Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zdraví

21.12.2016

Dětská nemocnice v Brně pořídila nejmodernější dermatoskop

Dětská nemocnice v Brně koupila za 750.000 korun nejmodernější přístroj k vyšetřování pigmentových znamének. Přístroj, který je v provozu od tohoto týdne, bude sloužit nejen dětským pacientům, ale v budoucnu se plánuje jeho využití i pro vyšetření dospělých. Podobných zařízení je v České republice deset. Přístroj, který mají v Brně, je z nich nejmodernější, řekli dnes novinářům lékaři.

21.12.2016

Stabilita a výhled do budoucnosti. Nemocnice spojili

Semilská a jilemnická nemocnice se k 1. lednu 2017 spojí v rámci akciové společnosti Masarykovy městské nemocnice.

21.12.2016

Do mateřské školy nepřišel ani jeden žák. Chřipka řádí

V pondělí ráno čekaly učitelky na děti v mateřské škole ve Staré Říši marně. Nepřišlo ani jedno. Ani ve třídách na základní škole nebyla situace o moc lepší.

21.12.2016

Šlo jim o život. Zachránili nejen ten svůj, ale i dalších lidí

Nadpraporčík Jakub Krygel a praporčík Dana Kramplová, vodňanští policisté, obdrželi vysoká policejní vyznamenání.

20.12.2016

Aplikace pomohla zachránit hluchoněmého

Mobilní aplikace ,,Záchranka" pomohla hluchoněmému nemocnému přivolat pomoc.

20.12.2016

Odběr a uchovávaní vzorků DNA policií bude upravovat zákon

Policie zřejmě dostane pravidla pro odebírání a uchovávání vzorků či profilů DNA policií, dnes návrh normy z dílny ministerstva vnitra podle mluvčího vlády Martina Ayrera schválil kabinet. Nyní si podmínky odběru vzorků určuje policie sama, na což upozorňují nevládní organizace. DNA nese genetickou informaci a pro svou jedinečnost se používá třeba k určení otcovství nebo hledání pachatelů trestných činů. V Česku od roku 2002 funguje národní databáze DNA, v současnosti je v ní zhruba 200.000 profilů DNA. Profily patří například obviněným a odsouzeným, neznámým mrtvolám nebo jsou to stopy z míst neobjasněných trestných činů.

20.12.2016

Chřipka útočí. Hygienici doporučili zavřít školu ve Višňovém

Znojemsko – O několik dnů delší prázdniny budou mít školáci z Višňového. Od pondělí totiž ředitel vyhlásil volno kvůli epidemii chřipky. Polovina všech žáků totiž onemocněla. Podle hygieniků hrozilo i zavření dalších dvou škol.

19.12.2016

Na Havlíčkobrodsku počet viróz překročil hranici epidemie

Počet akutních respiračních onemocnění se na Vysočině minulý týden výrazně zvýšil. Hygienici v kraji evidovali v 50. týdnu 1324 nemocných v přepočtu na 100.000 obyvatel, to je o 29 procent více než za předcházející týden. Na Havlíčkobrodsku počet viróz překročil hranici epidemie, která představuje 1700 nemocných v přepočtu na 100.000 obyvatel. Kromě viróz lékaři evidují i řadu případů pravých chřipek. ČTK to dnes řekla epidemioložka Alena Dvořáková Krajské hygienické stanice v Jihlavě.

19.12.2016

Nemocnice k výročí vydává knihu o své historii, v pondělí je autogramiáda

V předvánočním týdnu se dostane do prodeje nová kniha vztahující se k Příbrami. 

19.12.2016

Zemřel David Fibichr, velký bojovník s nemocí motýlích křídel

Velmi smutná zpráva o úmrtí Davida Fibichra (24) z Horního Němčí, který trpěl vzácným onemocněním kůže, tzv. nemocí motýlích křídel, byla uvedena v pátek 16. prosince facebookovém profilu nezisková organizace Korunka Luhačovice. Zejména jejím přičiněním se lidé v minulosti dozvěděli o osudu tohoto mladíka statečně se peroucího se zákeřnou nemocí.

