VYBERTE SI REGION

Zdraví

dnes 14:25

V Jindřichově Hradci se loni narodilo opět víc dětí

Jindřichův Hradec - V roce 2013 skončil propad počtu porodů v hradecké nemocnici. Od té doby tady narozených dětí přibývá.

dnes 11:03

Zdravotní kritéria stanovená pro vstup do Armády ČR

Praha - S platností nové vyhlášky č. 357/20016 Sb., o zdravotní způsobilosti k výkonu vojenské činné služby, došlo zejména ke změně náhledu na nároky na zdravotní stav uchazečů o přijetí za vojáky v činné službě. 

dnes 09:29

Alzheimerova nemoc na vzestupu: za poslední tři roky přibyla čtvrtina pacientů

Jižní Morava - Lidí s Alzheimerovou chorobou na jižní Moravě přibývá. Míst, kde o ně lze pečovat, je však stále nedostatek.

dnes 05:34

Nemít rád hudbu je neurologická záležitost

New York - Mnozí lidé pokládají hudbu za jedno z největších životních potěšení. Jiným ale připadá, že je to… o ničem. Averze vůči hudbě jakéhokoli stylu se může zdát stejná, jako by někdo neměl rád štěňátka, zmrzlinu nebo sluníčko. Ale ne každého nabije energií, když si v rádiu naladí hudební stanici. Ve skutečnosti může neschopnost čerpat potěšení z hudby vycházet z neurologického stavu, který je známý jako muzikální anhedonie.

včera 18:35

Po čtyřicítce podle vědců příliš práce škodí

Řím - Je sice pravda, že práce člověka zušlechťuje, ale pokud je jí příliš, platíme za to určitou cenu: výrazně klesne náš kognitivní výkon. Slábne paměť, duševní činnost a schopnost uvažovat, a to s sebou nese i nižší produktivitu práce. Po čtyřicítce to postihuje každého, kdo pracuje více než 25 hodin týdně. Vyplývá to ze studie, na které pracoval tým australských a japonských vědců a jejíž výsledky publikoval Institut aplikovaného ekonomického a sociálního výzkumu v Melbourne.

včera 10:12

Pro radu si nejčastěji chodí ženy. Občas stačí jedno sezení

Jihlava – První rok fungování oslavilo tento týden Krizové centrum Jihlava, které sídlí na Štefánikově náměstí.

14.1.2017

Léčebné konopí se bude od února zřejmě dovážet, může být dražší

Praha - Léčebné konopí se bude od února, kdy nebude na trhu konopí z tuzemské výroby, do českých lékáren zřejmě dovážet ze zahraničí. Médiím to napsala mluvčí ministerstva Štěpánka Čechová. Dovezené konopí ale bylo v minulosti zhruba třikrát dražší než to české.

14.1.2017

Vyrobili velké srdce. Spolužáci soutěží pro nemocného Ondru

Vyškov – S leukémií a komplikacemi bojuje Ondřej Duda od svých devíti let. Jeho spolužáci z deváté třídy vyškovské Základní školy Nádražní 5 se ho rozhodli podpořit. Třicet dětí v čele se dvěma učitelkami mu pro vyjádření opory vyrobilo velké srdce. A s ním se třída zapojila se do soutěže Srdce s láskou darované.

14.1.2017

V Česku pokračuje epidemie chřipky, nemocných mírně přibylo

Na celém území České republiky i nadále pokračuje epidemie chřipky. Nemocných mírně přibylo, v současnosti jich je v průměru 1538 na 100 tisíc obyvatel. Nejvyšší počty nemocných hlásí hygienici z Jihomoravského, Zlínského, Plzeňského, Olomouckého, Moravskoslezského a Libereckého kraje.

14.1.2017

Dárců krve jsou na Kutnohorsku tisíce, více je mužů

Kutnohorsko - Krev nelze uměle vyrobit a její potřeba pro člověka je trvalá. Bez zásob krve se neobejde fungování žádné nemocnice. To vědí i v obou nemocnicích na Kutnohorsku, tedy v Městské nemocnici Čáslav a Nemocnici Kutná Hora. V současné době tam však mají dostatečnou zásobu krve.

13.1.2017

Jaké potíže způsobuje lidem hluk?

Praha - Lékařské studie dokazují, že hluk má nepříznivý vliv na lidské zdraví. Přinášíme příklady, co všechno může hluk způsobit.

13.1.2017

Člověk musí počítat i cukr, který denně vypije

Brno - Buchty k snídani ani vepřové k obědu dětem nezakazuje. V nutriční poradně upravuje nutriční terapeutka Jana Spáčilová jídelníčky dětí z Brna i okolí. „Stravování řešíme všichni každý den, už si to ani neuvědomujeme. Proto je někdy těžké své návyky změnit," dodává.

13.1.2017

Chůva musí vysvětlovat smrt batolete

Praha - Jedna holčička zemřela, dvě další utrpěly zranění. Tak smutná je podle státní zástupkyně Margity Kralické bilance působení 31leté Dieu Vu Thi, která krajanům z vietnamské komunity nabízela služby chůvy.

12.1.2017

Darovat krev chodí i mladí

Tachov – Oblastní spolek Českého červeného kříže v Tachově má ve své databázi už tisíc dárců a na celorepublikový nezájem o darování krve si nemůže stěžovat.

12.1.2017

Praha se s ministerstvem shodla na výkladu kolem hluku z tramvají

Praha - U výstavby i rekonstrukcí tramvajových tratí v Praze budou hygienici posuzovat každý jednotlivý případ a celkovou dopravní situaci v místě. Neměla by tak nastat situace, že by Praha musela kvůli hlukovým limitům omezovat tramvajové spoje. Na společném jednání se na tom dnes shodli zástupci Prahy a ministerstva zdravotnictví.

12.1.2017

Kiosky na školách končí, nemají na výběr

Mladá Boleslav - Párky v rohlíku, sladkosti nebo energetické nápoje už čtyři měsíce ve školních kioscích a bufetech chybí. Takzvaná „pamlsková vyhláška" sortiment těchto drobných občerstvení značně zredukovala, což na řadě škol vedlo k jejich zavření. Jak je tomu v Mladé Boleslavi?

12.1.2017

Nemocnice zakázaly návštěvy. Kvůli chřipce

Jižní Morava - První oběť si vyžádala šířící se chřipka na jižní Moravě. Pacient zemřel v nemocnici ve Vyškově. „Chřipka k události přispěla, ale jednalo se o vážně nemocného člověka," sdělil zástupce primáře interny Josef Veselý.

12.1.2017

Kraj rozhodl: Silnice se budou čistit také v zimě

Ostrava - Aby se lidem lépe dýchalo, budou zaměstnanci Správy silnic Moravskoslezského kraje čistit silnice II. a III. třídy nejenom před a po zimní sezoně, jak jim ukládá zákon, ale také v pravidelných šestitýdenních intervalech od poloviny května do září a nově i během zimy.

11.1.2017

Cvičení? Předsevzetí končí s jarem

Blanensko, Vyškovsko - Dostat se na váhu před porodem. Předsevzetí, které si letos na Nový rok dala mladá matka Veronika Kuchaříková z Vyškova. Bylo to poprvé, co si vůbec něco předsevzala. „Mám docela pevnou vůli, věřím, že nepolevím. Potřebuji shodit pět kilo a zpevnit břicho," svěřila se žena. Plánovala začít s během, to jí ale zatím vzhledem k počasí nevychází. „Takže přemýšlím o zumbě. Zatím cvičím doma a snažím se jíst zdravě," dodala Kuchaříková.

11.1.2017

Vegany naštval výrok odborníka. Rostlinná strava je bezpečná, reagují

Česká veganská společnost se ozvala redakci Deníku v reakci na pondělní článek o veganství. Citovaný výrok odborníka, který považuje veganství za nezdravé až nebezpečné, je podle ní nesprávný. Cílem organizace je lepší informovanost lékařů.

11.1.2017

Diakonie šíří ohledně nemoci osvětu. Pomocí testů či koncertů

Brno - Mezinárodní den Alzheimerovy choroby připadá na 21. září. V podobném termínu se konaly také Brněnské dny pro zdraví.

11.1.2017

Lidí s Alzheimerovou chorobou na jižní Moravě přibývá

Jižní Morava - Nevědí, co dělali před pár minutami nebo co snídali, pamatují si však jména přátel z dávné minulosti. To jsou podle lékařů první příznaky Alzheimerovy choroby, která je nejčastější příčinou vzniku demence. Jihomoravanů, kteří nemocí trpí, přibývá.

