VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ze světa

15.6.2017

Putin nabídl v televizní debatě exřediteli FBI Comeyemu politický azyl

Zeptejte se na cokoli, na vše odpovím a se vším pomohu, všechno zařídím. Jubilejní, patnáctá teledebata ruského prezidenta Vladimira Putina nevybočila z kolejí předešlých přímých přenosů. Nescházely prosby o nové bydlení, likvidace stále se rozrůstající skládky i mezinárodní sankce a vztahy s Ukrajinou. Neexistuje problém, na který by ruský prezident neznal odpověď.

15.6.2017

Krveprolití v Mogadišu. Islamisté zaútočili na hotel, nejméně 19 mrtvých

Na hotel a restauraci v somálské metropoli Mogadišu zaútočila islamistická teroristická organizace Šabáb. O život přišlo nejméně devatenáct lidí. Ozbrojenci použili střelné zbraně a navíc také bombu v autě. Tu odpálil sebevražedný atentátník.

AKTUALIZOVÁNO
15.6.2017

V Americe evakuovali přístav, úřady se obávaly „špinavé bomby“

/VIDEO/ Americké úřady dnes evakuovaly terminál v přístavu Charleston v Jižní Karolíně, aby vyšetřily "potenciální hrozbu" v kontejnerové lodi. Obávaly se bomby obsahující radioaktivní materiál. Hrozba se naštěstí nepotvrdila a poplach byl odvolán.

15.6.2017

Premiérka Mayová se se Zemanem nesejde, přijme ho ministr zahraničí

Prezident Miloš Zeman se při své páteční návštěvě Spojeného království nesetká s premiérkou Theresou Mayovou, nýbrž s ministrem zahraničních věcí Borisem Johnsonem. Společně s první dámou Ivanou ho však čeká audience u britské královny Alžběty II.

AKTUALIZOVÁNO
15.6.2017

Požár v Londýně už má sedmnáct obětí. Dorazila Mayová i zpěvačka Adele

/VIDEO/ Sedmnáct mrtvých, na osmdesát zraněných. Osmnáct z nich je v kritickém stavu. Taková je prozatím bilance požáru výškové budovy v Londýně. Hasiči likvidovali požár intenzivně přes čtyřiadvacet hodin. Až dnes dopoledne se jim podařilo oheň uhasit. Podle statiků nehrozí zřícení budovy.

15.6.2017

Trump je vyšetřován kvůli aféře ruského vměšování do voleb, uvedl deník

Stahují se nad Donaldem Trumpem mračna? Podle listu The Washington Post zřejmě ano. Zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller, který má na starost údajné vlivy Ruska na loňské prezidentské volby v USA, měl zahájit vyšetřování amerického prezidenta.

AKTUALIZOVÁNO
15.6.2017

Postřelený kongresman zůstává v kritickém stavu. Útočník v nemocnici zemřel

Vůdce republikánské většiny ve Sněmovně reprezentantů Steve Scalise, kterého ve středu ráno postřelil spolu s dalšími třemi lidmi na baseballovém hřišti levicový aktivista, je i nadále ve vážném stavu. Poslance navštívil ve čtvrtek v nemocnici americký prezident Donald Trump.

14.6.2017

Irsko má nejmladšího premiéra v historii. Stal se jím gay s indickými kořeny

Leo Varadkar se stal novým premiérem Irské republiky. Parlament dnes do funkce zvolil osmatřicetiletého politika, jehož otec pochází z Indie a který se natají svoji homosexuální orientací.  Pro Varadkara hlasovalo 57 poslanců..

14.6.2017

Chlapci strávili tři dny v pařížských katakombách

Dva dospívající chlapci byli zachráněni poté, co strávili tři dny v katakombách pod Paříží. Jejich dobrodružství zaměstnalo policejní sbor.

14.6.2017

Hořící peklo v Londýně. Lidé při něm skákali z oken

/VIDEO/ Bylo kolem druhé hodiny ráno, když plameny zachvátily bytový dům v Grenfell Tower v londýnské čtvrti White City. Podle listu The Guardian v něm žilo více než 200 lidí, pro které se během chvilky stala výšková budova doslova „skleněným peklem."

14.6.2017

Miminko krmené pouze rostlinnou stravou zemřelo

Belgický soud vydal podmínečný rozsudek nad rodiči, kteří své dítě krmili pouze rostlinným mlékem. Malý chlapec na následky podvýživy a dehydratace zemřel.

AKTUALIZOVÁNO
14.6.2017

Na baseballovém hřišti v USA postřelili amerického kongresmana

Ve městě Alexandria u hlavního města USA Washingtonu se ve středu ráno střílelo, zraněn byl vůdce republikánské většiny v Sněmovně reprezentantů Steve Scalise. Útočník ho zasáhl společně s jeho tajemníkem a dalšími lidmi na baseballovém hřišti během fotografování týmu. Střelec na následky zranění zemřel.

AKTUALIZOVÁNO
14.6.2017

Řízení proti Česku kvůli kvótám? Nebyla jiná možnost, tvrdí Juncker

Česká republika, Maďarsko a Polsko nenaplňují dohodnuté unijní kvóty pro přijímání uprchlíků. Evropská komise tak se státy zahájila jednání. Její předseda Jean-Claude Juncker sice dnes ve Štrasburku uvedl, že ono řízení není sankcí, nebyla podle něj ale jiná možnost.

14.6.2017

Britský ministr financí Hammond chce i přes brexit zůstat v celní unii

Ministr Phillip Hammond se chystá zmírnit následky Brexitu tím, že udrží Británii alespoň v celní unii, řekl dnes časopisu Time. Domnívá se totiž, že ministři musí přehodnotit své rozhodnutí usilovat o zcela nezávislou obchodní politiku.

14.6.2017

Trump dal ministru obrany pravomoc, aby stanovil počet vojáků v Afghánistánu

/VIDEO/ Kolik bude v Afghánistánu operovat vojáků USA? V této otázce bude mít „volnou ruku" americký ministr obrany James Mattis. Pravomoc mu udělil prezident Donald Trump. Očekává se, že Mattis na žádost vojenských velitelů počty jednotek zvýší.

14.6.2017

Další rána pro Trumpa. Podle poslanců přijímá od cizích vlád peníze, žalují ho

Donald Trump. Od svého uvedení do úřadu není den, aby o americkém prezidentovi nebylo slyšet. Čelí jedné kritice za druhou. Nyní na něj skupina více než 190 demokratických kongresmanů a senátorů podala žalobu k federálnímu soudu. Podle nich skrze své rodinné podniky přijímá bez souhlasu Kongresu od cizích zemí peníze.

DOTYK.CZ
14.6.2017

Válka o Falklandy: Impérium vrací úder s princem na palubě

Argentina, to jsou fotbaloví vlasáči v čele s Mariem Kempesem a mladičkým Diegem Maradonou, to je podmanivé tango, které v březnu 1981 prostřídají rockové harmonie kapely Queen – přijde na ně půl milionu Argentinců. Ohlas ve světě je znamenitý. Země daleko na jihu boduje. Jenže na jaře 1982 se dopustí přešlapu, který ji vyloučí z dobré společnosti. 14. června 1982 se Argentina skloní před Britským impériem.

AKTUALIZUJEME
14.6.2017

VIDEO: V Londýně hořel výškový dům. Lidé uvízli uvnitř, nejméně dvanáct obětí

Plameny zachvátily bytový dům Grenfell Tower v londýnské čtvrti White City. Žily v něm stovky lidí, některým se bohužel z budovy nepodařilo uniknout. Desítky hasičů bojují s požárem od dvou hodin v noci. Do akce byl nasazen i vrtulník. Podle policie zemřelo nejméně dvanáct lidí.

13.6.2017

Macron: Británie má dveře do Unie stále otevřené

Francouzský prezident Emmanuel Macron posilněný čerstvým úspěchem v prvním kole parlamentních voleb ještě vidí šanci na setrvání Spojeného království v Evropské unii. Řekl to dnes britské premiérce Therese Mayové. Její pozice je naopak po domácích parlamentních volbách oslabená.

13.6.2017

Nechte to miminko žít ještě šest dní, rozhodl soud

Evropský soud pro lidská práva dnes učinil jedno ze svých nejtěžších rozhodnutí. Život desetiměsíčního Charlie Garda, který se narodil s těžkou genetickou vadou, musí podle něj pokračovat nejméně do pondělní půlnoci.

13.6.2017

Světová těžba uhlí vloni zažila nejhorší propad v historii

Nastává konec éry uhlí? Po desetiletí setrvalého růstu došlo v roce 2014 ke zlomu. Objem vytěženého černého nerostu od té doby klesá stále rychleji. Česká republika patří k několika málo zemím, kde poptávka po fosilním palivu navzdory celosvětovému trendu roste.

13.6.2017

Basketbalová hvězda se vrátila do Korey, režim propustil studenta v kómatu

Severokorejský režim dnes propustil dvaadvacetiletého Američana Otto Warmbiera. Mladík si měl původně za údajnou protistátní činnost odpykat 15 let nucených prací. Smířlivé gesto přišlo jen několik hodin poté, co na poloostrov dorazil americký basketbalista Dennis Rodman.

13.6.2017

Potrestá Brusel Česko za migrační kvóty? Komise zahájila řízení

Evropská komise zahájila řízení pro nedodržování migračních kvót vůči České republice, Maďarsku a Polsku. Česká vláda je připravena vést s Evropskou komisí dialog a svůj postoj zdůvodnit.

13.6.2017

Zemřel jeden z vrahů novinářky Anny Politkovské, Čečenec Gajtukajev

Jeden ze spolupachatelů vraždy ruské novinářky Anny Politkovské, Čečenec Lom-Ali Gajtukajev, v sobotu zemřel ve vězení. Vražda odvážné novinářky, ke které došlo v den narozenin prezidenta Vladimira Putina, nebyla nikdy zcela vyšetřena.

13.6.2017

Nelegální přistěhovalci v Británii se bojí, že přijdou o děti

/ANKETA/- „Postaráme se o vaše děti, ale ne o vás," slýchají stále častěji rodiny přistěhovalců do Velké Británie. Pracovníci na místních úřadech, kteří mají na starosti podporu ubytování nelegálních migrantů tvrdí, že jim právo ukládá postarat se pouze o děti, nikoliv o jejich rodiče. Právníci však tvrdí, že porušují zákon.

13.6.2017

Litevští teenageři už se nenapijí. Vláda jim zakázala alkohol

Litva, která se dlouhodobě potýká s nadměrným pitím alkoholu, u svých občanů nyní plánuje zavedení nejpřísnějších zákonů o alkoholu v Evropě, ale mladí lidé si nestěžují.

AKTUALIZOVÁNO
13.6.2017

V Mnichově se střílelo u metra: jedna policistka je vážně zraněná

Zatím neznámý střelec dnes útočil na okraji Mnichova u stanice metra linky S8. Zranil vážně jednu policistku a několik dalších lidí.

13.6.2017

Američtí senátoři trestají Rusko novými sankcemi

Americký senát má tento týden schválit nové protiruské sankce, včetně dodatku, který by zabránil Bílému domu je pozastavit, zmírnit, nebo zrušit. Nová dohoda má potrestat Rusko za zásah do loňských amerických prezidentských voleb, anexi ukrajinského Krymu, porušování lidských práv a podporu syrské vlády a dodávky zbraní ve více než šest let trvající syrské válce.

13.6.2017

Rodiče netušili, že dcera není jejich. Porodnice zaměnila před 27 lety kojence

Nemocnice v Grazu musí zaplatit rodičům vyměněného dítěte 30 tisíc eur. K záměně došlo před téměř třiceti lety, ale zatím bylo identifikováno jen jedno z vyměněných dětí.

13.6.2017

Matematik a toreadorka. Macronovi vyšla sázka na neokoukané tváře

Macronovo centristické hnutí kráčí k drtivému vítězství. V druhém kole parlamentních voleb získá zřejmě více křesel než jakákoli jiná strana v uplynulých desetiletích a výrazně změní tvář Francie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies