Tyto „poznávací kurzy" se v porodnici v provincii Šan-tung konají dvakrát týdně, a už se do nich zapsalo zhruba 100 mužů. Většinu tvoří nastávající otcové, ale jsou mezi nimi i ti, kdo jednoduše chtějí zažít nějaké „nové dobrodružství".

V rámci simulace lékaři mužům připevní na podbřišek zařízení, které jim dává elektrické šoky vyvolávající bolest. Až pět minut se mohou svíjet v agónii, zatímco sestra postupně zvyšuje intenzitu bolestí na stupnici od jedné do deseti.

Většina mužů ale do desítky nevydrží a podstatně dřív začne mávat na sestru, aby přístroj vypnula. Navzdory jejich zjevnému utrpení se ale podle obsluhujících sester bolest, kterou zažívají, ani neblíží té skutečné, jakou musejí přetrpět rodičky.

Wu Ťien-lung, který vydržel až do deseti, prohlásil, že tento zážitek radikálně změnil jeho názor na porod. „Protože všechny ženy mají děti a obvykle jim porod nějakou chvíli trvá, myslel jsem si, že je to něco naprosto přirozeného, normálního, čím musejí projít," řekl. Sám se během několikaminutové simulace svíjel bolestí, ječel, zatínal pěsti, a nakonec zoufale prosil sestru, ať už přístroj vypne.

Na rozdíl od situace v západních zemích, čínští muži obvykle při porodu svých partnerek nejsou. Některé státní nemocnice dokonce přítomnost otců nepovolují, i kdyby o ni měli zájem.