VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zdraví

3.12.2016

Policisté pomáhají. Darovali krev

Třebíč - Darovat hromadně krev a plazmu, tím pomáhat léčit a zachraňovat životy dalších lidí se na závěr letošního roku rozhodli policisté územního odboru Třebíč.

3.12.2016

Muž, který postupně přestává ovládat své nohy a ruce: Chci žít naplno

Pracuje jako právník a každý den několik hodin cvičí, aby kvůli své nemoci neskončil nehybný na lůžku. Bojuje, a přes všechny obtíže s postupující ztrátou hybnosti rukou a nohou, které mu způsobuje nemoc nazvaná Charcot-Marie-Tooth (C-M-T), považuje svůj život za šťastný.

3.12.2016

V Augustiniánském domě servírují ryby, zeleninu nebo chia semínka

Luhačovice (Zlínsko) - V hotelu Augustiniánský dům v Luhačovicích si potrpí na zdravý životní styl a moderní jídelníček.

2.12.2016

Pavel Kynčl představí kameny jako prostředek léčení

Louny - Adventní odpolední festiválek se uskuteční už zítra, v sobotu 3. prosince, v lounském Centru zdraví Gnoze. Kromě dalšího programu je v plánu přednáška Pavla Kynčla Kameny pro vaše zdraví.

2.12.2016

Hořovická nemocnice a druhý Movember

Berounsko - Movember je název charitativní akce, která se každým rokem snaží listopadovou osvětovou kampaní přesvědčit muže, aby si nechali narůst kníry, a tak vyjádřili svou podporu kampani a přitáhli ještě více pozornosti problematice rakoviny prostaty a varlat.

2.12.2016

Zvyknete si na vše, říká matka syna s celiakií

Havlíčkův Brod - PETRA MOLDAVČUKOVÁ se s celiakií začala potýkat poté, co se choroba objevila u jejího syna. Aby pomohla jiným rodičům, otevřela specializovaný obchod.

2.12.2016

Násilí nepochází z náboženství, ale z člověka

Při sčítání lidu v roce 1921 se k náboženskému vyznání hlásilo téměř 93 procent Čechů. Loni už to byl pouze každý pátý. Mnozí lidé dnes ani netuší, jak se jmenuje současný papež. Rádi o sobě říkáme, že jsme ateisté. Hlubší vhled do náboženského života své země nemáme a ani o něj nestojíme. A to může být nebezpečné. „Na tuto nevědomost čekají samozvaní náboženští vůdci, teroristé, ale i populističtí politici," říká religionista Zdeněk Vojtíšek.

2.12.2016

Letošní strategie péče o mužské zdraví byla postavena na tradičních pilířích

Berounsko - Movember je název charitativní akce, která se každým rokem snaží listopadovou osvětovou kampaní přesvědčit muže, aby si nechali narůst kníry a tak vyjádřili svou podporu kampani a přitáhli ještě více pozornosti problematice rakoviny prostaty a varlat.

2.12.2016

Naftu ve studni už šetří policie, obec i příslušný úřad

Zdounky (Valašsko) - Manželé Foltýnovi ze Zdounek na Kroměřížsku mají kontaminovanou vodu. „Nikdo nás ale neinformuje o tom, co se bude dít dál," stěžují si Deníku.

1.12.2016

Nastávající maminky mají možnost volby. Domácích porodů přibývá

Královéhradecko - Od posádek zdravotnické záchranné služby nejen v Královéhradeckém kraji se v terénu očekává zvládnutí celé řady akutních stavů, ať již onemocnění či úrazů, a to u všech věkových skupin pacientů, od novorozenců až po seniory. Nedílnou součástí jejich práce jsou tak i výjezdy k zásahům v souvislosti s těhotenstvím a porodem.

1.12.2016

Zdravě jíst je základ

Most - Na střední zdravotnické škole v Mostě se včera konal Den zdraví.

1.12.2016

Během proti rakovině

Mladá Boleslav - Osm odvážných amatérských běžců se v sobotu dopoledne postavilo na start trati kolem lesoparku Štěpánka v Mladé Boleslavi.

1.12.2016

Nejméně nakažených virem HIV žije na Zlínsku

Homosexuální muž, který často pracoval v cizině, kde vyhledával náhodné pohlavní styky, se nakazil virem HIV. Svému lékaři řekl, že něco takového dlouho očekával, takže ho zpráva o pozitivním testu paradoxně uklidnila. To je jeden z mnoha příběhů českých pacientů, kterým lékaři diagnostikovali jednu z nejděsivějších nemocí poprvé zaznamenanou ve dvacátém století. Celkem jich je v Česku 1428.

1.12.2016

Pivo může posloužit i jako velmi dobrý lék

Bzenec (Hodonínsko) - Nefiltrované a nepasterizované, s osobitou a nezaměnitelnou vůní i chutí. Takové pivo vaří podle svých slov sládek a majitel pivovaru Pod Kněží horou ve Bzenci na Hodonínsku Radomil Paták. Jméno pivovar nenese jen tak náhodně, nachází se v oblasti pod Kněží horou, v místní části zvané Olšovec. Název má svůj původ podle pověsti spojený s působením uherskohradišťských jezuitů, kteří ve Bzenci měli své vinice. „Nejoblíbenější u zákazníků jsou piva spodně kvašená, tedy naše klasické pivo, ale postupně svou oblibu získávají i svrchně kvašená piva či pivo pšeničné nebo žitné," říká Paták. Pivovaru Pod Kněží horou se věnuje dnešní díl seriálu Deníku Rovnost.

1.12.2016

Aleje mají své kouzlo i historii

Vysočina - Každá anketa, která přispěje k lepšímu vztahu člověka k životnímu prostředí, má smysl. Patří k nim také soutěž Alej roku, která zviditelňuje různá stromořadí po celé České republice, a tedy i na Vysočině.

30.11.2016

V českolipské nemocnici otevřou nový rodičovský pokoj

Česká Lípa - Budoucí rodičky z Českolipska se mají na co těšit. Příští týden bude slavnostně otevřený již druhý rodičovský pokoj v českolipské Nemocnici s poliklinikou.

30.11.2016

Nový hejtman stříhal první pásku

Město Albrechtice (Bruntálsko) - Nový hejtman Ivo Vondrák (ANO) ve své funkci jistě bude mnohokrát zahajovat provoz a otevírat dokončená díla. Tu úplně první pásku ve své fukci stříhal v albrechtické nemocnici. Ve Městě Albrechticích se otevřelo nové centrum pro nemocné seniory.

30.11.2016

Zákaz kouření: rozhodnutí nelitují

Vyškovsko - Téměř rok mají kuřáci zakázané dát si cigaretu ve vyškovské Chalupě u městské brány. Elektronické tam ale povolené jsou, na rozdíl od jiných nekuřáckých podniků na Vyškovsku.

30.11.2016

Umělou výživu potřebuje stále více lidí

Odborníci varují, že každým rokem stoupá o desítky procent počet pacientů, kteří potřebují speciální umělou výživu. V Nemocnici Nový Jičín se jedná zejména o onkologické pacienty.

30.11.2016

Oční chirurg z Pardubic bojoval v Ghaně se šedým zákalem

Pardubice/Tamala – Jiří Blažek využil při africké misi své zkušenosti z Indie.

29.11.2016

Poruchy erekce? Do pěti let hrozí infarkt, říká urolog Igor Motíl

Brno /ROZHOVOR/ - Rakovina prostaty patří mezi nejčastější zhoubná nádorová onemocnění u mužů. Podle posledních statistik Národního onkologického registru jí ročně onemocní průměrně 746 Jihomoravanů. Urolog Igor Motíl však upozorňuje na to, že ačkoliv neustále narůstá počet nových případů, úmrtnost je dlouhodobě stejná. „Mezi rakovinami existují i větší strašáci," říká a dodává „tím ovšem nezpochybňuji vhodnost prevence tohoto onemocnění."

