Tentokrát nenašel přemožitele ve švédském Falunu, kde byl v sobotu na programu skiatlon.

Ten jede na třicet kilometrů, první část závodu klasicky, druhá se bruslí.

Bauer uhájil prvenství v těsném souboji v cílové rovince před Norem Gjerdalenem, třetí dobruslil domácí závodník Södergren.

Další český reprezentant Jiří Magál skončil sedmadvacátý, Martin Koukal devětadvacátý a Milan Šperl padesátý druhý.

Celý závod se od počátku vyvíjel takticky. Trať ve švédském Falunu se vyznačuje dlouhým strmým stoupáním a následnými rychlými sjezdy. Jakmile na trati zkusil některý ze závodníků roztrhat startovní pole, byl v dlouhém klesání opět pohlcen balíkem závodníků.

Nepříliš rychlé tempo vyhovovalo slabším závodníků, takže do posledního ze čtyř bruslařských okruhů dojela skupina čítající přes třicet běžkařů. V té se drželi Bauer, Koukal a Magál, který peloton dokonce chvíli táhl.

V nájezdu do posledního příkrého stoupání nastoupili domácí Fredriksson se Södergrenem. Jejich vysoké tempo dokázal akceptovat pouze první muž Světového poháru Bauer.

Ten při dalším sjezdu dojel vedoucího Södergrena, a razantním nástupem v posledním krátkém stoupání si před sjezdem na stadion vytvořil rozhodující náskok.

Přes oba Švédy se na výborně jedoucích lyžích nakonec dostal i Tord Asle Gjerdalen. Norský závodník zkusil v cílové rovince zaútočit i na Bauera, ztratil však nakonec sedm desetin.

VÝSLEDKY:

1. Bauer (ČR) 1:11:54,1, 2. Gjerdalen (Nor.) -0,7, 3. Södergren (Švéd.) -5,8, 4. Dolidovič (Běl.) -8,2, 5. Sommerfeld (Něm.) -9,6, 6. Östensen (Nor.) -9,6., …27. Magál 37,8, 29. Koukal -52,3, 52. Šperl (všichni ČR) -4:33,7.

Průběžné pořadí SP (po 24 z 31 závodů): 1. Bauer 1096 bodů, 2. Sommerfeldt 688, 3. Hetland 602,…25. Jakš 204, 28. Koukal 187, 66. Kožíšek 54, 75. Šperl 41, 122. Razým 8, 128. Magál (všichni ČR) 7.