VYBERTE SI REGION

Zdraví

Nová léčba umožnila transplantaci ledviny i lidem s hepatitidou C

Praha - Úspěšnou transplantaci ledviny mohou lékaři v Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) provádět díky nové léčbě také lidem s chronickou žloutenkou C, což dosud možné nebylo. Novinářům to sdělila mluvčí IKEM Veronika Velcova při příležitosti čtvrtečního Světového dne boje proti hepatitidě. Novou léčbu žloutenky C dostaly letos dvě desítky pacientů se selhávající ledvinou, jen u jednoho nezabrala. Vyléčení už jsou na čekací listině na novou ledvinu.

Nemocnice Blansko vybuduje nové logopedické centrum

Nemocnice Blansko vybuduje nové logopedické centrum s celkem třemi ambulancemi. Přestavby začnou už začátkem srpna. A budou stát asi 1,3 milionu korun.

Střevní onemocnění ženám komplikují početí i porod

Emička Křížková poprvé spatřila světlo světa v červnu v hořovické porodnici U Sluneční brány a má se čile k světu.

Zdravotnictví na severu Čech: Do přístrojů se investuje, chybí ale personál

Investice v řádech stamilionů korun proudily v posledních letech do obnovy nemocnic v Ústeckém kraji. Především díky evropským dotacím zařízení nakoupila nové přístroje a další vybavení. Nemocnice se ale dlouhodobě potýkají s nedostatkem personálu, což někdy vede i k omezování péče.

Klíšťata útočí, onemocnění encefalitidou stále přibývá

Vladimíra Konečná vyrazila o uplynulém víkendu s manželem do lesů u Kněžic na Jihlavsku na houby. Místo nich si však domů donesla jinou nadílku.

Hluchota je postižení, které není vidět

Karlovy Vary - Dobročinnost je krásná věc, ale jsou chvíle, kdy se oči upírají jen jedním směrem a nevidí to, co je opravdu podstatné. Nevšímají si světa v úplném tichu. Problémem hluchoty je skutečnost, že není na první ani na druhý pohled vidět.

Masarykův onkologický ústav zprovoznil nový skener k diagnostice

Brno - Nový hybridní skener nahradil od letoška v Masarykově onkologickém ústavu (MOÚ) v Brně zařízení staré více než deset let. Přístroj bezmála za 65 milionů korun kombinuje dvě radiologické vyšetřovací metody v jednom vyšetření a je šetrnější pro pacienty, řekl dnes primář Oddělení nukleární medicíny Zdeněk Řehák.

Domácí testy mohou přispět k posílení zdravotní prevence

Praha - K posílení zdravotní prevence by podle přednosty Ústavu všeobecného lékařství 1. lékařské fakulty UK docenta Bohumila Seiferta měly přispět diagnostické testy, které si lidé mohou udělat doma. Zjistí například, zda klíště, které je kouslo, přenáší lymskou boreliózu. Pravidelně si mohou kontrolovat hladinu cholesterolu, nebo si muži mohou orientačně vyšetřit plodnost.

Žloutenkou se tradičně nakazí nejvíc lidí o prázdninách

Praha - Žloutenkou se tradičně nakazí nejvíc lidí o prázdninách, souvisí to s častějším cestováním a pobytem v místech s nižším hygienickým standardem. Světový den boje proti žloutenkám, který připadá na 28. července, připomíná závazek členských států Světové zdravotnické organizace (WHO) eliminovat do roku 2030 virové hepatitidy jako celosvětovou hrozbu pro veřejné zdraví.

Na webu Hlídejsizdraví.cz jsou informace o cukrovce

Praha - S cukrovkou se v Česku léčí téměř 900 000 lidí, dalších 250 000 o své nemoci neví. Informace o nemoci a možnostech prevence jsou na novém komunitním webu Hlídejsizdraví.cz, který zastřešují přední čeští odborníci v oboru. Za webem stojí výrobce pomůcek pro diabetiky, proto je na něm také eshop.

Benešovská nemocnice chce získat nové sestry na Ukrajině

Benešovská nemocnice chce získat chybějící zdravotní sestry na Ukrajině. V rámci náborové akce, jejímž garantem je Středočeský kraj, byly vytištěny informační letáky v ukrajinštině i ruštině a uskutečnila se první jednání ve dvou zdravotnických školách nedaleko Mukačeva. Nyní se čeká na reakci, řekl mluvčí nemocnice Petr Ballek.

Nemocnice už vybraly odborníky

Karlovy Vary - Své odborníky, takzvané superprimáře, navrhly nemocnice v Karlovarském kraji. A to v souladu s koncepcí akutní lůžkové péče, kterou před rokem vypracoval Karlovarský kraj.

Chůze je zdravá, začít s pravidelnou chůzí lze o dovolené

Praha - Chůze posiluje srdeční činnost, zlepšuje okysličování těla, tím zpomaluje tvorbu vrásek i zlepšuje paměť. Snižuje také hodnoty krevních tuků a spaluje tělesný tuk, zvyšuje hustotu kostí a udržuje tvorbu hormonů, které brání úbytku svalů provázející stárnutí a nečinnost. Začít s pravidelnou chůzí mohou lidé například na letní dovolené a pak si tento návyk udržet po celý rok.

Na Slovensku prý chybí 12.000 zdravotních sester

Ve slovenském zdravotnictví chybí 12.000 zdravotních sester, aby se země dostala na průměr EU. Upozornila na to dnes Slovenská komora sester a porodních asistentek, podle které se situace v této oblasti v posledních letech zhoršila.

Pražská záchranná služba koupí deset sanitek za 32 milionů korun

Pražská zdravotnická záchranná služba koupí deset nových sanitek, zaplatí za ně nejvýše 32 milionů korun. V současnosti používá 55 vozidel rychlé záchranné služby. Média to zjistila z oznámení ve věstníku veřejných zakázek. Záchranáři už letos poptávali také tři speciální vozidla pro krizové situace.

Kondice Kondice

Na úzkost pomůže sport a rituály

Na úzkost pomůže sport a rituály

…říká Ján Praško, psychiatr a specialista na úzkostné poruchy. Úzkostná porucha se dá celkem úspěšně… celý článek ›

Zhubněte díky chilli! Funguje to!

Zhubněte díky chilli! Funguje to!

Chilli papričky znali lidé již 7000 př. n. l., kdy je používali ve střední Americe indiáni a třeba staří… celý článek ›

Nevěste hlavu, i po porodech můžete mít tělo jako dřív!

Nevěste hlavu, i po porodech můžete mít tělo jako dřív!

Těhotenství i porod jsou pro tělo velký nápor, proto nečekejte zlepšení během šestinedělí. S tréninkem… celý článek ›

Chraňte své zdraví v horkých dnech. Pomoci mohou omega-3 mastné kyseliny

Chraňte své zdraví v horkých dnech. Pomoci mohou omega-3 mastné kyseliny

Vysoké letní teploty výrazně zatěžují náš organismus. Na horko a dusno by si měli dát pozor zejména lidé… celý článek ›

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.