Bank má smůlu, počasí mu zkazilo poslední závod

Lenzerheide - Finále Světového poháru sjezdařů přišlo kvůli sněhu a dešti i o obří slalom. Bank se tak ve své nejlepší disciplíně nepředstaví.

18.3.2011

Ondřej BankFoto: DENÍK /Attila Racek

Kvůli sněhu s deštěm byl ve finále Světového poháru ve sjezdovém lyžování v Lenzerheide zrušen i obří slalom mužů. Malý křišťálový globus získal Američan Ted Ligety, který před závěrečným závodem vedl o 77 bodů. Ženský slalom se organizátoři pokusí uspořádat.

Nepříznivému počasí ve švýcarském středisku padly za oběť už čtvrteční superobří slalomy mužů i žen. Dnes se měli v Lenzerheide představit oba čeští zástupci ve finále, ale Ondřej Bank o svou příležitost přišel. V konečném pořadí své nejúspěšnější letošní disciplíny zůstal na 14. místě se ziskem 112 bodů.

Šestadvacetiletý Ligety v této sezoně obřímu slalomu kraloval. V Garmisch-Partenkirchenu vyhrál před měsícem mistrovství světa a k malému globu vykročil třemi triumfy v úvodních třech závodech. Trofej za tuto disciplínu získal už potřetí v kariéře, což se mu povedlo jako pátému v historii po Ingemaru Stenmarkovi, Albertu Tombovi, Michaelu von Grüningenovi a Hermannu Maierovi.

Organizátoři zrušili dnešní závod v sedm hodin ráno, kdy Ligety ještě spal. "Vzbudila mě zpráva od Sashy (trenér amerického týmu Sasha Rearick), jen jsem otevřel oči a zase usnul. Pak mi volal, ať přijdu dolů, že si dáme trochu šampaňského," uvedl Ligety. "Mít obě nejcennější trofeje za celou sezonu je úžasné. Hlavně po globu všichni prahnou, protože to je skutečný obraz, jak v celé sezoně lyžujete," dodal Američan, který hodnocení obřího slalomu vyhrál i loni a v roce 2008.

Šárka Záhrobská by se měla na svahu objevit. Pořadatelé odložili start ženského slalomu o dvě hodiny na 11:00 a pokusí se trať upravit. Malý globus za slalom už má jistý Rakušanka Marlies Schildová. Závod by však mohl sehrát důležitou roli v boji o celkové prvenství ve Světovém poháru, o které svádějí velkou bitvu Američanka Lindsey Vonnová a Němka Maria Rieschová.

18.3.2011

Babiš: Jsem manažer obyvatel této země a mám co nabídnout

Spuštění první fáze EET i snahy o zavedení různých výjimek udaly tón veřejné debatě končícího týdne. Kromě toho byl přijat zákon o střetu zájmů, který bude mít pro Andreje Babiše dalekosáhlé důsledky. Není divu, že během rozhovoru občas křičel, odbíhal pro různé materiály a maily od občanů, kroutil hlavou, ale také se srdečně smál. I když tvrdí, že je naštvaný, hlavně na Bohuslava Sobotku, evidentně je odhodlaný poprat se o vítězství ve volbách a další čtyři roky vést zemi.

Martin Svoboda: Za jedovatý alkohol má být potrestán výrobce, ne prodejce

/ROZHOVOR/ Když v září 2012 pacient havířovské nemocnice řekl lékařům, že oslepl po vypití alkoholu, který koupil jeho bratr ve stánku pod náměstím TGM v Havířově-Šumbarku, byl to stánek, kde byl provozní Martin Svoboda a kde šťárou policie, hygieniků a celníků začala metylová kauza, která zasáhla celou republiku a dokonce překročila její hranice.