VYBERTE SI REGION

Zdraví

Vdovy se těší lepšímu zdraví než vdovci

Řím – Vdovci bývají zpravidla churavější než ovdovělé ženy. Po pětašedesátém roce života je zdraví vdov pevnější, než je tomu u stejně starých žen, které žijí v manželském svazku. Je tomu tak zřejmě proto, že je pro ně život s mužem po boku mnohem náročnější. Zjistila to studie, kterou vedla Padovská univerzita a která byla zveřejněna na stránkách Journal of Women's Health.

Výskyt rakoviny prostaty roste, lékaři radí včasné vyšetření

Výskyt rakoviny prostaty stoupl za tři roky u českých mužů o 35 procent - v roce 2012 žilo v ČR téměř 44.000 mužů, kteří tuto rakovinu měli nebo ji v minulosti prodělali, loni přes 59.000. Je proto zásadní, aby se muži více zajímali o své zdraví a včas šli na vyšetření, které může zhoubný nádor odhalit ve stadiu, kdy je dobře léčitelný. Dnes to řekl přednosta urologické kliniky Fakultní nemocnice Motol a 2. lékařské fakulty UK Marek Babjuk.

Klíšťové encefalitidě podlehl na Vysočině už jeden pacient

Vysočina - Klíšťová encefalitida si už letos na Vysočině vyžádala svoji první oběť. Zemřel jedenapadesátiletý muž z Havlíčkobrodska. Hygienici na Vysočině navíc od začátku roku zaznamenali již pět dalších nakažení encefalitidou.

V Jihočeském kraji vzrostl počet případů příušnic

V Jihočeském kraji je největší výskyt onemocnění příušnicemi od roku 1987, kdy se začalo s celoplošným očkováním. Od začátku roku jihočeští hygienici evidují 1335 případů, loni jich bylo 10. V květnu se nárůst počtu případů zastavuje. Příušnice letos nejvíce zasáhly věkové skupiny od 15 do 24 let.

Svaz pacientů v dopise zkritizoval zamítnutí protikuřáckého zákona

Svaz pacientů dnes v otevřeném dopise ostře zkritizoval postup poslanců ANO, kteří svým hlasováním znemožnili přijetí protikuřáckého zákona. Kvůli jejich postupu nebude Česko chránit občany před škodlivými účinky kouření, uvádějí zástupci pacientů v dopise.

Na jihu Moravy se od roku 2000 zvýšil věk rodičů o 4 roky

Věk žen, které rodí děti, se stále zvyšuje. V Jihomoravském kraji se od počátku tisíciletí zvýšil průměrný věk rodičů o čtyři roky. Průměrný věk matek byl loni skoro 31 let, u otců překročil 34 let.

Únikem moči trpí v ČR přes milion lidí

Přes milion Češek a Čechů trpí únikem moči, někdy v životě postihne inkontinence každou třetí ženu. Zdravotní pojišťovny dávají ročně jen na pomůcky, jako jsou pleny či podložky, až 2 miliardy korun. Obecná informovanost o inkontinenci je dobrá, pacienti ale mají málo informací o možnostech léčby.

Tři čtvrtiny nemocí jsou prý způsobeny nesprávnou výživou

Tři čtvrtiny nemocí jsou způsobeny nesprávnou výživou, informace o správné výživě a zdravém životním stylu ale nejsou v české společnosti dostatečně rozšířené, říká přednosta 3. interní kliniky 1. lékařské fakulty UK a Všeobecné fakultní nemocnice profesor Štěpán Svačina.

Příušnice pohrozily, ale ustupují

Český Krumlov – Nemoc, která postihuje především mladé lidi v rozmezí 15 až 19 let, je v českokrumlovském regionu na ústupu. Potvrdila to epidemioložka Ivana Krabatschová z Očkovacího centra v Českém Krumlově. „V březnu jsme zaznamenali 58 případů onemocnění. V dubnu se počet snížil na 44 a nyní 
v květnu je to 36 nemocných."

Do Mostu zavítá protidrogový vlak Revolution Train, zdrží se týden

Most - Ve čtvrtek se veřejnosti a školám zpřístupní na nádraží v Mostě multimediální vlaková souprava Revolution Train.

Při optimální péči by se v EU dalo předejít třetině úmrtí

Při použití nejnovějších medicínských znalostí a moderních technologií by se v zemích Evropské unie dalo předejít třetině úmrtí. V Česku by podle statistického úřadu Eurostat bylo možné zabránit dokonce smrti čtyř z deseti lidí, ročně jde o více než 18.000 Čechů.

Pozvánka na Trutnovské vinařské slavnosti

Trutnov - V Trutnově se v sobotu 28.5. uskuteční již 12. ročník Trutnovských vinařských slavností.

Už tři čtvrtiny kontaktních čoček se v ČR prodají po internetu

V Česku se loni prodaly kontaktní čočky v hodnotě 430 milionů korun. Jedná se tak o jeden ze segmentů s největším podílem on-line prodejů.  

Roztroušená skleróza se nevyhýbá ani dětem,v ČR ji má asi 50 dětí

Roztroušená skleróza, která postihuje hlavně mladé dospělé ženy, se nevyhýbá ani dětem. V Česku nyní žije asi 50 dětí s tímto chronickým zánětlivým onemocněním centrálního systému. 

Degustaci v kroměřížských vinných sklepech navštívilo na čtyři tisíce lidí

Kroměříž – Na degustaci kroměřížských vín zavítalo v sobotu zhruba na čtyři tisíce lidí. V Arcibiskupských zámeckých sklepích se totiž degustovala jakostní a mešní vína ročníků 2014 a 2015 v kombinaci se sýry z Kroměříže a Bystřice pod Hostýnem: a návštěvníci byli opravdu spokojení.

Kondice Kondice

Estetická dermatologie vás připraví na plavkovou sezónu

Estetická dermatologie vás připraví na plavkovou sezónu

Estetická dermatologie je nové odvětví medicíny, nedostatky pleti řeší bez zásahu plastického chirurga.… celý článek ›

Jak se dostat do formy? Poradíme vám!

Jak se dostat do formy? Poradíme vám!

Komerční sdělení - Vypadat skvěle není žádným problémem. Stačí jenom vědět, jak na to. Pro mnohé je… celý článek ›

Oslavte letní slunovrat: Meditujte, bilancujte

Oslavte letní slunovrat: Meditujte, bilancujte

Nejdelší den v roce nám dává ideální příležitost se alespoň na chvilku zastavit a udělat si čas na… celý článek ›

Neviditelný ochránce na míru vašim potřebám

Neviditelný ochránce na míru vašim potřebám

Dobrý antiperspirant je váš nejlepší spoluhráč. Můžete se na něj spolehnout, když jde do tuhého, a… celý článek ›

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.