Bauer dojel sedmý a zvýšil svůj náskok

Itálie - Český lyžař Lukáš Bauer míří za celkovým vítězstvím vseriálu Tour de Ski. Vsobotním závodě na 20kilometrů klasickou technikou shromadným startem obsadil vitalském Val di Fiemme sedmé místo a zvýšil svůj náskok před poslední etapou na více než minutu a třičtvrtě.

5.1.2008

Lukáš Bauer projíždí před českými fanoušky.Foto: DENÍK/Václav Pancer

Průběžně druhý Nor Gjerdalen sic dojel čtvrtý a najel na Bauera dvě vteřiny, český závodník si však připsal tři časové prémie za nejrychlejší mezičasy a získal tak kdobru pětačtyřicet vteřin. Zprvenství se radoval Nor Hjelmeset, ojehož vítězství musela rozhodnout až cílová fotografie.

„Těsně před závodem se změnily podmínky, začalo sněžit. Proto jsme se rozhodli pro jinou mázu. Byl to ale docela risk," vysvětloval po závodě při televizním rozhovoru Bauer, který je odhodlán vnedělním běhu do vrchu svůj pracně vybudovaný náskok udržet.

Martin Koukal dojel vsobotu dvacátý, Martin Jakš osedm míst za ním a poslední zčeského kvarteta na startu byl čtyřicátý JiříMagál.

Výsledky– 7.etapa (20 km klasickou technikou)

1.Hjelmeset 1:00:17,8, 2.Svartedal (oba Nor.) stejný čas, 3.Göring (Něm.)–3,2, 4.Gjerdalen (Nor.)–5,2, 5.Teichmann (Něm.)–5,5, 6.Dementěv (Rus.)–6,2, 7.Bauer (ČR)–7,5, 8.Checchi (It.)–9,0, 9.Angerer (Něm.)–10,2, 10.Hetland (Nor.)–10,2, … 20.Koukal–33,0, 27.Jakš–43,5, 40.Magál (všichni ČR)–1:56,8

Průběžné pořadí Tour de Ski (po 7z8závodů):

1.Bauer 3:04:22,3, 2.Gjerdalen–1:49,8, 3.Piller Cottrer (Ita.)–2:23,7, 4.Svartedal–2:41,2, 5.Hetland–2:48,1, 6.Di Centa (Ita.)–2:58,3, … 11.Koukal–3:43,8, 13.Jakš–3:54,1, 42.Magál–9:11,5

Odpadní plasty zažijí reinkarnaci. Novou technologii vymyslela třebíčská firma

/FOTOGALERIE/ Česká republika každý rok vyprodukuje více než 600 tisíc tun plastového odpadu. Často se tříděné plasty přetvoří do nových výrobků, doposud ale nebylo možné dále zpracovávat více druhový nevyčištěný odpad.

Policie pátrala po dvou dětech z Brna, našla je na letišti v Budapešti

Čtrnáctiletý chlapec a jeho dvouletá sestra z Brna, kteří byli od úterý pohřešovaní, jsou v pořádku. Sourozence našla maďarská policie na letišti v Budapešti.

Škoda začala vyrábět nový Karoq. První zákazníci se vozů dočkají v říjnu

V kvasinském závodě české automobilky Škoda dnes z výrobní linky sjel první produkční exemplář nového modelu Karoq. Zákazníkům budou první kusy kompaktního SUV dodány v říjnu.

Čunka verdikt STAN překvapil. Krok, který lidovce pohřbí, reagoval Zdechovský

Zlínský hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL), který dlouhodobě zpochybňoval životnost koalice lidovců a hnutí Starostové a nezávislí, nečekal, že STAN odmítne místa na kandidátkách KDU-ČSL.