29.11.2016

Počet nádorů prostaty se zvyšuje, lékaři je operují jen laparoskopicky

Plzeň – Miniinvazivní zákrok je méně bolestivý a pacient se dříve uzdraví.

29.11.2016

V ostravské FN transplantovali kostní dřeň už stovce pacientů

Sto pacientů už v průběhu uplynulých tří let absolvovalo transplantační program Kliniky hematoonkologie Fakultní nemocnice Ostrava (FN), kde je od října roku 2013 používána transplantace vlastních krvetvorných buněk.

28.11.2016

Chřipka umí i zabít

Ročně v České republice zemře asi dva tisíce lidí na chřipku. To je třikrát víc než při dopravních nehodách. Podle odborníků je účinnou prevencí očkování.

28.11.2016

Rodiče chtějí o očkování mluvit

Očkovat, nebo neočkovat? Češi jsou v této otázce realisté a pragmatici. Nikoli extrémisté, kteří buď očkují proti všemu, nebo proti ničemu. Slepě ale důvěřují systému a doporučení praktického lékaře.

28.11.2016

Žloutenka v Jablonci je na ústupu, přibylo jen pět nových případů

Epidemie žloutenky v Jablonci je na ústupu. Od začátku listopadu se objevilo jen pět nových případů.

27.11.2016

Anorexie vyžaduje velké nasazení rodičů

Co mohou rodiče udělat, jestliže zjistí, že jejich dcera propadla anorexii, a jak to mohou poznat? A mohou rodiče zabránit tomu, aby se jejich dcera stala anorektičkou? Na tyto otázky odpovídá v italském deníku Corriere della Sera profesor Stefano Erzegovesi, nutriční poradce a psychiatr, šéf Centra pro poruchy příjmu potravy při nemocnici San Raffaele v Miláně.

27.11.2016

Táborská nemocnice umí ochránit tkáň při ozařování

Rakovina prsu je nejčastějším nádorovým onemocněním žen. Ročně si tuto diagnózu vyslechne až 400 Jihočešek. Před negativními vlivy ozařování je nyní může ochránit nenápadná věcicka.

27.11.2016

Vědci v Plzni se snaží zachytit nástup zákeřného Alzheimera

Plzeň – Možná to je slepá ulička bez světel. Taky to ale může být průlom, který konečně pohne s tou zatracenou nemocí. Vědci v plzeňském biomedicínském centru už rok zkoumají spouštěcí mechanismus Alzheimerovy choroby. V současné době sledují oblasti klíčové pro paměťové funkce v mozku.

26.11.2016

Současní lékárníci jsou moderní alchymisté

Mladá Boleslav - Jedním z míst, jímž projde prakticky každý pacient Klaudiánovy nemocnice, je zdejší lékárna. Ta byla nedávno zrekonstruována a získala nové prostory

Kondice Kondice

NOVÁ detoxikační jóga pro pokročilé

NOVÁ detoxikační jóga pro pokročilé

Nedávno si pro vás Zuzka Klingrová připravila detoxikační jógu pro začátečníky, po které samozřejmě musí… celý článek ›

I po cvičení můžete vypadat stále dobře

I po cvičení můžete vypadat stále dobře

Samozřejmě nikdo nemůže čekat, že se na něm fyzická aktivita nijak neprojeví, že zkrátka obličej zůstane… celý článek ›

Trail Praha nabízí nejkrásnější běžeckou vyhlídku na Prahu

Trail Praha nabízí nejkrásnější běžeckou vyhlídku na Prahu

Rozervaný básník Karel Hynek Mácha proslul také jako vytrvalý chodec. Vydal se z Prahy na Bezděz nebo do… celý článek ›

Přidejte se k nám: Oslavte léto s Kondicí

Přidejte se k nám: Oslavte léto s Kondicí

Popadněte jógamatky, svoje kamarádky i děti a pojďte s námi do pražské Mrázovky oslavit letní slunovrat.… celý článek ›

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies