VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ze světa

10.6.2017

Trump bude v Německu bydlet u řeky. Stejně jako britská královna Alžběta II.

Americký prezident sváděl velký boj o to, jak bude přebývat při své první oficiální návštěvě Německa, kde se bude v červenci konat summit zemí G20.

10.6.2017

Mayová terčem kritiky. Více než polovina konzervativců chce její odchod

Šedesát procent konzervativců se domnívá, že by premiérka Theresa Mayová měla odejít minimálně z čela Konzervativní strany. I když je stále premiérkou a i když jí v pátek pověřila královna sestavení vlády, všichni si kladou otázku: Jak dlouho bude v Downing Street číslo 10?

AKTUALIZOVÁNO
10.6.2017

Přestaňte financovat teroristy, opřel se Trump do Kataru

Emirát Katar musí pykat za to, že jeho představitelé aktivně podporují teroristy a kamarádí se s Íránem. Ten je zase nepřítelem arabského světa a tak se několik zemí kolem Perského zálivu rozhodlo malou ropnou zemičku bojkotovat.

10.6.2017

Kdo bude krýt Mayové záda? Odpůrci potratů a homosexuálních svazků

/VIDEO/ Kdo je Demokratická unionistická strana (Democratic Unionist Party - DUP), jejíž deset poslaneckých křesel přivedlo britskou premiérku Theresu Mayovou k myšlence o koaliční vládě právě se severoirským partnerem? 

10.6.2017

Švýcarský kapitán nechce na lodi Američany ani jejich peníze

Žádní Američané. Žádné americké peníze. Vy chráníte svůj byznys. Já chráním svou planetu. To je uvítací plakát, který si nalepil na své plavidlo kapitán turistické výletní lodi v přístavu Ouchy ve švýcarském Lausanne. Varování vyvolalo ihned velkou pozornost.

10.6.2017

Rusové tajně jednali s Američany v Jordánsku. O Sýrii

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa jednala minimálně dvakrát s ruskou stranou na tajných setkáních kvůli řečení situace na jihozápadě Sýrie. Toto území mají pod kontrolou opoziční skupiny proti syrskému prezidentovi Bašáru Asadovi. Jak napsal americký list The Wall Street Journal (WSJ), poslední schůzka se odehrála v Jordánsku asi přede dvěma týdny.

10.6.2017

Útok v Londýně mohl být horší: Islamisté plánovali zabíjet nákladním autem

Věděli, že když budou mít velký a těžký náklaďák, zabijí více lidí. To se naštěstí trojici islámských teroristů, kteří minulý týden zabíjeli v centru Londýna u London Bridge, nepodařilo. Jinak by mrtvých (8) a zraněných (téměř 50) bylo víc.

10.6.2017

Rakousko zakázalo burky na veřejnosti. Zákon začne platit od října

Tento pátek vstoupil v Rakousku v platnost nový zákon, který zakazuje nosit na veřejnosti závoje zahalující celou tvář. Což se týká především islámských burek. Rakousko se tím připojuje k trendu, který je charakteristický i pro jiné země v Evropské unii. Zákon již podepsal prezident.

10.6.2017

Tonoucí se stébla chytá. Mayová chce vládnout s Iry

Britové po vyhlášení výsledků voleb čekali od premiérky Theresy Mayové demisi. Místo toho šéfka konzervativců odjela ke královně a řekla, že chce vládnout se severními Iry.

9.6.2017

Konec kritiky NATO? Trump se konečně přihlásil ke společné obraně

Až do dnešního dne neslyšely členské státy NATO, že USA stojí jasně za 5. článkem Severoatlantické smlouvy, kde se praví, že napadení jednoho člena je útokem proti všem členům tohoto uskupení.

9.6.2017

„Malé“ Expo 2017 zahájeno. Byl u toho i prezident Zeman

Nursultan Nazarbajev, hlava Kazachstánu, přivítal dnes v hlavním městě Astaně 21 prezidentů. Slavnostně s nimi zahájil letošní Expo 2017. Jedná se o takzvané malé Expo, které se koná mezi hlavními světovými výstavami.

9.6.2017

Francouzský prezident útočí. Macron nasadil do voleb 50 procent žen

Proč stojí za to sledovat, jak budou v neděli 11. června házet Francouzi lístky do uren v prvním kole parlamentních voleb?

9.6.2017

Odpočinek v autě? V práci se nespí, rozhodl italský soud

Hodit si ve služebním autě šlofíka v pracovní době se nevyplácí. Pracovník italské společnosti Autostrade dostal před časem padáka za to, že ho šéfové přistihli, jak spí ve firemním automobilu, zatímco měl ve skutečnosti pracovat v Abruzzu na jihu Itálie.

9.6.2017

Britové hlasovali proti brexitu i za sociální spravedlnost, tvrdí Němci

Theresa Mayová si chtěla mimořádnými volbami posílit pozici při vyjednávání podmínek pro odchod Velké Británie z Evropské unie. Ve skutečnosti ale prohrála. První reakce z Německa toto přesvědčení posilují. Špičky německé politické scény navíc tvrdí, že voliči dali britské vládě najevo, že by rádi v EU zůstali.

9.6.2017

Rekord roku 2017: Stále víc Britů usiluje o švédské občanství

/VIDEO/ V roce 2015 obdržely švédské imigrační úřady od Britů 441 žádostí o švédské občanství. V roce 2016 to bylo více než třikrát tolik – 1521. Letos se očekává rekord.

9.6.2017

Každý pátý Němec odkáže pozůstalým čtvrt milionu eur

Současné mladší generace ve Spolkové republice mají důvod k jásotu. Budou bohaté. YouGov and Quirin Privatbank oslovila 7400 respondentů, kolik peněz zdědili, kolik očekávali, že zdědí a jaké s tím byly spojené nesnáze. A také kolik přenechají nástupcům.

AKTUALIZOVÁNO
9.6.2017

Mayová jednala s královnou. S vládou jí pomůžou Severní Irové

Britská premiérka Theresa Mayová se po poledni sešla v Buckinghamském paláci s královnou Alžbětou II., kterou požádala o pověření sestavit vládu. Konzervativce v postavení nového kabinetu podpoří severoirská Demokratická unionistická strana (DUP), která získala deset křesel. Společně budou mít těsnou většinu 328 křesel z 650. 

9.6.2017

Španělsku navzdory: Katalánsko ohlásilo referendum o nezávislosti

Dlouho očekávané a kontroverzní referendum o nezávislosti Katalánska na Španělsku se bude konat 1. října. Oznámila to dnes katalánská regionální vláda a spustila další politické a soudní jednání s Madridem. Centrální vláda chce referendum překazit.

9.6.2017

Sebevražedný útok IS v Iráku: třicet mrtvých. Na bojištích IS ztrácí

Na tržnici v šiítském městě Karbalá odpálila sebevražedná atentátnice na svém těle výbušninu. Zabila tím nejméně třicet lidí a dalších 35 zranila. K útoku se přihlásil samozvaný Islámský stát (IS). Ten utrpěl těžké ztráty na bojištích v Sýrii i v Iráku, co což se mstí a zintenzivňuje tak své teroristické útoky. 

AKTUALIZOVÁNO
9.6.2017

Komise je připravena jednat o brexitu hned, řekl Juncker

Evropská komise je připravena pokračovat v jednání o brexitu okamžitě, řekl dnes novinářům šéf komise Jean-Claude Juncker. Věří tomu, že výsledky voleb nebudou jednání o odchodu Británie z EU zdržovat. V předčasných parlamentních volbách zvítězili konzervativci vedení premiérkou Theresou Mayovou. Ztratili však většinu v parlamentu, což by mohlo komplikovat jednání o brexitu.

