Biatlonový boj, lídři SP mají před koncem stejně bodů

Chanty Mansijsk – Sprint biatlonistů Světového poháru na 10 km vyhrál Rus Ivan Čerezov. Šlesinger na 19. místě.

26.3.2010

Michal ŠlesingrFoto: DENÍK/Libor Plíhal

Světová pohár biatlonistů nabídne drama až do samého konce.

O vítězi letošního ročníku seriálu totiž rozhodne až závěrečný individuální závod. Stejný počet bodů mají po pátečním sprintu na 10 km Nor Emil Hegle Svendsen a Christoph Sumann z Rakouska.

Pro vítězství si na ruském sněhu v Chanty Mansijsku dosprintoval domácí Ivan Čerezov, který v sibiřském mrazu porazil o 13,8 sekundy druhého Itala Christiana de Lorenziho. Oba biatlonisté si vybojovali stupně vítězů především bezchybnou střelbou. Třetí byl Ukrajinec Andrij Deryzemlja, který jednou minul terčík.

Průběžně druhý Sumann se na vedoucího muže SP Svendsena dotáhl pátečním čtvrtým místem. Oba mají 801 bodů. V lepší pozici je přesto Svendsen, neboť vzhledem k tomu, že se na konci škrtají nejhorší výsledky, musí rakouský biatlonista v sobotu v závodu s hromadným startem získat o sedm bodů víc než Nor.

Na start pátečního sprintu se postavil i český reprezentant Michal Šlesingr, který po jedné chybě na střelnici obsadil 19. místo. Představit by se měl i v sobotu v závodu pro elitní třicítku.

Dalším českým biatlonistům se nedařilo, když Roman Dostál skončil v posledním závodu své kariéry na 63. příčce. Jaroslav Soukup byl pětašedesátý a Tomáš Holubec obsadil 70. místo.

SP v biatlonu v Chanty Mansijsku (Rusko):

Muži - sprint 10 km: 1. Čerezov (Rus.) 24:24,3 min. (0 tr. okruhů), 2. De Lorenzi (It.) -13,8 (0), 3. Deryzemlja (Ukr.) -16,7 (1), 4. Sumann (Rak.) -20,0 (1), 5. Björndalen (Nor.) -21,9 (0), 6. Peiffer -26,8 (1), 7. Schempp (oba Něm.) -29,1 (0), 8. Svendsen (Nor.) -29,5 (1), 9. Birnbacher (Něm.) -30,8 (1), 10. Ferry (Švéd.) -38,1 (1), …19. Šlesingr -55,9 (1), 63. Dostál -2:14,7 (2), 65. Soukup -2:30,3 (3), 70. Holubec (všichni ČR) -2:43,7 (2).

Konečné pořadí sprintu (po 10 závodech): 1. Svendsen 354, 2. Čerezov 344, 3. Sumann 292, 4. Usťugov (Rus.) 278, 5. Landertinger (Rak.) 272, 6. Peiffer 267, …46. Soukup 75, 51. Šlesingr 64, 57. Moravec 42, 73. Holubec 26, 82. Vítek (všichni ČR) 13.

Průběžné pořadí SP (po 24 z 25 závodů): 1. Svendsen 801, 2. Sumann 801, 3. Čerezov 750, 4. Usťugov 741, 5. M. Fourcade (Fr.) 681, 6. Landertinger 641, …31. Šlesingr 291, 37. Soukup 211, 64. Holubec 68, 66. Moravec 64, 77. Dostál 37, 92. Vítek 19.
26.3.2010 VSTUP DO DISKUSE

Veslařský svět v černém. V Mařaticích pohřbili nadějného veslaře Michala Plocka

Uherské Hradiště – S juniorským mistrem Evropy i mistrem světa dvaadvacetiletým Michalem Plockem se přišly v pondělí 5. prosince rozloučil na jeho poslední cestě zhruba dvě stovky známých, přátel a rodinných příslušníků do obřadní síně hřbitovu v Uherském Hradišti, Mařaticích. Talentovaný veslař a nástupce Ondřeje Synka byl 28. listopadu nalezen mrtvý v loděnici pražské Dukly, za níž vesloval.

Vědci zkoumají léčbu nočních můr a běsů i pomocí vůní

Klecany (u Prahy) - Vědci z Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ) v Klecanech u Prahy zkoumají léčbu nočních můr a běsů i pomocí vůní. Pracoviště je unikátní spektrem nabídky metod řešení poruch spánku, a to nejen v rámci ČR. Řada problémů se léčí nejen podáváním léků, ale zásadní jsou i psychoterapeutické postupy, říká vedoucí oddělení spánkové medicíny Jitka Bušková.

Technik z letounu s fotbalisty: Pád jsme nečekali, nikdo nekřičel

La Paz - Bolivijská vláda začala vyšetřovat podezření na nepravosti při udělení licence místní letecké společnosti LaMia, jejíž letoun minulý týden havaroval v Kolumbii s brazilskými fotbalisty. Příčinou neštěstí, při němž zemřelo 71 lidí, byl zřejmě nedostatek paliva. Informaci, že letadlo mělo udělat mezipřistání na dotankování, potvrdil dnes brazilské televizi Globo i přeživší technik Erwin Tumiri.