Česká akrobatická lyžařka Sudová opět bojuje ve Světovém poháru o umístění na nejvyšších příčkách

V sobotu postoupila ve švédském Aare až do finále v paralelní jízdě v boulích, v němž nestačila na suverénní Japonku Uemuraovou.

Ta po dnešním triumfu vyhrála už čtvrtý závod v řadě a zvyšuje svůj náskok v celkovém pořadí Světového poháru.

Česká reprezentantka figuruje na průběžném druhém místě. Na Japonku ztrácí 103 bodů.

V duelu o třetí místo se střetly dvě Američanky. Z bronzu se nakonec radoval Kayla Snydermanová, která získala skalp své o čtrnáct let starší krajanky Michelle Roarkové.

V paralelním závodě se utkali i muži. Z vítězství se radoval teprve devatenáctiletý Kazach Dmitrij Reiherd, jenž ve finálové jízdě porazil Australana Dalea Begg-Smitha. Tomu i stříbrná příčka stačila k zisku křišťálového globu.

Třiadvacetiletý olympijský vítěz se z celkového triumfu radoval už potřetí v kariéře. Pro bronz si dojel Vincent Marquis z Kanady.

Světový pohár vyvrcholí za týden v italském Valmalencu.

VÝSLEDKY:

Ženy:
1. Uemuraová (Jap.), 2. Sudová (ČR), 3. Snydermanová, 4. Roarková (obě USA), 5. Richardsová (Kan.), 6. Marblerová (Rak.).

Pořadí SP (po 9 z 10 závodů): 1. Uemuraová 583, 2. Sudová 480, 3. Marblerová (Rak.) 430.

Paralelní jízda, muži: 1. Reiherd (Kaz.), 2. Begg-Smith (Austr.), 3. Marquis (Kan.), 4. Šarifulin (Rus.), 5. Wilson (USA), 6. Rousseau (Kan.).

Pořadí SP (po 9 z 10 závodů): 1. Begg-Smith 619, 2. Colas (Fr.) 470, 3. Bilodeau (Kan.) 384, …52. Vaculík (ČR) 10.