajů Ředitelství silnic a dálnic ČR.

V kraji bylo dnes ráno většinou polojasno, beze srážek, vane jen slabý vítr, nebo bylo bezvětří. Teploty se pohybovaly od minus 17 do minus osmi stupňů Celsia. Podle předpovědi Českého hydrometeorolo­gického ústavu by měly teploty odpoledne vystoupat na minus šest až minus dva stupně.

Na vedlejších cestách v hradeckém kraji leží vrstva sněhu

Na vedlejších cestách v Královéhradeckém kraji leží vrstva uježděného sněhu, která například v horských oblastech Krkonoš dosahuje pěti centimetrů. Hlavní silniční tahy jsou suché a vymrzlé, zjistila dnes redakce z informací silničářů.

Vedlejší cesty jsou kryté posypem a všechny komunikace v kraji jsou se zvýšenou opatrností sjízdné. Na většině území hradeckého kraje je polojasno, teploty klesly až 13 stupňů Celsia pod bod mrazu. Na Hradecku je místy mlhavo. Podle meteorologů by dnes mělo být jasno až polojasno, nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od šesti do tří stupňů Celsia pod bodem mrazu, na horách má být devět pod nulou.

Autor: ČTK

19.1.2016 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Policie intenzivně pátrá po pohřešované Míše Patricii Muzikářové.
21

Kriminalisté vyhodnocují stovky hodin záznamů. Míšu ale stále nenašli

Sněžka Sherpa Cup 2017, Petr Mazal
13

Příběh nejlepšího šerpy: Málem ho zabili v Zambii

AKTUALIZOVÁNO

Trump podepsal příkaz o odstoupení USA od transpacifické smlouvy

Washington - Americký prezident Donald Trump dnes podepsal exekutivní příkaz o odchodu Spojených států z Transpacifického partnerství (TPP). Obchodní dohodu 12 tichomořských zemí vláda Baracka Obamy uzavřela před rokem, Kongres USA dokument ale ještě neratifikoval.

Otrávené návnady na zvířata v přírodě bude dohledávat cvičený pes

Otrávené návnady nastražené na vydry, kuny či lišky, na něž často umírají také draví ptáci, začne letos v Česku dohledávat první speciálně vycvičený pes. Česká společnost ornitologická (ČSO) ho získá díky mezinárodnímu projektu dotovanému unií. Podle ochránců přírody případů otrav volně žijících živočichů přibývá. 

AKTUALIZOVÁNO

Revoluce v F1 dle nového vlastníka. Boss Ecclestone po 40 letech končí

Formule 1 a Bernie Ecclectone? Spojení, které k sobě neodmyslitelně patřilo posledních 40 let. Teď je ale konec. Šestaosmdesátiletý Brit, jenž z královské motoristické třídy vytvořil miliardový byznys, potvrdil spekulace britských médií a v čele formule 1 opravdu skončil.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies