Vítek si dosprintoval pro sedmé místo

Německo - Český biatlonista Zdeněk Vítek skončil ve sprintu na 10km vněmeckém Oberhofu na sedmé pozici. Vsobotním závodě Světového poháru, který se jel za husté mlhy, ztratil český lyžař na vítězného Tomasze Sikoru zPolska po jednom trestné kole 36sekund.

5.1.2008

Polák mezi dvěma Nory. Vítěz SP v biatlonu ve sprintu na 10 km Tomasz Sikora na pódiu s Ole Einarem Björndalenem (vlevo) a Emilem Heglem Svendsenem.Foto: REUTERS/Hannibal Hanschke

Vítek, bronzový medailista ze sprintu na mistrovství světa vroce 2003, chyboval ve střelecké části pouze jednou, a tak český biatlonista figuroval ještě vdruhé polovině závodu na medailových pozicích. Poté však nevydržel nasazené tempo a propadl se na konečné sedmé místo. Itak zaznamenal nejlepší umístění české výpravy vletošní sezoněSP.

Fenomenální biatlonista a vedoucí muž Světového poháru Nor Ole Einar Björndalen dojel druhý, když vyhrál opůl sekundy souboj se svým krajanem Emilem Heglem Svendsenem.

Další čeští závodníci na body nedosáhli. Michal Šlesinger doběhl až čtyřiačtyřicátý.

Výsledky

Muži, sprint 10km:

1.Sikora (Pol.) 28:13,3 (0 tr. okruhů), 2.Björndalen–16,2 (3), 3.Svendsen (oba Nor.)–16,7 (2), 4.Greis (Něm.)–23,1 (2), 5.Nilsson (Švéd.)–26,5 (1), 6.Jarošenko (Rus.)–33,6 (2), 7.Vítek (ČR)–35,7, …44. Šlesingr–2:13,6 (2), 48.Dostál–2:24,6 (3), 52.Moravec–2:28,8 (2), 60.Holubec–2:56,9 (1), 81.Soukup (všichni ČR)–4:21,6(6).

Ženy, sprint 7,5km:

1.Bergerová (Nor.) 23:58,2 (0 tr. okruhů), 2.Slepcovová (Rus.)–5,5 (2), 3.Neunerová (Něm.)–10,7 (4), 4.Vita Semerenková (Ukr.)–18,8 (0), 5.Wilhelmová (Něm.)–23,1 (2), 6.Ponzaová (It.)–23,6 (0),…46. Vejnarová–2:42,7 (4), 74.Tryznová (obě ČR)–4:43,7(6).

5.1.2008 VSTUP DO DISKUSE

Babiš: Jsem manažer obyvatel této země a mám co nabídnout

Spuštění první fáze EET i snahy o zavedení různých výjimek udaly tón veřejné debatě končícího týdne. Kromě toho byl přijat zákon o střetu zájmů, který bude mít pro Andreje Babiše dalekosáhlé důsledky. Není divu, že během rozhovoru občas křičel, odbíhal pro různé materiály a maily od občanů, kroutil hlavou, ale také se srdečně smál. I když tvrdí, že je naštvaný, hlavně na Bohuslava Sobotku, evidentně je odhodlaný poprat se o vítězství ve volbách a další čtyři roky vést zemi.

Martin Svoboda: Za jedovatý alkohol má být potrestán výrobce, ne prodejce

/ROZHOVOR/ Když v září 2012 pacient havířovské nemocnice řekl lékařům, že oslepl po vypití alkoholu, který koupil jeho bratr ve stánku pod náměstím TGM v Havířově-Šumbarku, byl to stánek, kde byl provozní Martin Svoboda a kde šťárou policie, hygieniků a celníků začala metylová kauza, která zasáhla celou republiku a dokonce překročila její hranice.