VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ze světa

12.6.2017

Trump opět narazil. Soud už podruhé potvrdil neplatnost imigračního dekretu

Americký prezident Donald Trump po žalobách proti prvnímu lednovému dekretu, který způsobil chaos na amerických letištích, přišel v březnu tohoto roku s upraveným exekutivním příkazem. Ale i ten po sérii žalob soudy pozastavily.

12.6.2017

Ukrajina dál účtuje s Ruskem. Nyní zakázala svatojiřské stuhy

Spolu s Pobaltím i nadále účtuje Ukrajina s dědictvím po Sovětském svazu a snaží se zpřetrhat i nitky se současným ruským sousedem. Jako poslední v řadě nyní přichází nařízení, které zakáže nošení svatojiřských stuh. Prezident Petro Porošenko nový dekret podepsal dnes.

12.6.2017

Tajemný motocykl bez jezdce se řítil francouzskou dálnicí

Zprvu to vypadalo na mysteriózní událost. Na internetu se objevily záběry motocyklu na pařížské dálnici, za jehož řídítky nikdo neseděl. Nebyl to žádný neviditelný „ghost rider". Vysvětlení záhadného jevu na sebe nenechalo dlouho čekat.

12.6.2017

Češi zatčení v Turecku dál čekají ve vězení na rozsudek

Markéta Všelichová a Miroslav Farkas si musejí opět počkat na okamžik, kdy je turecký soudce pošle buď na deset let do vězení, nebo zprostí viny. Turecká justice již podruhé odročila jednání a sejde se zase až 2. srpna.

12.6.2017

Poláci kácí jedinečný Bělověžský prales, řádí v něm kůrovec

Bělověžský prales, pozůstatek původního evropského lesa, je díky komerční těžbě dřeva ve vážném ohrožení. Domov zubra evropského padá pod pilami těžařů, vláda, která je údajně napojená na těžařské firmy, argumentuje výskytem kůrovce. Na 230 umělců, vědců, spisovatelů a dalších osobností polského veřejného života poslalo vládě dopis, ve kterém ji žádá, aby zastavila kácení největšího evropského pralesa, které trvá již téměř rok.

12.6.2017

Slovenští Kotlebovci mají v záloze novou stranu. Odkazují se na Hitlera

Slovenští extremisté středoslovenského župana Mariána Kotleby možná změní název své strany Ľudová strana Naše Slovensko. Stane se tak v případě, že by prošel návrh generálního slovenského prokurátora na rozpuštěné tohoto politického subjektu.

12.6.2017

Česko, Maďarsko a Polsko půjdou do Bruselu na kobereček za kvóty

Evropská komise (EK) zahájí v úterý 13. června řízení pro nedodržování migračních kvót se třemi členskými zeměmi. Na seznamu jsou tři státy ze skupiny V4. Evropská komise je viní, že nechtějí přijímat utečence podle předem dohodnutých kvót a vzít na svá bedra tíhu uprchlické krize. Jestli bude na seznam zřazeno i Slovensko, se ještě neví. Naši východní sousedé povinné kvóty také odmítají.

12.6.2017

Austrálie: plán bezpečných prostorů pro muslimy vyvolal pozdvižení

Návrh australské islámské skupiny umožnit mladým muslimům "bezpečné prostory," kde by mohli diskutovat o „citlivých problémech", vyvolal v australské společnosti vlnu nevole.

12.6.2017

Německo opět hlídá hranice. Blíží se summit G 20

Zatím se jedná pouze o nárazové kontroly. Jak se ale bude blížit termín zahájení summitu, který proběhne v Hamburku ve dnech 7. a 8. července, budou němečtí policisté střežit hranice důsledněji.

AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO
12.6.2017

Lidé po celém Rusku demonstrují. Policie zatkla opozičního vůdce Navalného

/AKTUALIZUJEME/ Manželka lídra ruské opozice Alexeje Navalného oznámila, že jejího muže dnes v poledne na chodbě jejich domu zatkla policie. Chystal se totiž vystoupit na protivládním protestu. Alexej Navalnyj je jedním z možných opozičních vyzyvatelů Vladimira Putina v prezidentských volbách v příštím roce. Vedle Moskvy se demonstruje v desítkách dalších měst po celém Rusku. 

