VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ze světa

AKTUALIZOVÁNO
8.6.2017

Výbuch na americkém velvyslanectví v Kyjevě nebyl teroristickým činem

Neznámý útočník hodil v noci na čvrtek přes zeď amerického velvyslanectví v Kyjevě bombu. Policie původně předpokládala, že exploze byla aktem terorismu. Průběh vyšetřování však ukázal, že se jednalo spíš o výtržnictví. Výbuch nikoho nezranil.  

8.6.2017

Severní Korea odpálila 4 střely nedaleko amerických letadlových lodí

Severokorejský režim dnes ráno otestoval další část svého vojenského arzenálu. Podle jihokorejské armády se jednalo o řízené střely určené na obranu proti plavidlům. Byly vypuštěny z přístavu Wonsan na východním pobřeží totalitního státu.

8.6.2017

V Andamanském moři našli první těla z barmského letadla se 122 pasažéry

Barmská armáda objevila u pobřeží trosky a tři mrtvoly z letadla, které včera z dosud neznámých příčin havarovalo. Na palubě letu z Myeiku do bývalého hlavního města Rangúnu byly kromě členů posádky především rodiny vojáků.

8.6.2017

Strach nad městem. Turisté v Paříži se po útoku u Notre-Dame bojí o život

/VIDEO/ Po násilných útocích na policisty a vojáky na třech nejnavštěvovanějších místech Paříže v posledních měsících jsou turisté při plánování letních cest nervózní. Rádi by měli před sebou nějakou jasnější perspektivu.

AKTUALIZOVÁNO
8.6.2017

Konzervativci vyhráli, ale nemají většinu. Corbyn vyzval Mayovou k demisi

/VIDEO, FOTOGALERIE, ANKETA/- Nahoru, dolů. Tak vypadala britská noc po parlamentních volbách. Nakonec je jasné, že sice zvítězí konzervativci dosavadní premiérky Theresy Mayové, většinu však nezískají. Očekávají se složitá vyjednávání nebo dokonce další volby. Opozice, labouristé Jeremy Corbyna, slaví, Mayová již byla vyzvána k demisi. 

AKTUALIZOVÁNO
7.6.2017

Odvolaný šéf FBI dnes v Senátu bude svědčit proti Trumpovi

To, o čem se jen špitalo, včera potvrdil sám bývalý ředitel FBI James Comey. Prezident USA od něho prý požadoval slib věrnosti, ale i ukončení vyšetřování jeho bezpečnostního poradce Michaela Flynna. Comey dnes vystoupí před senátním vyšetřovacím výborem, aby odpověděl na otázky týkající se možných zásahů Ruska do prezidentské kampaně.

7.6.2017

Italští policisté k útočníkovi z Londýna: Naše svědomí je čisté!

Dbala nebo nedbala britská policie upozornění svých italských kolegů, že 22letý Youssif Zaghba, kterého vedli Italové ve svých záznamech, je nebezpečný džihádista? Italové si stojí za tím, že Brity varovali včas a jasně. Jejich sítí neproklouzl. Zato ta britská prý byla možná trochu děravá…

AKTUALIZUJEME
7.6.2017

Londýnem zazněly výbuchy. Policie odpálila dva podezřelé automobily

Britská policie oznámila, že nedaleko nové stavby budovy velvyslanectví Spojených států v jihozápadním Londýně odpálila dvě auta. Vozy vyletěly do vzduchu v 16 hodin a 37 minut londýnského času.

7.6.2017

„Hitlerův“ zvon vyvolává spory v malé německé vinařské obci

„Vše pro vlast. Adolf Hitler." Nápis na zvonu ve věži kostela svatého Jakuba, který už 82 let provází svým hlasem obyvatele malé vinařské obce Herxheim v Porýní-Falcku, vyvolává mezi místními občany neustálé spory.

7.6.2017

Eko-papež. Hlava katolické církve má auto na elektřinu

Symbolicky, v době, kdy se svět bouří proti Trumpově antiekologické politice, převzal ve Vatikánu papež František klíčky od plug-in hybridního auta, vozu čistě na elektrický pohon.

7.6.2017

Indonésie se snaží spočítat všechny své ostrovy

Indonésie má tolik ostrovů, že je všechny ještě nikdy nebyla schopna plně spočítat nebo pojmenovat. O to se nyní pokouší tým pověřený vládou.

7.6.2017

Trump představil svého koně. Ředitelem FBI by měl být Christopher Wray

Jak jinak než přes Twitter „odkomunikoval" americký prezident Donald Trump kandidaturu Christophera Wraye na místo budoucího ředitele FBI. Ten by měl nahradit odvolaného Jamese Comeye. Trump ho zbavil ředitelského křesla údajně pro ztrátu důvěry.

AKTUALIZOVÁNO
7.6.2017

V Barmě se ztratilo letadlo se 116 lidmi na palubě

Nad územím Barmy zmizelo vojenské letadlo, které přenášelo více než sto lidí. Jeho trosky byly nalezené v Andamanském moři.

AKTUALIZOVÁNO
7.6.2017

Střelba v íránském parlamentu a útočník v mauzoleu, první útok IS na Írán

Několik ozbrojenců útočilo v íránském parlamentu, kde nejprve zastřelili ochranku a pak zranili další lidi. O půl hodiny později došlo u mauzolea ajatolláha Chomejního k dalšímu útoku. Oba útoky si vyžádali sedm obětí a přes třicet zraněných, přihlásil se k nim Islámský stát (IS).

7.6.2017

Gangy propašovaly zbraně za zdi mexické věznice. Vyřídili si účty

Čtyři mrtví a šest zraněných. To je výsledek povstání ve věznici v mexické Victorii ve státě Tamaulipas, nedaleko hranici s USA. Mezi povstalci byli především příslušníci gangů, kteří si mezi sebou vyřizovali účty.

AKTUALIZOVÁNO
7.6.2017

Policie zatýkala na letišti Heathrow. Z Temže vylovila možnou oběť teroru

V souvislosti s útokem v Manchesteru na koncertě zpěvačky Ariany Grandeové, při kterém zemřelo 22 lidí, policie zadržela na londýnském letišti Heathrow dalšího muže. V souvislosti s útokem na London Bridge byli dnes brzy ráno zadrženi další dva podezřelí. Včera večer policie vylovila z Temže tělo již osmé oběti útoku.

6.6.2017

Britská pevnost. Zátarasy při volbách, ocelový kruh obepne Wimbledon

Británie je po vlně teroristických útoků v pozoru. Už ve čtvrtek se v zemi konají za přísných bezpečnostních opatření předčasné parlamentní volby. A to i přesto, že někteří občané volali po jejich odložení.

6.6.2017

Harvard zrušil přijetí deseti studentů za jejich příspěvky na Facebooku

Sociální sítě mohou citelně ohrozit kariéru na samém začátku. Přesvědčit se o tom mohla desítka perspektivních studentů, která byla původně přijata na slavnou Harvardskou univerzitu. Kvůli jejich příspěvkům na sociálních sítích jim škola ukázala záda.

6.6.2017

Běženkyně platí německým mužům za to, aby předstírali otcovství jejich dětí

Těhotné běženky podle berlínské rozhlasové stanice RBB objevily nový způsob, jak získat vízum. Ženy z Vietnamu, Afriky a východní Evropy nabízejí německým mužům více než sto tisíc korun za to, že budou předstírat otcovství. Policie má podezření na sedm set takových pokusů o podvod jen v samotném Berlíně.

6.6.2017

Dron objevil 160 zmasakrovaných těl civilistů. Pokusili se o útěk z Mosulu

Kamera bezpilotního stroje zaznamenala při přeletu nad troskami druhého největšího iráckého města hrůznou podívanou. Během úprku z bašty Islámského státu byly zmasakrovány desítky mužů, žen a dětí. Smutnou zprávu přinesla OSN.

6.6.2017

Apple ukázal nové iPady, nadupaný iMac i inteligentní reproduktor

Cupertinský technologický gigant tentokrát připravil pro své příznivce více novinek, než očekávali. Na konferenci WWDC ukázal nejen nové verze operačních systémů pro hodinky, iPhony a iPady, ale také nový hardware. Kromě inovací stávajících iMaců a MacBooků se pustil do zcela nové oblasti – představil reproduktor HomePod.

AKTUALIZOVÁNO
6.6.2017

Střelba a panika u katedrály Notre Dame. To je za Sýrii, křičel útočník

U pařížské katedrály Notre Dame se střílelo. Věřící a turisté z místa v panice utekli. Policie oblast uzavřela.

6.6.2017

Katar v úzkých, Kuvajt chce krizi urovnat

Saúdská a egyptská média volají po blokádě s cílem odstranit stávající režim v Dauhá. Americký prezident Donald Trump sousedy Kataru podpořil prohlášením, že podpora radikální ideologie musí skončit. Na uklidnění emocí mají naopak zájem Turecko a Kuvajt.

6.6.2017

Madrid připravil „LGBT semafory“, bude mít i duhové přechody pro chodce

V Madridu se bude konat světové setkání LGBT komunity, tedy gayů, leseb, bisexuálů a transsexuálů, obvyklá Pride Parade, Pochod hrdosti. Jako znak různorodosti se město rozhodlo přivítat účastníky změnou některých semaforů ve stylu sexuální rovnosti. Panáčky na semaforech pro chodce vystřídají dvojice znázorňující dva muže nebo dvě ženy držící se za ruce a to vše doplněné srdíčkem. 

6.6.2017

Sociální sítě škodí naší psychice, prezentují zkreslený svět, píše studie

Která sociální síť působí nejhůře na psychické zdraví? Na prvním místě je Instagram a hned za ním v závěsu Snapchat, alespoň podle průzkumu provedeného mezi britskou mládeží. Sociální média nám představují zkreslenou verzi světa, nejvíce ohroženi jsou ti, kteří na nich tráví více než dvě hodiny denně. Není ale potřeba je démonizovat, říká psycholog.

6.6.2017

Americké zbraně v rukou Kurdů zaútočily na Rakká, hlavní město Islámského státu

Když před třemi týdny oznámily Spojené státy, že vyzbrojí kurdské milice bojující v Sýrii proti Islámskému státu (IS), moderními lehkými i těžkými zbraněmi, předznamenaly tím chystanou ofenzívu na „hlavní město" islamistů. Útok na město Rakká nyní začal.

AKTUALIZOVÁNO
6.6.2017

Útok v Londýně: policie už zveřejnila jména všech útočníků, jednoho sledovala

/VIDEO/ Britská policie zveřejnila v pondělí večer jména dvou mužů ze tří, kteří provedli v sobotu večer teroristický útok v Londýně. Dnes se veřejnost dozvěděla jméno třetího. 

6.6.2017

Lausanne otevře oficiální „centrum pro konzumaci drog“

Pro někoho legalizace zločinu, pro jiného osvětářství a pokrok. Laussanští komunální poslanci odhlasovali v úterý 30. května rozhodnutí, že ve městě zřídí veřejně přístupné prostory, kde si drogově závislí budou moci aplikovat svou dávku. Doženou tak jiná švýcarská a světová města.

6.6.2017

Sedmiletý chlapec musel sledovat popravu stětím. Rodiče dostali 10 let

Rakouský soud vyměřil dvěma rodičovským párům trest deseti let vězení za to, že donutily své děti žít v Sýrii na území kontrolovaném Islámským státem a ukazovaly jim videa poprav organizovaných islamisty.

6.6.2017

Útok v Londýně. Všichni propuštěni, nikdo nebyl obviněn

Britská policie zatkla v neděli v Londýně celkem deset osob, které mohly mít nějakou souvislost s útokem tří mužů na London Bridge a v přilehlých barech. V pondělí je opět propustila, aniž někoho z nich obvinila. Celkově zadržela dvanáct lidí, všichni jsou však v této době už na svobodě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies