Podle policie směřoval zátah proti ozbrojenému gangu pašeráků drog a celkem při něm bylo zatčeno devět lidí. Čtyři z nich jsou podezřelí z příslušnosti k "násilnému islamistickému" hnutí, ale žádný z nich není spojován s bombovým útokem v Manchesteru. Uvedla to agentura Reuters.

Podle německé policie se měl stát noční klub v Offenburgu cílem teroristického útoku.
Německá policie řešila další hrozbu útoku. Mělo k němu dojít v nočním klubu

Berlínský radní pro vnitřní záležitosti Andreas Geisel ale přesto oznámil, že Berlín znovu přezkoumá všechna bezpečnostní opatření. Během následujícího prodlouženého víkendu, který začíná už ve čtvrtek, totiž německá metropole očekává příjezd až sta tisíc návštěvníků. Čekají tu na ně hned tři události celoněmeckého významu: finálový zápas národního fotbalového poháru, čtyřdenní náboženský festival Kirchentag a plánované společné vystoupení Angely Merkelové a bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy. 

„Podíváme se, zda jsou naše bezpečnostní plány navrženy tak, abychom byli dobře připraveni na události, jako byla ta v Manchesteru," řekl Geisel rádiu RBB. Podle něj bude v ulicích nasazeno zhruba šest tisíc policistů. Zpřísnění bezpečnostních opatření potvrdil také německý ministr vnitra Thomas de Maizière. "Nesmíme se soustředit jen na vstupy do budov a na dohled na začátek akcí. Události v Manchesteru ukázaly, že stejné riziko hrozí, když akce končí a lidé opouštějí halu či stadion," řekl deníku Bild.

Obama, který byl coby americký prezident blízkým spojencem Merkelové, vystoupí ve čtvrtek před Berlíňany na témže místě, odkud přednesli své historické projevy John F. Kennedy (v roce 1963) a Ronald Reagan (v roce 1989). 

Kancléřka Angela Merkelová. Rok 2016
Němci věří Merkelové, praví zemské volby

Po Obamově návštěvě, která je vnímána jako podpora Merkelové kandidatury na další kancléřské období, bude v sobotu následovat finále německého fotbalového poháru mezi kluby Eintrachtu a Dortmundu.