Bergerová zvítězila ve třetím závodě za sebou

Anterselva - Norská biatlonistka vyhrála v Itálii sprint na 7,5 km.

21.1.2011

Tora Bergerová si v závodě biatlonistek dojela pro triumf.Foto: ČTK

Norská biatlonistka Tora Bergerová v Anterselvě vyhrála třetí závod Světového poháru za sebou. Páteční sprint na 7,5 km se nepovedl kvartetu českých reprezentantek, z nichž nejlepší byla Veronika Vítková na 53. pozici.

Olympijská vítězka z vytrvalostního závodu ve Vancouveru Bergerová využila bezchybnou střelbu a navázala na své triumfy z minulého týdne v Ruhpoldingu, kde vyhrála také sprint a následnou stíhačku.

Slovenku ruského původu Anastasii Kuzminovou, úřadující olympijskou šampionku ve sprintu, porazila o 29,1 sekundy.

Na třetí příčce skončila Ruska Olga Zajcevová, jež o 4,6 sekundy odsunula na čtvrtou pozici Němku Andreu Henkelovou a ukončila její sérii pěti umístění na stupních vítězů.

Českým závodnicím se příliš nedařilo v běhu a ani na střelnici nebyly stoprocentně úspěšné. Vítková zaostala s dvěma chybami za vítězkou o dvě a půl minuty. Na 59. pozici dojela Veronika Zvařičová s jedním trestným kolem, Barbora Tomešová byla 67. a Zdenka Vejnarová 82.

Program v Ansterselvě pokračuje o víkendu štafetami a závody s hromadným startem.

ANTERSELVA (Itálie)

Ženy - sprint (7,5 km):
1. Bergerová (Nor.) 20:08,1 (0 tr. okruhů), 2. Kuzminová (SR) -29,1 (1), 3. Zajcevová (Rus.) -36,4 (1), 4. Henkelová (Něm.) -41,0 (2), 5. Gasparinová (Švýc.) -45,6 (0), 6. Gregorinová (Slovin.) -51,9 (1), 7. Gusevová (Rus.) -53,6 (0), 8. Bogaliová-Titovecová (Rus.) -58,3 (1), 9. Saueová (Est.) -58,4 (0), 10. Jurlovová (Rus.) -1:09,2 (1), …53. Vítková -2:36,1 (2), 59. Zvařičová -2:41,5 (1), 67. Tomešová -2:49,7 (3), 82. Vejnarová (všechny ČR) -3:27,6 (3).

Průběžné pořadí SP (po 13 z 26 závodů): 1. Mäkäräinenová (Fin.) 560, 2. Ekholmová (Švéd.) 521, 3. Henkelová 497, 4. Brunetová (Fr.) 443, 5. Zajcevová 439, 6. Zideková (Švéd.) 429, …51. Tomešová 35, 65. Vejnarová 19, 71. Vítková 17.

Plochodrážní „obojživelník“ Franc: Dlouhá dráha docela bolí

/ROZHOVOR/ Závody na ploché dráze mají i jiné podoby, než jsou souboje na zhruba čtyřsetmetrových oválech na pražské Markétě nebo v Pardubicích. Hlavně v západní Evropě, ale i u nás v Mariánských Lázních, existují delší dráhy. Nejznámějším českým účastníkem MS na dlouhé dráze, které startuje dnes v německém Herxheimu, je jezdec z Markéty Josef Franc.