12.6.2017

BBC obsadila viktoriánského vojáka černochem, autor seriálu protestoval marně

Mark Gatiss, scénárista kultovního seriálu Pán času, se dostal do sporu s vedením castingu. Stanice BBC totiž ve snaze o „více reprezentativní a méně jednolitě bílou" perspektivu obsadila do role vojáka z viktoriánské éry černocha. Informaci přinesl deník The Telegraph.

12.6.2017

Portoriko chce být 51. státem USA, na federální miliardy ale zřejmě nedosáhne

V nedělním referendu na karibském ostrově Portoriko hlasovalo plných 97 procent zúčastněných pro to, aby se jejich země stala součástí Spojených států. Problém je, že poradního plebiscitu se zúčastnilo jen 23 procent z 2,3 milionu oprávněných voličů. Konečné slovo bude mít americký Kongres.

12.6.2017

Na Sibiři se převrátil autobus s poutníky, zahynulo 12 lidí

Minimálně tucet obětí má na svědomí nehoda ruského autobusu z noci na pondělí. Spoj vypravený z Irkutsku na Dálném Východě směřoval do tisíc kilometrů vzdálené Čity. Na palubě vezl více než padesát pravoslavných poutníků.

12.6.2017

Trumpova manželka se synem se přestěhovali do Bílého domu

První dáma a jedenáctiletý syn amerického prezidenta Barron opustili newyorskou Trump Tower. Jejich novým bydlištěm se stal washingtonský Bílý dům. Skončilo tak několikaměsíční geografické rozdělení rodiny Donalda Trumpa.

11.6.2017

Trump možná zrušil návštěvu Velké Británie. Kvůli odpůrcům

Jak uvedl britský deník The Guardian, americký prezident Donald Trump odložil plánovanou oficiální návštěvu Velké Británie kvůli obavám, že by proti němu vyšli lidé do ulic nejen v Londýně. Úřad premiérky Mayové spekulace odmítl.

11.6.2017

Uprchlická love story: Volila Le Penovou, ale sama pomáhá uprchlíkovi

Svůj hlas dala v minulých volbách protiimigrantské straně Národní fronta političky Marine Le Penové. Teď jí ale hrozí vězení, protože pomohla íránskému uprchlíkovi, do kterého se navíc zamilovala. Beatrice Huretová ale věří, že nic špatného neudělala a ničeho nelituje.

11.6.2017

Kurdové hlásí další úspěchy při dobývání Rakky. Bitva potrvá ještě měsíce

Jednotkám kurdských milicí se podařilo dnes dobýt další městskou čtvrť v syrské Rakkce, kde se drží poslední bojovníci Islámského státu. Zápas ale ještě nekončí. Ve městě je stále hodně civilistů, podle údajů UNICEF také asi čtyřicet tisíc dětí.

AKTUALIZOVÁNO
11.6.2017

Macron opět vítězí. Ovládl i první kolo parlamentních voleb

Politická mapa Francie byla o víkendu definitivně překreslena. Macronovo centristické hnutí Vpřed! ovládlo první kolo parlamentních voleb se ziskem 32,2 procenta hlasů. Druzí Republikáni se museli spokojit s 21,5 procenty. Národní fronta Le Penové dosáhla jen na 14 procent.

11.6.2017

Na palubě mluvili o terorismu, tak letadlo nouzově přistálo v Kolíně

Překvapení byli cestující sobotního letu společnosti EasyJet EZY3246, který směřoval ze slovinské Lublaně do britského Londýna. Místo toho letadlo přistálo nouzově na letišti v Kolíně nad Rýnem. Důvodem byl rozhovor tří cestujících, kde zaznívala slova o terorismu.

AKTUALIZOVÁNO
11.6.2017

Mayová je mrtvá, říká bývalý ministr financí. Britové odmítají koalici s Iry

Selhala a její setrvání v čele Británie i Konzervativní strany je neudržitelné. To si myslí bývalý ministr financí George Osborne. Napsal to už v neděli ráno na sociálních sítích. K jeho kritice se připojila i Anna Soubryová, členka konzervativců. Proti uvažované podpoře ze strany severoirské Demokratické unionistické strany (DUP) se bouří staisíce britských voličů. Online petici proti takové koalici podpsalo už téměř 700 tisíc lidí.

11.6.2017

EU po brexitu? Premiéři zemí Visegrádu budou jednat se zástupci Beneluxu

Premiéři zemí visegrádské čtyřky (V4; Polsko, Česko, Slovensko, Maďarsko) se 19. června ve Varšavě setkají s předsedy vlád Belgie, Nizozemska a Lucemburska. 

11.6.2017

Němci mají MHD rádi, ale tady rádi jezdí načerno

/VIDEO/ Většina Němců si systém městské hromadné dopravy chválí. Přestože patří k národům, které dodržují pravidla a pořádek, přibývá těch německých obyvatel, kteří se rádi projedou MHD aniž by si koupili jízdenku.

11.6.2017

Mayová vyjednává o vládě, její kritici zatím hledají nástupce

Konzervativci sice hlasování v Británii vyhráli, ale nezískali dostatečný počet hlasů, aby v Doní sněmovně měli většinu a bez problémů vytvořili jednobarevnou vládu.

11.6.2017

A teď řeknu pravdu já! Ministr spravedlnosti USA předstoupí před Senát

Americký ministr spravedlnosti Jeff Sessions oznámil, že se v úterý dostaví před senátním výborem pro tajné služby a bude vypovídat. Chce podle svých slov reagovat na výroky, které pronesl tento čtvrtek před stejným výborem bývalý ředitel FBI James Comey. Výbor Senátu vyšetřuje údajné ruské vměšování do loňských amerických prezidentských voleb, v nichž zvítězil Donald Trump.

11.6.2017

Kaddáfího syn je na svobodě, povstalci ho po šesti letech propustili

/VIDEO/ Dlouhých šest let byl druhý syn zesnulého svrženého lybijského diktátora Muammara Kaddáfího Sajf Islám zadržován skupinou rebelů. Nyní byl podle BBC po několika předchozích spekulacích ohledně jeho propuštění skutečně osvobozen.

AKTUALIZOVÁNO
11.6.2017

Ukrajinci mohou ode dneška do Evropské unie bez víz

Před měsícem schválil Evropský parlament zrušení víz pro Ukrajince. Nyní, od 11. června 2017, mohou občané Ukrajiny cestovat volně schengenským prostorem, který zahrnuje většinu států Evropské unie. Ukrajinský prezident Petro Porošenko uvítal během nočních oslav ze soboty na neděli v hlavním městě tento krok v projevu před národem také citací básníka Michaila Lermonota: "Buď sbohem, nemyté Rusko, země otroků, země pánů…"

AKTUALIZOVÁNO
10.6.2017

V Amsterdamu srazilo auto osm lidí. Police to prošetřuje

Automobil před hlavním nádražím v Amsterodamu srazil a zranil osm lidí, když s ním řidič narazil do zdi. Oznámila to místní policie. Policisté řidiče zadrželi a je vyslýchán.

10.6.2017

Místo koaliční vlády bude mít Británie menšinový kabinet a „neformální vztah“

Británie už to dlouho nezažila. Žádná svatba v kostele, ale život „na hromádce". Zemi povede kabinet, který nebude mít v Dolní sněmovně většinu a bude se muset spoléhat na toleranci deseti poslanců severoirských unionistů (DUP). 

10.6.2017

Bitva o Mosul nekončí. Islamisté se vzepjali k protiútoku

Boj o vítězství nad druhým nejdůležitějším městem Islámského státu, Mosulem, nekončí. Osmiměsíční ústup Islámského státu před iráckou armádou podporovanou spojenci a také sunnitskými milicemi byl dnes přerušen protiofenzívou bojovníků IS.

10.6.2017

Ochráníme vás před krupobitím, vzkázalo Rusko na Krym. Pošle 16 milionů korun

Když neporučíme větru a dešti, alespoň vás ochráníme. Celkově 42 milionu rublů (asi 16 milionů korun) investuje ruská vláda na ochranu Krymského poloostrova a přístavu Sevastopol před kroupami.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies