Bauer dojel sedmý a zvýšil svůj náskok

Itálie - Český lyžař Lukáš Bauer míří za celkovým vítězstvím vseriálu Tour de Ski. Vsobotním závodě na 20kilometrů klasickou technikou shromadným startem obsadil vitalském Val di Fiemme sedmé místo a zvýšil svůj náskok před poslední etapou na více než minutu a třičtvrtě.

5.1.2008

Lukáš Bauer projíždí před českými fanoušky.Foto: DENÍK/Václav Pancer

Průběžně druhý Nor Gjerdalen sic dojel čtvrtý a najel na Bauera dvě vteřiny, český závodník si však připsal tři časové prémie za nejrychlejší mezičasy a získal tak kdobru pětačtyřicet vteřin. Zprvenství se radoval Nor Hjelmeset, ojehož vítězství musela rozhodnout až cílová fotografie.

„Těsně před závodem se změnily podmínky, začalo sněžit. Proto jsme se rozhodli pro jinou mázu. Byl to ale docela risk," vysvětloval po závodě při televizním rozhovoru Bauer, který je odhodlán vnedělním běhu do vrchu svůj pracně vybudovaný náskok udržet.

Martin Koukal dojel vsobotu dvacátý, Martin Jakš osedm míst za ním a poslední zčeského kvarteta na startu byl čtyřicátý JiříMagál.

Výsledky– 7.etapa (20 km klasickou technikou)

1.Hjelmeset 1:00:17,8, 2.Svartedal (oba Nor.) stejný čas, 3.Göring (Něm.)–3,2, 4.Gjerdalen (Nor.)–5,2, 5.Teichmann (Něm.)–5,5, 6.Dementěv (Rus.)–6,2, 7.Bauer (ČR)–7,5, 8.Checchi (It.)–9,0, 9.Angerer (Něm.)–10,2, 10.Hetland (Nor.)–10,2, … 20.Koukal–33,0, 27.Jakš–43,5, 40.Magál (všichni ČR)–1:56,8

Průběžné pořadí Tour de Ski (po 7z8závodů):

1.Bauer 3:04:22,3, 2.Gjerdalen–1:49,8, 3.Piller Cottrer (Ita.)–2:23,7, 4.Svartedal–2:41,2, 5.Hetland–2:48,1, 6.Di Centa (Ita.)–2:58,3, … 11.Koukal–3:43,8, 13.Jakš–3:54,1, 42.Magál–9:11,5