9.6.2017

Britské volby nikdo nevyhrál. Mayová neodstoupí, jede na radu s královnou

Britské volby nemají jasného vítěze. Vládnoucí konzervativci získali jen 318 křesel. Pro to, aby měli v parlamentu většinu, je zapotřebí získat 326 z 650 mandátů. Oslabila i Skotská národní strana (SNS), která přišla dokonce o 21 křesel. Labouristé získali 261, k ničemu jim to ale nepomůže. Předvolební boj pokračuje bitvou o koalici, ve hře je několik scénářů.

8.6.2017

Maďarského ekologa zabil nosorožec. Zvířata chránil proti pytlákům

Jel do Afriky učit, jak nosorožce chránit. Místo toho ho africký lichokopytník usmrtil. 

8.6.2017

Jsme ještě starší, říká nález kostí Homo sapiens. Vědci se mýlili

Teorie, že kolébka moderního člověka byla ve východní Africe před 200 tisíci lety čelí výzvě. Vědci totiž našli v Maroku kosterní pozůstatky pěti lidí staré asi 300 tisíc let. Nejstarší člověk se zřejmě v té době pohyboval po celé Africe a uměl rozdělat oheň.

8.6.2017

O ruském zásahu do voleb nepochybuji, řekl exšéf FBI Comey před Senátem

James Comey, bývalý šéf FBI, jehož odvoláním americký prezident Donald Trump nedávno šokoval celé USA, dnes vypovídal před americkým Senátem. Jádrem sporu je, jestli svým jednáním prezident bránil výkonu spravedlnosti, za což by mohl být žalován. Comey nepochybuje o tom, že Rusové ovlivňovali americké prezidentské volby v roce 2016. Zastavit vyšetřování „ruské věci" mu Trump přímo nenařídil, ale doporučil.

8.6.2017

Kolumbijští rebelové odevzdali více než třicet procent zbraní

Rebelové ze skupiny FARC v Kolumbii oznámili, že v souladu s loňskou mírovou dohodou předali třicet procent svých zbraní do rukou zástupců OSN.

8.6.2017

Breivikovu stížnost na podmínky ve vězení soud smetl ze stolu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik neuspěl se svým odvoláním, ve které si stěžuje na podmínky svého věznění. Uvalením samovazby prý stát porušuje jeho práva. Zabiják nyní chce, aby se jeho věcí zabýval Evropský soud pro lidská práva.

8.6.2017

Nadměrný rybolov a znečištění. Na to má upozornit světový den oceánů

Dnešek připadá na oslavu světového dne oceánů, který má za úkol připomínat, jak moc jsou oceány a moře důležité pro fungování naší planety a života na ní. Letošní ročník se nese v duchu hesla Naše oceány, naše budoucnost.

8.6.2017

VIDEO: Exploze v indické továrně na pyrotechniku zabila nejméně 25 lidí

Budovu továrny na zábavní pyrotechniku ve státě Madhjapradéš v centrální Indii zničil v noci ze středy na čtvrtek výbuch a následný požár. Místní policie zatím registruje 25 obětí a vyšetřuje příčiny tragédie.

8.6.2017

Kanada v reakci na americký tlak výrazně navýší svůj zbrojní rozpočet

Kanadský ministr obrany Harjit Sajjan oznámil, že země hodlá v nadcházejícím desetiletí navýšit své výdaje na obranu o 73 procent. Ottawa tak reaguje jak na Trumpovu kritiku nedostatečného financování obrany ve státech NATO, tak na ústup Spojených států z vícestranné zahraniční politiky.

8.6.2017

Karlova univerzita se ve světovém žebříčku vysokých škol opět propadla

Britská společnost Quacquarelli Symonds (QS) zveřejnila svůj světově uznávaný žebříček univerzit pro rok 2018. Nejvýše umístěným českým zástupcem je tradičně Karlova univerzita. Oproti loňsku si však opět pohoršila. Zatímco v roce 2016 jí patřila 279. pozice, nyní se nachází na 314. příčce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies