Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zdraví

10.1.2017

Nemocnice v Lounech i Žatci kvůli chřipce vyhlásily zákaz návštěv

Louny, Žatec - Zákaz začne platit v obou zařízeních shodně v úterý 10. ledna.

9.1.2017

V Praze minulý týden zemřel na chřipku jeden člověk

Praha - V hlavním městě minulý týden na chřipku zemřel jeden člověk. Je to druhé úmrtí v Praze v této chřipkové sezoně, první bylo před Vánoci. V pondělí řekla Zdeňka Jágrová, ředitelka protiepidemického odboru pražské hygienické stanice. Nemocných v metropoli přibývá a lze předpokládat, že nemocnost bude ve všech věkových skupinách nadále stoupat.

9.1.2017

V prádelně v Ledči pracují lidé s postižením

Ledeč nad Sázavou (Havlíčkobrodsko) - V areálu ledečského Centra denních služeb Barborka funguje nová prádelna se stejným názvem. Práci dává lidem s určitým postižením, dlouhodobě nezaměstnaným a jedincům s částečným invalidním důchodem.

9.1.2017

Med, mléko, vejce? Ne! Jsem vegan

Veganství je životní styl a hlavně filosofie, podle které nemá být ubližováno živým tvorům, zároveň nesmí být využívaná práce zvířat pro pohodlí lidí. Vegani by neměli jíst maso, živočišné produkty, ale ani chodit třeba do zoo.

9.1.2017

Magdaléna usiluje o nejlepší inovativní sociální projekt

Příbram - Nízkoprahové zařízení Magdaléna, které působí také v Příbrami, patří mezi finalisty letošního ročníku Ceny Floccus pro inovativní sociální projekty. Do 16. ledna lze hlasovat v kategorii Cena veřejnosti. Vítězové budou zveřejněni 21. ledna.

9.1.2017

Invalidní kočárek Tomášek dostal darem

Tmaň (Berounsko) - Nemocný Tomášek ze Základní školy ve Tmani má už svůj speciální invalidní kočárek. Žák druhé třídy trpí svalovou dystrofií a jeho spolužáci pro něho zorganizovali sbírku plastových víček, do které se zapojili i policisté z berounského regionu.

9.1.2017

V Brně urychlí hojení ran. Vědci tak pomohou například diabetikům

Lepší léčení těžko se hojících popálenin či pomoc diabetikům slibuje společnost Enantis spadající pod brněnskou Masarykovu univerzitu. Získala totiž z prestižního evropského programu třicet milionů korun na vývoj produktů pro hojení ran.

8.1.2017

Původce syfilidy odolává antibiotikům, zjistili vědci

O krok blíže k vývinu vakcíny proti pohlavně přenosné nemoci syfilis jsou vědci z lékařské fakulty brněnské Masarykovy univerzity. Podařilo se jim zmapovat původce onemocnění a odhalit skupinu kmenů dané bakterie, která je odolná vůči některým antibiotikům.

8.1.2017

Hospody zdražily, na vině ale není jen EET

Liberecko - Pivo o pět korun, utopenec o dvacet. Za poslední měsíc vzrostly ceny téměř ve všech restauracích.

8.1.2017

Zákaz mlsání. Děti si už sladkosti ve škole nekoupí.

Jičín - „My jsme byly zvyklé si nakoupit svačinu, a to třeba i během dne. Jasně, můžeme si ji obstarat naproti v pekárně, ale to musíme před vyučováním, protože během dne z budovy odejít nemůžeme. Pěkně nás to štve," zlobí se patnáctiletá Anna Jidřišková a její kamarádky jen souhlasně pokyvují hlavou a přidávají se s kritikou.

8.1.2017

Jihlavská kožní lékařka radí lidem v celé republice s léčbou růžovky

Jihlava - Jihlavská kožní lékařka Zuzana Nevoralová se stala oficiálním konzultantem internetových stránek www.cervenacervene.cz, zaměřených na kožní nemoc zvanou růžovka. Vědomosti jihlavské lékařky, která je tváří například i odborných vzdělávacích materiálů pro lékaře po celém světě, se tak nyní dostanou k pacientům v celé zemi.

7.1.2017

Obyvatele trápí průjmy. Řádí i v nemocnici

Vyškovsko - Obyvatelé Vyškovska trpí střevní chřipkou. Lidé se podle odborníků většinou léčí doma sami. V lékárnách prodávají až o třetinu víc léků proti průjmům než obvykle.

7.1.2017

Primář: Revizní posudky na vrahy děláme často

Brno  - Revizní posudek, který má rozptýlit pochybnosti ohledně psychického stavu Američana Kevina Dahlgrena, vypracuje psychiatrická nemocnice v pražských Bohnicích. Deníku Rovnost to potvrdil primář oddělení ochranné léčby Jiří Švarc, který je zpracováním posudku pověřený.

7.1.2017

Děsivá rána a zeleno před očima. Do Jakeše udeřil blesk

San Salvador de Jujuy  (Argentina) - Tady šlo o život. Rallye Dakar zase jednou vycenila zuby. Třetí etapa byla první z náročných. Jezdci vystoupali do argentinských hor do výšky téměř 5 000 metrů, kde je ohrozila nebývalá bouře s krupobitím a strašlivými blesky.

6.1.2017

Ministr zdravotnictví: Praha nemusí rušit tramvajové spoje kvůli hluku

Praha - Hlavní město podle ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka (ČSSD) nemusí rušit tramvajové spoje kvůli hygienickým pravidlům pro výpočet hlukových limitů. Ludvík to řekl v pátek. Podle ministra jde o nedorozumění, Ludvík se kvůli tomu příští týden sejde s náměstkem primátorky a stranickým kolegou Petrem Dolínkem.

6.1.2017

Vyměnit krev burčákem? Je to mýtus, říká vinař

Slovácko - Nápoj bez chemické konzervace, přírodní a plný vitaminu B, právě to je burčák, který příznivě působí na pleť i celý organismus. Provází ho ale také spousta mýtů, jaké to jsou, prozradil vinař ze Zlechova Břetislav Jakubík.

6.1.2017

Pražanky odjíždějí rodit do středních Čech

Praha, střední Čechy /INFOGRAFIKA/ - Jezdí s porodními asistentkami a manžely třeba v noci do Rakovníka, jen aby mohly své děti přivést na svět v jim příjemném prostředí. Je to nový trend Pražanky se přestaly bát rodit mimo metropoli. Například do porodnice v Neratovicích přijíždí většina rodiček z Prahy, v dalších dvou v Hořovicích a Mělníku tvoří klientelu téměř 20 procent maminek z metropole.

5.1.2017

Svaz diabetiků láká na cvičení

Slavkov u Brna (Vyškovsko) - Svaz diabetiků lidem nabízí lekce pilates.

5.1.2017

Pozor na moribundus!

Blanensko - Aje to tady. Zimní měsíce tradičně nahrávají angínám, chřipkám a různým druhům viróz. Ty často sklátí i ty nejodolnější jedince a trénované sportovce.

5.1.2017

Lékaři žádají poslance, aby odmítli zákon o vzdělávání lékařů

Praha- Česká lékařská komora (ČLK), odbory a asociace nemocnic žádají poslance, aby odmítli novelu zákona o vzdělávání lékařů, kterou už v prosinci zamítl Senát. Sněmovna má příští týden rozhodovat o tom, zda Senát přehlasuje.

5.1.2017

Ptačí chřipka: pozor hlavně na výkaly drůbeže

Jižní Morava - Ptačí chřipka, která se včera objevila v Jihomoravském kraji, se od jiných nemocí odlišuje především schopností adaptovat se na prostředí. „Zajímavé je i to, že se dokáže křížit s jinými chřipkami a měnit svoje vlastnosti," popisuje Petr Lány z Ústavu infekčních chorob a mikrobiologie brněnské veterinární a farmaceutické fakulty.

5.1.2017

Praha chce o třetinu navýšit kapacitu domovů pro nemocné demencí

Praha - Hlavní město chce do roku 2020 o třetinu navýšit kapacitu lůžkových zařízení pro lidi trpící demencí. Vyplývá to ze Střednědobého plánu sociálních služeb pro roky 2016 až 2018. Místa pro nemocné v metropoli chybí, proto vznikají i soukromá zařízení. Dohromady s městskými mají přes 900 míst.

5.1.2017

Křehké klíčky je možné přes zimu vypěstovat na parapetu

Břeclavsko - Zahrádkář Petr Kumšta radí, čím si lidé mohou v zimě zpestřit jídelníček. A také, jak se nejlépe postarat o vysazené rostliny.

4.1.2017

Ať jste zdraví a šťastní. To budou lidem přát tři králové

Havlíčkobrodsko - Tradiční sbírku zahájí v pátek dopoledne na havlíčkobrodském Havlíčkově náměstí „ředitelská" Tříkrálová koleda.

4.1.2017

Starosta si nejvíc užil plavání v norském fjordu

Dobšice u Znojma (Znojemsko) - Příznivý vliv na tělesné zdraví, ale také odbourání stresu, napětí a uvolnění hormonů radosti a pohody. To jsou hlavní důvody, proč se starosta Dobšic u Znojma Jaroslav Jenšovský věnuje zimnímu plavání. Sedmapadesátiletý otužilec nedá na vodu dopustit. „Mám ji rád ve všech skupenstvích," usmívá se Jenšovský.

4.1.2017

Sbírky podpoří seniory

Praha - Možná už dnes před svými dveřmi uslyšíte hlasy: „My tři králové jdeme k vám."

4.1.2017

Na rybnících se bruslí. Lidé by však měli být opatrní

Opavsko - Desítky bruslařů a několik improvizovaných hokejových hřišť. Taková byla nedělní realita na trojici stěbořických rybníků. Milovníci bruslení se pohybovali na tom „Velkém", „Malém" a také na rybníku „U pivovaru". „Funguje to na bázi ‚na vlastní nebezpečí'.

3.1.2017

Hromadná otrava oxidem uhelnatým: šest lidí skončilo v nemocnici

Studénka (Novojičínsko) - Nepříliš vesele začal nový rok pro zaměstnance jedné výrobní společnosti sídlící ve Studénce. Hned ve včerejších dopoledních hodinách v areálu podniku, konkrétně v jeho výrobní hale hliníkových komponentů, zasahovalo několik posádek záchranné služby, tři jednotky hasičů i letečtí záchranáři. Příčinou byl výskyt velkého množství toxického plynu, který pravděpodobně vznikal v plynovém vytápění.

AKTUALIZOVÁNO
3.1.2017

Klinika Babišova fondu zaměnila ženám embrya

Brno – Dva páry, které snaha zplodit dítě přivedla na brněnskou kliniku Reprofit, čekal v prosinci velký šok. Klinika totiž párům nedopatřením vyměnila embrya.

3.1.2017

Obuv s kinetickou energií prodlouží život, tvrdí Hanák

Snovídky (Blanensko) - Biomechanická bota, která respektuje morfologii chodidla. Uhlíkatá stélka s jamkou pro palcový kloub. Nebo také šestinohá židle, jež napomáhá vytvářet svalovou hmotu. K tomu slouží i obuv s kinetickou energií, kterou nyní jako novinku Josef Hanák ze Snovídek uvádí na trh. Jak tvrdí, lidé se díky ní můžou dožít o dost vyššího věku. „Díky tomu, že pomáhá tvořit svalovou hmotu, šetří opotřebovávání těla a zpomaluje ubývání energie," vysvětlil Hanák.

Kondice Kondice

Třicetileté ženy rodí častěji dvojčata

Třicetileté ženy rodí častěji dvojčata

Je to tak – třicátnice v posledních několika letech zaměstnávají porodníky nejvíce. Lékaři z tohoto… celý článek ›

Vychází říjnová Kondice!

Vychází říjnová Kondice!

Ať už se udržujete v kondici během či ve fitku, s prvními sychravými dny může morálka polevit. Je čas… celý článek ›

Kurz vaření s Gurmetem: Asian fusion

Kurz vaření s Gurmetem: Asian fusion

Komerční sdělení - Asijská kuchyně zažívá obrovský boom. Není divu: je barevná, voňavá, svěží a… celý článek ›

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení