Premiér se také zúčastnil ceremoniálu, kterým Česko předalo po čtyřech měsících velení nad letištěm Norsku.

Topolánek působení českých vojáků v Afghánistánu pochválil: "Jsem hrdý na to, co tady naše řízení letiště v rámci (mnohonárodních) sil dokázalo," řekl novinářům. Podle Topolánka členové českých kontingentů v Afghánistánu mají s působením v zahraničí velké zkušenosti.

"Většina těch lidí není na první misi. Jsou to lidé, kteří tím žijí," uvedl. Topolánek se domnívá, že vojáci v Afghánistánu dělají Česku dobrou reklamu. "Svým dílem plníme to, co je potřeba," dodal. Premiér považuje za pozitivní, že v zemi spolupracují různé národy v rámci NATO a OSN. "Afghánistán obecně je určitou laboratoří řešení nejrůznějších krizí ve světě," řekl.

Sedmačtyřicetičlenná česká jednotka, která fungovala v rámci Mezinárodních sil pro podporu bezpečnosti Afghánistánu (ISAF) řídila činnost 500 vojáků a specialistů z přibližně 20 členských států NATO a z Afghánistánu. Na letišti v Kábulu působí také specialisté na meteorologické a ženijní zabezpečení. V Kábulu již také funguje česká polní nemocnice. Členové tohoto kontingentu do Kábulu postupně přijeli během března. Areál nemocnice vybudovali za 14 dní.