Biatlonista Šlesingr si udržuje formu. Opět bodoval

Anterselva– Český reprezentant obsadil vnedělním závodu SP 14.místo. Vyhrál ŠvédFerry.

24.1.2009

Stíhací závod na 12,5 km v italské Anterselvě vyhrál Švéd Björn Ferry. Foto: REUTERS/Alessandro Bianchi

Biatlonista Michal Šlesingr si před blížícím se mistrovstvím světa v Číně udržuje stabilní výkonnost.

I v pátém dějství Světového poháru v letošním roce se závodník z Letohradu vešel do elitní dvacítky.

Po čtvrtém místě z Oberhofu, sedmnáctém a jedenáctém z Ruhpoldingu a devátém z pátečního sprintu v Anterselvě, obsadil v nedělním stíhacím závodu na 12,5 km v italském středisku solidní čtrnáctou příčku.

Na body dosáhli i čtyřiadvacátý Jaroslav Soukup a o třináct pozic za ním finišující Tomáš Holubec.

Prvenství vybojoval s luxusním náskokem sedmnácti sekund švédský biatlonista Björn Ferry.

Třetím místem si pojistil průběžné vedení v SP Nor Emil Hegle Svendsen. Jeho největší soupeř Tomasz Sikora z Polska ale doběhl hned za ním.

Výsledky: 1. Ferry (Švéd.) 33:19,4 (0 tr. okruhů), 2. Eder (Rak.) –17,6 (0), 3. Svendsen (Nor.) –24,7 (3), 4. Sikora (Pol.) –30,5 (4), 5. Sedněv (Ukr.) –39,7 (0), 6. Greis (Něm.) –44,4 (3), … 14. Šlesingr –1:30,0 (2), 24. Soukup –1:59,9 (1), 37. Holubec –2:58,7 (1), 45. Moravec (všichni ČR) –3:41,8 (4).

Průběžné pořadí SP (po 13 z 26 závodů): 1. Svendsen 568, 2. Sikora 518, 3. Bergman (Švéd.) 436, 4. Björndalen (Nor.) 408, 5. Čudov (Rus.) 408, 6. Ferry 402, … 23. Šlesingr 174, 42. Vítek 84, 48. Holubec 75, 49. Dostál 73, 50. Soukup 73, 84. Moravec (všichni ČR) 9.

Biatlonistka Bulyginová poprvé ovládla závod SP

Ruská biatlonistka Anna Bulyginová se v sobotním stíhacím závodu žen na 10 km dočkala premiérového vítězství ve Světovém poháru.

Nedávno pětadvacetiletá závodnice si v italské Anterselvě našetřila do závěru nejvíce sil. V posledních desítkách metrů přespurtovala Finku Mäkäräinenovou i Bělorusku Domračevovou, které proťaly cílovou pásku ve shodném čase.

Cílová fotografie rozhodovala i souboj o čtvrté a páté místo. Němka Kati Wilhelmová z něj sica jako vítězka nevyšla, přesto se v průběžném pořadí SP dotáhla na čtyři body za v sobotu nestartující Rusku Slepcovovou.

Z Češek se mezi čtyřicítku bodujících závodnic vklínila pouze Zuzana Vejnarová. Magda Rezlerová skončila díky sedmi chybám na střelnici třetí od konce.

Výsledky: 1. Bulyginová (Rus.) 32:49,8 (2 tr. okruhy), 2. Mäkäräinenová (Fin.) -2,3 (1), 3. Domračevová (Běl.) -2,3 (2), 4. Olofssonová-Zideková (Švéd.) -9,5, 5. Wilhelmová -9,6 (3), 6. Henkelová (obě Něm.) -11,7 (2), … 32. Vejnarová -2:59,4 (2), 55. Rezlerová (obě ČR) -5:19,1 (7).

Průběžné pořadí SP (po 13 z 26 závodů): 1. Jurjevová 507, 2. Slepcovová (obě Rus.) 481, 3. Wilhelmová 477, 4. Neunerová 466, 5. Bergerová (Nor.) 437, 6. Jonssonová (Švéd.) 432, … 48. Rezlerová 55, 63. Vejnarová 36, 67. Vítková (ČR) 29.

Autor: Radek Weber

24.1.2009 VSTUP DO DISKUSE

Společnost ČEPS staví tyto ochranné transformátory v rozvodně Hradec u Kadaně. Právě na propojení s Německem totiž vzniká nejvíc neočekávaných přetoků elektrické energie.
1 6

Němci a Rakušané se dohodli o nás bez nás, zlobí se ČEPS

Ústavní Soud v Brně
2 7

Černý den pro biologického otce z Nigérie. Ústavní soud mu neuznal otcovství

Jak proběhl atentát na Heydricha? Nebylo to jako ve filmu

/VIDEO/ V sobotu 27. května to bude tři čtvrtě století, co českoslovenští parašutisté potrestali tehdejšího zastupujícího protektora Reinharda Heydricha za zločiny, kterých se dopustil nejen u nás.

Kandidát na šéfa fotbalu: Já a mimozemšťan? Hlásím se

Mnozí ho rovnou pasovali do role outsidera. Možná i vy jste se divili, kdo to je Libor Duba. Muž, jenž chce vést český fotbal. Odpověď? Krizový manažer několika společností miliardáře Pavola Krúpy.

Útok v Manchesteru: Britská policie přerušila spolupráci s Američany

Policie vyšetřující bombový útok na halu v britském Manchesteru přestala sdílet informace s USA po úniku do médií. Britští představitelé byli rozhořčeni, když se objevily fotografie haly těsně po útoku v amerických médiích. Podle posledních informací atentátník Salmán Abádí cestoval přes Prahu do Německa.