Společnost už kvůli tomu musela zrušit dva lety. Jemenské aerolinie v prohlášení odsoudily jednání protestujících v Marseille. „Nemůžeme zajistit lety do a z Marseille, aniž bychom ohrozili pasažéry a personál. Odsuzujeme to, že je období smutku poznamenáno nepřijatelných chováním, které ohrožuje pátrání po příčinách katastrofy a které brání přepravě rodin obětí do Maroni,“ uvádí se v prohlášení společnosti.

Aerolinky vrátí peníze za letenky zakoupené na dobu přerušení letů.

Letadlo se zřítilo krátce před přistáním. Na jeho palubě bylo 153 osob, z nichž jedna přežila. Rozhodnutí o pozastavení letů padlo po čtyřech hodinách vyjednávání mezi společností, letištěm v Marseille a zástupci tamní komunity Komořanů. Ti prosazovali zrušení letů do Saná nebo přerušení aspoň na celé léto.

„Budeme cestovat na lodích. Nechceme, aby nás na Komory dopravovala společnost Yemenia,“ řekl jejich zástupce. Po dobu jednání bylo v letištní hale asi 100 protestujících, kteří byli odhodláni zůstat přes noc, pokud dosáhnou svého. Přišel je uklidnit policista, který je ujistil, že prezident Nicolas Sarkozy chce pro pozůstalé vypravit zvláštní letadlo.

V havarovaném Airbusu byli také lidé, kteří letěli z Paříže přes Marseille do jemenského hlavního města Saná. Tam přestoupili na jemenský Airbus-310 a pokračovali do Moroni na Komorských ostrovech.

Jemenský stroj byl v provozu 19 let a měl za sebou téměř 52.000 letových hodin. Ve Francii na něm v roce 2007 našli mnoho závad, takže měl zákaz vstupu do Francie. Jemenské aerolinie tenkrát byly kvůli tomu vyšetřovány hrozilo jim zařazení na takzvanou černou listinu společností, jež nesmějí létat do Evropské unie.

Po nehodě u Komor chce Evropská komise prosadit vytvoření nejen evropské, ale celosvětové listiny nebezpečných linek.