VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zdraví

13.12.2016

Sedlčanská nemocnice uzavírá interní oddělení, údajně dočasně

Roman Vanžura, ředitel sedlčanské nemocnice, kterou provozuje společnost Mediterra – člen skupiny VAMED, neměl pro zdravotníky a obyvatele regionu příznivou zprávu. Od 23. prosince uzavírá Meditera lůžkovou část interního oddělení. Prý na dobu dočasnou. Příjem akutních pacientů končí v pondělí 19. prosince. Interní ambulance bude v provozu i nadále v pracovních dnech, a to od 7 do 15.30 hodin. Důvodem je podle vyjádření ředitele Vanžury zhoršená personální situace.

12.12.2016

Pacienti na Bruntálsku marně hledají zubaře

Nový senátor za náš region Ladislav Václavec ve volební kampani sliboval: „Zlepšit dostupnost plnohodnotné zdravotní péče v regionu."

12.12.2016

V sauně v Lounech budou zavedeny extra dny pro ženy i pro rodiny s dětmi

Modernizace zařízení pokračuje. Už je nový i ochlazovací bazének, připravena je odpočívárna.

12.12.2016

Magnetickou rezonanci pacientům nabídne brzy i hradecká nemocnice

Jindřichův Hradec – Třetí místo v celorepublikovém žebříčku nemocnic a druhé místo v kategorii Bezpečnost a spokojenost zaměstnanců nemocnic. To je aktuální vizitka jindřichohradecké nemocnice a zároveň dobrá zpráva pro pacienty i personál. 

11.12.2016

Vědci vytvořili umělou krev v prášku

Umělé červené krvinky tvoří suchý prášek, který se smíchá s vodou a může sloužit pro naléhavé potřeby za války. První testy umělé krve v prášku na myších byly pozitivní, ale u člověka ji bude možno používat nejdříve za deset let, napsal italský deník Corriere della Sera.

11.12.2016

Voda. Obyčejný, ale účinný pomocník proti chřipce

Zimní virózy a chřipkové epidemie jsou spojeny především se zimním obdobím. Zkracují se dny, ubývá světla a my se cítíme stále více unavení. V zimě navíc nemáme tak nutkavý pocit žízně jako v letním období ani zpravidla nedochází k nadměrnému pocení. Ve skutečnosti však organismus potřebuje mnohem více vody, než jaký je náš pocit žízně, a tak tělo bývá často dehydrované. To vede k řadě obtíží, mezi něž spadá i snížená obranyschopnost vůči různým nemocem. A to je živná půda pro chřipku.

11.12.2016

Žloutenka stále řádí. Chybí vakcíny, hlásí nejen lékárny

Vyškov – Jde o agresivní infekci, člověka může zabít za pár hodin od prvních příznaků. Mnoho nakažených se i po vyléčení po celý život potýká s následky, jako jsou třeba amputace končetin nebo hluchota. K nejohroženějším patří děti. Přestože je možné se proti meningokokovi typu B očkovat, vakcíny chybí. Na Vyškovsku podle dětské lékařky Anežky Bahníkové z Vyškova už zhruba čtyři až pět měsíců.

11.12.2016

Sester je málo, v nemocnici proto pomáhají studentky ze zdrávky

Děčín – Chirurgie a interna. To jsou dvě oddělení děčínské nemocnice, která se dlouhodobě potýkají s nedostatkem zdravotních sester. Práce na těchto odděleních patří totiž mezi nejnáročnější.

10.12.2016

Rakovina slinivky břišní se týká i vás

Projekt OnkoMaják, který pomáhá onkologickým pacientům, se prezentoval v Karlovarské krajské nemocnici. „Hlavním cílem této akce bylo, aby se lidé dozvěděli, co vlastně rakovina slinivky je, získali informace o prevenci, léčbě a vůbec o této nemoci," řekla Veronika Čapková, manažerka projektu.

10.12.2016

Dialyzační středisko oslavilo třicetiny. Pomohlo už desetitisícům lidí

Významné jubileum si v těchto dnech připomnělo dialyzační středisko NephroCare v Karlových Varech. Celý tým lékařů a sester, pacienti i zakladatelky oslavili jeho třicáté narozeniny a připomněli si dlouhou historii tohoto střediska.

10.12.2016

Náklady na léčbu rakoviny kůže se od roku 2013 zdvojnásobily

Náklady na léčbu rakoviny kůže, které evidují tuzemské zdravotní pojišťovny, se mezi roky 2013 a 2015 téměř zdvojnásobily a dosahovaly stovek milionů korun ročně. Vzrůstá i počet pacientů. Vyplývá to z údajů, které poskytla Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) a Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP). Důležitá je u odhalení zhoubných kožních nádorů především prevence, některé pojišťovny proto přispívají svým klientům na vyšetření mateřských znamének a pigmentových skvrn.

9.12.2016

Zdravý životní styl zvyšuje produktivitu

Je stále více podniků, které dbají na zdraví svých zaměstnanců. Zřizují pro ně bio jídelny, poskytují nutriční poradce a zajišťují cvičení jógy. To má zlepšit kondici pracovníků a podnikům přinést lepší ekonomické výsledky, píše italský deník La Repubblica.

9.12.2016

Nový skener pomáhá lékařům s odhalováním rakoviny kůže

Plzeň – Přístroj dokáže porovnat mateřská znaménka s odstupem času a upozorní na případné změny.

9.12.2016

Interním příjmem projde za rok 12 tisíc lidí

Vedoucí lékařka Andrea Šťastná představuje urgentní příjem v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi.

8.12.2016

Singapurský student zahynul na Slovensku, orgány daroval místním

Životy čtyř slovenských pacientů, v jejichž vlasti sám tragicky zahynul, možná zachránilo rozhodnutí singapurského studenta, který daroval své orgány k transplantaci na Slovensku. Příbuzní mladíka, který v listopadu zemřel po dopravní nehodě v Nízkých Tatrách, se podle jeho přání rozhodli poskytnout těžce nemocným lidem jeho zdravé srdce a další orgány.

8.12.2016

Někteří lékaři porušují zákaz vydávat léky pacientům v ordinaci

Někteří lékaři vydávají léky pacientům v ordinaci, i když je to zakázáno. Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) za porušení zákona o léčivech udělil nedávno pokutu 800.000 korun praktickému lékaři, který měl v ordinaci přes 1400 balení léků. Podle České lékárnické komory (ČLeK) je taková praxe poměrně častá.

8.12.2016

Sedlčanská nemocnice získala od pacientů první místo

Nemocnice Sedlčany získala od svých pacientů skvělé hodnocení a obsadila první místo v 11. ročníku celostátního projektu Nemocnice ČR 2016. Projekt každoročně pořádá nezisková organizace HealthCare Institute. Prvenství v rámci Středočeského kraje získala v kategorii Bezpečnost a spokojenost hospitalizovaných pacientů.

7.12.2016

Chřipková sezona: Doktoři vás naočkují i nyní

Lidé stonají zejména s běžnými virózami, počet nemocných mírně stoupá.

7.12.2016

Lékař Opitz jako první v Evropě operoval v narkóze

Lékař Celestýn František Opitz, který zemřel 7. prosince 1866 ve Vídni, jako první v Evropě provedl operaci (amputaci) v narkóze. Stalo se tak v únoru 1847 v pražské nemocnici Na Františku. Chybělo málo a mohl být prvním na světě. O čtyři měsíce ho totiž předběhl americký lékař William Morton.

7.12.2016

Asistenční pes přijde na čtvrt milionu

 Už osm let pracuje Veronika Paldusová pro neziskovou organizaci Helppes. Ta vychovává takzvané asistenční psy pro lidi s různým zdravotním postižením.

7.12.2016

Stomatolog Roman Šmucler: Máme rekordní počet zubařů

Celorepublikovým problémem je nedostatek zubařů v regionech, Příbramsko nevyjímaje. Ačkoliv řada obcí nabízí i začínajícím lékařům vybavené ordinace i byty, ne vždy se to jeví jako dostatečně lákavá nabídka. Jakým způsobem chce situaci řešit nedávno zvolený prezident České stomatologické komory Roman Šmucler?

6.12.2016

Domácí porody mohou být rizikové

Zatímco v minulosti byly porody doma běžné, dnes od nich lékaři spíše odrazují.

6.12.2016

Nejprofesionálnější lékárenskou péči v Česku poskytuje síť Dr.Max

Profesionalita personálu, schopnost poradit a doporučit, to jsou jednoznačně kvality, které očekává česká veřejnost od lékárníků, případně prodejců potravinových doplňků a léků, na které není potřeba mít recept. Z pohledu klientů je nejlepším místem pro nákup léků bez předpisu lékárenská síť Dr. Max. Vyplývá to z průzkumu agentury Datamar, který srovnával metodou mystery shoppingu úroveň výdeje přípravků na více než 670 místech ČR.

6.12.2016

Sezónní nemoci: jak je zdravé Kolínsko?

Rýma, chřipka, nachlazení, pokašlávání. I to je spojené se zimními měsíci.

6.12.2016

Plzeňští vědci zjistili, že látka z červeného vína prospívá embryím

To, že sklenka červeného vína denně působí na lidský organismus příznivě, není nic nového. Ovšem plzeňští vědci se na látku obsaženou v červeném nápoji z vinných hroznů zaměřili důkladněji a zkoumají její účinky v reprodukční medicíně.

5.12.2016

Malého diabetika ze Ždírce chrání speciálně cvičený pes

Šek na 46 tisíc korun předalo vedení základní školy ve Ždírci nad Doubravou zástupci společnosti Helppes Hvozdnice za výcvik speciálního asistenčního psa pro školáka nemocného cukrovkou.

5.12.2016

Důstojný odchod ze života umožní nový paliativní pokoj v teplické nemocnici

Teplice – Před smrtí často zavíráme oči, jako by se nás netýkala. Přesto je dříve nebo později součástí života každého z nás.

5.12.2016

Patentovaná italská zmrzlina může prodlužovat život

Řím - Zmrzlina může prodlužovat život. Nejlepší je k tomuto účelu čokoládová, oříšková či ze zeleného čaje. "Kdo říká, že by dobrá jídla měla tělu škodit?" táže se Valerio Sanguigni, kardiolog z římské univerzity Tor Vergata, který studoval a nechal si patentovat tento výjimečný koncentrát antioxidantů. A příznivými účinky kornoutu zmrzliny se zabýval i takový vědecký časopis jako je Nutrition, píše italský deník La Repubblica.

4.12.2016

Česká hlava pro brněnský tým. Mikroskop pomůže s léčbou rakoviny

Brno – Vynalezl mikroskop, který v budoucnu pomůže s nádorovou léčbou. Padesátiletý Radim Chmelík se svým týmem z Fakulty strojního inženýrství a CEITEC Vysokého učení technického v Brně obdržel minulý týden ocenění vědecké soutěže Česká hlava.

4.12.2016

Předsudky lidem s duševními nemocemi škodí

Třinec - Svět duševních nemocí je stále pro velkou část lidí neznámý. Z neznalosti pak snadno pramení předsudky, které škodí jak nemocným, tak jejich blízkým. Týká se to například schizofrenie kvůli medializovaným případům, kdy člověk s tímto onemocněním způsobí nějaký incident, dostává veřejnost pocit, že všichni schizofrenici jsou nebezpeční.

Kondice Kondice

NOVÁ detoxikační jóga pro pokročilé

NOVÁ detoxikační jóga pro pokročilé

Nedávno si pro vás Zuzka Klingrová připravila detoxikační jógu pro začátečníky, po které samozřejmě musí… celý článek ›

I po cvičení můžete vypadat stále dobře

I po cvičení můžete vypadat stále dobře

Samozřejmě nikdo nemůže čekat, že se na něm fyzická aktivita nijak neprojeví, že zkrátka obličej zůstane… celý článek ›

Trail Praha nabízí nejkrásnější běžeckou vyhlídku na Prahu

Trail Praha nabízí nejkrásnější běžeckou vyhlídku na Prahu

Rozervaný básník Karel Hynek Mácha proslul také jako vytrvalý chodec. Vydal se z Prahy na Bezděz nebo do… celý článek ›

Přidejte se k nám: Oslavte léto s Kondicí

Přidejte se k nám: Oslavte léto s Kondicí

Popadněte jógamatky, svoje kamarádky i děti a pojďte s námi do pražské Mrázovky oslavit letní slunovrat.… celý článek ›

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies