Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zdraví

31.12.2016

V Olomouckém kraji nastupuje chřipková epidemie, hlavně mezi dětmi

Olomouc - V Olomouckém kraji pozvolna nastupuje chřipková epidemie. Hygienici na konci minulého týdne evidovali 1809 pacientů s akutními respiračními chorobami na 100.000 obyvatel, což je o bezmála pět stovek víc než v předchozím týdnu. Olomoucký kraj má výrazně vyšší nemocnost, než je celostátní průměr, který činí 1364 pacientů s akutními respiračními chorobami na 100.000 obyvatel. Vyplývá to z údajů Krajské hygienické stanice v Olomouci.

30.12.2016

Za sto šedesát odběrů krve získal Zlatý kříž I. třídy

Radkova Lhota (Přerovsko) - Devětačtyřicetiletý Karel Šrom z Radkovy Lhoty má za sebou téměř dvě stovky odběrů krve a plazmy. Za sto šedesát odběrů získal z rukou zástupců Českého červeného kříže Zlatý kříž I. třídy. Přesto to nepovažuje za nic mimořádného a zůstává nohama na zemi.

30.12.2016

Liga proti rakovině bilancovala svou činnost v uplynulém roce

Náchod - Velice záslužnou práci už po několik let odvádí pár dobrovolníků z náchodské Ligy proti rakovině (LPR). Spolek zapsaný jako občanské sdružení onkologických pacientů a přátel, působí na poli protinádorové prevence už více než 20 let. Každoročně v prosinci také hodnotí svou celoroční činnost.

30.12.2016

Běh pro zdraví

Bohumín - Děti, školáci i senioři mohou dnes vyrazit do ulic Bohumína na tradiční Silvestrovský běh.

30.12.2016

S pyrotechnikou buďte opatrní

Kolín - Opatrné zacházení začíná už při nákupu, předesílá mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

29.12.2016

Návštěva v pečovatelském domě

Písek - Český červený kříž (ČČK) připravil mnoho akcí zaměřených především na seniory. Jako první to bylo již tradiční mikulášské posezení pro obyvatele domu s pečovatelskou službou v Čechově ulici.

29.12.2016

Dejte pozor na pejsky

Beroun - Silvestrovské oslavy se blíží. Petardy a rachejtle mohou způsobit vekou újmu na zdraví lidem, ale i zvířatům. 

29.12.2016

Senioři se sešli u tradičního vánočního posezení

Jablonec nad Nisou - Primátor Petr Beitl zval opět k tradičnímu vánočnímu posezení. Na Štědrý den odpoledne se ke slavnostně prostřeným stolům ve velkém sále Spolkového domu v Jablonci nad Nisou sešlo přibližně třicet osamělých lidí, zejména seniorů.

29.12.2016

Opavané vyrazí na Smrk

Opava - Opavané dnes podniknou již šestnáctý povánoční výstup na horu Smrk.

28.12.2016

Nemocem lze předcházet i na studeném vzduchu

České Budějovice - Trpíte často rýmou, zánětem nosohltanu nebo vám bývá zima i v prostředí, kde ostatní mívají teplé ruce a nohy? Pak se přidejte k otužilcům.

28.12.2016

Otužování je prospěšné tělu, ale také duši

České Budějovice - Na břehu Malše sto metrů nad Malým jezem se schází od podzimu do jara každou neděli v 11 hodin lidé, kteří mají chuť překonávat zimu a vlastní pohodlnost. V chladné vodě možná ztrácejí trochu tepelné energie, čerpají tu ale zdraví. A to jak fyzické, tak i psychické.

27.12.2016

Mazlicí polštářky pro domažlické seniory

Domažlice - Klienti městského Domova pro seniory v Domažlicích dostali k Vánocům mazlící polštářky v podobě koček. Seniorům je věnovala Šárka Mrázová z Postřekova.

27.12.2016

Pečovatelek je málo. S jistým omezením ale Vánoce stihnou

Humpolec - Rodina Zabloudilova z Humpolce využívá služeb pečovatelek přibližně čtyři roky. Pomoc při péči o pětačtyřicetiletou Evu s kombinovaným postižením je nezbytná, a tak pracovnice charitní pečovatelské služby při Oblastní charitě Havlíčkův Brod navštěvují jejich domácnost třikrát denně. Vánoce a jiné svátky nevyjímaje.

27.12.2016

Vánoční porody: Tři holčičky

Chrudim - Namísto přípravy bramborového salátu a kapra ke slavnostní večeři spěchaly tři maminky do porodnice. Jejich čas přivést miminko na svět nastal o Štědrém dni. Miminka pomohla přivést na svět lékařka Lenka Skoupá.

27.12.2016

Otužilci si v rybníku pinkali s míčem

Ostrov u Macochy (Blanensko) - Na břehu davy lidí. V ledu vysekané velké okno a schody do vody ozářené pochodněmi. Tak to vypadalo včera krátce před půl čtvrtou odpoledne u rybníka v Ostrově u Macochy. Konala se tam už v pořadí druhá Štěpánská koupačka. „Asi je hřeje ta slivovica, co si dali při převlíkání. Já bych tam nevlezla ani za nic," roztřásla se zimou starší paní v pletené čepici, která postávala na břehu.

27.12.2016

Testy potvrdily stoprocentní úspěšnost vakcíny proti ebole

Vůbec poprvé od předloňské epidemie eboly se podařilo vědcům vyvinout vakcínu, u níž testy ukázaly stoprocentní úspěšnost. Uvedla to Světová zdravotnická organizace (WHO), podle níž získali lékaři zbraň proti případnému dalšímu šíření viru, který zabil během uplynulých tří let v Africe přes 11.300 lidí.

26.12.2016

Nemocnice v Karlových Varech má nové plicní, přišlo na 71 milionů korun

Pacientům v Karlovarském kraji bude sloužit nové plicní oddělení, které vzniklo jako nástavba na střeše pavilonu C v krajské nemocnici v Karlových Varech. Stavebně velmi náročná akce za 71 milionů korun začala letos v květnu a už má za sebou úspěšnou kolaudaci.

26.12.2016

Olomoucký heliport stále v ohrožení. Místo čtyřleté dohody jen půl roku

Hejtmanství chce prověřit, zda plánovaná výstavba na olomouckém Tabulovém vrchu nemůže ohrozit provoz letecké záchranné služby. Chystá ji developer, který drží pozemek u přistávací plochy.

26.12.2016

Polští chirurgové přišili ruku muži, který se bez ní narodil

Polští chirurgové z fakultní nemocnice ve Vratislavi dnes oznámili, že jako první na světě provedli transplantaci části ruky po zápěstí dospělému pacientovi, který se bez této části horní končetiny narodil a prožil bez ní více než 30 let. Tým pod vedením Adama Domanasiewicze operoval více než 13 hodin, informovala televize TVN 24.

25.12.2016

„Život bez asistenčního psa si neumím představit“

Hendikepovaný umělec Bohumil Sokol se rozpovídal o malířství, centru výchovy asistenčních psů Helppes i o pohledu na integraci postižených.

25.12.2016

Hrdinové mezi námi: Dívka zachránila svého bratra trpícího anémií

Když patnáctiletý Matěj Válek ze Sychotína na Blanensku onemocněl těžkou aplastickou anémií, neváhala jeho sestra Milena ani vteřinu a darovala mu kostní dřeň. Jejich sourozenecká láska dojala lidi z České republiky, dívka zvítězila v anketě Dětský čin roku 2016 v kategorii za záchranu lidského života.

25.12.2016

Fanoušci Slovácka vybrali pro hradišťskou nemocnici 25 tisíc korun

I proto, že podobné benefiční sbírky jsou v jiných klubech v republice nebo i po světě standardem, napadlo před rokem fanoušky fotbalového klubu 1. FC Slovácko uspořádat benefiční sbírku na pomoc dětem v Uherskohradišťské nemocnici. Ve čtvrtek 22. prosince tak předali na dětském oddělení už podruhé značný finanční obnos. Celkově vybraná část 25 198 korun navíc téměř zdvojnásobila výdělek prvního ročníku.

24.12.2016

Jojo efekt způsobují bakterie ve střevech

S tím, jak při dietě dodržujeme určitý druh výživy, mění se i složení střevního mikrobiomu. Takzvané šetřící bakterie, které se rodí po nízkokalorické dietě, zpomalují metabolismus a my přibíráme na váze, i když méně jíme. Vědci tak objevili příčinu jojo efektu, který způsobuje, že se znovu vracíme na původní váhu po tom, co se nám podařilo zhubnout.

24.12.2016

Na jihu Moravy za 10 let zemřelo 116.000 lidí, často kvůli srdci

Více než 116.000 lidí zemřelo v Jihomoravském kraji v desetiletém období od roku 2006 do konce roku 2015. Příčinou úmrtí poloviny z nich byly nemoci oběhové soustavy, sdělil v tiskové zprávě Karel Adam z Krajské správy Českého statistického úřadu v Brně. Nejčetnější příčinou smrti je podle něj chronická ischemická choroba srdeční a akutní infarkt myokardu.

24.12.2016

Nemocnice zavede směnný provoz, nemá dohodu o mzdách

Směnný provoz zavede od Nového roku novoměstská nemocnice. S přibližně dvěma třetinami lékařů se totiž vedení zařízení nedohodlo na mzdách. Tarifní platy mají od nového roku vzrůst o deset procent, což se ale většině lékařů jeví jako nedostatečné. Navíc chtějí zvýšit odměny za služby.

23.12.2016

Porodnice bez dvojčat má namířeno na skromný cíl

Porodnické oddělení v pelhřimovské nemocnici, ve které se téměř vůbec nerodí dvojčata, míří v letošním roce na metu 550 porodů za kalendářní rok.

23.12.2016

Na Litoměřicko má létat záchranka z Prahy. Někteří starostové mají obavy

Několik starostů z Litoměřicka se podepsalo pod dopis určený hejtmanu Oldřichu Bubeníčkovi. Připojili se tak k dalším starostům z celého Ústeckého kraje, kteří v dopise vyjadřují obavy o zachování zajištění letecké záchranné služby.

23.12.2016

Chlapci zachránila život transplantace kostní dřeně

Transplantace kostní dřeně byla jedinou šancí na záchranu pětiletého chlapce z Havlíčkobrodska, který od narození trpěl nejtěžší formou kombinovaného imunodeficitu.

22.12.2016

Nemocniční lékárny ve Zlínském kraji budou o svátcích otevřené

Nemocniční lékárny ve Zlínském kraji budou o vánočních svátcích většinou otevřené, zjistila dnes ČTK. Chystají se na větší nápor, letos budou totiž kvůli novému zákonu poprvé uzavřené lékárny v obchodních centrech, které lidé hojně využívají. Malé soukromé lékárny budou mít většinou také zavřeno.

22.12.2016

Břeclavská porodnice přivede na svět rekordní počet dětí. I díky Slovenkám

V břeclavské nemocnici se každoročně rodí více dětí. Na svět tam přichází množství novorozeňat rodičů pocházejících z Hodonínska i ze Slovenska. Letos padne rekord.

Kondice Kondice

Cestovní trombóza: Může zkazit i vaši dovolenou

Cestovní trombóza: Může zkazit i vaši dovolenou

Dovolená je pro většinu z nás nejlepší částí roku. Pojí se s ní samé příjemné zážitky, tedy až na jeden.… celý článek ›

Reebok PROMĚNÍ galerii Mánes v UNIKÁTNÍ GYM

Reebok PROMĚNÍ galerii Mánes v UNIKÁTNÍ GYM

Galerii Mánes ovládne Reebok ExperienceStore. Jeho součástí budou tréninky pro veřejnost, workshopy,… celý článek ›

Jak zhubnout 80 kilogramů?

Jak zhubnout 80 kilogramů?

Po třech měsících září sebevědomím a krásou naše čtyři odvážné, zapojené v projektu Hubneme do džín s… celý článek ›

Proč je pohyb vždy skvělý nápad

Proč je pohyb vždy skvělý nápad

Sport je slovo, které u některých lidí vyvolává záchvaty úzkosti, zatímco pro jiné představuje zdroj… celý článek ›

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení