VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zdraví

24.1.2017

Pacientky s nádorem nemusí za léčbou dojíždět

Onkogynekologické centrum v jihlavské nemocnici obhájilo svůj statut.

23.1.2017

OBRAZEM: Centrum estetické a laserové medicíny se pochlubilo novým přístrojem

/FOTOGALERIE/ - V Centru estetické a laserové medicíny, lékařské kosmetiky a regenerace na Národní třídě v Praze představili kombinovaného a personalizovaného přístrojového ošetření s hi-tech přístroji nové generace a lehce invazivních, nicméně bezpečných metod. Jedná se o šetrná ošetření, která mají rychlý účinek, ale zachovají přirozenou, ne plastickou krásu bez jizev, nebo maskovité tváře. 

23.1.2017

Státní ústav pro kontrolu léčiv vyhlásil novou zakázku na léčebné konopí

Praha - Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) vypsal novou zakázku na dodavatele léčebného konopí. Zájemci se mohou hlásit do 13. března. Předpokládaná hodnota zakázky je opět 6,36 milionu korun bez DPH. Vyplývá to z informací zveřejněných ve věstníku veřejných zakázek. Předchozí výběrové řízení ústav zrušil, protože ani jeden ze dvou uchazečů nesplnil zadávací podmínky.

23.1.2017

Možnosti léčby klimakterických potíží

Praha - Klimakterium je přirozený proces v životě ženy, období vyhasínání pohlavního cyklu. Základní příčinou rozvoje níže popisovaných změn je pokles hladiny ženského pohlavního hormonu estrogenu, který je produkován vaječníky.

23.1.2017

Počet lidí s chřipkou se v Praze nezměnil, jeden člověk zemřel

Praha - Počet nemocných s chřipkou a akutními respiračními onemocněními se v Praze v minulém týdnu nezměnil a nadále přesahoval 1300 nemocných na 100 tisíc obyvatel. V souvislosti s chřipkou v hlavním městě minulý týden zemřel jeden člověk, celkově je to šestá oběť v letošní sezoně. Vyplývá to ze zprávy, kterou k výskytu chřipky v pondělí zveřejnila pražská hygienická stanice.

23.1.2017

Hradecká nemocnice se zařadila mezi elitu

Hradec Králové - Páteční den se zapsal ve Fakultní nemocnici Hradec Králové pomyslně do historie.

22.1.2017

Monitoring ukázal, že klíšťová encefalitida nehrozí

Karlovarský kraj - V období od června do září loňského roku proběhl ve vybraných lokalitách Karlovarského kraje monitoring infekčnosti klíšťat. V žádné z lokalit nebyl u testovaných klíšťat potvrzen virus klíšťové encefalitidy.

22.1.2017

Děti s dietou se staly rukojmím byrokracie

Vaření dietních jídel pro jedenáct žáků českokrumlovských škol stojí po loňském striktním opatření ze strany vládních úředníků dvě stě tisíc korun ročně. Město se s tím nehodlá jen tak smířit. 

21.1.2017

Chřipka se stále šíří. Nejvíce mezi dětmi

„Aktuálně evidujeme v Královéhradeckém kraji celkem 1562 nemocných akutními respiračními infekcemi a chřipkou v přepočtu na 100 000 obyvatel," informovala mluvčí Krajské hygienické stanice Veronika Krejčí.

21.1.2017

Šumperská nemocnice nabízí těhotným přednášky, plavání i cvičení

Novou sérii vzdělávacích přednášek, kurzy plavání i cvičení nabízí letos budoucím maminkám gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Šumperk.

20.1.2017

Lidé na Benešovsku darují kostní dřeň

Již pět let se mohou zájemci v Nemocnici Rudolfa a Stefanie zapsat do registru dárců kostní dřeně.

20.1.2017

Lékaři zlínské nemocnice operují nádory úst a krku přenosem tkání

Lékaři Krajské nemocnice T. Bati (KNTB) ve Zlíně operují nádory v dutině ústní a krku novou metodou, a to přenosem potřebných tkání z jiné části těla. Zlín se tak zařadil mezi tři klinická pracoviště v ČR, která provádějí takové výkony bez pomoci plastického chirurga, a KNTB je první nefakultní nemocnicí, která tuto metodu používá, sdělila mluvčí nemocnice Karla Havlíková.

19.1.2017

Aby záda nebolela

Bolavá záda trápí nejednoho z nás. Naučte se pár základních cviků založených na józe, které vašim zádům uleví. Důležité je především držení těla.

19.1.2017

Studenti uspořádali sbírku na podporu duševního zdraví

Praha - Studenti Gymnázia Evolution Jižní Město vytvořili kampaň s názvem Dávám židli do kruhu. Jejím cílem bylo bojovat se společenskými předsudky vůči lidem s duševním onemocněním a podpořit tak nemocné nebát se mluvit o svých potížích.

18.1.2017

O jaký bonus zdravotních pojišťoven je největší zájem?

Ostrava - Nejvíce využívaným programem na prevenci zdraví se v roce 2016 stal příspěvek na očkování proti klíšťové encefalitidě, následně příspěvek pro těhotné a na třetím místě příspěvek na léčebný tělocvik a regeneraci. Vyplývá to ze statistik České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP).

18.1.2017

Učitelé: Zákaz prodeje nezdravého jídla stravovací návyky nezmění

Chomutovsko - Od nového roku platí zákaz prodeje nezdravých potravin na základních školách. Učitelé považují nařízení za zbytečné. Automaty a bufety musely radikálně změnit sortiment.

18.1.2017

Devět postižených se díky novému dvojdomku začlení do běžného života

Skalná (Chebsko) - Do běžného domácího prostředí se v budoucnu začlení dalších devět klientů hazlovské Paty. Karlovarský kraj pro ně chce postavit nový dvojdomek.

18.1.2017

Ocenění pro Domov Ráček

Rakovník - Ilona Hrušková, ředitelka Domova Ráček, o.p.s. (stará se o mentálně a tělesně postiženou mládež a dospělé), si před pár dny z rukou starosty města Rakovníka Pavla Jenšovského a předsedy kulturní komise města Milana Zimmermanna převzala ocenění za vytváření a rozšiřování prostoru pro postižené lidi, daleko nad rámec svých povinností. Zajímalo nás, jak se vlastně Ráčku v loňském roce dařilo.

18.1.2017

Den dětské onkologie připomene příběhy dětí s rakovinou

Praha - Kolem 350 dětí v Česku ročně onemocní nádorovým onemocněním. Zhruba 83 procentům z nich se podaří se vyléčit, mnohé ale mají celoživotní následky. Jejich příběhy a problematiku nádorů u dětí připomene 18. února na piazettě Národního divadla třetí ročník dnu dětské onkologie. Program letošní akce v úterý novinářům představili pořadatelé.

17.1.2017

Bazalka a rady do zahrady

Příbram - Bazalka podporuje činnost žaludku, vylučování žluče, snižuje plynatost. Povzbuzuje obranný systém. Pomáhá udržovat normální krevní tlak i hladinu krevního cukru.

17.1.2017

Tunel Blanka podle měření zhoršil ovzduší v Praze 6

Praha - Podle oficiálních měření překračuje množství zplodin z dopravy v okolí výjezdu z Blanky v Praze 6 povolené limity. Situace se po otevření tunelu výrazně zhoršila. V budoucnu by alespoň částečně mohlo pomoci zakrytí křižovatky Malovanka.

17.1.2017

Co by měly děti jíst, aby byly zdravé

Praha - Nutriční specialistka Jana Spáčilová radí, jak děti učit správným stravovacím návykům.

17.1.2017

Milevští senioři nachodili nejvíc kilometrů a vyhráli

Milevsko (Písecko) - Senior klub ZVVZ Milevsko vyhrál soutěž o nejvyšší počet nachozených kilometrů, která je součástí projektu SenSen (Senzační Senioři) Nadace Charta 77.

