Rusko i Čína avizovaly, že nejnovější návrh rezoluce nepodpoří. Nelíbí se jim pasáž, která na základě článku VII Charty OSN umožňuje zavést za neplnění rezoluce sankce. Podstatou textu byl závazek plnit šestibodový mírový plán zvláštního mezinárodního zmocněnce pro Sýrii Kofiho Annana. Plán počítá s příměřím, stažením těžkých zbraní z obydlených míst a s využitím zahraniční pozorovatelské mi­se.

Rusko dlouhodobě tvrdí, že politické řešení musí vzejít od účastníků syrského konfliktu, a odmítá jakýkoli vnější nátlak na Damašek. Rezoluci zahrnující článek VII Charty označila Moskva za vydírání. Rusko a Čína patří k pěti stálým členům Rady bezpečnosti s právem veto.

Pro nově navrhovaný text hlasovalo 11 z 15 členů Rady; Pákistán a Jihoafrická republika, které patří k nestálým členům, se zdržely.

Text obsahoval také pasáž, která měla o 45 dní prodloužit mandát pozorovatelské misi OSN v Sýrii. Původní 90denní mandát pozorovatelům vyprší tuto sobotu v 06:00 SELČ a Rada bezpečnosti má do té doby čas dohodnout se na nové rezoluci.

Západní navrhovatelé nového textu zdůrazňovali, že zaštítěním Annanova plánu článkem VII rozumí nikoli vojenskou intervenci, ale diplomatické a ekonomické sankce. Text umožňoval jejich zvedení, pokud syrská armáda nestáhne těžkou techniku z měst do deseti dní od odhlasování rezoluce.

Velvyslanec navrhovatelské Británie Mark Lyall Grant po hlasování prohlásil, že je třetím vetem Ruska a Číny ohromen. Francouzský velvyslanec Gérard Araud se domnívá, že nepřijetí rezoluce ohrožuje Annanův plán a „dává (syrskému) režimu čas dále drtit opozici".