Ištvanovi věří respondenti podstatně více než obecně orgánům činným v trestním řízení, těm vyjádřilo důvěru 40 procent dotázaných. Důvěra v Ištvana souvisí podle autorů průzkumu s tím, že většina české veřejnosti (81 procent) pokládá složení poslaneckých mandátů kvůli lukrativním postům za formu trestně stíhatelné korupce.

V kauze údajného podplacení exposlanců ODS Petra Tluchoře, Marka Šnajdra a Ivana Fuksy je momentálně obviněn někdejší Fuksův náměstek Roman Boček a manželka expremiéra Petra Nečase Jana, která ještě pod jménem Nagyová šéfovala Nečasovu sekretariátu. Samotné exposlance vyňal Nejvyšší soud z pravomoci orgánů činných v trestním řízení, podle Ištvana by se však toto vynětí nemělo vztahovat na jednání uskutečněná mimo Sněmovnu. Státní zastupitelství hodlá v této souvislosti stíhat také Nečase, který však zatím nebyl obviněn.

Odpovědi účastníků průzkumu ovlivnil vztah dotázaných k bývalé vládní koalici. Stoupenci ODS a TOP 09 častěji věří orgánům v trestním řízení, zato se u nich nižší důvěře těší Ištvan a také se méně často domnívají, že kauza trafik je trestně stíhatelná. U příznivců KSČM, SPOZ, KDU-ČSL a ANO je důvěra v Ištvana nadprůměrná.

Průzkumu, který se uskutečnil na přelomu srpna a září, se zúčastnilo 1093 respondentů starších 18 let.