Koukal dosprintoval sedmý, Bauer neprošel z kvalifikace

Itálie - Nejlepší umístění zčeských lyžařů na Tour de Ski ve sprintu na 1200m vybojoval Martin Koukal.

4.1.2008

Lukáš Bauer na trati vítězné stíhačky na 15 km v rámci Tour de Ski.Foto: REUTERS/Petr Josek

Po výpadku dalších českých běžců vitalském městě Asiago skončil na sedmém místě. Zvítězství se radoval Nor Patter Northug. Vženském závodě triumfovala Charlotte Kallová ze Švédska.

Šestý závod Tour de Ski se českým barvám moc nevydařil. Vmalém finále uspěl jen Koukal, který jako jediný Čech skončil do desátéhomísta.

Kromě Koukala postoupil zkvalifikace iMartin Jakš, jenž však ukončil své působení ve čtvrtfinále na 19.pozici. Nedařilo se vedoucímu muži Tour de Ski Lukáši Bauerovi, který se neprotrápil zkvalifikace a obsadil 42.místo. Vcelkovém pořadí tak má nad prozatímním druhým mužem Tour Tordem Aslem Gjerdalenem zNorska náskok jen 1:17,1minuty.

Mezi ženami ve sprintu kralovala běžkyně Kallová, která zvítězila před Korostelevovou zRuska a Polkou Justynou Kowalczykovou.

České lyžařky byly po sprintu také zklamané. Všechny tři závodnice skončily až vpáté desítce. Nejlépe doběhla Hájková, která obsadila 42.místo.

Další závod lyžaře čeká vsobotu. Na programu je dvacet kilometrů klasici vrežii mužů, ženy poběží polovičnítrať.

Výsledky:

Sprint na 1200m volnou technikou

Muži:

1.Northug (Nor.) 2:33,8, 2.Čebotko (Kaz.), 3.Hetland (Nor.) oba–0,2, 4.Zorzi, 5.Piller Cottrer (oba It.) oba–0,3, 6.Gjerdalen (Nor.)–4,7, 7.Koukal, …19. Jakš– vypadl ve čtvrtfnále, 42.Bauer, 62.Magál (všichni ČR)– oba vypadli vkvalifi-kaci.

Ženy:1.Kallaová (Švéd.), 2.Korostělevová (Rus.), 3.Kowalc-zyková (Pol.), 4.Follisová (It.), 5.Ročevová (Rus.), 6.Jacobsenová (Nor.), …42. Hájková, 43.Erbenová, 46.Janečková (všechny ČR)– vypadly vkvalifikaci.

Průběžné pořadí Tour de Ski (po šesti zosmi etap)

Muži: 1.Bauer 2:04:42,0, 2.Gjerdalen–1:17,1, 3.Piller Cottrer–1:45,2…9. Jakš–2:33,1, 10.Koukal–2:33,3, 43.Magál–6:37,2.

Ženy: 1.Kuitunenová (Fin.) 1:34:41,3, 2.Kallaová–0,2, 3.Kowalczyková–23,7,…36. Janečková–8:13,4, 39.Erbenová–8:55,4, 40.Hájková–9:01,0.

4.1.2008 VSTUP DO DISKUSE

Americká hudební skupina Guns N' Roses vystoupila 4. července v Praze. Na snímku je zpěvák Axl Rose.
6

Na retro vlně. Největší koncerty mají letos Guns N’ Roses a vzpomínající U2

Ilustrační foto, Letiště Václava Havla v Praze, 21. července. Terminál 2.
39

Vnitro chce zvýšit bezpečnost na mimopražských letištích

Hyperloop porazil rychlovlak. V ekonomické výhodnosti

/INFOGRAFIKA/ Rychlovlak si na sebe nevydělá, hyperloop to ale zvládne. Takový je závěr bakalářské práce Petra Šlapala, kterou úspěšně obhájil na Mendelově univerzitě v Brně.

Brněnská trať je rychlá a zábavná, řekl český šampion Kulhavý

/FOTOGALERIE/ Absolutní špička se představila o víkendu na brněnské trati nad Anthroposem. Na závěrečný podnik Českého poháru a zároveň Mistrovství České republiky dorazili i olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý a Kateřina Nash, kteří vyhráli obě kategorie elite. „Areál v Brně se mi líbí, je to tady super,“ pochvaloval si Kulhavý, který obhájil domácí titul.

Jsou tam? Ochránci hledají v Brdech vzácné netopýry

V nedotčené oblasti CHKO se mohou skrývat i méně obvyklé lesní druhy.

Veřejné prostory v moderních kancelářských budovách musí být odvážnější

Světelné prvky putující po rampě, dekorační panely měnící se podle ročního období, květinová výzdoba v podobě zavěšených orchidejí a skleněné prvky v různých podobách. I tak může vypadat moderní veřejný prostor v kancelářských budovách v Praze. Zatímco v zahraničí jsou tato místa mnohem odvážnější a zajímavější, u nás jsou spíše nudné a často plná klišé.