11.1.2017

Před 120 lety se v Praze prvně operovalo s použitím rentgenu

Praha - Lékař Karel Maydl je právem považován za zakladatele moderní české chirurgie, první operace s využitím rentgenu, již provedl 12. ledna 1897, ale nebyla tak úplně jeho dítětem. Neviditelné paprsky X, jak se tehdy říkalo, byly žhavou novinkou a v Praze tehdy sloužily spíše pro pobavení publika, zvědavého na kosti vlastní ruky. Maydlova podřízeného Rudolfa Jedličku ale přístroj, který předváděl v dnešním Slovanském domě jistý podnikatel, zaujal spíše z lékařského hlediska.

10.1.2017

Medvědice Barbie byla u zubaře

Děčín - Rychlý úbytek na váze a nechuť k jídlu. Tak přesně to byly faktory, které znepokojily ošetřovatele samice medvěda malajského z děčínské zoo. Jejich příčinu odhalila přivolaná veterinářka.

10.1.2017

O rakovině prsu se bude veřejně hovořit v jemnické knihovně

Jemnice (Třebíčsko) - O rakovině se prý má hovořit veřejně. Stává se tak i při odborných přednáškách, jedna z těch nejbližších, která se bude konat hlavně pro ženy, se uskuteční v pondělí 16. ledna od 16.30 hodin v Jemnici.

10.1.2017

Benefiční koncerty pomohou nemocné Vanesce

Jičínsko – V závěru uplynulého roku bylo uspořádáno šest benefičních Chrámových vánočních koncertů, jejichž mediálním partnerem byl také Jičínský deník.

10.1.2017

Průběh těžkých onkologických nemocí ovlivňuje psychika pacienta

Praha - Předsedkyně Výboru České onkologické společnosti Jana Prausová dává nemoc do souvislosti s psychikou. Tento stav pak může ovlivnit nejen rodina, ale i ošetřující lékař.

10.1.2017

Nemocnice v Lounech i Žatci kvůli chřipce vyhlásily zákaz návštěv

Louny, Žatec - Zákaz začne platit v obou zařízeních shodně v úterý 10. ledna.

9.1.2017

V Praze minulý týden zemřel na chřipku jeden člověk

Praha - V hlavním městě minulý týden na chřipku zemřel jeden člověk. Je to druhé úmrtí v Praze v této chřipkové sezoně, první bylo před Vánoci. V pondělí řekla Zdeňka Jágrová, ředitelka protiepidemického odboru pražské hygienické stanice. Nemocných v metropoli přibývá a lze předpokládat, že nemocnost bude ve všech věkových skupinách nadále stoupat.

9.1.2017

V prádelně v Ledči pracují lidé s postižením

Ledeč nad Sázavou (Havlíčkobrodsko) - V areálu ledečského Centra denních služeb Barborka funguje nová prádelna se stejným názvem. Práci dává lidem s určitým postižením, dlouhodobě nezaměstnaným a jedincům s částečným invalidním důchodem.

Kondice Kondice

Popíchněte inkontinenci: Stačí pár vpichů a je po problému!

Popíchněte inkontinenci: Stačí pár vpichů a je po problému!

Tabuizovaný zdravotní problém, tedy samovolný únik moči, má řešení. Dokonce několik – a je na vás a… celý článek ›

NOVÁ jóga pro klidné spaní

NOVÁ jóga pro klidné spaní

Kdo by nechtěl klidně spát, že? Naše těla jsou přímo stavěná na to, abychom jim pravidelně dopřávali… celý článek ›

Tři recepty na těstoviny: Každý je jiný a všechny jsou vynikající!

Tři recepty na těstoviny: Každý je jiný a všechny jsou vynikající!

Ideální rychlou a teplou večeří jsou těstoviny. Ovšem, zapomeňte na to, že si špagety polejete kečupem!… celý článek ›

Běhání: Vybírejte si osvětlená místa

Běhání: Vybírejte si osvětlená místa

Zatímco v létě, kdy je dlouho vidět, můžete vyběhnout prakticky kamkoliv, v zimě musíte trati volit s… celý článek ›

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies