Boulařka Sudová byla blízko vítězství

Aare – Nikola Sudová nestačila v paralelní jízdě v boulích pouze na Japonku Aiko Uemuraovou.

8.3.2008

Nikola Sudová při závodu SP v Mariánských Lázních.Foto: GetPhoto/Martin Sidorják

Česká akrobatická lyžařka Sudová opět bojuje ve Světovém poháru o umístění na nejvyšších příčkách

V sobotu postoupila ve švédském Aare až do finále v paralelní jízdě v boulích, v němž nestačila na suverénní Japonku Uemuraovou.

Ta po dnešním triumfu vyhrála už čtvrtý závod v řadě a zvyšuje svůj náskok v celkovém pořadí Světového poháru.

Česká reprezentantka figuruje na průběžném druhém místě. Na Japonku ztrácí 103 bodů.

V duelu o třetí místo se střetly dvě Američanky. Z bronzu se nakonec radoval Kayla Snydermanová, která získala skalp své o čtrnáct let starší krajanky Michelle Roarkové.

V paralelním závodě se utkali i muži. Z vítězství se radoval teprve devatenáctiletý Kazach Dmitrij Reiherd, jenž ve finálové jízdě porazil Australana Dalea Begg-Smitha. Tomu i stříbrná příčka stačila k zisku křišťálového globu.

Třiadvacetiletý olympijský vítěz se z celkového triumfu radoval už potřetí v kariéře. Pro bronz si dojel Vincent Marquis z Kanady.

Světový pohár vyvrcholí za týden v italském Valmalencu.

VÝSLEDKY:

Ženy:
1. Uemuraová (Jap.), 2. Sudová (ČR), 3. Snydermanová, 4. Roarková (obě USA), 5. Richardsová (Kan.), 6. Marblerová (Rak.).

Pořadí SP (po 9 z 10 závodů): 1. Uemuraová 583, 2. Sudová 480, 3. Marblerová (Rak.) 430.

Paralelní jízda, muži: 1. Reiherd (Kaz.), 2. Begg-Smith (Austr.), 3. Marquis (Kan.), 4. Šarifulin (Rus.), 5. Wilson (USA), 6. Rousseau (Kan.).

Pořadí SP (po 9 z 10 závodů): 1. Begg-Smith 619, 2. Colas (Fr.) 470, 3. Bilodeau (Kan.) 384, …52. Vaculík (ČR) 10.

Autor: Lukáš Králíček

8.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

Škoda Kodiaq.
36

Škoda Kodiaq je hit. Na některé verze se čeká půl roku

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová.
17

Valachová chce maturitu SOŠ z matematiky do roka po gymnáziích

Druhá vlna přináší větší nároky na technické zabezpečení

Zatímco v první vlně EET podnikatelům postačil často tablet a vhodný program, nyní by měly firmy vybírat pečlivěji. Je jich totiž mnohem více a s náročnějšími podmínkami podnikání.

Rakouskou star zabila sláva. Falco by oslavil šedesátku

Jako první německy zpívající interpret dobyl Ameriku. Liboval si v extrémech a měl sklon k přehánění. Jeho sláva byla vrtkavá a zářil krátce, přesto se stal jedním z největších umělců rakouské hudební scény 80. a 90. let.V neděli by Falco, občanským jménem Johann Hölzel, oslavil 60. narozeniny. Zemřel po autonehodě, která byla možná sebevraždou. Řidič autobusu byl odsouzen, Falco měl v sobě koktejl drog a alkoholu. Dožil se pouhých 40 let.

Před 65 lety, 18. února 1952, byl v pražských Vysočanech vyroben první prototyp terénního nákladního automobilu Praga V3S. Legendární "vejtřaska", jak se autu přezdívá, byla vojenským třítunovým speciálem, ale své místo si našla i v zemědělství nebo na stavbách.

Nizozemský publicista: Wilders volby vyhrál už před hlasováním

Klíčovým úkolem pro nizozemské politiky by měla být snaha zasypat příkopy, které se mezi občany vytvářejí v souvislosti s březnovými parlamentními volbami. Myslí si to nizozemský učitel a publicista s tureckými kořeny Halil Karaaslan. Krajně pravicová Strana pro svobodu (PVV) Geerta Wilderse podle něj v zásadě vyhrála už před samotným hlasováním, neboť ostatním stranám dokázala vnutit svůj pohled na situaci v zemi a svou velmi vyhraněnou interpretaci problémů, s nimiž se teď Nizozemsko potýká.