18.12.2016

Blanenská nemocnice opraví vodoléčbu. Za více než dvacet milionů

Blansko – Dvacet čtyři milionů. Zhruba tolik má stát kompletní rekonstrukce prostor vodoléčby v Nemocnici Blansko. Do práce se dělníci pustí v polovině příštího roku. „Vodoléčbu představuje vodoléčebný sál, kde je k dispozici velký bazén s masážními tryskami a protiproudem. Dále pak vířivý bazén, perličkové, přísadové, uhličité, končetinové a šlapací koupele, rašelinové obklady a masáže. Je zde i sauna," popsala prostory mluvčí Nemocnice Blansko Kateřina Ostrá.

18.12.2016

Zdravotníci v šumperské nemocnici pomohou neplodným párům

Šumperk – Problémy s početím dnes řeší v Česku asi pětina párů a každý rok jich přibývá. V šumperském regionu pomohou neplodným dvojicím nově také lékaři Nemocnice Šumperk, která začala spolupracovat s ostravským IVF centrem Eurofertil a zařadila se tak mezi její takzvaná transportní centra.

18.12.2016

Nemocnému Jirkovi pomáhají plastová víčka. Lidé jich nasbírali šest tun

Dalších sedm a půl tisíce korun pomůže sedmiletému Jirkovi Ullmannovi z České Lípy, pro kterého už dva roky pořádá město sbírku plastových víček. Lidé jich shromáždili už více než šest tun.

17.12.2016

Peníze na zdravotnické přístroje se najdou, s odborníky je to těžší

Za 90 milionů dotačních peněz bude Oblastní nemocnice Kolín modernizovat přístroje na několika odděleních podílejících se na návazné péči, tedy třeba na rehabilitaci.

17.12.2016

Nemocnice převzala gamakameru z Benešova

Po nové gamakameře, kterou na oddělení nukleární medicíny pořídila Oblastní nemocnice Kolín v loňském roce, mají nynív nemocnici další novou. Není to rozšíření počtu těchto drahých přístrojů, ale obměna.

17.12.2016

Méně cukru, méně soli. Kuchyně Mateřské školy Kosmonosy vaří vzorně!

Zdravější školní stravování je jedním z největších témat, která se v českém školství aktuálně řeší. Ze škol mizí bufety, jejichž nabídka neodpovídá požadavkům nové vyhlášky ministerstva školství, a také školní kuchyně vyměňují staré postupy za nové. V tomto ohledu má před jinými školskými zařízeními náskok Mateřská škola Kosmonosy, jejíž kuchyně se jako první a zatím jediná v regionu dočkala certifikátu „Zdravá školní jídelna"

16.12.2016

Pacienti sedlčanské interny už putují do Příbrami i Benešova

Středočeský kraj reagoval na informace o připravovaném přerušení provozu interního oddělení nemocnice v Sedlčanech a je připraven se postarat o veškeré pacienty této nemocnice v Oblastních nemocnicích v Příbrami a v Benešově. K dnešnímu dni je na interně příbramské nemocnice hospitalizováno již 14 pacientů ze Sedlčanska, do benešovské nemocnice byli převezeni dva.

16.12.2016

Parfémy neskryjí tělesnou vůni svědčící o některých vlastnostech

Tělesná vůně napovídá o některých vlastnostech člověka a neskryje je ani parfém. Vyplývá to z nové studie vědců, na které se podíleli i ti z Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ) v Klecanech u Prahy. Výsledky se shodují s několika předchozími studiemi, které podobně zjistily, že některé osobnostní vlastnosti, jako jsou dominance a neuroticismus (labilita), lze odhadovat i na základě tělesné vůně. Naopak to, že je člověk extrovert, se zřejmě do tělesného pachu nepromítá. Ve čtvrtek o tom informoval mluvčí ústavu Jan Červenka.

16.12.2016

Kyslíkový přístroj uleví lidem na sklonku života

Charitní ošetřovatelská služba v Přibyslavi dostane díky tamní firmě SC Metal vytoužený kyslíkový přístroj. Jak vysvětlila zdravotní sestra Věra Podrázská, jde o vánoční dárek takříkajíc k nezaplacení.

16.12.2016

Nemocnice potřebuje sestry z Ukrajiny

Liberecký kraj - Do krajských nemocnic by mělo nastoupit až třicet sester z Ukrajiny.

15.12.2016

Záchranáři chtějí novou základnu a simulátory

Novou výjezdovou základnu v Temném Dole v Krkonoších, výukové středisko či simulátory chce získat Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje. Celkové náklady se pohybují kolem 50 milionů korun, hradecký kraj hodlá na přelomu roku podat žádost o dotace.

15.12.2016

Pryč ze stísněných prostor. Nové ARO boskovické nemocnice nabídne špičkovou péči

Anesteziologicko-resuscitační oddělení ve středu otevřeli ve čtvrtém patře Nemocnice Boskovice. Má devět lůžek a je vybaveno špičkovými přístroji.

15.12.2016

Adiktoložka: Řešením gamblerství může být i blokace přístupu k hazardu

Chtělo se vám hrát o víc a víc peněz? Lhali jste někdy kvůli hraní někomu, na kom vám záleží? Tak zní dvě základní diagnostické otázky, které člověku, který se se závislostí potýká, rychle nastaví smutné zrcadlo. Takových lidí je v České republice odhadem 100 tisíc. Těch ohrožených hráčstvím ještě jednou tolik. Na to, jak lze závislost léčit, odpovídala adiktoložka Hana Vavřincová z nízkoprahového centra Magdaléna v Příbrami.

14.12.2016

Vojenská nemocnice otevřela unikátní JIPku pro děti, jedinou v ČR

Unikátní oddělení pro děti, jejichž zdravotní stav je natolik závažný, že vyžaduje dlouhodobou intenzivní péči, v úterý 13. prosince otevřela Vojenská nemocnice Olomouc. 

14.12.2016

Nemoc AIDS se nevyhýbá ani Opavsku

Počet nemocných AIDS v Česku stoupá a původcem je vir HIV. Inkubační doba trvá zhruba šest týdnů a první příznaky vypadají jako chřipka. V Opavě byly letos zjištěny dva případy.

14.12.2016

Dula je u porodu parťákem i pro tatínky

Svitavy – Splněný sen aneb jak se z historičky stane dula. Lucie Podhrázská Dušková se před dvěma lety stala dulou. Doprovází k porodu maminky v nemocnicích v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

13.12.2016

Žloutenka? Na trzích mají pomoci stojany s dezinfekcí. Často prázdné, rozbité

Stojany s dezinfekcí na vánočních trzích v Brně měly ochránit před šířením epidemie žloutenky. Často jsou ale prázdné nebo rozbité.

13.12.2016

Na Horké lince výživy vám nyní poradí, jak se zdravě stravovat

Pardubice – Nemocnice Pardubického kraje zřídila Horkou linku výživy.

13.12.2016

Sedlčanská nemocnice uzavírá interní oddělení, údajně dočasně

Roman Vanžura, ředitel sedlčanské nemocnice, kterou provozuje společnost Mediterra – člen skupiny VAMED, neměl pro zdravotníky a obyvatele regionu příznivou zprávu. Od 23. prosince uzavírá Meditera lůžkovou část interního oddělení. Prý na dobu dočasnou. Příjem akutních pacientů končí v pondělí 19. prosince. Interní ambulance bude v provozu i nadále v pracovních dnech, a to od 7 do 15.30 hodin. Důvodem je podle vyjádření ředitele Vanžury zhoršená personální situace.

12.12.2016

Pacienti na Bruntálsku marně hledají zubaře

Nový senátor za náš region Ladislav Václavec ve volební kampani sliboval: „Zlepšit dostupnost plnohodnotné zdravotní péče v regionu."

Kondice Kondice

Cestovní trombóza: Může zkazit i vaši dovolenou

Cestovní trombóza: Může zkazit i vaši dovolenou

Dovolená je pro většinu z nás nejlepší částí roku. Pojí se s ní samé příjemné zážitky, tedy až na jeden.… celý článek ›

Reebok PROMĚNÍ galerii Mánes v UNIKÁTNÍ GYM

Reebok PROMĚNÍ galerii Mánes v UNIKÁTNÍ GYM

Galerii Mánes ovládne Reebok ExperienceStore. Jeho součástí budou tréninky pro veřejnost, workshopy,… celý článek ›

Jak zhubnout 80 kilogramů?

Jak zhubnout 80 kilogramů?

Po třech měsících září sebevědomím a krásou naše čtyři odvážné, zapojené v projektu Hubneme do džín s… celý článek ›

Proč je pohyb vždy skvělý nápad

Proč je pohyb vždy skvělý nápad

Sport je slovo, které u některých lidí vyvolává záchvaty úzkosti, zatímco pro jiné představuje zdroj… celý článek ›

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení