Brandsal s Majdičovou uspěli v klasickém sprintu

Otepää - Další díl lyžařského Světového poháru se obešel bez české účasti.

23.1.2011

Slovinka MajdičováFoto: GetPhoto/Martin Sidorják

Lyžařské sprinty Světového poháru v estonském Otepää vyhráli Nor Eirik Brandsdal a Slovinka Petra Majdičová. Čeští běžci se závodu klasickou technikou nezúčastnili.

Zatímco Majdičová se vypořádala se svými konkurentkami suverénně ve všech bězích, mužské finále bylo dramatické až do cílové čáry.

O délku jedné boty nakonec vyhrál poprvé v kariéře čtyřiadvacetiletý Brandsdal před dalším specialistou na sprinty krajanem Olou Vigenem Hattestadem. Na třetím místě doběhl Rus Nikita Krjukov.

Jednatřicetiletá Majdičová letos vyhrála již dva sprinty v rámci Tour de Ski a po šestnáctém vítězství v kariéře si upevnila vedoucí pozici v hodnocení sprintů.

Nejhorší výsledek v sezoně zaznamenala Norka Marit Björgenová, která těsně neuspěla v semifinále a skončila desátá. Trojnásobná olympijská šampionka, která až do své absence na Tour de Ski vládla Světovému poháru, nabrala v seriálu další ztrátu na Polku Justynu Kowalczykovou, která doběhla ve finále čtvrtá.

V celkovém pořadí SP dál vedou s velkým náskokem Kowalczyková a další vítěz Tour de Ski Švýcar Dario Cologna. Světový pohár pokračuje za dva týdny v ruském Rybinsku.

Světový pohár v běhu na lyžích v Otepää (Estonsko)

Muži - sprint na 1,4 km klasicky: 1. Brandsdal 3:25,5, 2. Hattestad (oba Nor.) stejný čas, 3. Krjukov (Rus.) -0,3, 4. Jönsson -0,9, 5. Rickardsson, 6. Modin (všichni Švéd.) oba -1,0.

Průběžné pořadí SP (po 21 z 31 závodů): 1. Cologna (Švýc.) 1197 b., 2. P. Northug (Nor.) 774, 3. Bauer (ČR) 698, 4. Rickardsson 681, 5. Legkov (Rus.) 651, 6. Hellner (Švéd.) 643, …9. Jakš 425, 53. Kožíšek 91, 92. Koukal 26, 95. Magál (všichni ČR) 23.

Ženy - sprint na 1,2 km klasicky: 1. Majdičová (Slovin.) 3:07,2, 2. Brodinová (Švéd.) -0,7, 3. Fallaová (It.) -2,0, 4. Kowalczyková (Pol.) -3,8, 5. Anderssonová (Švéd.) -4,8, 6. Visnarová (Slovin.) -6,5.

Průběžné pořadí SP (po 21 z 31 závodů): 1. Kowalczyková 1401, 2. Björgenová (Nor.) 922, 3. Follisová (It.) 880, 4. Majdičová 864, 5. Johaugová (Nor.) 812, 6. Longaová (It.) 763, …30. Nývltová 155, 68. Janečková 30, 99. Grohová (všechny ČR) 2.

23.1.2011

Ve věku 69 let zemřel kytarista Radim Hladík

Praha -Ve věku 69 let zemřel dnes ráno kytarista Radim Hladík, který mimo jiné stál u zrodu legendární kapely Blue Effect, sdělil to současný zpěvák kapely Honza Křížek. Hladík podlehl následkům fibrózy plic, se kterou bojoval několik let. Sedmdesátiny by oslavil 13. prosince.

Záchranáři našli části těl obětí havárie indonéského letadla

Jakarta - Indonéští záchranáři dnes našli části těl v moři v oblasti, kde v sobotu havarovalo policejní letadlo se 13 osobami na palubě. Oznámil to na tiskové konferenci šéf Indonéské pátrací a záchranné agentury (BASARNAS) s tím, že ostatky pravděpodobných obětí byly nalezeny v místě, kde už vesničané dříve vylovili sedadlo z letadla a vak obsahující mobilní telefon a policejní doklady.

Koukalová ovládla stíhačku! Zazářili i Krčmář s Puskarčíkovou

Östersund /FOTOGALERIE/ - Biatlonistka Gabriela Koukalová vyhrála stíhací závod Světového poháru v Östersundu. Do vedení se dostala už po úvodní střelbě a do cíle dojela o osm sekund před Němkou Laurou Dahlmeierovou. Eva Puskarčíková skončila osmá, což je její nejlepší individuální výsledek v SP, Lucie Charvátová byla dvanáctá a Veronika Vítková osmnáctá. V mužské stíhačce se Michal Krčmář posunul proti sprintu o 31 míst a dojel sedmý.