17.1.2017

Mějte se rádi a kila půjdou dolů, radí cvičitelka

Příbram - Novoroční předsevzetí spojené s hubnutím a cvičením je pro řadu lidí evergreenem. Díky tomu jsou v lednu posilovny a fitness centra někde přeplněná, v Příbrami o něco navštěvovanější, protože počet „fitek" a posiloven se ve městě za poslední roky hodně rozrostl.

17.1.2017

Na počátku roku hubneme a cvičíme

Benešovsko - Novoroční předsevzetí spojené s hubnutím a cvičením je pro řadu lidí skoro již tradice. Díky tomu jsou v lednu posilovny a fitness centra přeplněná. Jinak tomu není ani na Benešovsku a Kolínsku. Naproti tomu Kutnohorsko eviduje po novém roce menší zájem o cvičení.

16.1.2017

V Jindřichově Hradci se loni narodilo opět víc dětí

Jindřichův Hradec - V roce 2013 skončil propad počtu porodů v hradecké nemocnici. Od té doby tady narozených dětí přibývá.

16.1.2017

Zdravotní kritéria stanovená pro vstup do Armády ČR

Praha - S platností nové vyhlášky č. 357/20016 Sb., o zdravotní způsobilosti k výkonu vojenské činné služby, došlo zejména ke změně náhledu na nároky na zdravotní stav uchazečů o přijetí za vojáky v činné službě. 

16.1.2017

Alzheimerova nemoc na vzestupu: za poslední tři roky přibyla čtvrtina pacientů

Jižní Morava - Lidí s Alzheimerovou chorobou na jižní Moravě přibývá. Míst, kde o ně lze pečovat, je však stále nedostatek.

16.1.2017

Nemít rád hudbu je neurologická záležitost

New York - Mnozí lidé pokládají hudbu za jedno z největších životních potěšení. Jiným ale připadá, že je to… o ničem. Averze vůči hudbě jakéhokoli stylu se může zdát stejná, jako by někdo neměl rád štěňátka, zmrzlinu nebo sluníčko. Ale ne každého nabije energií, když si v rádiu naladí hudební stanici. Ve skutečnosti může neschopnost čerpat potěšení z hudby vycházet z neurologického stavu, který je známý jako muzikální anhedonie.

15.1.2017

Po čtyřicítce podle vědců příliš práce škodí

Řím - Je sice pravda, že práce člověka zušlechťuje, ale pokud je jí příliš, platíme za to určitou cenu: výrazně klesne náš kognitivní výkon. Slábne paměť, duševní činnost a schopnost uvažovat, a to s sebou nese i nižší produktivitu práce. Po čtyřicítce to postihuje každého, kdo pracuje více než 25 hodin týdně. Vyplývá to ze studie, na které pracoval tým australských a japonských vědců a jejíž výsledky publikoval Institut aplikovaného ekonomického a sociálního výzkumu v Melbourne.

Kondice Kondice

NOVÁ detoxikační jóga pro pokročilé

NOVÁ detoxikační jóga pro pokročilé

Nedávno si pro vás Zuzka Klingrová připravila detoxikační jógu pro začátečníky, po které samozřejmě musí… celý článek ›

I po cvičení můžete vypadat stále dobře

I po cvičení můžete vypadat stále dobře

Samozřejmě nikdo nemůže čekat, že se na něm fyzická aktivita nijak neprojeví, že zkrátka obličej zůstane… celý článek ›

Trail Praha nabízí nejkrásnější běžeckou vyhlídku na Prahu

Trail Praha nabízí nejkrásnější běžeckou vyhlídku na Prahu

Rozervaný básník Karel Hynek Mácha proslul také jako vytrvalý chodec. Vydal se z Prahy na Bezděz nebo do… celý článek ›

Přidejte se k nám: Oslavte léto s Kondicí

Přidejte se k nám: Oslavte léto s Kondicí

Popadněte jógamatky, svoje kamarádky i děti a pojďte s námi do pražské Mrázovky oslavit letní slunovrat.… celý článek ›

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies