71 DENÍKŮ: NAJDĚTE SI SVŮJ
Vyberte si svůj
regionální Deník

"Véčkaři" v referendu posvětili koaliční spolupráci s ODS a TOP 09

Věci veřejné

Věci veřejné Autor: Deník/Divíšek Martin

12.7.2010 10:54

Praha – Příznivci Věcí veřejných (VV) posvětili v internetovém referendu koaliční spolupráci s ODS a TOP 09. ČTK to v pondělí řekl Viktor Paggio z VV po skončení víkendového hlasování „véčkařů“.

Účastnilo se 22 procent z 16.873 regis­trovaných „véčkařů“, pro vstup do vlády se vyslovilo 78,13 procenta hlasujících. Zbytek byl proti.

Čeká se, že ještě dnes odpoledne schválí koaliční smlouvu širší vedení ODS a také zástupci TOP 09, kteří o tom již nyní jednají. Prezident Václav Klaus jmenuje nový trojkoaliční kabinet Petra Nečase (ODS) v úterý.

Hlasování „véčkařů“ začalo v pátek, kvůli technickým problémům bylo přerušeno do sobotního dopoledne. Pokračovalo pak do pondělních 10:00. Kuriózně se ho nezúčastnil předseda VV Radek John, který v neděli prohlásil, že se zapomněl registrovat v daném termínu. V České televizi John řekl, že by odstoupil, kdyby referendum nebylo úspěšné.

Jediná otázka

Podle šéfky poslaneckého klubu VV Kristýny Kočí se registrovaní „véčkaři“ na internetu vyjadřovali k jediné otázce. Ta se tázala, zda jsou pro vstup do koalice s ODS a TOP 09 za dojednaných podmínek. Nečas uvedl, že proceduru koaličního partnera je nutné respektovat.

ODS, TOP 09 a VV uvádějí, že vytvoří koalici rozpočtové odpovědnosti, vlády práva a boje proti korupci. Koalice chce provést zásadní reformu veřejných financí s cílem zastavit zadlužování občanů a reformu důchodového systému a zdravotnictví.

Lídři stran si hned po volbách stanovili sedm programových kapitol, o kterých jednali. Jako poslední uzavřeli zdravotnictví. V kapitolách se například zavazují k omezení výdajů ze státního rozpočtu. Stanovili také to, že bude zavedeno školné na vysokých školách, že lidé budou platit více za pobyt v nemocnici, bude zrušen poplatek za položku na receptu. Vymezen má být též nárok pacientů z veřejného zdravotního pojištění, tedy standardy péče. Dále má být například maximálně zprůhledněno zadávání veřejných zakázek a výrazně zdaněn má být příspěvek na stavební spoření.

Autor: ČTK

Pošlete odkaz přátelům

Diskuse

Re: 2900 lidí rozhoduje
občan 12.7.2010 21:06 88.103.163.*
Dobrý podvod od mafiánů Bárty, Johna a spol. To se Ňák udělá !!!!!
2900 lidí rozhoduje
ajeto 12.7.2010 18:39 90.182.60.*
o sestavení vlády, Véčkaří zrušte volby ajeto, na klávesnici si naťukejte co chcete, takhle blbě se nechovali ani komunisti
V diskusi je celkem 18 příspěvků, poslední byl vložen 12. 7. 2010, 21:06 vstup do diskuse

CELEBRITY

Maskovaní muži přepadli podnikatele: Jeden z nich zemřel

Maskovaní muži přepadli podnikatele: Jeden z nich zemřel

Smrtí jednoho z útočníků skončilo loupežné přepadení podnikatele Jaroslava Papouška (50) z Litoměřic. V… celý článek ›

Dana Morávková: 10 rad, jak si získat muže a mít ho v hrsti

Dana Morávková: 10 rad, jak si získat muže a mít ho v hrsti

Jak získat mužské srdce? Herečka Dana Morávková (40) na to zřejmě přišla! Už 16 let je totiž šťastně… celý článek ›

Známe přesný datum Ježíšovy smrti, tvrdí vědci

Známe přesný datum Ježíšovy smrti, tvrdí vědci

Ježíš zemřel v pátek 3. dubna roku 33. V ten den "chrámová opona se roztrhla vpůli odshora až dolů, země… celý článek ›

Kouč Mancini se chce zbavit vlastního syna. Neměl výkonnost!

Kouč Mancini se chce zbavit vlastního syna. Neměl výkonnost!

Kouč Roberto Mancini se v Manchesteru City s žádným hráčem moc nemaže. V minulé sezoně to bolelo, ale… celý článek ›

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2012, všechna práva vyhrazena. Používáme informační servis ČTK. Publikování nebo šíření obsahu denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno. VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. je členem Sekce vydavatelů internetových titulů UVDT.

Kontakt na redakci. Autoři deníku. Proč inzerovat v novinách - www.reklamavnovinach.cz