Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zdraví

8.1.2017

Jihlavská kožní lékařka radí lidem v celé republice s léčbou růžovky

Jihlava - Jihlavská kožní lékařka Zuzana Nevoralová se stala oficiálním konzultantem internetových stránek www.cervenacervene.cz, zaměřených na kožní nemoc zvanou růžovka. Vědomosti jihlavské lékařky, která je tváří například i odborných vzdělávacích materiálů pro lékaře po celém světě, se tak nyní dostanou k pacientům v celé zemi.

7.1.2017

Obyvatele trápí průjmy. Řádí i v nemocnici

Vyškovsko - Obyvatelé Vyškovska trpí střevní chřipkou. Lidé se podle odborníků většinou léčí doma sami. V lékárnách prodávají až o třetinu víc léků proti průjmům než obvykle.

7.1.2017

Primář: Revizní posudky na vrahy děláme často

Brno  - Revizní posudek, který má rozptýlit pochybnosti ohledně psychického stavu Američana Kevina Dahlgrena, vypracuje psychiatrická nemocnice v pražských Bohnicích. Deníku Rovnost to potvrdil primář oddělení ochranné léčby Jiří Švarc, který je zpracováním posudku pověřený.

7.1.2017

Děsivá rána a zeleno před očima. Do Jakeše udeřil blesk

San Salvador de Jujuy  (Argentina) - Tady šlo o život. Rallye Dakar zase jednou vycenila zuby. Třetí etapa byla první z náročných. Jezdci vystoupali do argentinských hor do výšky téměř 5 000 metrů, kde je ohrozila nebývalá bouře s krupobitím a strašlivými blesky.

6.1.2017

Ministr zdravotnictví: Praha nemusí rušit tramvajové spoje kvůli hluku

Praha - Hlavní město podle ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka (ČSSD) nemusí rušit tramvajové spoje kvůli hygienickým pravidlům pro výpočet hlukových limitů. Ludvík to řekl v pátek. Podle ministra jde o nedorozumění, Ludvík se kvůli tomu příští týden sejde s náměstkem primátorky a stranickým kolegou Petrem Dolínkem.

6.1.2017

Vyměnit krev burčákem? Je to mýtus, říká vinař

Slovácko - Nápoj bez chemické konzervace, přírodní a plný vitaminu B, právě to je burčák, který příznivě působí na pleť i celý organismus. Provází ho ale také spousta mýtů, jaké to jsou, prozradil vinař ze Zlechova Břetislav Jakubík.

6.1.2017

Pražanky odjíždějí rodit do středních Čech

Praha, střední Čechy /INFOGRAFIKA/ - Jezdí s porodními asistentkami a manžely třeba v noci do Rakovníka, jen aby mohly své děti přivést na svět v jim příjemném prostředí. Je to nový trend Pražanky se přestaly bát rodit mimo metropoli. Například do porodnice v Neratovicích přijíždí většina rodiček z Prahy, v dalších dvou v Hořovicích a Mělníku tvoří klientelu téměř 20 procent maminek z metropole.

5.1.2017

Svaz diabetiků láká na cvičení

Slavkov u Brna (Vyškovsko) - Svaz diabetiků lidem nabízí lekce pilates.

5.1.2017

Pozor na moribundus!

Blanensko - Aje to tady. Zimní měsíce tradičně nahrávají angínám, chřipkám a různým druhům viróz. Ty často sklátí i ty nejodolnější jedince a trénované sportovce.

5.1.2017

Lékaři žádají poslance, aby odmítli zákon o vzdělávání lékařů

Praha- Česká lékařská komora (ČLK), odbory a asociace nemocnic žádají poslance, aby odmítli novelu zákona o vzdělávání lékařů, kterou už v prosinci zamítl Senát. Sněmovna má příští týden rozhodovat o tom, zda Senát přehlasuje.

5.1.2017

Ptačí chřipka: pozor hlavně na výkaly drůbeže

Jižní Morava - Ptačí chřipka, která se včera objevila v Jihomoravském kraji, se od jiných nemocí odlišuje především schopností adaptovat se na prostředí. „Zajímavé je i to, že se dokáže křížit s jinými chřipkami a měnit svoje vlastnosti," popisuje Petr Lány z Ústavu infekčních chorob a mikrobiologie brněnské veterinární a farmaceutické fakulty.

5.1.2017

Praha chce o třetinu navýšit kapacitu domovů pro nemocné demencí

Praha - Hlavní město chce do roku 2020 o třetinu navýšit kapacitu lůžkových zařízení pro lidi trpící demencí. Vyplývá to ze Střednědobého plánu sociálních služeb pro roky 2016 až 2018. Místa pro nemocné v metropoli chybí, proto vznikají i soukromá zařízení. Dohromady s městskými mají přes 900 míst.

5.1.2017

Křehké klíčky je možné přes zimu vypěstovat na parapetu

Břeclavsko - Zahrádkář Petr Kumšta radí, čím si lidé mohou v zimě zpestřit jídelníček. A také, jak se nejlépe postarat o vysazené rostliny.

4.1.2017

Ať jste zdraví a šťastní. To budou lidem přát tři králové

Havlíčkobrodsko - Tradiční sbírku zahájí v pátek dopoledne na havlíčkobrodském Havlíčkově náměstí „ředitelská" Tříkrálová koleda.

4.1.2017

Starosta si nejvíc užil plavání v norském fjordu

Dobšice u Znojma (Znojemsko) - Příznivý vliv na tělesné zdraví, ale také odbourání stresu, napětí a uvolnění hormonů radosti a pohody. To jsou hlavní důvody, proč se starosta Dobšic u Znojma Jaroslav Jenšovský věnuje zimnímu plavání. Sedmapadesátiletý otužilec nedá na vodu dopustit. „Mám ji rád ve všech skupenstvích," usmívá se Jenšovský.

4.1.2017

Sbírky podpoří seniory

Praha - Možná už dnes před svými dveřmi uslyšíte hlasy: „My tři králové jdeme k vám."

4.1.2017

Na rybnících se bruslí. Lidé by však měli být opatrní

Opavsko - Desítky bruslařů a několik improvizovaných hokejových hřišť. Taková byla nedělní realita na trojici stěbořických rybníků. Milovníci bruslení se pohybovali na tom „Velkém", „Malém" a také na rybníku „U pivovaru". „Funguje to na bázi ‚na vlastní nebezpečí'.

3.1.2017

Hromadná otrava oxidem uhelnatým: šest lidí skončilo v nemocnici

Studénka (Novojičínsko) - Nepříliš vesele začal nový rok pro zaměstnance jedné výrobní společnosti sídlící ve Studénce. Hned ve včerejších dopoledních hodinách v areálu podniku, konkrétně v jeho výrobní hale hliníkových komponentů, zasahovalo několik posádek záchranné služby, tři jednotky hasičů i letečtí záchranáři. Příčinou byl výskyt velkého množství toxického plynu, který pravděpodobně vznikal v plynovém vytápění.

AKTUALIZOVÁNO
3.1.2017

Klinika Babišova fondu zaměnila ženám embrya

Brno – Dva páry, které snaha zplodit dítě přivedla na brněnskou kliniku Reprofit, čekal v prosinci velký šok. Klinika totiž párům nedopatřením vyměnila embrya.

3.1.2017

Obuv s kinetickou energií prodlouží život, tvrdí Hanák

Snovídky (Blanensko) - Biomechanická bota, která respektuje morfologii chodidla. Uhlíkatá stélka s jamkou pro palcový kloub. Nebo také šestinohá židle, jež napomáhá vytvářet svalovou hmotu. K tomu slouží i obuv s kinetickou energií, kterou nyní jako novinku Josef Hanák ze Snovídek uvádí na trh. Jak tvrdí, lidé se díky ní můžou dožít o dost vyššího věku. „Díky tomu, že pomáhá tvořit svalovou hmotu, šetří opotřebovávání těla a zpomaluje ubývání energie," vysvětlil Hanák.

3.1.2017

Kamera sledováním malých pohybů očí může pomoci při diagnostice

Praha - Speciální kamera, kterou vyvinuli vědci z Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze (FEL ČVUT), umí sledovat i nejmenší pohyby očí. To může být využitelné při odhalování různých psychických a vývojových poruch i onemocnění. Informovala o tom mluvčí univerzity Andrea Vondráková.

3.1.2017

Asistenci pro handicapované bude zajišťovat MaidPro Service

Praha - Asistenci pohybově a jinak handicapovaným osobám při odbavení na pražském letišti bude další 4 roky zajišťovat společnost MaidPro Service. S cenou 108 milionů korun zvítězila ve výběrovém řízení, které uspořádalo pražské letiště. Letiště ročně odbaví 30 000 až 40 000 handicapovaných pasažérů.

2.1.2017

Silvestrovské oslavy s utrženými prsty

Praha -  Lidé, kteří si při manipulaci s pyrotechnikou přivodili zranění, zaměstnávali během silvestrovských oslav pražské záchranáře. Dva ze 12 pacientů zraněných při odpalování ohnivých efektů utrpěli vážné úrazy; exploze je připravily o prsty.

2.1.2017

České medy byly v pořádku, zjistili loni veterináři

Praha - Všechny vzorky medu, které v loňském druhém pololetí odebrali veterináři od českých včelařů při mimořádné kontrole, byly v pořádku. Veterináři testovali 72 vzorků smyslově, některé pak i chemicky na přítomnost zbytků antibiotik. Dnes to sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Pejchal.

2.1.2017

Bakterie legionella ve vodě mostecké nemocnice už není

Most - Legionella už se ve vodě mostecké nemocnice nevyskytuje. Nová měření ji vyloučila.

2.1.2017

V Krnově už léčí štítnou žlázu alkoholem

Krnovská nemocnice jako první v kraji nabízí léčbu štítné žlázy alkoholem. Na krnovské endokrinologii se díky tomu hlásí pacienti z celé republiky.

1.1.2017

Pro léčbu pacienta je nejdůležitější čas

Karlovy Vary - Nejnovější trendy v zobrazovací diagnostice v urgentní medicíně byly hlavním tématem konference EMIR 2016, která se konala v závěru roku v Karlových Varech. Na akci přijely desítky špičkových lékařů z České republiky i Slovenska, aby si zde vyměňovali nejnovější zkušenosti v oboru. Proč se setkali právě v západočeských lázních, na to jsme se zeptali Jiřího Hofmanna, primáře radiologického oddělení Nemocnice v Karlových Varech.

1.1.2017

Česku hrozí epidemie chřipky i přes úbytek případů v části krajů

Praha - Česku hrozí epidemie chřipky navzdory poklesu počtu případů v části krajů v minulém týdnu. Například na Vysočině zemřeli za poslední dva týdny tři lidé a nemocnice vydávají zákazy návštěv. V předchozím týdnu přibylo případů chřipky a podobných onemocnění o více než polovinu. Největší nemocnost je v Olomouckém kraji.

31.12.2016

Jak rozchodit kocovinu?

Jindřichohradecko – Poslední den roku je pro mnohé synonymem k oslavě, ke které patří kromě dobrého jídla také mnohdy nemalé množství alkoholu a s ním ruku v ruce druhý den kocovina.

31.12.2016

Stánek s punčem v Olomouci vydělal pro charitu rekordní sumu

Olomouc - Rekordních 860 000 korun letos vydělal pro neziskové organizace stánek s punčem, různými pochutinami a řemeslnými výrobky, který na vánočních trzích v centru Olomouce postavil spolek dobrovolníků Dobré místo pro život.

Kondice Kondice

Jak při ranním běhu nejlépe spalovat tuky? Úplně nalačno ne, doplňte tělu trochu energie

Jak při ranním běhu nejlépe spalovat tuky? Úplně nalačno ne, doplňte tělu trochu energie

Určitě jste to také slyšeli. Nejlepší na hubnutí je běhat ráno zcela na lačno. Jedná se ale o mýtus… celý článek ›

Právě vychází unikátní Spinner magazín, k němu získáte spinner jako dárek!

Právě vychází unikátní Spinner magazín, k němu získáte spinner jako dárek!

Čím uděláte svému synovi či dceři největší radost uprostřed prázdnin? Rozhodně tímto speciálem věnovaným… celý článek ›

Cestovní trombóza: Může zkazit i vaši dovolenou

Cestovní trombóza: Může zkazit i vaši dovolenou

Dovolená je pro většinu z nás nejlepší částí roku. Pojí se s ní samé příjemné zážitky, tedy až na jeden.… celý článek ›

Reebok PROMĚNÍ galerii Mánes v UNIKÁTNÍ GYM

Reebok PROMĚNÍ galerii Mánes v UNIKÁTNÍ GYM

Galerii Mánes ovládne Reebok ExperienceStore. Jeho součástí budou tréninky pro veřejnost, workshopy,… celý článek ›

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení