VYBERTE SI REGION

Zdraví

Na střevní záněty má Turnov nové oddělení

Moderní centrum, které v Turnově vzniklo, je jediné v Libereckém kraji.

Stan proti melanomu slaví 10. výročí

Více než 27.000 Češek a Čechů má osobní zkušenost s melanomem, za 40 let stouply počty nemocných sedmkrát. Podle odborníků 45 procent lidí, kteří se dožijí 65 let, bude mít rakovinu kůže. Radí pravidelná vyšetření kožních znamének. Aktuálně k tomu dává příležitost desátý ročník Stanu proti melanomu, který se koná dnes a v úterý v Praze na Václavském náměstí, pokračuje 9. května v Brně na náměstí Svobody a končí 10. května v Ostravě v Avion Shopping Parku, vždy od 10:00 do 18:00.

Autismus není nic, co by vám měli závidět, ale také nic, zač je třeba se stydět

Michal Roškaňuk má Aspergerův syndrom a zároveň bohaté zkušenosti s postiženými dětmi. Jako řada jiných „aspíků" má totiž dobré komunikační schopnosti a díky svému specifickému vnímání vidí i to, co neautistům zůstává skryto. Zároveň je chopen předat onen „pohled z druhé strany" tak, že je to srozumitelné a použitelné při každodenní práci s autisty.

V Olomouci otevřela nová klinika estetické medicíny

Zdravá krása. Tak pojímá péči o klienty nestátní klinika estetické medicíny v Olomouci, která ve čtvrtek zahájila svůj provoz.

Pacientky brodské nemocnice se dozvědí vše o hospitalizaci

Gynekologické oddělení havlíčkobrodské nemocnice začíná v květnu s individuálními i kolektivními edukačními setkáními s pacientkami před operací.

Nejsilnějším alergenem zůstává pyl břízy

Teploty vzduchu jsou nízké, přesto je množství pylu v ovzduší stále poměrně vysoké.

Porce luštěnin denně pomůže snížit váhu

Fazole, hrách, zelený hrášek a čočka zvyšují pocit sytosti. Stačí zařadit je do diety a pomůže vám to snížit trochu váhu, aniž byste pak znovu nabrali shozené kilogramy, píše italský deník Corriere della Sera. Uvádí se to v kanadské studii publikované v American Journal of Clinical Nutrition, podle níž konzumace 130 gramů luštěnin denně sníží váhu o 0,34 kilogramu denně.

Deprese v pozdějším věku mohou být příznakem nastupující demence

Deprese prohlubující se s rostoucím věkem mohou být příznakem nastupující demence, soudí vědci. Podle studie, kterou zveřejnil odborný časopis The Lancet Psychiatry, mezi nemocemi, které se tak dopředu ohlašují u osob starších 54 let, může být i Alzheimerova choroba.

Vadné držení těla má téměř každé druhé dítě

Nemoci pohybového aparátu u dospělých, včetně nemocí páteře, jsou druhým nejčastějším důvodem pracovní neschopnosti. Příčinu je třeba hledat v dětství.

IKEM provedl do března 134 transplantací, meziročně o 20 víc

Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) provedl za tři měsíce letošního roku 134 transplantací, meziročně za stejné období o 20 víc. Pomohly k tomu nové platby zdravotních pojišťoven, jež podle úhradové vyhlášky od letoška hradí 10.000 za každého pacienta, který dostane nový orgán. IKEM je podle ředitele Aleše Hermana na hranici své kapacity. Vystaví dva nové pavilony pro akutní příjem a pro pacienty před a po transplantaci celkem za 750 milionů korun. Jde o strategickou investici schválenou vládou.

Majitel Nurofenu dostal v Austrálii pokutu, klamal zákazníky

Australský soud dnes nařídil britské společnosti Reckitt Benckiser zaplatit pokutu 1,7 milionu australských dolarů (30,8 milionu Kč) za to, že klamala zákazníky s lékem proti bolesti. Společnost v prohlášení sdělila, že klamat spotřebitele neměla v úmyslu. Připustila ale podle agentury AP, že zákazníkům měla více pomoci se ve svých produktech orientovat.

Čekání na operaci? V Břeclavi dodržují lhůty

I dva roky čekají pacienti v Brně na některé zákroky v tamních nemocnicích. Současně se zdravotnická zařízení potýkají s úbytkem lékařů a s přesčasy dosahujícími až tisíc hodin navíc. Zatímco podle některých nemocnic je současný stav brněnského zdravotnictví neudržitelný, na Břeclavsku je situace o něco přívětivější.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Jak správně relaxovat? Přinášíme několik tipů

Stres je něco, co bychom měli z našeho života odbourat. Bohužel ve stresu jsme stále častěji, a to vlivem osobních, domácích, ale i pracovních povinností. Je to i váš případ? Společně se podíváme na to, jak správně relaxovat. Není to tak složité, jak si řada z nás myslí.

Výskyt encefalitidy by se mohl letos zvýšit

Více onemocnění encefalitidou nevylučují pro letošní rok jihočeští hygienici. Počet případů onemocnění přenášených klíštětem proti roku 2011, kdy jich bylo 170, tedy nejvíce za poslední léta, loni klesl téměř na třetinu. Ale encefalitida kulminuje v cyklech a po pěti letech může nastat nárůst, řekla Jitka Luňáčková z krajské českobudějovické hygienické stanice.

Pneumokok je nebezpečný hlavně pro děti a staré lidi. Desetina nemocných zemře

Horečka, bolest hlavy, zvracení, ztuhlá šíje. Nakonec mdloby. Podobnými příznaky jako chřipka se vyznačuje také meningitida, která spadá mezi takzvaná pneumokoková onemocnění. I proto ji lékaři mnohdy nerozpoznají včas. Loni meningitidou na jižní Moravě onemocnělo třiadvacet lidí, předloni sedmnáct. Jen za letošek už osm.

Kondice Kondice

10 nejlepších cvičení pro váš milostný život

10 nejlepších cvičení pro váš milostný život

Je známá pravda, že cvičení zlepšuje náladu, dokonce i nastartovává sexuální touhu a celkově zlepšuje… celý článek ›

Češi tatarku, kterou v Rumunsku neznají, Poláci majonézu k párkům

Češi tatarku, kterou v Rumunsku neznají, Poláci majonézu k párkům

Tatarská omáčka je téměř povinnou výbavou většiny českých ledniček. V evropském měřítku se jedná o… celý článek ›

NOVÁ lekce jógy zaměřená na masáž vnitřních orgánů

NOVÁ lekce jógy zaměřená na masáž vnitřních orgánů

Jóga je vskutku unikátní cvičební systém. S její pomocí procvičíte prakticky jakoukoliv tělesnou partii,… celý článek ›

Držte se našich rad a pohodově posnídáte

Držte se našich rad a pohodově posnídáte

Komerční sdělení - Máme pro vás hned deset triků, které povýší vaši snídani na jídlo, které si opravdu… celý článek ›

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.